Міноборони рф офіційно підтвердило обстріл 137 шкіл з 1422 у п’яти областях України

В останній день літа 31 серпня Міноборони рф опублікувало у своєму Telegram-каналі список шкільних навчальних закладів, зібраний по п’яти областях України: Луганській, Донецькій, Харківській, Херсонській та Запорізькій. Список шкіл було подано посиланням на сайт, а також додано окремим pdf файлом.

У тексті посту Міноборони рф звинуватило в обстрілах Збройні сили України, та додало маніпулятивне повідомлення наступного змісту: 

“Вимагаємо від Організації Об'єднаних Націй, усієї міжнародної спільноти вжиття ефективних заходів для недопущення обстрілів шкіл київським режимом та гарантованого вилучення цих об'єктів та прилеглих до них територій від ураження вогневими засобами збройних сил та інших воєнізованих формувань України”.

Команда Molfar оглянула цей список, і одразу ж помітила дивний нюанс. Поряд із повною адресою школи (індекс, назва територіального району, населеного пункту, вулиці та номеру будинку) розміщені географічні координати усіх шкіл. 

У нас одразу ж виникло два питання.

  1. Навіщо вказувати точні координати, коли при такій деталізованій адресі знайти об’єкт можна на будь-якій офлайн чи онлайн-мапі? 
  2. Навіщо російським терористам потрібні точні координати цивільних об’єктів? 

Друге питання – риторичне. Звісно ж ми одразу зрозуміли, що усюди, де можна було збрехати, росіяни обов’язково збрешуть. А ще ми зробили припущення, що вони могли опублікувати по своїх каналах ті самі координати, які використовувались для обстрілів цивільних об’єктів України. І це припущення виявилось вірним. 

👉 Файл з фактчекінгом обстрілів українських шкіл російськими окупаційними силами 👈
  • Ми проаналізували всі наведені у переліку школи, усього їх 1422, з яких 137 вже обстріляні російськими військами.
  • Всі обстріли виконані за єдиним сценарієм: спершу здійсненно вогневе ураження за допомогою ракет, бомб чи артилерійських снарядів, одразу після цього в той самий день російські пропагандистські ЗМІ публікують новину, де звинувачують в обстрілі Збройні сили Україні.
  • Також серед проаналізованих випадків містяться факти обстрілів шкіл, які знаходяться далеко від лінії фронту у глибині тимчасово окупованих росією територій. Обстрілювати цивільні об’єкти на такому віддалені від лінії фронту не має жодного сенсу. А використовувати для цього мінометну зброю Збройними силами України просто технічно неможливо через значну відстань. Вести прицільний вогонь по таких школах можна виключно з територій, які контролюються російськими окупаційними військами.

Цим фактчекінгом ми хочемо ще раз довести, що росія веде агресивну загарбницьку війну проти суверенної України. Окупаційні війська агресора нехтують всіма правилами веденням війни. Під удари терористів постійно потрапляють цивільні об’єкти. Це геноцид українського народу. Цинізм, з яким росія апелює до міжнародних організацій, не знає меж. Це відкрите нехтування усіма правилами та нормами міжнародної комунікації. 

Ми вимагаємо повністю виключити росію з Організації Об’єднаних Націй та інших міжнародних інституцій, які повинні підтримувати мир та порядок у світі.

росія – це країна терорист. 

Зв’язатися з нами