Бекграунд-чек у галузі криптовалют і $20m інвестицій: як Molfar допомагає великим компаніям знаходити професіоналів?

Ділимося з вами черговим робочим кейсом: цього разу результати нашої роботи без перебільшень оцінюють десятками мільйонів доларів. Наш клієнт – велика криптобіржа. Назву компанії ми говорити не будемо, але здогадатися не важко. Результатом роботи клієнт задоволений, тепер Molfar мають ще одного лояльного замовника регулярних ресерчів. І всі цьому раді.

В чому полягало завдання і як ми його виконали? 

Це бекграунд чек для прийняття на роботу і due diligence для розуміння усіх наявних ризиків. Замовлення було виконано у три етапи. 

Преамбула. Криптобіржа хотіла взяти двох нових людей до ради директорів, ці дві людини мусили стати головними рушійними чинниками у розробленні нової стратегії розвитку, на реалізацію якої біржа хотіла залучити щедрі інвестиції. 

На початку дослідження ми отримали 20 імен – це список кандидатів, яких компанія розглядала на отримання посади у раді директорів. 

Перший етап. Спеціалісти Molfar провели поверхневий аналіз усіх 20 людей. Як завжди працювали у команді, якою керувала людина з експертним досвідом у галузі криптотехнологій, зокрема криптографічної інженерії. Це перший етап бекграунд чека.

Другий етап. Після збору інформації спеціаліст команди разом із тімлідом та HR-ом провели експертну оцінку кандидатів на посади. Для оцінки була розроблена таблиця із п’яти критеріїв, за якими кожному кандидату виставляли бали від 1 до 10. Відповідно кандидати із загальним результатом від 35 балів до 50 балів рекомендувалися для отримання посади. На цьому етап due diligence для оцінки професійних ризиків при прийнятті на роботу завершено. 

Після перевірки результатів оцінювання радою директорів, на розгляд були залишені три людини. Тепер перед спеціалістами Molfar стояло завдання зробити поглиблене рев’ю персони та бекграунд чек для фіналізації рішення щодо запрошення на роботу.

Третій етап. Поглиблене дослідження трьох людей. Оскільки криптобіржа розглядала людей при прийнятті на посаду здебільшого за їх фінансовими результатами, перш за все ми проаналізували кар’єру кожного з кандидатів і фінансові результати, яких було досягнуто під час обіймання усіх посад. Для цього до команди долучився аналітик із фахом в галузі фінансового менеджменту.

Важливий момент: перевірка репутації кандидатів. Коли дослідження було завершено, репутація лише одного кандидата з трьох викликала питання. За рівних умов він міг мати більше шансів для отримання посади, але бекграунд чек показав проблеми і судові провадження щодо взаємодії з кредиторами та інвесторами, яке відбулося на одній з колишніх посад. Додатково файл було відправлено на фактчекінг юристам Molfar, вони підтвердили: ця судова справа стосується шахрайства в особливо великих розмірах, прийняття на посаду кандидата пов’язане із великими фінансовими ризиками у майбутньому. Такий висновок був зроблений навіть попри закриття судової справи із взаємної угоди сторін, після якої всі претензії з кандидата було знято. 

Результати дослідження з оцінками експертів і юридичним висновком ми передали нашому замовнику – раді директорів криптобіржі. Вони взяли до уваги наші попередження, і зробили робочий оффер двом кандидатам із “чистою” репутацією, після ознайомлення із їх успіхами на попередніх місцях. 

Кандидати оффер прийняли, і невдовзі приступили до розроблення нової стратегічної концепції розвитку криптобіржі. На цьому розповідь можна було б завершити, але через 6 місяців після цих подій з нами вийшов на зв’язок голова компанії директорів криптобіржі та висловив усну подяку за роботу. За його словами, команда директорів розробила стратегію, яка на презентації сподобалась одразу кільком великим інвесторам, що сумарно дало змогу залучити $20m інвестицій для розвитку компанії.

Фінальний файл із результатами перевірки трьох кандидатів на посаду ви можете подивитися за цим посиланням. Ми прибрали із дослідження усю приватну інформацію, залишивши тільки загальні факти із біографії. 

Звісно ж, якщо у вас є питання або ви цікавитись співпрацею – ми завжди готові відповісти вам. Направляйте свої запити на адресу: [email protected]

Зв’язатися з нами