Осквернення памʼятників, дискредитація українців. Деанон учасників “Движение русских патритов”

31/01/2024

 

“Наші підписники працюють у Лондоні! Чистять вулиці від жовто-блакитнього гівна”. Так пишуть у російських соцмережах про діяльність учасників “двіженія русскіх патріотов” у Лондоні, котра полягає в оскверненні памʼятників, провокуванні на українських мітингах та поширенні совєцької ідеології. 

 

Аналітики Molfar здеанонили цих росіян попри те, що вони дуже прагли анонімності. Публікуємо хронологію подій та оприлюднюємо приватну інформацію про здеанонених росіян. Один із них — підданий Великої Британії.

Зрізали квіти біля памʼятника Володимира Великого у Лондоні

 

27 січня 2024 року сталася подія, яка викликала резонанс у соціальних мережах. Мова про відеозапис, який спочатку зʼявився у російських Telegram-спільнотах (12). На цьому відео, чоловік, ймовірно, росіянин, здійснює акт вандалізму у самому серці Лондона. Інцидент мав місце біля пам'ятника Володимиру Великому, де росіянин зрізає та викидає квіти, які були покладені з нагоди вшанування пам'яті Володимира Великого.

 

Первісне джерело відео – спільнота руху "Движение русских патриотов", яка активно діє у соціальних мережах, російському VK та Telegram.

Скріншоти з відео, де невідомий з посмішкою на обличчі викидає квіти з памʼятника Володимиру Великому 

Наступного дня та сама російська спільнота опубліковала два фото (12) з особами, обличчя яких закрите емблемами руху “ДРП” з таким підписом: 

 

“Гастроли ДРП в Лондоне продолжаются. Беснующимся украм привет. Нас много и мы везде! Также недавно наши товарищи посетили митинг хохлов в самом центре города. Выглядели солидно, как агенты КГБ. Материалы будут позже”.

Ці так звані “аґенти кдб” дійсно відвідали мітинг у Лондоні й знімали там відео. На ньому можна бачити логотип руху та емблему радянської служби НКВД з посиланням на Telegram спільноти Kyzyl Battalion (InstTG).

 

У відео хлопець з заблюреним обличчям розповідає, як українці використовують кошти підданих Великої Британії. Він використовує словосполучення “наші кошти”, “у нас в країні”. 

 

Символіка ДРП та Kyzyl Battalion. Скріншот з відео - ліворуч. Праворуч - опис їх групи у telegram

На відео також потрапили характерні особливості, за якими й були ідентифіковані особи, що брали участь у зйомці. 

Але автори відео залишили ще один шлях, як їх знайти — тегнули користувача в Instagram, який, імовірно, міг бути причетним до зйомки. Він підписаний як Platov Ilya Sergeyevitch / Платов Илья Сергеевич (20.01.2002, InstPayPalVKTG-channel). Про себе пише: “reporter, translator, independant, truth teller, musician”. 

Кіріл Саруханов — борець за комунізм у Великій Британії

Фото зі сторінки в instagram Ільї Платова 

У інстаграм Платов опублікував фото (12),  де позначив, трьох осіб, що, ймовірно, є учасниками усіх опублікованих відео у російських групах. Тут є обличчя ключової особи — це чоловік, який виступав під час українського мітингу. Він має характерну краватку у смужку. 

На фото ліворуч  - фото з Inst Платова Ільї є відмітка з нікнеймом. Зверніть увагу на краватку. Праворуч - Учасник відео, спостереження за мітингом у Лондоні. Краватка та ж, що і на фото з Inst Платова.

Якщо перейти на сторінку russian_authoritarian_rusv4, можна побачити багато цікавого. По-перше, ця людина називає себе “комуністом з росії”. Тут також згадується сталін, кремль та ГУЛАГ. А на початку біо — фраза “груз-200 мы вместе”, яка часто була на шевронах бійців ЧВК “Вагнер” і особисто у прігожина. 

 

скріншот сторінки в instagram, яка ймовірно належить Саруханову Кірілу

Ймовірно, ця сторінка не є його основною. Вона створена у червні 2022 року. На аватарці, схоже, та сама особа, яка сфотографувалась біля російського посольства та брала участь у відео, опублікованих у спільноті Kyzyl Battalion. Зрозуміло, що це один з учасників відео, про які ми писали вище. 

 

За допомогою пошукової системи Pim Eyes аналітики Molfar знайшли студента Eaton Square Schools та сторінку жінки — Татьяни Саруханової. Татьяна проживає у Лондоні та опублікувала світлини свого сина. Це — Саруханов Кіріл Артьомовіч (15.09.2005, InstInst2VKYT). 

 

Кіріл Саруханов проживає у Лондоні. Ймовірно, він підданий Великої Британії. Точно відомо, зл Кіріл — автор сторінки Inst з нікнеймом “russian_authoritarian_rusv4”.

 

Ми також знайшли профіль Кіріла у російській соцмережі VK. Там він відстежує спільноту “Движение Русских Патриотов | ДРП”. Вказує, що проживає у Лондоні, а під дописами зі зрізанням квітів біля пам'ятника у Лондоні і під фотографіями біля посольства рф, поставив (12) лайки.

 

Згідно FB матері Саруханова Кіріла, їхня сім'я складається з п'ятьох осіб. У 2017 році Кіріл разом із мамою та сестрою брали участь у параді “безсмертного” полку у Лондоні, був одягнутий в елементи військової форми радянської армії (123), георгіївські стрічки та ніс фото діда, про якого каже воював у 106-танковій дивізії.

 

Сім'я Кіріла Саруханова

 

Саруханова Татьяна Валерьевна 

 

Дата народження: 27.02.1976

 

СоцмережіFBInstVKOKОК2TW

TG id: 1125061832

Мейл[email protected] 

Паспорт рф: 4503902903, ІПН: 772855781840

 

Мати, фотографиня. Живе у Лондоні. У 2020 році запостила в FB фото доньки на параді “безсмертного” полку у Лондоні з фотографією діда чоловіка — “Саруханов Мелик Артемович”— та георгіївськими стрічками. 

 

Саруханов Артём Александрович 

 

Дата народження: 28.10.1976

Телефон: +79163355485 

 

Батько. В 1998 закінчив Queen Mary University of London. Після, до 2000 року працював Crude Oil Trader у нафтогазовій компанії Taurus Petroleum. З 2002 по 2004  — Commercial Executive в нафтогазовій публічній компанії Aminex PLC

 

Після, 9 років, до 2015, був Business Development Manager в публічній компанії з проєктування та встановлення енергетичних рішень Worley (Revenue 2023: $11b). Паралельно, з 2008 стає Business Development Manager британської компанії з управління нерухомістю 22 Westbourne Terrace Freehold Limited. З 2020 по 2023 Business Development Manager в Hyundai Engineering & Construction Co.,Ltd в Лондоні. 

 

Залишив коментар під дописом про військові конфлікти в Li, в якому не признає російську агресію проти України та звинувачує Захід. 

Допис, під яким залишив коментар Артьом Саруханов. Скріншот з Linkedin

 

 

 

Саруханов Нікіта Артьомовіч 

 

Дата народження: 27.07.1997

 

СоцмережіVKTW, +79858745962 

Емейл[email protected] 

Паспорт рф: 4513060593, ІПН: 772855781913, 772746230828  

 

Брат, народився у росії. Нині — підданий Великої Британії. Крім цього має російське громадянство. З квітня 2023 працює senior sales executive в Gatwick Advisory Group.

 

 

Саруханов Кіріл Артьомовіч 


Дана народження: 15.09.2005

Соцмережі: InstInst2VKYT

 

Враховуючи той факт, що брат Кіріла — Саруханов Нікіта — є підданим Британії, імовірно, Кіріл — також підданий Великої Британії. 

 

Саруханова София Артемовна - сестра.

 

 

Хто такі “Kyzyl Battalion” 

 

Ще одна особа, яка брала участь у відео  — Роман (InstInst2TG-channelVK). Він теж був позначений на сторінці Платова Ільї.

 

Серед дописів, які розміщені на сторінці Inst Kyzyl Battalion, публікувались характерні відео (123) з особою, яка зовні та за формою тіла схожа на особу, що розміщена у дописі від 28 січня 2024 спільноти “Движение русских патриотов” біля російського посольства.

 

У TG-спільноті Kyzyl Battalion також публікуються своєрідні відео, учасниками якого є дві особи та Платов  Враховуючи відоме місце проживання Іллі, зйомка відео відбувається у Лондоні.

 

 

Також при монтуванні одного з відео, яке було опубліковане у TG-каналі, неретельно наклеїли стікер на обличчя, тому в кадр потрапила профільна сторона лиця особи, яка схожа на того, хто фотографувався біля російського посольства та зрізала квіти біля пам'ятника у Лондоні.

 

Кіріл Саруханов — той росіянин, який у Лондоні зневажливо зрізає квіти біля памʼятника князю Володимиру. Він — член руху “Kyzyl Battalion”. Схоже, що цей “рух” складається з трьох — сам Саруханов Кіріл, Платов Ілья, та особа, на ім'я Роман. 

 

На відео “Kyzyl Battalion” видно, що Кіріл носить ту саму камуфляжну куртку, штани та кросівки, як в особи на відео, яка зрізає квіти. У різних роликах беруть участь троє осіб, один із них — Ілья, двоє інших — Кіріл та Роман. Знімання відбувається у Лондоні. Тобто ці чоловіки проживають саме там. 

 

Ці персонажі дуже хотіли залишитися анонімними, але публікували в мережі численні відео та фотографії, які допомогли вихваляючись своїми “досягненнями” як представників справжніх “русскіх патріотів”, що сидять у “загниваючій Європі”.

 

 

 

 

 

 

#Деанон
Зв’язатися з нами