Комп’ютерна гра Atomic Heart: пропаганда срср, підсанкційні інвестори, топи з рф

У день відкриття продажів гри Atomic Heart, який нібито випадково співпав із датою звернення путіна до федеральних зборів, у Мінцифрі закликали користувачів “ігнорувати” реліз, і взяли курс на повну заборону продажу цифрових версій цієї гри на території України. Для цього Мінцифра звернеться з офіційним листом до компаній Sony, Microsoft та Valve.

Причина бойкоту – Atomic Heart є небезпечною для громадян України. Окрім завуальованих натяків на російську агресію, тотальну пропаганду срср та використання старих фотографій українських міст – проблема полягає ще й в самій компанії. 

Скриншот з Twitter, в якому автор розгадав завуальований натяк розробників на іранські дрони, якими російська армія вбиває цивільних в Україні

OSINT-спільнота Molfar провела розслідування, і віднайшла безліч компрометувальних фактів щодо компанії-розробника гри Atomic Heart. Серед найбільш яскравих: “злив” даних держорганам рф, зв’язки з “системотворними” російськими компаніями Mail.ru Group, “Перший канал”, “Єдина росія”, Газпром, зв’язки з російськими олігархами, приховані співробітники з рф, приховане російське походження підсанкційні інвестори. А ще погане ставлення до працівників, використання чужих дизайнів та девелоперських рішень, недосвідчені керівники та інші, класичні російські рішення. 

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Зв’язки Atomic Heart з російською федерацією

Схема зв’язків ООО “Брейндев” (раніше – ООО “Мундфиш”) з російськими компаніями, фізособами, юрособами, корпораціями, політичними партіями терористичної держави рф, та терористичними формуваннями так званих лнр/днр

Отже, спершу нам потрібно встановити студію-розробника комп’ютерної гри Atomic Heart. На сайті у футері вказана юрособа – Mundfish Ltd, але юрособи з такою назвою не знайдено. Ймовірно мається на увазі російська ООО “Брейндев” (раніше – ООО “Мундфиш”), зареєстрована у 2017. У Terms вказана кіпрська Slimao Limited, зареєстрована у 2018, та якій належать TM Mundfish та Atomic Heart зареєстровані в США у 2018. 

Згідно з сайтом, компанію створили у 2017 році 4 людини, які також на 02’2023 володіють 63.87% кіпрської юрособи:

Згідно з сайтом, в компанії працює 130 людей з 10 країн, в тому числі з Польщі, України, Австрії, Грузії, Ізраїлю, Арменії, ОАЕ, Сербії та Кіпру. В переліку країн росії немає, хоча згідно з LinkedIn, мінімум 2 людини, що працюють в компанії, знаходяться в москві – Alexey Kaminskiy та Olga Sapozhnikova. Утім, згідно зі ЗМІ – більша частина працівників навіть після релокації знаходяться в москві. Також портал dev.ua знайшов двох українських програмістів, що працюють на Mundfish. Згідно LinkedIn, штат компанії налічує 84 людини, також відомо про 65 колишніх співробітників Mundfish.

Компанія позиціює себе як міжнародна з офісами на Кіпрі, в москві та Санкт-Петербурзі. Офіс в москві закритий, згідно з мапою Yandex. Офіс в Санкт-Петербурзі не знайдений, але у 2018 компанія шукала для цього офісу гейм-дева. У 2019 шукали технічного художника з можливістю працювати в одному з офісів – в москві або Санкт-Петербурзі. 

Згодом релокували частину компанії в Єреван. В березні 2022 шукали тестувальників в офіс в Єревані. В червні 2022 шукали офіс-менеджера в офіс в Єревані. 
Серед паблішерів гри вказані Focus Entertainment (французький паблішер відеоігор) та 4Divinity – азійська компанія, частина азійського холдингу з видавництва ігор GCL. На теріторії “СНД” паблішером вказана GRN+. Юрособа GRN+ Ltd, зареєстрована на Кіпрі, мала в минулому назви Gem Capital Agro Limited та Gem Capital Metals And Mining Limited, йовірно входила в холдинг Gem, що інвестував в Mundfish.

Скриншот з гри Atomic Heart – “світле майбутнє” зображено у стилі радянської утопії 

Серед власників юрособи Slimao Limited на Кіпрі вказані: 

 • Gem Capital Gamedev Ltd – юрособа інвестфонду GEM Capital, який інвестував у Mundfish;
 • Sequoia Solutions Ltd – зареєстрована (1, 2) на Nevis;
 • THL B Limited – зареєстрована (1, 2) на BVI. Відомо про інвестиційну THL;
 • ValueLabs Ventures Ltd – зареєстрована на BVI. Відомо про індійську компанію ValueLabs

Відомі юрособи студію-розробника Atomic Heart

👉 Slimao Limited – 2018, Кіпр (CY).

Директори:

На 02’23 (з 2020) власниками (1, 2, 3) є:

Раніше власниками були:

Коментарі щодо Slimao Limited.

 1. Вказана у Terms
 2. TM Mundfish та Atomic Heart зареєстровані в США у 2018 на Slimao LTD. Також ще 2 ТМ в процесі реєстрації з 2021.
 3. Ще відомо про 13 ТМ, пов’язаних з Mundfish та Atomic Heart зареєстрованих в Євросоюзі у 2021-2022 на Slimao LTD.

👉 ООО “Брейндев” (раніше – ООО “Мундфиш”) – 2017, росія (ru).

Директорка:

 • Косова Наталия Ивановна.

Раніше директорами були:

 • Литовченко Игорь Владимирович (до 2021);
 • Седова Евгения Владимировна (до 2019).

На 02’23 власником є:

 • Косова Наталия Ивановна.

Раніше власниками були:

 • Литовченко Игорь Владимирович (до 2021);
 • Седова Евгения Владимировна (до 2019);
 • Корчагина Татьяна Витальевна (до 2019);
 • Перелыгина Елена Васильевна (до 2018).

Коментарі щодо ООО “Брейндев” (раніше – ООО “Мундфиш”).

 1. Згідно з мапою Yandex.ru офіс, адреса якого була вказана як офіційна в москві, більше не працює.
 2. Юрособа вказана на hh.ru. 

Негатив, пов’язаний з розробниками Atomic Heart

Скандали, пов’язані з виходом гри та використанням символіки срср та рф: 

 • концепція гри – утопія радянського світу, дія відбувається в 1951, що згідно зі ЗМІ та коментарів оглядачів не може не бути пропагандою під час війни та агресії росії проти України. Компанія не приховує обожнювання срср, навіть історичні дані на сайті висвітлюють історію радянської інженерії з 1938 до 1955 (1, 2, 3), а в грі використовуються радянські лозунги, наприклад, “Слава радянським інженерам”. В січні 2023 в релізах компанія показувала фото персонажа молотова та сокири з радянською символікою;
 • українські студії Remedy та 4A Games були обурені виходом гри й закликали скасувати гру та компанію. Російські ЗМІ (1, 2) подавали позицію українців як заздрість та бажання напакостити росіянам;
 • Мінцифри України планують звернутись до Sony, Microsoft та Valve з проханням про повну заборону гри. Обумовлюють це прохання використанням радянської символіки в грі, токсичністю, потенційним збором даних та передаванням держорганам, а також потенційним використанням грошей від покупки на продовження війни;
 • Єгор Чекалкін опублікував у своєму TW скрін з гри, де дрон несе кошик з геранню, порівняно з фото іранського дрона Шахед з написом “герань-2” і написав пост, в якому персонажі гри тримають саме “герань-2” з питанням “Гераньку?”. Користувачі відповіли на ці твіти з позиції, що дрони “герань-2” в Україні використовувались з вересня 2022, а концепт гри розроблявся раніше;
 • також в грі використали старі фото Донецька;
 • гра продається у рф на платформі VK Play;
 • дата релізу гри – 21 лютого 2023 співпадає з днем послання федеральним зборам від путіна, що було поставлене компанії в провину, бо дату релізу можна було змістити;
 • свою позицію щодо війни росії проти України компанія пояснила у своєму TW: вони написали, що за мир, а також що не коментують дві теми - політику та релігію і не підтримують жодних форм дискримінації.
Скриншот з Twitter, в якому автор віднайшов пряму відсилку на іранські дрони-камікадзе, якими російська армія вбиває цивільне населення України

“Злив” Atomic Heart даних держорганам рф

Портал ain.capital опублікував в січні 2023 статтю, де крім зв’язків з рф також писав про те, що в угоді користувача на російській версії сайту є попередження про можливе передавання даних державним органам за запитом, зокрема в статті вказані податкова служба та фсб. Ain.capital надав скріни відповідного розділу сайта для підтвердження. 

Через кілька днів російський паблік Overclockers.ru опублікував коментар компанії з приводу передавання даних. Компанія заявила, що це стара інформація, що дані ніхто не передає і почала вносити зміни з цей розділ на сайті, на кінець січня 2023 розділ був недоступний.

Відгуки колишніх працівників Atomic Heart

Згідно з публікацією, відомі наступні відгуки колишніх працівників: 

 • відсутність злагодженості серед керівництва;
 • найм непрофесійних кандидатів на посади TL;
 • вимоги використання чужого дизайну чи механіки при розробці гри;
 • втручання в процеси та збільшення кількості “багів”, які команда потім вимушена ліквідувати;
 • вимоги понаднормової роботи без компенсацій;
 • невиплата заробітної плати після звільнення;
 • “вичавлювання” з компанії незгодних з політикою професіоналів;
 • призначення мітингів та коллів на позаробочий час, вихідні та відпустки;
 • виборча релокація на Кіпр – тільки “обраних”, та примусова релокація в Єреван.

Позиціювання Atomic Heart як російської розробки

В TW публікували пости (example), що пропагували покупку гри як гордість російського гейм-дева. Також в пабліках, що пишуть про новинки ігор, гра називається російською (1, 2, 3, 4) в рекламних статтях. В ЗМІ розробники називаються – російськими. 

Сплата компанією-розробником Atomic Heart податків у рф

ООО “Брейндев” (раніше – ООО “Мундфиш”), що є юрособою компанії у рф, сплатила у 2021 в бюджет рф $34.8k (2.62m руб). Прибуток компанії за 2021 склав $66k (4.99m руб).

Власники у Slimao Limited, афілійованій юрособі з розробником Atomic Heart

На 02’23 (з 2020) власниками у юрособі Slimao Limited (1, 2, 3) є наступні люди. 

Галєєв Артем Фарідович (25.02.1977, +79166974855, +74953140096, +74509843316, [email protected], site, FB, Skype: artep_skype, паспорти: 4509843316, 4502783059, 01VIIIСБ60, 2145027830, ІПН: 772641435521, СНІЛС: 01327298733) – Co-Founder. Основний художник-візіонер компанії. З ~2005 має сайт, де розміщує власні художні твори. Народився у казані, татарстан, рф. Сестра – Галєєва Юлія Фарідівна (17.11.1983, FB), також є брат – Галеєв Артур Фарідович (17.11.1983). 
 

Згідно з інсайдом, у 2000 працював на ОАО “Альфа Банк”, у 2001 працював в ОАО “Общественное российское телевидение”, а у 2003 працював на ЗАО “ТВ Сервис”, а також у 2005 працював на ОАО “Первый Канал”. 
 

У LinkedIn вказує що з 2005 по 2011 працював на позиції артдиректора у компанії “Трехмер”. У 2007 працював на позиції радника гендиректора у ЗАО “Инфомир”. З 2012 є Creative Art Director у cgcompany.ru. 
 

Згідно з інформацією у кіпрській юрособі Mundfish, прописаний за адресою вул.Чертановська 28, кв. 52 у москві, що також підтверджує інсайд. Згідно з інсайдом, володіє авто Daewoo Super Salon (#М932МО77, VIN:KLANR19W1RB624315), а також Mini Cooper S (#Н658КК177, VIN:WMWRE31020TD45845). 

Bagratuni Robert Ashotovich / Зацепін Максим (09.05.1984, FB, FB1, Inst, VK, Паспорт:4500074901, 4507796173, 4500074901, СНІЛС:11810481121, ІПН:771570060938, [email protected], [email protected], [email protected]+79037266630 (активний на лютий 2022), +79055440433, +74992005692, в/п: 7734 272594, Skype:live:zacepinmax, max_zacepin, Gravatar, Vivino, Pinterest, Telegram: id746281, @zacepinmax, @RB_mz) – Co-Founder, Chief Executive Officer & Game Director. 
 

Згідно з інформацією у кіпрській юрособі Mundfish, прописаний за адресою вул.Верземнека 3, кв. 30 у москві. Це також підтверджує інсайд, за ним же – народився в Єревані. Згідно з інсайдом, у 2003 працював у російському CESSI (“Институт сравнительных социальных исследований”).
 

Згідно з його інтерв’ю, працював в Newmedia Stars відеодизайнером. Власник компанії – Костянтин Риков (біо), колишній депутат від “Єдиної росії”, один з ідеологів президентської кампанії путіна. Також працював в маркетинговому відділі компанії Mail.Ru на посаді артдиректора. У 2015 запустив брокерський проєкт “Источник”, який згодом повністю переорієнтувався на кріптовалюти. 
 

Mail.ru у 2021 став частиною холдингу VK Group, 57% акцій якого консолідує "МФ Технологии", що своєю чергою належить державним компаніям з рф в таких долях: 45% у “Газпром”, 45% у “СОГАЗ”, 10% у “Ростех”.
 

У 2010 працював художником в ООО “Два Крыла”. Також за інсайдом, на 2010 працював дизайнером у “Трехмер”, де артдиректором у той час був Галеєв Артем. А до цього у 2002 працював у ЗАО “ТВ Сервис”, де також працював Галеєв. У 2020 мав ІП. Згідно з інсайдом, володів 61.25% у юрособі ООО “Маска”, де гендиректором була інший співвласник Mundfish – Сєдова Євгенія
 

Згідно з інсайдом, матір, ймовірно, Багратуні Сусанна Мелконівна (16.10.1960).

Володів авто Audi SS 2009 (VIN WАUZZZ8ТХАА005019), а також авто Audi SS 2016 (#Т005ТВ199, VIN WАUZZZ8ТХАА005019) У 2014 отримав штраф за порушення ПДР. 
 

Відомі паролі: “123654789QQQ”, “EWX370”, “pulsar_sucsess”, “pulsarsucsess”, “sucsess”, “sucsess_mz”, “pulsar”, “Q1w2e3r4”, “Sucsess_mz1”. Відомі нікнейми: “zacepinmax”, “max.zac”. 
 

У своєму VK постив публікації (1, 2) з вихваленням путіна у 2014. Інтереси (1, 2, 3) у TG: “@relogame_armenia Relogame Armenia”, “@cyprusithr CY iT HR”, “@addmeto”, “@decenter – блокчейн, биткоин, инвестиции”, “”, “”, “@destinyplay / s-14 news — всё о destiny 2”, “@ghost_in_the_text”, “@narratorika”, “@techsparks”, ”@unrealenginecis”, “@wavesnews”, “фьючерсы”, “трейдинг”, “gamedev”, “маркетинг”, “smm”, “армения”, “кипр”, “ОАЭ”, “нефтепродукты нефть”, “ico”, “ethereum eth”, “биткоин btc”, “defi”, “смарт-контракты”, “видеокарты gpu”, “asic майнеры”, “пирамида финансовая”, “проститутки”

Скриншот з Twitter: у грі використано старі фотографії Донецька

Сєдова Євгенія Володимирівна (17.07.1985, +79035081600, TG: @jeneve, [email protected], FB, Inst, VK, паспорт: 4508198956, ІПН: 773165068345) – Co-Founder & Financial Advisor. Згідно з інформацією у кіпрській юрособі Mundfish, прописана за адресою вул. маршала тимошенко 38, кв. 154 у москві, що підтверджує також інсайд
 

Згідно з її інтерв’ю, працювала в Newmedia Stars, де очолювала відділ комп’ютерної графіки. Власник компанії – Костянтин Риков (біо), колишній депутат від “Єдиної росії”, один з ідеологів президентської кампанії путіна. Там же працював Robert Bagratuni. Згідно з інсайдом на 2021 володіє автівками: Mercedes-Benz CLA-klasse та Audi A7. Згідно з інсайдом, була гендиректором у юрособі ООО “Маска” та була зареєстрована як ІП. 

Городішенін Олег Володимирович (26.04.1997, FB, Inst, VK, blog, [email protected], +79261650876, +74957169519, +74956481000, [email protected], ІПН:772798730300, Паспорт:3915153289, skype:kingsun0426) – Co-Founder & General Producer. 
 

Згідно з інформацією (1, 2) у кіпрській юрособі Mundfish, прописаний за адресою село Ромашково, проїзд рублевський 40-4-180 у московській області. За інсайдом, був зареєстрований у москві за адресою вул.Скобелевська 20, кв. 183. Має брата Городішеніна Олексія Володимировича (01.04.1990), та матір Городішеніну Олену Валеріївну (10.01.1969). Мав індивідуальне підприємство, та проживав за адресою наб.Нагатинська 32-1, кв. 41. До 2017 працював в Heroes of Scene (heroesofscene.ru). Згідно з інсайдом, працював у АО “Тинькофф Банк” у ~2021. 

Дьяков Андрій Олегович (25.06.1990, +79095906391, паспорт: 1810473826, ІПН: 344598593794) – CTO. Згідно з інформацією (1, 2) у кіпрській юрособі Mundfish, прописаний за адресою проїзд Березова Роща 1, кв. 26 у всеволодську, рф. До 2018 працював в пітерській студії Sperasoft згідно з його LinkedIn. За інсайдом має на 2021 2 автівки: Renault Logan SR та Kia Sportage.

Корчагіна Тетяна Віталіївна (19.11.1969, +74957777712, ІПН: 772802834696, паспорт: 4515422682) – згідно з інформацією у кіпрській юрособі Mundfish, прописана за адресою наб.Серебряченська 19, кв. 27 у москві. Була засновником та директором ООО “Мундфиш” (перейменоване в ООО “Брейндев”) в москві. За інсайдом на 2021 володіє авто Lexus LX.

Косова Наталія Іванівна (18.12.1975, ІПН: 212701165084, паспорти: 4521073495, 9700131190) – згідно з інформацією (1, 2) у кіпрській юрособі Mundfish, прописана за адресою вул. декабристів 4-1, кв. 86 у москві. Також на лютий 2023 є директором та засновником ООО “Брейндев” в москві (ex. ООО “Мундфиш”). За інсайдом мала кредитний борг ~9m руб. 

Полдяєв Ігор ~Борисович (~30.04.1970, +79265991190) – згідно з інформацією (1, 2) у кіпрській юрособі Mundfish, прописаний за адресою вул.Заморенова 14-16, кв. 77 у москві. Ймовірно, родом з енгельсу, рф. 

Керівники компанії-розробника Atomic Heart

 1. Олександр Ромашков – Narrative Director, з 2016 до листопаду 2022 був NarrativeDirector, GameDesigner у Talerock
 2. Олександра Мельникова – Head of Legal. З 2016 до 2021 – VP Legal у російському сервісі продажу квитків Aviasales;
 3. Олексій Камінський ([email protected]) – COO, згідно LinkedIn – знаходиться в москві;
 4. Vigen Osipov ([email protected]) – Head of Finance. Згідно з Li, є фінансовим менеджером у Mail.ru Group

Інвестиції у розробника Atomic Heart

Згідно з Pitchbook та іншими агрегаторами (1, 2): 

 • 2019, Early Stage VC / Pre Seed – отримали $3m від інвесторів Gaijin Games, GEM Capital;
 • 2021, Early Stage VC (Series B) / Series A – отримали $13m від інвесторів Gaijin Games, GEM Capital, Tencent Holdings.

Інвестори:

 • Gaijin Games, Early Stage VC, Early Stage VC (Series B) –  російська студія-розробник комп’ютерних ігор War Thunder та Crossout. Зареєстрована в Угорщині. У 2021 звинувачені у непрямому фінансуванні проросійських сепаратистів т.зв. “лднр”;
 • GEM Capital, Early Stage VC, Early Stage VC (Series B) – інвестиційна компанія, зареєстрована на Кіпрі. КерівникАнатолій Палій, колишній менеджер “Газпрому”, має тісні зв’язки з Олегом Дерипаскою, зазначив портал ain.capital з посиланням на тред в TW, який провів скан біографії Палія. Юрособа GRN+ Ltd виступає паблішером GRN+ на території “СНД”. Директорка юрособи GRN+ Ltd – це Diana Poksane (ΝΤΙΑΝΑ ΠΟΚΣΑΝΕ), яка також є керівницею1Oil Holdings Limited та Ripiano Holdings Limited. В минулому юрособа GRN+ Ltd мала назви Gem Capital Agro Limited та Gem Capital Metals And Mining Limited. Також юрособа 1Oil Holdings Limited є власником юрособи ООО “1ойл менеджмент” – компанії 1Oil (під брендом First Oil), з якою також пов’язаний Палій;
 • Tencent Holdings, Early Stage VC (Series B) – китайський інвестиційний холдинг, що інвестує в ігрові компанії. 

Фінанси:

 • згідно з агрегатором, total lifetime revenue за період з 2018 по 2023 – $8.2m, всього випустили дві гри – Atomic Heart та Soviet Lunapark VR. Soviet Lunapark VR – безплатна, мала рейтинг в 52.4%. Весь revenue принесла Atomic Heart;
 • ООО “Брейндев” (раніше – ООО “Мундфиш”), що є юрособою компанії у рф, сплатила у 2021 в бюджет рф $34.8k (2.62m руб). Прибуток компанії за 2021 склав $66k (4.99m руб).

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

#Айті
Зв’язатися з нами