Дні Євроінтеграції у Верховній Раді

Минулі два тижні для Верховної Ради передусім відзначилися розглядом чималої кількості євроінтеграційних ініціатив. Втім народні депутати приділили багато уваги не тільки актуальним задачам на шляху до кандидатства в ЄС. Парламент підтримав низку економічних ініціатив, продовжив адаптувати державні процеси під умови воєнного часу та навіть взявся за перепис населення.

Дісклеймер від Molfar ☝️ В прийнятих законах немає проблем, чи як то кажуть "зради", через те, що вони тільки знаменують початок процесів. Тобто для повноцінного вступу законів в силу і отримання наслідків – маємо зачекати. Поки що важливо просто відзначити що прийнято, для чого і хто відповідальний – щоб потім, коли почнуться складності (сама суть перетворень суспільства), можна було прозоро вплинути на ситуацію. Дякуємо за вашу громадянську позицію!

Початок Євроінтеграційних тижнів ознаменували чотири основні ініціативи:

Наряду з цим, Верховна Рада також взялася за:

Всі ці закони покликані наблизити Україну до стандартів ЄС.

В питаннях економіки, парламент запровадив:

Серед інших ініціатив, Верховна Рада:

В першому читанні також прийнято низку важливих ініціатив.

  1. Передусім, це нове законодавство у сфері державної статистики, а також питання осучаснення статистичної діяльності. Зокрема передбачається проведення Всеукраїнського перепису населення раз на 10 років.
  2. Крім цього народні депутати підтримали розвиток електронного суду із застосуванням Дії та удосконалення досудового розслідування на час воєнного стану.
  3. міни також торкнулися і сфери фінансової звітності для малого та середнього бізнесу.

Окрім Стамбульської конвенції, парламент ратифікував:

Призначено нового Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Ним став Дмитро Лубінець, народний депутат, голова комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Наостанок, утворено Тимчасову спеціальну комісію ВРУ, що опікуватиметься правом війни та воєнними злочинами рф. Комісію у складі 15 народних депутатів очолив Олександр Бакумов, член Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами