OSINT для HR: Як перевірити чи ви наймаєте надійну людину?

7/06/2024

Пошук кандидатів на роботу — половина справи для рекрутера чи HR спеціалістів до OSINT перевірки претендентів. Навіть якщо людина здається ідеальним варіантом на співбесіді, таємниці минулого чи брехня про досвід роботи можуть стати проблемою у перспективі. Боїтеся найняти самозванця, шахрая чи просто того працівника, чиї погляди не збігається із корпоративними цінностями? Зверніть увагу на наші поради про те як HR розвідка може стати в пригоді під час перевірки бекграунду потенційного працівника.

Що таке HR розвідка?

Це процес використання OSINT для рекрутингу з метою дослідження інформації про потенційних або поточних співробітників. На основі цих даних відділ кадрів може приймати рішення про пошук кандидатів на роботу або ж подальшу співпрацю з нинішніми членами команди. Перевірка та пошук працівників з використанням OSINT методів — вигідна інвестиція для компанії, щоб уникнути ризиків пов'язаних з неправильним вибором персоналу, таких як

 • Безпека даних. Кандидати, які мають доступ до конфіденційної інформації, можуть бути потенційною загрозою безпеці даних, у разі якщо вони мають погані наміри. В такій ситуації, пошук працівників із застосуванням OSINT це першочергова потреба компанії.
 • Непрофесійність кандидата. Без перевірки за допомогою OSINT для рекрутерів може бути складно визначити, чи є людина професіоналом у своїй галузі. Далі наймання вже компетентної людини займе зайвий час та гроші компанії.
 • Правові ризики. Неперевірені за допомогою HR розвідки кандидати можуть мати історію правопорушень. Своєю чергою, це може спричинити проблеми для компанії в майбутньому.
 • Порушення корпоративної культури. Важливо впевнитися, що новий співробітник вписується у корпоративну культуру компанії. Наприклад, чи не є людина русофілом.
 • Репутаційні ризики. Наймання особи з поганою репутацією або зі спробами обману може негативно відобразитися на репутації самої компанії. Ніхто не хоче бути пов'язаним зі злочинцями.

Що перевіряють при прийомі на роботу?

Перевірка кандидата при пошуку кандидатів на роботу це задача з багатьма складовими. Треба оцінити різні аспекти біографії, щоб переконатися, що кандидат відповідає вимогам позиції та корпоративним стандартам. Ось деякі необхідні пункти для дослідження при пошуку працівників

 1. Професійний досвід і кваліфікації. Перш за все у OSINT для HR перевіряють попередні місця роботи, стаж, досвід у сфері, відповідність освіти та інші професійні аспекти. Цей етап необхідний аби впевнитися, що реальний бекграунд та опису у резюме збігаються.
 2. Перевірка правопорушень. Цей етап включає перевірку кримінального минулого, кредитної історії та адміністративних правопорушень, які можуть залежати від виду роботи та  вимог компанії.
 3. Огляд соцмереж. Оскільки соцмережі часто відображають погляди людини, сучасні компанії перевіряють цей ресурс аби впевнитися чи кандидат відповідає вимогам корпоративної культури. Це робить процес пошуку кандидатів на роботу та формування міцної команди простішим завданням.
 4. Медичний огляд. Деякі роботодавці можуть вимагати медичного огляду, особливо для певних видів робіт, що вимагають фізичної спроможності або можуть бути пов'язані з певними ризиками для здоров'я. Наприклад працівники сфери харчування мають пройти повний медичний огляд для безпеки колег та клієнтів.

Кому особливо потрібний. Open Source рекрутинг?

Безпечний пошук кандидатів на роботу має бути важливим етапом рекрутингу для бізнесу у будь-якій сфері. Проте у деяких сферах така перевірка має бути обовʼязковою для дотримання умов безпеки. HR розвідка — необхідний етап рекрутингу для:

 • Сектор оборони та безпеки. На кону національна безпека і конфіденційна інформація, тож HR розвідка є необхідною аби бути певним, що кандидати не мають зв'язків з ворогами. Наприклад чи не має людина бізнес, чи зв’язки у росії. Пошук кандидатів на роботу з урахуванням OSINT методів є особливо важливим зараз зі зрозумілих причин.
 • Державний сектор. Перевірка з використанням OSINT для HR необхідна, оскільки працівники часто мають доступ до конфіденційної інформації, приймають рішення, які впливають на суспільство, та займають відповідальні посади управління. У державній сфері результати OSINT перевірки — запорука прозорості.
 • Компаній у сфері фінансів і банківських послуг. У цій царині необхідно переконатися, що кандидати мають бездоганну репутацію, а також що вони не пов'язані з історіями фінансових злочинів або шахрайства. Мова йде не лише про репутаційні ризики, а й можливість наражати реальні ресурси компанії, клієнтів та партнерів на небезпеку. Важливо також перевірити їхню кредитну історію та можливість доступу до конфіденційної інформації.
 • Медіа. Оскільки ЗМІ є рупором суспільної думки, необхідно бути певним, що лише люди із бездоганною репутацією мають до нього доступ. Наприклад, пошук працівників з елементами OSINT методів має захистити медіа від наймання колишніх пропагандистів та заангажованих людей.
 • Галузь інформаційної безпеки. У цій сфері важливо переконатися, що кандидати мають високий рівень компетенції в області кібербезпеки, а також не є кіберзлочинцями у минулому. Якщо пропустити цей етап при пошуку кандидатів на роботу, існує ризик хакерської загрози та викрадення даних.
 • Медична сфера. У секторі медицини важливо перевірити ліцензії, професійну репутацію та історію медичної практики кандидатів. Це гарантує безпеку пацієнтів і належну якість медичного обслуговування.

Як перевірити відповідальність кандидата?

Найлегший та найбільш надійний шлях — замовити послугу “Перевірка людини за відкритими базами” від Molfar для інтеграції OSINT в рекрутинг. Ми надамо повний звіт про людину який може містити: огляд біографії, історію шахрайства, попередні згадки у медіа, зв’язки, що має людина, дослідження попередньої діяльності кандидата та багато іншого.

Ми досліджуємо такі інформаційні канали:

 1. Соціальні мережі. Команда Molfar звертає увагу на цифровий слід, дописи, підписників та друзів, а також які дописи йому сподобалися. Цей етап перевірки допомагає визначити, чи була людина пов’язана зі скандальними кейсами в інтернеті та чи не підтримує зв’язок з підозрілими особами.
 2. Моніторинг судимостей. Ми точно знаємо як перевірити людину по базі даних судимостей та інших реєстрових записів, що опубліковані онлайн. Оскільки ми маємо доступ до сотень реєстрів, OSINT дослідники Molfar можуть “витягнути” інформацію необхідних для пошуку кандидатів на роботу.
 3. Інші види даних для пошуку працівників. Те конкретно які засоби і як використовує Molfar для створення цільного профайлу людини — наша комерційна таємниця. Проте будьте певні, ця HR OSINT перевірка відбувається за відкритими базами і є законною.

Що ви отримаєте у звіті Molfar для HR розвідки з OSINT?

Хоч кожен звіт унікальний і залежить від того, яка інформація про людину є в онлайн доступі, є певні спільні риси більшості наших звітів

 • Детальна біографія на основі інформації, що є в інтернеті.
 • Минула і сучасна діяльність людини.
 • Дані про історію махінацій, ухиляння від податків, кримінальних справ тощо.
 • Огляд скандалів та інших негативних частин цифрового сліду.

Залишилися питання?

Хочете замовити нашу допомогу у OSINT перевірці людей під час пошуку працівників? Зв’яжіться з нами через пошту [email protected] для того аби обговорити деталі. Також можете знайти більше про наші соціальні мережі та те, як залишити заявку на нашому сайті

Зв’язатися з нами