Компанія «‎Ельдорадо»: російські бренди на полицях, 7000 перевезень через територію росії у 2022, експартнери Медведчука‎

❗️ З цієї статті OSINT-спільнота Molfar розпочинає серію розслідувань діяльності українських брендів, які досі пов’язані з російською федерацією. Почнемо з побутової техніки, далі будуть харчові продукти, товари широко вжитку тощо. 

Закупівлі техніки через росію, просування російських брендів, бізнес-партнери Медведчука, родичі експрезидента росії дмитра медведєва, активи старшого й молодшого януковичей та дружба з цими двома – про все це та про ймовірний свідомий підрив обороноздатності країни, несплату мільйонних податків та фінансові махінації – читайте далі.

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Зв’язки “Ельдорадо” з росією: закупили товарів з рф на $15.66m, з яких продавці товарів мали сплатити $3.13m податків до бюджету рф згідно з розрахунком

Оригінальний бренд «‎Ельдорадо» був започаткований у росії в 1994 році. У 1999 році за франшизою було відкрито перший магазин «‎Ельдорадо» в Україні. У 2013 році компанія заявила, що стала “на 100 українською”. Спробуємо спростувати останню тезу:

1️⃣ На сайті компанії представлені товари марки Elenberg, що з 1999 є власністю мережі “Ельдорадо” у рф. 

З 2017 по 2022, згідно з 52wmb, відомо про 7200 митних накладних, в яких покупцем виступали юридичні особи компанії “Ельдорадо”: “Технополіс” та “Топ Ассет” (імпортером на техніці, що продається на сайті Eldorado, вказаний ТОВ “Топ Ассет”, що зареєстроване в Києві за адресою ТОЦ “Гулівер”. ТОВ “Топ Ассет” отримувало постачання з рф до січня 2022, 34% від загальної кількості постачань, зокрема пральні машини Elenberg в січні 2021 отримувались з росії), серед цих накладних 66% – з росії.

Пральні машини Elenberg в січні 2021 отримувались з росії: такі самі доказові скриншоти є для кожної накладної з 7к постачань. У повному списку товарів ви знайдете суто перелік товарів, за необхідності ми можемо показати аналогічні скриншоти по кожній накладній зі списку.

Товари, які перевозились територією росії з 2017 по 2022, вказані в таблиці (повний список товарів), загальна вартість товарів, перевезених територією рф за цей період, складає $12,47m (прибуток російських компаній), за ці накладні, згідно з розрахунком, російськими компаніями має бути сплачено $2,494m податків до бюджету рф.

Розрахунок: Згідно з податковим кодексом росії, експортні та реекспортні товари не підлягають оподаткуванню по ПДВ, тільки сплаті податків на прибуток від реалізації. Розмір податків складає 20% від собівартості, але при цьому потрібно знати собівартість товару, а також прибуток чи збиток компанії від нереалізованих товарів, бо ця кінцева сума буде становити “податкову базу” для розрахунку подальших податків. Також компанії платять податки на зарплатню працівникам та додаткові непрямі податки. Приймемо, що вони можуть бути на рівні до 20% від суми доходу.

При закупівлі товарів марки Elenberg через територію росії, постачальниками вказані китайські компанії з локацією “росія”. Загальна вартість закуплених товарів складає $3,19m (прибуток російських компаній), за ці накладні, згідно з розрахунком, російськими компаніями має бути сплачено $0,638m податків до бюджету рф)

Кількість податків, які юрособи, у яких “Ельдорадо" закупили товар, сплатили до бюджету рф;
перерахунок суми сплачених податків на вартість дронів-камікадзе, якими росія атакує Україну

В Україні зареєстровані дві ТМ з назвою Elenberg: перша була зареєстрована у 2003 заявником виступало ВАТ “ТІГ Ельдорадо”, яке засновано у рф та закрите у 2017, власником вказана юрособа на Британських Віргінських островах – “Lavish Ventures Limited” (юрособа пов'язана з ТОЦ "Гулівер"), у 2020 ТМ була продовжена ще на 10 років. Друга ТМ – у 2016, власником є та ж сама юрособа на BVI. Виходить що спочатку (2003 рік) перша ТМ Elenberg була зареєстрована в Україні на російського заявника "Відкрите акціонерне товариство «ТІГ Ельдорадо» Літовскій бульвар, 7, г. Москва, Росія, 117593 (RU)". Але після закриття російської юрособи, власником вказана юрособа на Британських Віргінських островах – “Lavish Ventures Limited” (юрособа пов'язана з ТОЦ Gulliver). Та сама юрособа вказана власником другої ТМ з назвою Elenberg. Офшорна адреса власника не дає можливості свідчити, що наразі українські ТМ з назвою Elenberg мають відношення до росії. Проте відношення до росії першої ТМ з назвою Elenberg зберігалося в орієнтовний період з 2003 по 2017 роки.

Виробництво товарів під ТМ Elenberg, які представлені в Ельдорадо, відбувається в інших країнах, зокрема у Китаї та Кореї згідно з офіційним сайтом компанії. Згідно з «БрендВики.ру», агрегати для побутової техніки Elenberg виготовляються в Китаї, але збирають на російських заводах Радиоимпорт-Р та Телебалт. Наприклад, на етикетці одного з товарів, представленого в інтернет-магазині Ельдорадо – пральної машини моделі FS 5100W – зазначено, що виробництво китайське, а імпортерами виступали ТОВ “Технополіс 15” та ТОВ “Топ Ассет”, що зареєстроване за адресою ТОЦ “Гулівер” та належить Ковінському Андрію Павловичу, що також є власником ТОВ “Техенерготрейд” та ТОВ “Технополіс 12”.  

2️⃣ На сайті eldorado.ua на січень 2023 пропонуються 360 товарів ТМ Redmond, що виробляються в рб та рф. У рф також знайдена ТМ Redmond, зареєстрована у 2017-2018.

3️⃣ На сайті мережі eldorado.ua на січень 2023 продаються товари виробництва російських ТМ: Vinzer (1, 2), Vitesse (1, 2), Vitek (1, 2) – усього загалом 682 позиції.

4️⃣ В мережі eldorado.ua продаються послуги під власною маркою Hi-technic, у рф продукція такої ж ТМ є власною маркою мережі “Ельдорадо”. Обидві компанії продають послуги під брендом Hi-technic, і обидві кажуть що це їх власний бренд. При цьому ми не знайшли жодних правових спорів через порушення прав на інтелектуальну власність між обома компаніями Ельдорадо – російською та українською.

Порівняння логотипів під власною маркою Hi-technic у рф та в Україні – логотипи ідентичні

5️⃣ У жовтні 2022, згідно з розслідуванням РБК, серед товарів у магазині був розміщений обігрівач з написом “№1 в росії”.

Жовтень 2022 року: “Ельдорадо” продають в Україні тепловентилятори з позначкою “№1 в росії” під час повномасштабної війни

6️⃣ Після 2014 року ТОВ “Дієса”, через яку реалізовані закупівлі, не перестало закуповувати товари з росії: згідно з 52wmb, в період 2012 – 2017 відомо про 4500 постачань на ТОВ “Дієса”, з них 43.17% були зроблені з перетином території росії. 

Серед постачальників з території рф: виробник побутової техніки зі Словенії Gorenje D.D (19,3%), польський виробник кухонної побутової техніки Amica Wronki S.A. (15.1%), литовський виробник холодильників Ао Снайге Ltd. (7,1%) та турецький виробник Бeko. Крім того, 18,7% товару приходиться на “Филиал Ооо Индезит Рус”, для якого не вказана локація.

З 2017 по 2022 ELDORADO закуповують товар через ТОВ "Технополіс 15", відомо про 7200 накладних, з яких 66% – з росії.

Останні відомі постачання з росії, які здійснила компанія ELDORADO, згідно 52wmb – 31 січня 2022 року.

Під назвою “ООО Диеса” знайдено ~1000 постачань, 94% постачань з російських виробництв брендів Індезіт та Беко, 6% – від російських компаній ООО “ТД Технотрейд” та ООО “Галерея М”. Всі постачання робились в період з 2011 до 2015. Також імпортером на техніці, що продається на сайті Eldorado, вказаний ТОВ “Топ Ассет”, що зареєстроване в Києві за адресою ТОЦ “Гулівер”. ТОВ “Топ Ассет” отримувало постачання з рф до січня 2022, 34% від загальної кількості постачань, зокрема пральні машини Elenberg в січні 2021 отримувались з росії. Машини тієї ж моделі на січень 2023 продаються у магазині Ельдорадо.

7️⃣ Ймовірно, до групи Eldorado належить також юрособа ТОВ "Технолоджікал трейд інтернешнл", яка з 2019 по січень 2022 отримала 498 постачань з рф, від компанії зареєстрованої у Польщі – Amica Handel I Marketing Sp. Z O.O.

Генеральний директор ТОВ "Технолоджікал трейд інтернешнл" – Шульга Дмитро Олександрович, який також був директором у ТОВ "Технополіс 15", що входить до групи Eldorado – також, є директором та власником у юрособах ТОВ "Техно імпорт трейд" та ТОВ "Зетра ТК", що спеціалізуються на гуртовій торгівлі побутовими електротоварами.

8️⃣ Згідно з джерелом, яке ми не змогли підтвердити з відкритих джеред, (пост із закритого тг-каналу), мапа магазинів Ельдорадо вживала назву “Луганская народная республика”, а також “Луганск”. Станом на 31 травня 2022 карта не мала назв, вказаних російською мовою, судячи з архівної копії сторінки. На січень 2023 року карта недоступна.

9️⃣ На сайті Eldorado на січень 2023 представлені морозильні камери виробництва росії, проте на сторінці кожного товару вказано, що це останній екземпляр, імовірно, розпродають залишки зі складів. Поспішайте встигнути!

Історія торгової марки Eldorado, з чого все починалося?

Оригінальний бренд «‎Ельдорадо» був започаткований у росії в 1994 році. З самого початку бренд створювався як мережа супермаркетів електроніки та побутової техніки. Через декілька років після відкриття до Eldorado прийшли перший успіх та гарні виторги – власники мережі одразу почали масштабування бренду на інші країни. Так, у 1999 році за франшизою було відкрито перший магазин «‎Ельдорадо» в Україні. 

Власниками мережі в Україні були дві людини:

 • засновник оригінальної російської мережі “Ельдорадо” Ігор Яковлєв (72%) власною персоною;
 • та український підприємець Віктор Пінчук (28%). 

Щоб не переказувати всю історію розвитку російського бренду на українському ринку “в суворі нульові”, перенесемось одразу у 2007 рік – він став визначним для розвитку «‎Ельдорадо», тому що компанія запустила власний інтернет-магазин. Безсумнівний успіх та стрімкий розвиток після відкриття інтернет-магазину вже за кілька років дозволили «‎Ельдорадо» поглинути три великих мережі товарів для дому та побутової техніки: “Домотехніка”, “АБВ” та “МегаМакс” – сталося це у 2009 – 2011 роках.

У 2013 році українські активи мережі були викуплені Віктором Поліщуком. Хто такий Віктор Поліщук – ми розкажемо в подальших розділах. Поки що тільки зазначимо, новий власник «‎Ельдорадо» об’єднав компанію зі своєю мережею “Технополіс” – під брендом “Ельдорадо”. У 2016 логотип був змінений на ”ELDORADO”.

Згідно з публікацією, на 2021, загальний штат ELDORADO складає 5000 співробітників, але ключових співробітників компанії в Україні лише 137, згідно з LinkedIn.

Структура власності компанії ELDORADO в Україні, юридичні аспекти

Юридична структура власності компанії ELDORADO в Україні

Основними юрособами в Україні є ТОВ "Дієса" (оператор сайту та мобільного додатку, iOS та Android), а також ТОВ “Технополіс-1” (вказано на сайті). Дійсними ТМ Eldorado в Україні також володіє “Дієса”. 
 

▪️ Ельдорадо належить ТОВ “Дієса”, а ТОВ “Дієса” своєю чергою – через кіпрські Potnef Enterprises, Limelm Trading та Lavezzi Properties – належить Rockshield Investments Limited, зареєстрованій на Сейшелах. Докази: 1, 2, 3, 4, 5, 6

▪️ Але і це ще не все. Rockshield Investments Limited (Сейшели) зв’язана також з Jadelight Group Limited, офшором з BVI (Британські Віргінські Острови), який належить до переліку офшорів пов’язаних з Україною. Також знайдені зв’язки із юрособами Rockshield Alliance та Rockshield Management: через ці компанії разом з бізнес-партнером по ТРЦ Гулівер, Русланом Ципаковим, реалізована схема володіння юрособами в UK – Metal Union UK LLP (з 2014 неактивна). Раніше юрособи на Кіпрі належали окремим номіналам: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Отже, можемо свідчити про складний ланцюг відносин власності компанії Ельдорадо. І хвіст цього ланцюга знаходиться на офшорах.

Це означає, що кінцевих бенефіціарів встановити неможливо: ними можуть бути хто завгодно. Зазначимо, що такі схеми власності використовуються саме з метою приховати кінцевих бенефіціарів. Також, у разі подання судових позовів за порушення законодавства, такі схеми власності розподіляють відповідальність за порушення закону серед всіх невідомих власників бізнесу – це вигідно для нечесних гравців, тому що ускладнює процес притягнення винуватців до відповідальності.

👉 Повний перелік юросіб групи компаній Eldorado

Соціальні проєкти компанії Eldorado:

 • у 2019 були спонсором 27-го “Пробігу під каштанами”;
 • у 2020 у партнерстві з Червоним хрестом передали 100 комплектів побутової техніки українським лікарням;
 • у 2021 у партнерстві з Gelius передали хірургічний інструмент для операцій у новонароджених Інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова; 
 • у 2022 були генеральним партнером Федерації кіберспорту України; 
 • у 2022 запустили благодійну ініціативу “цеглинка для родинки” для допомоги сім’ям постраждалим від війни рф проти України;
 • в січні 2023 передали перший модульний будинок сім’ї з Чернігова.

Також треба відзначити, що від імені компанії Eldorado в Україні реалізована певна кількість соціальних проєктів. Виглядають вони гарно, згодні. Проте не дамо цим соціальним ініціативам ввести нас в оману, продовжимо розслідування.

З якими російськими посадовцями та компаніями пов’язана торгова марка ELDORADO?

З цього розділу починається наше детальне знайомство із власниками компанії “Ельдорадо” та всіма тими людьми, що було із нею пов’язані: мали частки в окремих юрособах, керівні посади, майнові зобов'язання, брали участь у схемах кругового перепродажу тощо.

❗️ Нагадаємо, що згідно Forbes, чинним власником груп компаній “Ельдорадо” в Україні є Поліщук Віктор Степанович – про нього ми будемо детально говорити в одному з наступних розділів. 

Першою важливою для нашого розслідування персоною є Гриб Юрій Васильович. Він бенефіціар у юрособах, які належать до юридичних осіб пов‘язаних з Поліщуком, а саме: ТОВ "Технобуд-1", ТОВ "Транс-логістик", ТОВ "Євробетон". 

Гриб Юрій володіє ДП "Товариство Шанувальників Природи Козелецького Району", яке, згідно з публікацією, раніше належало віктору медведчуку, куму чинного президента рф володимира путіна. 

За словами українського правозахисника Павла Різаненка, всі компанії, де є Юрій Гриб серед власників – належать віктору медведчуку. Також Різаненко висловив думку, що, ймовірно, ті компанії, де Гриб є прямим бенефіціаром – це бізнес дмитра мєдвєдєва в Україні через медведчука та його “номінала”, а також через родичку світлани мєдвєдєвої Лілію Різву.

Трохи забігши наперед, можемо підтвердити, що за даними ЗМІ дружина чинного власника компанії “Ельдорадо” – Лілія Різва є племінницею Світлани Медведєвої, дружини прем'єр-міністра та експрезидента російської федерації дмитра медведєва. Такі от цікаві родинні зв’язки. 

Також згідно з ЗМІ, у грудні 2013, під час Євромайдану, прессекретар Віктора Поліщука – Олена Березовська організувала поїздку українських дітей до росії. Поїздка ця стала об'єктом для російської пропаганди. За словами ексдепутата від БПП Павла Різаненка, поїздку школярів з Броварів організувало подружжя Поліщук-Різва через Березовську, при чому Різва їздила з дітьми та Березовською до москви. Пізніше Березовська виїхала до москви й там очолила антиукраїнський сайт “Украина.ру”, діяльність якого направлена на дискредитацію української влади та антиукраїнську пропаганду.

Кому належать торгові марки Eldorado.ua

Торговельні марки Eldorado.ua:

 • в Україні знайдено 16 торговельних марок, що мають відношення до Eldorado.ua. З них 14 належать (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14) ТОВ “Дієса”; 2 ТМ зареєстровані на (1, 2) ООО “МВМ”, що заснована та провадить діяльність у рф;
 • одна і та сама ТМ має різні юрисдикції використання і зареєстрована у 2004 під номером 910317 для використання у рф та СНД, власник – ООО “МВМ”, а також під номером 910317A для використання виключно в Україні та володіє нею ТОВ “Дієса” (попередній власник –кіпрська Solinor Investments Limited (закрита з 2016);
 • у 2014 ООО “МВМ” зареєструвала ТМ “Эльdораdо” під номером 1244742, у 2018 ТОВ “Дієса” зареєструвала таку саму ТМ “Эльdораdо” під номером 241440. Зображення відрізняються тільки іншим відтінком фонового кольору.
Порівняння логотипів російської ТМ “Эльдорадо” та української ТМ “Ельдорадо”: на нашу думку, різниця лише у відтінках кольорів
 • у 2014 ООО “МВМ” зареєструвало у рф ТМ – скорочений символ мережі “Ельдорадо”, у 2018 ТОВ “Дієса” зареєструвала такий самий скорочений символ як ТМ.
Порівняння “скорочених” логотипів російської компанії ELDORADO та української: різниця лише у відтінках кольорів
 • ООО “МВМ” володіє 15 ТМ у рф, серед яких є ТМ “Территория низких цен”, зареєстрована у 2004. Аналогічна ТМ “Територія низьких цін” зареєстрована в Україні ТОВ “Дієса” у 2017.

Власниками ООО “МВМ” (ТМ “Ельдорадо”) є ПАО “М.Відео” (69%), що належить Саіду Гуцерієву та 2 компаніям, якими володіє ООО “МВМ” – ООО “БТ Холдінг” та МКООО “Бовесто”.

Схема володіння ТМ “Ельдорадо” в росії

Згідно з останнім списком афільованих осіб, яке опублікувало ПАО “М.Відео”, за перше півріччя 2022, власником 50% плюс 1 акція була кіпрська юрособа “Эрикария ходингс лимитед” (Ericaria Holdings Limited), а ще 10,4% належали іншій юрособі на Кіпрі “Веридж инвестментс лимитед” (Weridge Investments Limited), якою володів син Мікаіла Гуцерієва  – Саід Гуцерієв. Проте у квітні 2022 Саід оголосив намір продати свою долю у М.Відео неназваним покупцям з росії до кінця 2022 за умови того, що вдасться отримати відповідні дозволи на продаж та оформити документи, з того часу компанія не публікувала звітів про акціонерів та новин про нових власників не було.

На квітень 2022 в ЗМІ повідомлялося, що мережа “Ельдорадо” була об’єднана з мережею “М.Відео” шляхом продажу Мікаілом Гуцерієвим мережі магазинів “Ельдорадо”. Мережею “Ельдорадо” він володів через ФПГ “Сафмар”, компанії “М.Відео”, що належала його сину – Саіду Гуцерієву.

В січні 2023 Ericaria Holdings подали звіт про зміну офіційного представника на кіпріотку Anna Vyazovetskaya / Вязовецкая Анна Николаевна, котра в 1999 році працювала на аудиторську фірму KPMG в москві. Анна мала російське громадянство, але змінила на кіпрське. Вона ж значилась директоркою іншого акціонера М.Відео у 2017 році – Lagranolia Holdings Limited та Woopaliar Holdings.

Інших змін в юрособі не відбувалось, акціонером 36,8% є російська Safmar / Сафмар, інші акції не розподілені. Ймовірно, Гуцерієв досі не знайшов покупця на свою долю в компанії. Сафмар – багатопрофільний холдинг, який володів активами в тому числі й в Україні: холдинг здійснював постачання нафти в Україну. 

👉 Щоб не заплутатись в цих по-справжньому складних відносинах власності, пропонуємо зануритись у вивчення афілійованих осіб ще трохи детальніше – тоді все стане на свої місця, і пазл буде завершено. 

— Хто такий Мікаіл Гуцерієв ❓

— Гуцерієв Мікаіл Сафарбекович (09.03.1958) – російський мільярдер, займає 69 місце серед найбагатших людей рф, статок оцінюється в $1.3b, власник фінансово-промислової групи “Сафмар”. Мікаіл Гуцерієв є в санкційних переліках ЄС, Великобританії, Канади, Швейцарії, Австралії, України, Нової Зеландії. 

Окрім ПАТ “РуссНефть”, АО НК “Нефтіса”, АТ “Русский уголь”, будівельних компаній “А101” та ПАТ “Моспромстрой” і великої міжнародної логістичної компанії MLP, Гуцерієв Мікаіл є власником компанії “М-Відео” (ООО “МВМ” та ПАО “М.Відео”), яка володіє мережею магазинів “Ельдорадо” в росії та на окупованих територіях України. Бенефіціаром цього бізнесу був його син Саід, який продав свою долю в бізнесі навесні 2022, а саме свою частину в ПАО “М.Відео”. 

В Україні активи Гуцерієва це логістичні склади в селищі Чайки під Києвом, ТОВ “МЛП – Чайка”, де до 2018 він був кінцевим бенефіціаром через кіпрську Marsfield Limited. З 2018 кінцевим бенефіціарним власником стала киянка Кущ Вікторія Віталіївна (27.05.1984) через ту ж Marsfield Limited. З грудня 2022 бенефіціарним власником вказаний громадянин Туреччини Доган Месут. Він же так само володів складськими комплексами в Борисполі до 2018 ТОВ “МЛП-Бориспіль”, ТОВ “МЛП-Україна” та ТОВ “Титан-2006” – усюди кінцевим бенефіціаром є Вікторія Кущ, або Доган Месут через кіпрські компанії.

Вікторія Кущ відома також як російська композитор, автор пісень на вірші Гуцерієва – Вікторія Кохана.

У 2022 активи компаній були заарештовані, але згодом Печерський суд зняв арешт, спираючись на те, що Вікторія Кущ – громадянка України та має подяки від ЗСУ та ТрО про неоціненну допомогу від неї, а також не була повідомлена про судове засідання щодо арешту. За рішенням суду у грудні 2022, діяльність складів, які належать “МЛП – Чайка” зупинено, на січень 2023 це останній доступний документ за назвою компанії.

Ймовірно, логістичні склади міг використовувати Поліщук з 2010 до 2013, поки не побудував свої логістичні склади, які управляються ТОВ “РЛЦ”. 

Публічні новини пов’язані з ELDORADO

1️⃣ Згідно з публікацією RBC за 2014, Державна податкова служба (ДПС) порушила справу проти Eldorado щодо ухилення від сплати податків на суму 100m грн. 

2️⃣ Згідно з публікацією Antikor за 2018, ДПС запідозрила мережу Eldorado в участі у страховому шахрайстві.

3️⃣ Згідно з публікацією Finbalance, ТОВ “Технополіс-1”, що входить до групи Eldorado, у 2021-2022 роках судилось з ДПС щодо вимоги від ДПС до компанії сплатити 700m грн податків. Технополіс подали зворотний позов, який був частково задоволений судом, та у вересні 2022 суд скасував вимоги ДПС до “Технополіс”.

4️⃣ У 2020 році, згідно з публікацією Знай, звинувачувались у махінаціях з цінами, коли на прилавках були вказані ціни нижче, ніж у чеках.

5️⃣ У 2018 Eldorado були учасниками расистського скандалу, пов’язаного з рекламою. Під час широкого висвітлення у ЗМІ скандалу звинувачувалися громадськістю у використанні ботів у соцмережах для покращення репутації.

6️⃣ У 2013 Eldorado були оштрафовані на 103.66m грн Держінспекцією з питань захисту прав споживачів.

7️⃣ Згідно з публікацією Факти за 2013, 60% імпортної побутової техніки – контрафакт.

8️⃣ Згідно з публікацією RBC за 2011 рік, Поліщука запідозрили в підкупі суддів у справі щодо несплати орендної плати в розмірі 41m грн, через рейдерське захоплення приміщення площею 5000m2.

9️⃣ За даними Forbes, компанії Поліщука, в тому числі Eldorado, з початку війни перестали обслуговувати кредити перед державними банками (Ощадбанк та Укрексімбанк), через що можуть втратити застави – будівлю БЦ Gulliver, товари в обороті та складські приміщення.

1️⃣0️⃣ Згідно з відгуками, працівники скаржаться (1, 2, 3) на затримки та невиплату заробітної платні, неналежні умови праці, нестачу продукції на складах, нав'язування для продажу вигаданих послуг, як-от підключення техніки на місці чи додаткова гарантія (1, 2), а також на певну кількість обов’язкових годин праці, які не оплачуються.

1️⃣1️⃣ Поліщук та ТОВ "Дієса" – можуть бути причетні до банкрутства банка “Михайлівський”. Через ряд фінансових махінацій, які призвели до збільшення навантаження на фонд гарантування вкладів фізосіб на 1b грн, 23 травня НБУ прийняло рішення щодо неплатоспроможності банку, основним власником якого на той момент, через ТОВ “Екосіпан”, був Поліщук (92,5%). При цьому, за словами Поліщука, він вийшов з юрособи 19 травня, але за даними НБУ – не мав згоди на продаж банку.

Знищення ДП “Радіопередавальний центр” 

Згідно до публікації Наші Гроші (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7), компанія “Техенерготрейд” Поліщука та пов’язана з ним “Інтер-профіт” брала участь у знищенні держпідприємства “Радіопередавальний центр” (РПЦ) та відчуженні 96 гектарів державної землі у 2013, яке було здійснено при участі сина біглого експрезидента України віктора януковича. 
 

Згідно з публікацією Радіо Свобода, з 2014 року у юридичному відділі “Техенерготрейд” Поліщука працює Ольга Наливайченко, донька Валентина Наливайченка, голови СБУ з 2014 по 2015. У цей період СБУ закрила кримінальну справу щодо відчуження 94,67 гектара державної землі Радіопередавального центру у Броварах. Після звільнення Наливайченка справу поновили, землі були заарештовані. У 2017 суд повернув громаді Броварів землі РПЦ в розмірі 95 га, відчуживши їх у нових власників. 

На 2013 обладнання і вежі РПЦ були зруйновані. РПЦ мав оборонне значення для України, оскільки на території був встановлений радіопередавач РВ-87 "Борей"

За думкою ексдепутата від БПП Павла Різаненка, фактично Поліщук вчинив злочин з руйнування обороноздатності країни, бо у 2014 почалось вторгнення в Україну і за допомогою “Борея” можна було вести трансляції на території, які були окуповані, знесення вежі унеможливило це. 

Довідка: радіопередавач РВ-87 "Борей" – єдиний в Україні довгохвильовий передавач (саме тому РПЦ мав мобілізаційне завдання), радіус покриття якого від Фінляндії до Туреччини. 

Що не так з Віктором Поліщуком?

Поліщук Віктор Степанович (15.08.1976), чинний власник «‎Ельдорадо» в Україні

От ми й дійшли до головної персони в нашому розслідуванні. В попередніх розділах ми вже робили огляд на скандали та судові справи, пов’язані з Поліщуком. Зараз же хочемо дослідити власника ще глибше. І почнемо з невеликого екскурсу в його біографію.

Віктор Поліщук народився у Кіровоградській області. Згідно зі ЗМІ, закінчив Київський технологічний інститут харчової промисловості ім. А. І. Мікояна (зараз – Національний університет харчових технологій) за фахом “теплоенергетик”. Друга вища освіта у тому ж закладі – “‘економіст”. У 1990-х працював інженером у НДП “Енерготехнологія”. 
 

У 2001 заснував “Техенерготрейд”, яка спеціалізувалась на продажі побутової техніки. Пізніше разом з дружиною будує котеджне містечко “Явір” під Києвом. У 2004 “Техенерготрейд” придбала 70% акцій мережі роздрібної торгівлі побутової техніки “Технополіс”. У 2005 повністю викупив “Технополіс”.

За даними Економічної правди, за часи президентства віктора януковича, Поліщук був неофіційним керівником (“смотрящім”) Київської області. 
 

Разом з дружиною Лілією Різвою придбав частину території Хотівського городища скіфських часів, яку попередньо вивели зі складу пам'ятки археології.
 

У 2013 придбав “Eldorado”, яку об’єднали з “Технополісом”. У тому ж році відкрив (1, 2, 3, 4) торгівельно-офісний центр “Гулівер”, який курує його дружина. ТОЦ “Гулівер” був викуплений у Сергія Курченка, Рауфа Валієва та Сергія Веселова. 

За інформацією Бізнец Цензор, ТОЦ “Гулівер” належить офшорним компаніям, власником однієї з них є Руслан Циплаков – партнер януковича молодшого у гонках; а 40% належить іншим компаніям, власниками яких є Віктор Ігнатенко – брат Лілії Різвої. 

Поліщук на 2016 спростовував володіння ТОЦ “Гулівер” і казав, що його дружина там просто працює. За інформацією ЗМІ фактичним власником ТОЦ була сім’я януковичів, оскільки за словами Павла Різаненка, бізнесмени, що хотіли винайняти офіс в “Гулівері” говорили про це з Антоном Клименком – братом Олександра Клименка, міністра доходів і зборів уряду януковича. У 2017 керівництво ТОЦ “Гулівер” заперечувало зв’язок з Поліщуком, натомість казали що єдиним власником ТОЦ “Гулівер” є ТОВ “Три О”.  
 

За даними ЗМІ, у 2014 році Поліщук викупив у чинного на той момент президента Петра Порошенка київське підприємство з виробництва зброї “Ленінська кузня”. 
 

У 2014 році Поліщук володів банком “Михайлівським”, за даними ЗМІ, над пошуком об’єктів для поглинання банком працювала інвестиційна компанія “Інвестиційний капітал Україна”, якою володіли партнери Валерії Гонтаревої. Згідно зі ЗМІ, сам Поліщук купив банк у Руслана Циплакова, пов’язаного з віктором януковичем-молодшим. 
 

У 2015 Поліщук викупив “Всеукраїнський банк розвитку”, який до того належав Олександру Януковичу та Олександру Стецюку

Також Поліщук є власником 3 логістичних комплексів у Київській та Одеській областях загальною площею 260k м2. Він же є власником у юрособах групи Eldorado, а саме: ТОВ "Техенерготрейд", ТОВ "Технополіс-трейд", ТОВ "Технобуд-1". А також є власником у юрособах ТОВ "Транс-логістик", ТОВ "Євробетон", ТОВ "Бровари констракшн", АТ "ЗНВКІФ "Адвайзер", та у ліквідованому ПАТ "Банк Михайлівський". Ймовірно є директором у юрособах СБД та ОК "СТ "Явір", та минулим директором в ОСББ "Кислородмаш" та ліквідованому ОКЖК "Велесове городище". 

👉 Що можна сказати про Віктора Поліщука загалом: він є великим бізнесменом часів януковича, має безліч зв’язків із президентом-втікачем та його синами. Володіє скандальними об’єктами, які стали фігурантами багатьох судових справ, та майном на дуже солідну суму грошей.

Сім’я Віктора Поліщука

Різва Лілія Анатоліївна (13.05.1978)

Різва Лілія Анатоліївна – дружина Поліщука, а також племінниця світлани медведєвої, дружини прем'єр-міністра та експрезидента російської федерації дмитра медведєва. За розслідуванням Павла Різаненка, ексдепутата від БПП, що вивчав діяльність Поліщука з 2011, чутки про родинні зв’язки Різвої з родиною мєдвєдєвих спровокував сам Поліщук. Він казав до 2014 про це відкрито, а з 2014 почав уникати прямої відповіді, кажучи, що “хтось комусь завжди родич”.  
 

За словами Поліщука, під час підготовки до запуску у 2013 році, Лілія Різва керувала бізнес-центром Gulliver, а також займалась його дизайном. Вона ж є співвласницею у ТОВ "Технобуд-1" та АТ "ЗНВКІФ "Адвайзер". 
 

Активи родини Поліщук-Різва

▪️ Відомо, що 17 березня 2022 на пункті пропуску “Могилів-Подільський – Отач” співробітниками ДБР було затримано 2 автомобілі Rolls-Royce (Phantom 2019 року випуску – АА0001РР та Cullinan 2021 року випуску – АА0001НС) з, ймовірно, підробленими документами, які фактично знаходяться у користуванні Поліщука. Авто зареєстровані на ТОВ "КАРПЕ РЕНТАЛС", яка також володіє додатково 49 автівками та пропонує послуги з їх оренди. Ще один Rolls-Royce, затриманий того ж дня, зареєстрований на громадянку рф – трирічну доньку кримінального авторитета Андріана Родіна (на прізвисько “Полузвір”), якого було затримано в лютому 2019 та екстрадовано до росії.

Висновки:

На нашу думку, компанія “Ельдорадо” має зв'язки з російською федерацією. Це проявляється перш за все в закупівлях російських товарів через пов'язані юрособи для реалізації на території України, закупівлі товарів інших країн через територію росії та інші подібні схеми взаємодії з компаніями країни-агресорки. 

Також проросійська направленість проявляється у родинних зв’язках Віктора Поліщука та його дружини Лілії Різви: прізвища Медведчук, янукович, медведєв та путін геть не чужі для цих двох. Далі – у юридичних зв’язках: цілий ряд осіб, які є співвласниками юросіб Поліщука, пов’язані з російської федерацією. 

На зв’язки з рф також вказують аналогічні торгові знаки, що використовують компанії групи “Ельдорадо” в росії та Україні. За будь-яких умов така поведінка має бути розціненою як крадіжка інтелектуальної власності, що є приводом для судових процесів та подальших штрафів-компенсацій. Проте у випадку “Ельдорадо” ситуація інша: компанії просто використовують аналогічні торгові знаки та скорочення, але при цьому не вимагають одне від одного компенсацій за порушення інтелектуальної власності.

Ще один аргумент – звинувачення Поліщука у виведення з ладу  ДП “Радіопередавальний центр” , що мав стратегічне значення для обороноздатності України. Це окрім купівлі історичних українських земель Хотівського городища скіфських часів, які попередньо вивели зі складу пам'ятки археології. До “лагідного ураження” оборонного комплексу додається “лагідна окупація” історичних українських земель. 

На цьому моменті має залишитися тільки одне питання: чому компанія ELDORADO продовжує роботу на українському ринку? 

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

#Україна #Фінансове шахрайство #Внутрішні вороги
Зв’язатися з нами