OSINT дайджест #25

У дайджесті #25 від Sector035 - інструкція зі створення секретних акаунтів, природні підказки у геолокації, база даних Hate Symbols та набір кращих супутникових мап.

  • Створення таємних облікових записів
  • YouTube Tool
  • Природні підказки під час пошуку геолокації
  • PlantNet
  • Hate Symbols Database
  • 25 найкращих супутникових мап

Стаття: Створення фейкових облікових записів

Стів Адамс написав матеріал про правові аспекти використання фейкової персони у Великій Британії з покроковою інструкцією та порадами при створенні фейкових облікових записів. Купівля сім-карти без реєстрації, використання генераторів імен та паролів, налаштування облікових записів у соцмережах - стаття містить базові поради при створенні онлайн-персони для OSINT-розслідувань.

Автор підкреслює, що для використання фейкового облікового запису у Великій Британії ресерчер повинен пройти навчання open-source активностям до рівня 2 або вище, під керівництвом National Police Chiefs' Council (NPCC). Один фейковий обліковий запис може використовуватися для онлайн-розслідувань кілька разів, однак безперервний моніторинг облікового запису суб'єкта заборонено.

Посилання:

https://www.intelligencewithsteve.com/post/a-5-minute-guide-to-creating-a-covert-account-for-internet-investigations-osint

Інструмент: Youtube Tool

Користувач Twitter twitsme розробив рішення для вилучення метаданих, коментарів та субтитрів відео на YouTube. Програма складає список всіх відео в заданому каналі чи плейлисті. Для запуску потрібен Python 3.8, робота з командного рядка.

Посилання:

https://github.com/nlitsme/youtube_tool

Стаття: Природні підказки під час пошуку геолокації

“Аналіз фото чи відео часто зводиться до вивчення міського ландшафту, гірського ландшафту чи назв вулиць. Однак, я бачила, як експерти з виживання на ТБ пересуваються крізь дрімучі ліси, використовуючи тільки знання про рослини та шлях руху сонця. Якщо вони використовують природні підказки для навігації, то подібні скіли можна використовувати для аналізу зображень, пише Rae Baker. У статті OSINT-аналітик розповідає, як інформація про місцеву флору та фауну допоможе знайти геолокацію по фото. Наприклад, на порталі Radical Cartography є мапа сільськогосподарських культур США. Визначивши вирощувані культури на аерофотознімку, можна звузити пошук місце розташування.

Посилання:

https://link.medium.com/YDULZRPBu7

Сайт: PlantNet

Карта геолокацій зображень груші звичайної

У вищезгаданій статті згадується сайт Plantnet. Сервіс ідентифікує рослини за фотографіями. База даних містить 23 тис видів рослин та 3 млн фотографій з даними геолокації. У каталозі доступний пошук за сімейством, родом та видом. Для кожного біологічного виду є мапа геолокацій.

Посилання:

https://identify.plantnet.org/

Пошук: Hate Symbols Database

Рух ADL (Anti-Defamation League) бореться з антисемітизмом у США протягом десятиліть. Крім інформації про судові справи та інциденти, ADL має базу даних Hate on Display з «символами ненависті», які використовуються праворадикальними групами. Жести, значки, логотипи або татуювання - тут зібрана інформація про їх походження та значення.

Посилання:

https://www.adl.org/hate-symbols

Стаття: 25 найкращих супутникових мап

GIS Geography – портал для ентузіастів геоінформаційної системи. У ньому зібрані аналітичні та навчальні статті, ПЗ та добірки онлайн-карт. У статті "25 найкращих супутникових мап" - геологічні карти, карти сільськогосподарських культур, погодні умови в реальному часі, супутникові знімки у нічний час NASA Night View.

Посилання:

https://gisgeography.com/satellite-maps/

Гарного тижня та вдалого пошуку! 

Джерело:

https://medium.com/week-in-osint/week-in-osint-2020-25-2e1a394621f

Дотичні розслідування
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic

Аналізуємо статтю The Atlantic, в якій журналісти пишуть, що перед ракетними ударами по Україні росія купує супутникові знимки у західних компаній. Аналітики Molfar перевіряють цю гіпотезу.

“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?
“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?

Фейки російської пропаганди про захисників "Азовсталі". Спільнота волонтерів Molfar разом із ГО "Спільнота Оленівки" підготували матеріал, що розвінчує брехливі тези кремля про захисників Маріуполя.

ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar
ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar

Бізнес яких країн допомагає росії у війні проти України, обходячи санкції, які були накладені на рф. Редакція сайту Molfar підготувала цей перелік на основі OSINT-розслідувань аґенції, які були опубліковані у період з травня 2023 по травень 2024 року.

Зв’язатися з нами