Розкриття схеми шахрайства за участі відомого американського бренда побутової хімії

Все почалося із повідомлення про перевірку компанії SaleIdea

Невідома людина відкрила сайт saleIdea.org: такий собі український маркетплейс косметики, побутової хімії та БАДів. Тобто усього побутового скарбу, який нібито не потребує реєстрації і можна вигідно перепродати.

Але була допущена критична помилка – в асортименті магазину ми знайшли продукцію американського бренду AmIdea! Згідно інсайту, ця компанія не дозволяю перепродаж продукції поза офіційними дилерськими мережами офлайн чи онлайн. А отже перед нами нечесний рітейлер.

Технічна частина пошукової роботи

Зібравши інформацію із веб-архівів, соцмереж та відкритих джерел – аналітикам Molfar вдалося з’ясувати наступні факти.

— Перша активність сайту була ще в 2014 році

— Компанія має сторінки в соцмережах Facebook, instagram та Pokupon

— У 2017 році сайт змінив власника на українського підприємця, з цього моменту і починається активний продаж косметики

— Компанія має непідтверджені адреси магазинів в чотирьох українських містах: Києві, Дніпрі, Львові та Одесі

— Вдалося встановити загальну та щомісячну виручку компанії

Хто є власником сайту SaleIdea.org?

Далі продовжується аналіз соцмереж, зокрема співробітників у LinkedIn та пов’язаних контактів, аналіз Instagram взаємодій (пости, лайки, коментарі) та технічних реєстраційних даних домену.

Після встановлення декількох мобільних номерів і номерів банківських карток, співставлення прізвищ та імен – переходимо до прямого замовлення продукції.

Отримуємо ПІБ відправника, ще один мобільний номер і зворотні дані для відправки. За рядом конфіденційних дій, які ми розкрили у рев’ю компанії – встановлюємо двох осіб. Далі короткий аналіз кожної персони окремо, здебільшого перевірка особистої інформації та платних даних з пошукових сервісів. Підозрюємо обох осіб у причетності до керування сайтом.

Йдемо глибше, після перевірки усіх знайдених номерів, виходимо на найбільш важливий контакт – польський номер, якому відповідає реальний бізнесмен у Facebook та LinkedIn.

Тут вже підключаються наші соцінженери – декілька дзвінків, цікавезні заплутані історії звідки взяли номер, і ми підтверджуємо всі необхідні дані. Запис розмови є, рев’ю на компанію є, досьє на власників є – що далі?

Результати розслідування – конфіденційна власність замовника

Після збору і передачі інформації команда Molfar більше не має права використовувати її у власних цілях. Людина для якої ми робили дослідження використала інформацію найбільш прийнятним у даному випадку чином – для звинувачення компанії-рітейлера у порушенні умов торгівлі і ухиленні від сплати податків.

Зараз ми схематично розказали маленький кейс із дуже показовим результатом. Здебільшого через те, що замовлення було виконано у тому числі із нашою власної ініціативи.

Компанія Molfar продовжує активну бізнес-розвідку, зберігаючі ваш час і гроші. Ми працюємо у 39 країнах світу і знаходимо цінну інформацію навіть коли “даних немає”.

Пишіть задля консультації. Відповімо на всі ваші питання.

Якщо вам цікаві конкретні дані цього кейсу – також звертайтесь до нас. Є певна інформація, яку ми за запитом можемо надати, попередньо взявши дозвіл у замовника розслідування.

Зв’язатися з нами