Перевірка діяльності конкурента в галузі агросектора

Перевірка діяльності конкурента в галузі агросектора

До компанії Molfar звернувся представник власника великого агрохолдингу, який функціонує в більшості центральних, південних і деяких східних областях України. Головний запит до аналітиків – зібрати якомога більше інформації про прямого конкурента нашого замовника в агросфері. Додатково нам було повідомлено, що цей конкурент, діючи через свої компанії, був неодноразово помічений у порушеннях державних законів України, дачі хабарів та зловживанні правилами ведення чесної торгівлі. 

Далі ми стисло покажемо результати нашої роботи, не називаючи імен і прибравши з тексту приватну інформацію, що складає конфіденційну таємницю замовника і компанії Molfar.

Оригінальний звіт по результатах роботи було представлено на 26 сторінках десятим шрифтом – 85 тисяч знаків конкурентної розвідки.

Зміст виконаного рев’ю на перевірку людини

Коротка біографія об’єкта дослідження, яка відразу переходить до аналізу поточної діяльності. Об’єкт дослідження прямо володіє дев’ятьма компаніями – має частку від 50% до 100% в кожній з компаній, які ми знайшли. 

Були також виявлені юридичні особи через афілійованих номінальних власників і директорів, імовірно, що знаходяться під контролем об’єкта. У таких юридичних особах об’єкт та члени його сім'ї формально ніколи не були власниками (прямо чи опосередковано) або керівниками – 8 компаній.

Нами також були досліджені дві розгалужені злочинні схеми об’єкта, і вивчене питання самозахоплення земельних ділянок, що перебували в державній або приватній власності. 

Блок із дослідженнями зв’язків із російською федерацією. Це дуже важливий блок для всіх, хто хоче вести бізнес в українських реаліях. Зв’язки з рф вважалися табу для чесного підприємництва ще з 2014 року, і вже у 2022 році з початком повномасштабної війни росії проти України – будь-які зв’язки з рф сигналізують про неможливість підприємця в подальшому функціонувати на українському ринку. 

Податкові порушення об’єкта:

  • у 2020-2021 фізична особа директора фігурувала у судових процесах, пов'язаних із здійсненням фіктивних операцій з купівлі нерухомості та техніки, внесенням до списку ризикових платників податків та відмовою у реєстрації податкової накладної;
  • у 2018 юридична компанія, що перевірялась, фігурувала у кримінальній справі про надання у Q2-Q4’2017 неправдивих даних у податкових звітах;
  • у 2020 році ТОВ [...] фігурувало у кримінальній справі як одна з компаній, на користь яких ТОВ [...] здійснило пересортні операції, незаконно було сформовано податковий кредит на загальну суму [...];
  • у [...] року директор ТОВ [...] була притягнута до адміністративної відповідальності за порушення порядку ведення податкового обліку;
  • на [...] року за [...] нараховано податковий борг перед місцевим бюджетом у сумі [...]. За даними офіційного веб-порталу Державної податкової служби, органи ДПС мають право податкової застави на майно [...].

Далі у звіті аналітики Molfar детально розкрили наступні питання:

  • Оспорювана процедура придбання компанії
  • Порушення правил дорожнього руху, виконавчі провадження
  • Майно об’єкта та пов’язаних із ним компаній
  • Родина об’єкта

Окрім цього, у звіті знаходиться велика категорія під назвою «Робочі зв’язки, колеги та партнери, можливі постачальники, особисті зв’язки та інші». Загалом 63 особи, які коротко чи більш детально розглянуті в залежності від їх важливості у діяльності об’єкта. 

Додатково були зібрані усі можливі контакти об’єкта, досліджено образ життя, авіапереліти, майно, автомобілі, знайдено усю приватну інформацію, яку можна використати для отримання переваг під час спілкування тощо. 

Якщо вам потрібно дослідити людину, зібрати повне досьє на конкурента, віднайти зв’язки із компаніями та холдингами – команда Molfar може допомогти вам у цьому. Ми маємо великий досвід у пошуку бізнес-інформації та юридичних даних, перевірці бекграунду та дослідженні соціально-політичних питань. 

Зв’язатися з нами