Зустріч засновника агентства Molfar Артема Старосєка із детективами НАБУ

04 червня 2021 відбулась зустріч засновника агентства Molfar Артема Старосєка із детективами Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Під час розмови детективи обмінялись досвідом використання OSINT - розвідки на основі відкритих джерел - та здобули практичні навички з пошуку "електронного сліду" людини та інформації про компанію в соціальних мережах та комерційних реєстрах.

"Розвиток технологій диктує необхідність нових підходів та методів розслідувань. Потрібну інформацію можна знайти у відкритих джерелах через аналіз акаунтів, контактів і змісту постів в соціальних мережах, пошук зображень, автоматизований пошук в реєстрах і агрегаторах", - зазначив керівник Управління внутрішнього контролю Роман Осипчук. "Особливої уваги потребує і робота з технічними даними: аналіз мережевої інфраструктури, метаданих, зв’язків між доменами. Тут детективам стає в нагоді досвід колег з бізнес-сектору".

Артем Старосєк підкреслив, що окрім збору інформації з відкритих джерел її необхідно проаналізувати та інтерпретувати належним чином: “Частини зібраної інформації повинні складатися в єдину картину, стати доказами, фактами, основою вірних рішень”.

https://nabu.gov.ua/novyny/dokazovu-bazu-mozhna-sformuvaty-na-osnovi-informaciyi-z-vidkrytyh-dzherel

 

Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами