OSINT дайджест #17

Ось і настав час стислого апдейту за цікавинками, які вдалося знайти минулого тижня. Декілька хитрощів, пошук по зображенню, новий сайт з аналітики аерофотознімків та обов'язковий корона-розділ.

  • EXIF дані в WhatsApp
  • Aliseeks
  • Схема процесів під час аналізу YouTube-відео
  • Soar – платформа з аерофотознімками

Порада: EXIF дані в WhatsApp

Минулого тижня Sam Dubberley з Amnesty поділився порадою, яка може виявитися надзвичайно корисною для журналістів. WhatsApp популярний у всьому світі і, особливо, в Африці – журналісти використовують його для комунікацій із людьми. При надсиланні зображень месенджер змінює роздільну здатність і стирає EXIF-дані. Однак, якщо надіслати картинку “як файл”, дані EXIF не стираються. Дякуємо за пораду, Sam!

Посилання: https://citizenevidence.org/2020/04/20/sending-encrypted-photos-while-preserving-metadata/

Сайт: Aliseeks

Користувач Twitter Blaauw поділився сайтом, про який я геть забув! Завантажуєш фото товару та Aliseeks шукає позицію на AliExpress або eBay. Також є аналогічні розширення під Chrome та Firefox.

Посилання: https://www.aliseeks.com/

Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/aliexpress-search-by-imag/cpodebcggidjigndghagpkepglfbhali?hl

Firefox: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/aliexpress-search-by-image-ext/?src=search

Порада: Схема процесів під час аналізу YouTube-відео

Sinwindie створив ще одну схему процесів для OSINT-розслідувачів, на цей раз вона стосується відео з YouTube. Не забудьте також про схеми вилучення інформації з облікового запису Google з цього посту!

Посилання: https://twitter.com/sinwindie/status/1253838272909979650

Сайт: Soar - платформа з аерофотознімками

Цього тижня я побачив твіт від Obretix, в якому він згадував про Soar. Вони поки що в бета-тестуванні, але щиро сподіваюся, що скоро стануть популярними. Пропонують супутникові зображення, аерофотознімки та знімки з дронів у зручному інтерфейсі. Знімків з високою роздільною здатністю там поки що мало, але є кілька цікавих ділянок на Близькому Сході, інтерфейс з можливістю робити виміри та примітки, а також зростаюча спільнота любителів дронів!

Посилання: https://soar.earth/

GeoGuessr

Браузерна гра, в якій потрібно вгадати розташування вулиці, провулка, шосе у світі, відмітивши його на карті. У платному акаунті вгадувати доведеться виходячи з місця на Google Street View, безкоштовно на карті Mapillary. З першого погляду завдання здається складним, але прочитавши лонгрід з покращення навичок гри GeoGuessr у блозі Atocat, ви навчитеся розпізнавати розмиті номерні знаки, дізнаєтесь у якому штаті розташована більшість кукурудзяних полів США та чим відрізняється дорожня розмітка у Швеції та Данії.

Посилання: https://somerandomstuff1.wordpress.com/2019/02/08/geoguessr-the-top-tips-tricks-and-techniques/

Локації знімальних майданчиків

BushidoToken написав замітку про пошук точного місця розташування Деніела Крейга на даху в Лондоні з фільму Skyfall.

Посилання: https://bushidotoken.blogspot.com/2020/04/osint-investigation-wheres-bond.html

І, якщо хочете попрактикувати навички геолокації, чому б вам не зайти на один із сайтів, які збирають інформацію про місця зйомок, та не допомогти їм. Наприклад, тут.

Посилання: https://www.itsfilmedthere.com/2012/05/my-top-10-most-wanted-missing-locations.html

Фонові зображення для відеоконференцій

Коли ви приєднуєтеся до відеоконференції, можна, для різноманітності, змінити фонове зображення за допомогою хромакею або вбудованих фонів Zoom. А якщо ви трохи гік — як і, ймовірно, більшість читачів — адже прикольно поекспериментувати з ось цими фонами із Зоряних Війн?

Посилання: https://www.starwars.com/news/star-wars-backgrounds

Гарного тижня та вдалого пошуку! 

Джерело: https://medium.com/week-in-osint/week-in-osint-2020-17-9b6115095a4d

Зв’язатися з нами