Найкращі компанії, що надають IaaS-послуги: GigaCloud, «Парковий» та DE-Novo – дослідження Molfar

Агентство Molfar провело дослідження місцевого ринку IaaS (інфраструктура як сервіс) послуг в Україні, згідно з яким лідируючі місця займають компанії GigaCloud, «Парковий», DE-Novo, Tucha та Tetcloud. Molfar публікує результати дослідження.

У дослідженні враховувалися такі показники як час на перший запит, типи сертифікації, допомоа з міграцією, тестування продуктивності дисків, ціна та інше.

Як проводилося дослідження

В рамках первинного дослідження знайдено 18 компаній, які вказують що надають послуги IaaS в Україні. Звернення в компанії були зроблені від імені клієнта-нефахівця — бухгалтера аудиторської компанії, що планує перехід на віддалену роботу. Також ця легенда адресувала основний недолік існуючих рейтингів та списків – перевантаженість термінами. Вони написані виключно для технічних фахівців.

Запит було надіслано у всі 18 компаній. Особлива увага була приділена техпідтримці, оцінювалася в тому числі клієнтоорієнтованість та softskills. Так "бухгалтер" просив про допомогу в налаштуванні хмари, вирішенні проблем із налаштуванням та входом. Запити повторювалися двічі, посилаючись на нерозуміння, також просили доступ TeamViewer.

6 із 18 компаній, а саме Vodafone, Volia (дочірня Datagroup), SIM-Networks (Netversor), IT Integrator, Укртелеком та UA Telecom не відповіли на запит;

  • 2 з 18 компаній неможливо протестувати: Hostpro - тест хмари лише на Linux, а на Windows надають лише після оплати першого місяця (складний процес повернення). Colocall – не надали ОС на тесті.

В результаті отримано відповіді та зроблено тести 10 компаній, у кожній з яких через таємного покупця оцінювали послугу для наступного технічного завдання:

Хмара для доступу до «1С:Підприємство» 8.3 (8.3.11.2867) для 5 працівників;

  • Попередній тест сервісу.

Також оцінювався час реакції на запит, комерційні пропозиції та ціни. У підсумковий рейтинг увійшло 10 компаній, які надали відповіді, тест послуги та задовольнили критеріям дослідження.

Загальний результат

Чим більше балів – тим краще

У топ-5 за сумою балів увійшли GigaCloud, "Парковий", DE-Novo, Tucha та Tetcloud.

GigaCloud отримав найвищі оцінки за роботу техпідтримки — у категорії «Тест» та «Реакція та умови КП», а також стали лідерами в «Тестування продуктивності дисків».

United-DC зайняв 10-е місце значною мірою через роботу техпідтримки, крім того, компанія не надає захисту від втрати даних і не покриває простій сервера.

Згідно з отриманими цінами під час таємної закупівлі для одного ТЗ, найдоступнішими виявилися Cosmonova, United-DC та GigaCloud. Також визначилася найдорожча компанія, нею виявилася DE-Novo, проте останні самі заявляють про свою дорожнечу.

Реакція та умови комерційної пропозиції

Залежно від швидкості реакції та умов комерційної пропозиції, компаніям нараховувалося від 0 до 5 балів за кожним параметром роботи.

Лідерами стали GigaCloud, DE-Novo, друге місце - Tetcloud, а третє місце "Парковий". GigaCloud та DE-Novo вирвалися на перше місце за балами у пунктах реакції та знижках. Водночас Tetcloud та «Парковий» лідери з реакції на запит.

Аутсайдерами стали Cosmonova та United-DC, які швидко відреагували на запит, однак у решті не набрали балів. Cosmonova довго готували КП, United-DC не беруть відповідальності за ризики.

Підписання договору

Бали у пункті «підписання договору» нараховувалися також від 0 до 5 за швидкість надання договору та гнучкість його змісту. Під гнучкістю слід розуміти внесення змін до договору за термінами оплати. За легендою клієнту зручніше було б оплачувати не з 1 числа місяця, а 15.

Лідером стали DataStore, хоча втратили 1 бал на пункті «Час отримання договору почав/закінчив», компанія стала другою спільно з «Парковим» хто виявив готовність вносити правки в договір.

Найшвидшими за наданням договору виявилися GigaCloud і Tucha, отримавши максимум 5 балів. Проте останнім не вистачило балів за можливість післяплати, укладання договору лише за передоплатою та за лояльність до змісту договору.

Тести послуг

Автономність користувача оцінювалася за такими можливостями:

Високий рівень — користувач має доступ до системи керування віртуальними машинами (VMM) і може конфігурувати віртуальний сервер самостійно згідно пулом доступних ресурсів. Можна створити кілька віртуальних машин. Пул доступних ресурсів обговорюється у договорі і може бути змінено за бажанням клієнта;

  • Тільки на запит — зменшення/збільшення ресурсів через запит;
  • Низький рівень – провайдером надається IP, логін та пароль від вже створеної віртуальної машини. Користувач може працювати лише усередині ОС.

Лідером під час тестування послуги стали GigaCloud. Отримали найвищу оцінку за техпідтримку у денний та нічний час звернень. Спокійно реагували на дратівливі питання і виявили максимальну зацікавленість у допомозі клієнта. 2 та 3 місце отримали «Парковий» та Tucha. Так, наприклад, у Tucha часткове керівництво з ОС, а у «Парковий» час виділення тесту зайняло більше часу, ніж у конкурентів. Аутсайдерами стали "United-DC".

Всі компанії вказують цілодобову техпідтримку, проте за фактом це не так. 7 компаній реагували від понад 1 години до повного ігнорування на запит у нічний час, і лише 3 - GigaCloud, DE-Novo та Tucha - відреагували менш ніж за годину.

Технічне тестування

Для тесту використовувався один і той же інструмент – запис вівся в один потік, блоками розміром 4 кілобайти. Проводили 4 процедури:

Тільки читання, випадкові блоки з різних місць дискового масиву (Read 100% Random 4K);

  1. Тільки читання, послідовні блоки (Read 100% Seq 4K);
  2. Тільки запис, випадковими блоками у різних місцях диска (Write 100% Random 4K);
  3. Навпіл запис та читання, випадковими блоками у різних місцях диска (Write 50% Read 50% Random 4K).

Тест показав, що багато провайдерів використовують кешування, щоб покращити роботу своїх сховищ. Для цього до дискового масиву додається швидкодіюча NVME карта, на якій записується та зчитується інформація, з якою працює користувач на даний момент.

Провайдери «Парковий» та United DC з тесту «Read 100% Random 4K2 отримали по 1 балу на відміну від інших, що може говорити про використання шпиндельних дисків (HDD) замість швидких і дорожчих твердотільних дисків (SSD).

Також у GigaCloud продуктивність дисків для тесту з випадковими блоками перевищує показник «Парковий» у 10 разів.

Ціни

У трійці лідерів за доступністю сервісу Cosmonova, United-DC і GigaCloud. Їхні послуги обійдуться нашому «таємному покупцю» від 0.8 до 1.3k грн/м.

Найдорожчим виявились DE-Novo, крім хмарних послуг, у ціну окремо включено підключення інтернету за 2240 грн та послуги техпідтримки за 3200 грн, які становлять 59% вартості.

Від техпідтримки DE-Novo можна відмовитися, якщо у вас буде своя, або якщо вартість замовлення послуг буде вищою за 16k грн. При спілкуванні DE-Novo одразу натякнули на свою дорожнечу і запропонували пошукати іншого провайдера. Компанії Tucha, Kyivstar, U-Cloud запропонували кілька варіантів рішень від дешевих до дорожчих.

Зв’язатися з нами