Військова аналітика

Під терміном “військова аналітика” фахівці Molfar мають на увазі різні типи завдань, об’єднаних в категорію воєнна розвідка. Ми пропонуємо послуги в галузі аналітики війни, розслідування воєнних злочинів, геопросторової розвідки, пошуку небезпечних осіб за вихідними даними, фактчекінгу воєнних подій та багато іншого. 

OSINT-аналітики Molfar мають багатий досвід у військовій аналітиці та різних типах завдань воєнної розвідки. Ми продовжуємо відточувати свою майстерність у розслідуванні воєнних злочинів та геопросторовій розвідці на реальних щоденних задачах. 

Експерти з OSINT-розвідки Molfar проводять регулярні навчання для співробітників силових структур України, зокрема, фахівців Служби безпеки України. Специфіка воєнних завдань не дозволяє нам публічно говорити про всі компетенції та аспекти роботи. Разом з тим, ми можемо надати більше прикладів воєнної розвідки та військової аналітики за запитом. Для цього – напишіть нам

Розслідування воєнних злочинів

На прилеглих до зони бойових дій територіях військовослужбовці часто порушують закони та звичаї ведення війни. Мова йде про недотримання основних правил Женевської конвенції: вбивство громадянських осіб, страта ранених та полонених солдатів, умисні руйнування житлових будинків, катування та різні форми сексуального насилля. 

OSINT-аналітики Molfar надають послуги з розслідування воєнних злочинів: ми встановлюємо факти подій, визначаємо фігурантів справи та робимо висновки на основі зібраних даних щодо типу воєнного злочину та його прямих винуватців

Розслідування терактів

У рамках військової аналітики, за допомогою самих лише відкритих джерел інформації, аналітики Molfar виконують фактчекінг ракетних та бомбових атак, а також терактів з використанням вибухівки чи спеціального обладнання – у наближених до житлових територій місцях. 

Наша методика розслідування військових злочинів будується виключно на аналізі фактів, щодо яких ми маємо безперечні докази, які надаємо у своїх аналітичних звітах. У твердженнях та висновках аналітики Molfar спираються на закони та норми міжнародного права.

Пошук військових злочинців

Коли ми проводимо розслідування воєнних злочинів, важливим є не тільки встановлення факту злочину, визначення жертв та винуватців – важливим є подальша розвідка особистостей злочинців. Військова аналітика не завершується загальними діями, це постійний процес збору даних: про злочинців, події в їхньому житті, пов’язаних осіб, загальні переміщення та навіть конкретне місцеперебування. Ця інформація потрібна для притягнення злочинців до відповідальності. 

Геопросторова розвідка

Аналітика війни містить безліч прикладів використання засобів геопросторової розвідки. Ми вміємо професійно аналізувати архівні та новостворені супутникові знімки, на яких безпомилково ідентифікуємо скупчення військ, оборонні та загороджувальні споруди, траншеї, військову та цивільну техніку, місця поховань й інші об’єкти.  

Також геопросторова розвідка передбачає можливість ідентифікації місцевості по фотографії чи відео, встановлення точної геолокації військових об’єктів по наданих даних тощо. Про один з аспектів роботи Molfar у контексті військової аналітики американський телеканал PBS NewsHour зняв репортаж.

Чому Molfar?

Ми використовуємо професійне програмне забезпечення для збору та аналізу великих масивів інформації. Аналітики мають досвід виконання різних типів завдань воєнної розвідки у дуже стислі терміни. Окрім цього – ми постійно вдосконалюємо власні непублічні розробки технологій аналізу даних, які вже показали гідні результати на полі бою. Сотні відкритих та платних реєстрів, власні бази даних, відпрацьовані алгоритми пошуку й швидка реакція на зміни процесів. 

Протягом 2022 року ми провели 286 розслідувань воєнних злочинів та створили на їх основі сотні публікацій, які отримали понад 300 згадок у міжнародних медіа та вдвічі більше згадок в українських медіа. Трафік на сайті за 2022 рік склав понад 600 тисяч унікальних переглядів, 90% переглядів сайту припадають на блог з військовою аналітикою та розслідуваннями воєнних злочинів. 

Кожен тиждень ми на волонтерській основі публікуємо аналітику війни у своєму блозі. Фактчекінг терактів ми виконуємо протягом 40 годин з початку трагедії. Також аналітики Molfar у стислі терміни ідентифіковують воєнних злочинців, причетних до теракту. 

Що входить у звіт з військової аналітики?

Інформація, яку міститиме звіт, залежить від типу вашого запиту. При проведенні військової аналітики ми не використовуємо шаблонів. Натомість формуємо звіт згідно з вашими потребами, які можемо скоригувати чи доповнити за вашим бажанням. 

Геопросторова розвідка, розслідування воєнних злочинів, військова аналітика, ідентифікація воєнних злочинців та інші послуги воєнної розвідки від Molfar – швидко, ефективно, анонімно. 

Зв’язатися з нами