Пошкодження Антонівського мосту: як посипалась російська пропаганда

Чергова новина в російських телеграм-каналах про ураження переправи на Херсонщині зʼявилась після 23:00 20 жовтня 2022 року (1, 2). Те, що це зробили ЗСУ приблизно о 23.00 годині підтвердили представники української влади (1, 2). Згодом прокинулися і російські пропагандистські змі й написали про те, що ЗСУ, використовуючи HIMARS, обстріляли переправу, внаслідок чого загинули … цивільні.  

Але цивільних там не могло бути. І стверджувати це можна, беручи до уваги дві думки: перша – час прильоту припадає на комендантську годину; друга — самі ж окупанти та колаборанти не домовились між собою що казати про місце прильоту — їхні  версії суттєво відрізняються. Розглянемо ці тези детальніше.

Комендантська година

Окупаційна влада Херсону ввела комендантську годину з 22.00 по 05.00. Про це сказав, зокрема, голова окупаційної адміністрації сальдо. Тобто, виходить, Антонівським мостом не могли пересуватися у цей час цивільні, а лише колаборанти або російські військові, які мають спецдозволи від окупаційної адміністрації. Цієї ж думки дотримується володимир рогов, представник окупаційної адміністрації – член головної ради адміністрації Запорізької області. Натомість каже, що, цивільні сиділи посеред  ночі, у комендантську годину, в автомобілях біля переправи, бо, мовляв, займали чергу, аби рушити вранці мостом.

Заява колаборанта сальдо у пропагандистському змі тасс про комендантську годину в окупованій Херсонській області

То куди били ЗСУ?

Той таки рогов потім додає, що ЗСУ під час обстрілу мосту використовували високоточні снаряди, “з точністю до кількох метрів”, тобто, цілилися  в автомобільну чергу перед мостом.

Тим часом колаборант стремоусов сказав, що ЗСУ ніби-то цілеспрямовано били по центру переправи, аби таким чином перешкодити рухатися переправою далі. Але такою заявою стремоусов просто спростував дані рогова про місце, в яке цілилися ЗСУ.

Чи могло б бути два прильоти?

Аж ніяк не могло, і про це каже той таки рогов, і стремоусов. Згідно з їхніми твердженнями, ЗСУ випустили 12 снарядів, з яких 11 збила їхня “славнозвісна” ППО. Тобто, був лише один приліт в одне конкретне місце. А куди саме — окупанти між собою це питання не узгодили.

Ймовірно, російська пропагандистська машина просто не встигла видати всім окупантам вчасно свої методички, і вони почали імпровізувати. Виходить у них, мʼяко кажучи, не дуже.

Але й коли вони беруть свої старі, совєцькі методички, то виходить теж не дуже — все дуже прогнозовано і передбачувано. Як, наприклад, із ймовірною підготовкою провокації на Каховській ГЕС. Щоб замести сліди відступу, “евакуювати” (незаконно й примусово вивезти українців, що не погоджуються з окупаційним режимом) населення, а також  замінувати Каховську ГЕС, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ. Замінувати ГЕС, депортувати та дезінформувати - класичний російський стиль ведення війни, що лишився з часів Другої Світової Війни. До прикладу, можемо згадати схожу історію з підірваною ДніпроГЕС у серпні 1941 р.

Зв’язатися з нами