Список ворогів, що створюють загрозу національній безпеці України

Аналітики OSINT-аґенції Molfar за допомогою відкритих джерел інформації створили список зрадників та ворогів України. У реєстрах на сайті ми збираємо докази скоєних злочинів та надаємо розширену інформацію по досліджених особах. Ці люди становлять загрозу національній безпеці України.

Ви могли чути раніше про чорний список міністерства культури України, відомий також як чорний список російських артистів в Україні – цей приклад гарно підходить для розуміння. Наш чорний список України подібний за структурою до згаданого, але відрізняється за сутністю.

Перелік осіб на цій сторінці унікальний в тому, що проти більшості з представлених персоналій не введено санкцій, вони не додані до переліку небезпечних суб’єктів тощо. Ці люди продовжують завдавати збитків українській державі, саме тому вони опинились у списку ворогів України на нашому сайті. 

Наша задача – за допомогою доказів звернути максимальну увагу державних органів на діяльність цих персон. Під державними органами ми маємо на увазі українські та європейські структури, що відповідають за безпеку та добробут на рівні держав. Ми за всіх слушних можливостей просуваємо компетентним структурам ідею введення конкретних кроків проти зрадників України та ворогів України з-поміж наших списків. Інформація по персоналіях з цих реєстрів регулярно оновлюється та доповнюється. 

Хто такі вороги та зрадники України?

Чорний список України – це перелік осіб, дії яких варто розцінювати як антиукраїнську активність на користь терористичного режиму російської федерації. В наших реєстрах зібрані різні категорії персон, розглянемо деякі з них.

Військовослужбовці, що скоювали звірства на окупованих територіях        
Їх вчинки стали відомими на весь світ після деокупації Бучі, Гостомеля, Бородянки та інших міст Київської області. Наслідки звірств російських терористів шокували жорстокістю: закатовані цивільні, вбиті діти, братські могили та пограбовані будинки. Ці військовослужбовці – не комбатанти, вони воєнні злочинці. А для нас вони – вороги України. Ми розшукуємо та встановлюємо інформацію про цих осіб з метою притягнення воєнних злочинців до відповідальності.

Працівники силових структур російської федерації        
Мова йде про співробітників ФСБ, ГУР, СЗР та інших спецслужб росії. Те що ці особи становлять загрозу національній безпеці України – немає жодних сумнівів. Вони планують, готують та проводять воєнні операції, шпигують та будують агентурні мережі – і все це з метою знищити українську державність. Зазвичай імена спецслужбовців ретельно приховують, проте фахівці Molfar змогли отримати доступ до їх персональних даних. Тепер їхні прізвища та імена знаходяться у наших списках. 

Зрадники України, що стали колаборантами на тимчасово окупованих територіях України        
Класичний приклад таких персон – працівники окупаційних структур російської федерації, які незаконно діяли та продовжують діяти на територіях Запорізької та Херсонської областей. Для прикладу були обрані ці області, оскільки вони частково потрапили в окупацію з 2022 року, у тому числі завдяки зусиллям зрадників України. Території ж Донецької та Луганської областей, які знаходяться в російській окупації з 2014 року, також переховують колаборантів. Проте більшість цих персон були досліджені раніше. У наших реєстрах ви можете подивитись на фото ворогів України з-поміж зрадників, які раніше мали українське громадянство, проте своїми діями виправдовували та підтримували агресію російської федерації проти України. Більшість з них відмовились від українського громадянства й отримала російський паспорт, хоча частина осіб продовжує мати подвійні документи. Ми документуємо інформацію про цих людей з метою притягнення їх до відповідальності: своїми діями вони не тільки сприяли агресії, але й завдавали прямих збитків українській державі. Наприклад: коригували артилерійські та ракетні обстріли російських військ, вводили в обіг рублі замість гривень, організовували паспортизацію населення, посилювали силовий контроль окупаційної влади, отримували та виконували адміністративні завдання окупаційної адміністрації.

Іноземні пропагандисти терористичного режиму російської федерації        
Ці персони є зброєю росії в війні проти цивілізованого світу. Вони становлять загрозу національній безпеці України та інших держав, перш за все тих, які межують державними кордонами з рф. Бо головна задача пропагандистів – це просування “русского мира”. А полягає цей “русский мир” в збройній агресії проти держав-сусідів з метою подальшої сепарації територій і приєднання їх до російської федерації у форматі так званих “народних республік”. Паралельно “руський мир” фінансує терористичні угрупування для підриву національної безпеки в окремих областях суверенних держав-сусідів, які хоче анексувати. В нашому чорному списку України перебувають перш за все ті пропагандисти, які займаються пропагандою поза межами російської федерації. В кожній європейській країні, в кожній скандинавській країні, в США та Канаді, на Близькому та Далекому Сході – є російські пропагандисти. Вони – вороги України, вороги цивілізованого світу. Характерна особливість поведінки пропагандистів: повторення “російських наративів” щодо міжнародних подій, які чітко класифіковані як злочини у міжнародному праві. Мова йде про незаконну анексію півострова Крим, приєднання тимчасово окупованих територій до складу рф, порушення міжнародних домовленостей щодо ядерного стримування, відкритий тероризм у вигляді ракетно-бомбових атак на цивільні об’єкти тощо.

Вимушені одразу попередити, не в кожному з реєстрів ви знайдете фото ворогів України. Інколи знайти фотографію конкретного зрадника України за самим лише ім’ям дуже важко, але ми все одно намагаємось контактувати з людьми на окупованих територіях та збирати додаткову інформацію, в тому числі й фото, від прямо знайомих зі злочинцями осіб. Разом з тим, по більшості персон зі списку ворогів України ви знайдете і фото, і детальний опис їх діяльності, і докази скоєння злочинів задля підтримки терористичного режиму рф. Ми прагнемо до того, щоб надати вичерпну інформацію по всіх осіб з наших реєстрів.

Історія створення списку ворогів України

OSINT-аґенція Molfar працювала над викриттям зрадників України та інших осіб, що становлять загрозу національній безпеці України – з 2019 року. З початком повномасштабного вторгнення та тимчасовою окупацією нових територій – до нас почали надходити запити на складання архіву зрадників. Так ми прийшли до рішення створити та розвивати власні чорні списки.

Ми взяли за основу чорний список російських артистів в Україні, і вирішили за аналогічним принципом складати власні реєстри. Наразі зі списками ворогів України ви можете ознайомитись на цій сторінці.

Принципи та хронологія поповнення чорного списку

OSINT-аґенція Molfar працювала над викриттям зрадників України та інших осіб, що становлять загрозу національній безпеці України – з 2019 року. З початком повномасштабного вторгнення та тимчасовою окупацією нових територій – до нас почали надходити запити на складання архіву зрадників. Так ми прийшли до рішення створити та розвивати власні чорні списки.     
Ми взяли за основу чорний список російських артистівПерелік осіб формується за принципом накопичення. Частина OSINT-аналітиків Molfar регулярно приділяє час на формування, оновлення та поповнення чорного списку України. Ми перевіряємо надіслану нам інформацію та оновлюємо картки з особами, якщо маємо для цього нову інформацію чи докази.

Також ми досліджуємо проросійські новинні медіа та Telegram-канали, де ретельно вичитуємо новини з заявами окупаційної адміністрації. Всі імена та прізвища авторів цих заяв ми беремо в роботу:

  • досліджуємо життєвий шлях цих людей;
  • збираємо докази щодо скоєння злочинів та підтримки рф;
  • встановлюємо точне місце роботи та посаду;
  • за можливості досліджуємо контакти та фізичні адреси ворогів України;
  • додатково досліджуємо оточення цих персон, рідних та друзів, колег та поплічників.

Ми працюємо над списком ворогів України систематично: збираємо всю наявну інформацію по персонах на своєму сайті, та піклуємось про збереження цих даних. У злочинів немає терміну придатності, і ми це добре розуміємо.

Хто може потрапити в перелік ворогів України?

До переліку осіб може потрапити кожен та кожна, хто створює загрозу національній безпеці України. Мова йде про активну загрозу, не просто підтримку терористичного режиму російської федерації, але й про активні заходи на підтримку агресії.        
Умовно, звичайні росіяни також вороги України, але вони не скоювали злочинів, за які ми б могли додати їх до чорного списку України. Інша справа – гауляйтери, воєнні злочинці, пропагандисти та силовики.

На якій підставі особи додаються до переліків ворогів та зрадників України?

Єдина підстава для внесення особи до списку ворогів України – це докази скоєння злочинів проти української державності. Пропагандисти російського режиму в Європі вороги, тому що виправдовують анексію Криму та війну проти українців. Окупаційна влада – це зрадники України, бо вони активно підтримують незаконну анексію та неспровоковану агресію однієї держави проти іншої. Російські силовики планують захоплення нових територій, масовані вбивства та теракти – вони також вороги України.

Коли ми маємо докази – ми додаємо особу до переліку. У своїх висновках OSINT-аналітики Molfar керуються принципами та нормами міжнародного права.

Як часто оновлюються списки ворогів та зрадників України?

Оскільки складання списку ворогів України – це волонтерська ініціатива Molfar, списки оновлюються нерегулярно. До того ж це не чорний список міністерства культури України, після кожного оновлення ми не залучаємо журналістів і не пишемо розгорнутих пресрелізів. Наш головний канал комунікації – соцмережі. Тому під час публікації нового реєстру чи великих оновлень існуючих переліків, ми сповіщаємо про це на власних сторінках у своїх соцмережах. У разі невеликих оновлень чи простого доповнення існуючих переліків осіб з-поміж ворогів України та зрадників України – ми не сповіщаємо про це окремо.

Для додаткової інформації по будь-якій особі з існуючих переліків, напишіть нам на адресу: [email protected]

Зв’язатися з нами