Еволюція Каца: від Гораціо до ліберальної колібактерії

23 березня 2023 року рф заочно заарештувала Максима Каца — російського блогера, політика, урбаніста. Звинувачують в поширенні фейків. А минулого року йому надали звання “іноагента”. 

Чомусь для “ліберальних” росіяни та, на жаль, деяких українців, арешт росією росіянина чи ярлик “іноагента” вважається чимось дуже сексі: мовляв, якщо російська влада забороняє йому говорити, отже він таки говорить правду — і це додає популярності (ростуть перегляди на YouTube = поширюється руськомірська риторика). А ще для деяких українців заочний арешт росіянина росією (що насправді, не мало б мати жодного впливу на наш інфопростір) може розцінюватися як підстава для переведення Каца до так званих “хороших рускіх”. 

Оскільки Кац — російський політичний блогер, то він апріорі не може бути обʼєктивним. У своїх відео він просуває власну думку. А власна думка — завжди субʼєктивна. І щоб зʼясувати, чи не несуть ці думки загрози (несуть !), слід під мікроскопом розглянути персону Каца. Так, під мікроскопом, бо Кац — не хто інший, як дрібний покерний злодюжка, недооцінений Гораціо “стражденного російського народу”, який під прикриттям опозиційності та ліберальності поширює імперські наративи. Максим Кац — деструктивна бактерія, що бреше під прикриттям парких ліберальних піджаків. 

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Втеча від ізраїльської армії та підробка шкільного атестата: Кац звичайний

Максим Кац народився 23.12.1984 року в москві. Але вже в 1993 році сімейство Каців переїхало до Гіватаїму, Ізраїль. Саме там Максим вчився у школі ім. Давида Бен-Гуриона, закінчив 11 з 12 класів. До москви Максим Кац з батьками повернувся у 2002 році. Потім у своїх інтерв'ю він називатиме Ізраїль “другим домом”, але покинув його у віці 17 років — в Ізраїлі обов'язкова служба в армії розпочинається після досягнення 18 років. 

Максим Кац

На росії Кац вступив до двох вишів на бюджет (МДУ ім. Ломоносова, МДУЕ) й до одного на контракт, за спеціальністю “міжнародний фінансовий менеджер”. Але там згодом він покинув навчання, бо Каца не задовольнила його якість. У 2017 закінчив магістратуру в Університеті Глазго, Шотландія, напрямокUrban and Public Policy. Повідомляє, що отримав стипендію на навчання Chevening, яка дозволяє навчатись в будь-якому ВНЗ Британії на річній програмі. 

Підробка шкільного атестата. Брехня 1

Підроблений атестат Максима Каца

Кац балотувався до московської міської думи. Тоді, серед стосу паперів, він надав копію атестата середньої школи міста москва № 1521. Але, як ми писали вище, Кац вчився в ізраїльській школі й до росії повернувся у 2002 році. Та Максим дуже хотів в міську думу москви, тому вирішив атестат намалювати. Проте “спалився”: школа № 1521 у 1994 отримала статус гімназії, а в копії атестата Каца було зазначено, що у 2002 він закінчив “школу”. Після конфузу Кац, звісно ж, відкликав копію атестата й сказав, що у нього “возникли сомнения в достоверности аттестата”. Цікаво, що ще в липні 2009 року у своєму Live Journal повідомляв, що не має атестата рф.

Кавуни без кісточок, калузькі насоси: Кац ранній

Перед тим, як стати “популярним руським лібералом”, Максим займався переробленням відеоплівок у кіноформат, продавав міжнародні системи зв’язку й американські насоси на заводі у Калузі. А ще майбутній російський політик у вигнанні замолоду займався постачанням ізраїльських кавунів без кісточок. 

Сам собі бос. Брехня 2. 

У своєму twitter Кац писав, що за все своє життя працював найманим робітником лише 3 місяці — викладав іврит у московській школі, за що отримав $300. Але згідно з випискою, у 2003-2004 Максим працював у державному закладі Централізована бухгалтерія № 1 Центрального окружного управління освіти Департаменту освіти міста москва — заробив 3.5 тисячі рублів та 13 тисяч рублів відповідно. 

Кац піднесений 

Кац у 2002 році, разом зі своїм батьком Євгеном, заснували компанію з організації турів до театрів москви — шанувальників Анни Кареніної з Рязані везли в російську столицю на двоповерховому автобусі. Для цього у 2002 було зареєстровано дві юридичні особи: ТОВ “Театраль" та ТОВ “Театралъ”. У юридичних документах засновником цих юридичних осіб є дід Каца, Юрій Подушкін, який, до речі, був у розшуку, також має судимість. Головна юридична особа була ліквідована у 2016 році, реєстрацію іншої було визнано помилковою у 2020. Реєстрацію юридичних осіб займався Максим. Ймовірно, Рязань була обрана, оскільки у тому місті жила родичка Максима, Олена Кац, яка, згідно з інсайдом, у 2005 працювала у міській адміністрації. Бюджет компанії дорівнював $5 тисяч.

Мабуть, цей “театральний“ період сильно вплинув на Каца — серед паролів від його електронної скриньки [email protected] - ujhfwbj, Ujhfwbj, що у російській розкладці – “Горацио”.

Горацій — другорядний персонаж Шекспірівського “Гамлета”, друг головного героя. Якщо почитати критиків про те, що цей образ несе у творі, то, хоч персонажу Гораціо не приділяється багато уваги в трагедії, але він грає найважливішу роль в ідейному задумі твору. Він, як і Привид, служить для визначення ідеалу людини. За словами Гамлета він «найкращий з людей», йому притаманні найкращі людські якості. Дуже скромно. 

Потім Кац з батьком мали ТОВ “Барком”, основним видом діяльності якого був фіксований телефонний зв'язок. Мати Максима, Тетяна Кац, у 2003 працювала у російському державному провайдері телефонного та Інтернет-зв'язку “Ростелеком” з річним доходом 54 тисячі рублів, з 2004 по ймовірно 2011 у Федеральній агенції зв’язку (Россвязь), яке розподіляє телефонні номери поміж операторів. 

Після, з 2005 по 2009, Максим був директором ТОВ "Кац, Кац энд Егоров", третім співзасновником якої виступив Дмитро Єгоров, друг Каца по школі в Ізраїлі. “Кац, Кац і Єгоров” встановлювали автомати з кавою та напоями у ТРЦ та на підприємствах. 

З 2006 по 2009 був директором ТОВ “Бай-Ин”, серед засновників якої теж був Єгоров, а також Олена Гейденрейх. Основний вид діяльності посередницькі послуги, пов'язані з нерухомістю.

Курси з покеру й гостінг: Кац картковий

Почав покерну кар'єру у казино москви, з його слів у “Короні” та “Метелиці”. У 2007 Кац став чемпіоном росії зі спортивного покеру у категорії No-Limit Hold’em. У 2008 виграв Bellagio Weekly Tournaments у Лас-Вегасі, у 2009 WSOPC Caesars Palace, також Eighth Annual Five Star World Poker Classic 2010. Повідомлялось, що після цього він закінчив офлайн покер. 

У 2009 та 2011 він грав онлайн на PokerStars під ніком Max Katz. У сумі він зіграв там 105 турнірів. У червні 2011 повідомляє, що користується послугами тілоохоронця через “розмір операцій”, якому сплачує $30 на годину. 

У листопаді 2009 разом з Джоном, Евгеном Серебряковим (TeachMePls), створили онлайн команду, в якій вони навчали гравців не з “нуля”. Серед обов’язкових умов був банкрол загальна сума коштів гравця у $2 тисячі. Початкова програма була з $2 тисяч до $20 тисяч за 3 місяці. Гарантій своїм учням Кац не давав. Були коментарі, що ці заняття “развод”, і професіоналізм Каца з його рівнем та статистикою гри не “тягнуть” на тренера. Повідомлялось, що година коштувала $450.

У 2010 відкрив перший у рф бекінговий фонд для гравців у покер, тобто фонд інвесторів у гравців. У 2012 у своєму LJ писав, що його головне джерело доходу пошук талановитих гравців у покер, фінансування їхньої участі у турнірах у розмірі $5-10 тисяч, а гравці виплачують відсоток від виграшу. У 2012 за його словами, в нього було 500 активних гравців. Найбільший грошовий виграш на офлайн турнірі $47 тисяч, загальний виграш за весь час онлайн гри у покер $187 тисяч.

У жовтні 2010 Кац мав конфлікт із Сергієм Рибаченком (Gipsy), засновником сайту GipsyTeam. Рибаченко повідомляє, що Кац не повертав гроші багато разів, коли Рибаченко допомагав фонду Максима, Кац сказав, що він не обіцяв, що поверне, тому не вважав себе боржником. 

У січні 2014 покерний штаб Каца звинувачувався у гостінгу (фінальні столи великих турнірів дограються не самим гравцем, а більш досвідченим) та мультиаккаунтингу (використання кількох акаунтів одним гравцем), а також у тімплеї в турнірному онлайн покері. Сам Кац у жовтні 2010 року в інтерв’ю на радіо Gipsy Team визнав, що займався гостінгом та порушував правила покерного ком'юніті, але не вважає це злочином. 

“Городские проекты”, захист московських тролейбусів і спікера держдуми рф : Кац урбаністичний

У жовтні 2011 Кац поїхав до Копенгагену, щоб пройти курс з архітектури в Яна Ґейла, в його агенції Gehl. Зі слів Каца, це було навчання протягом місяця за індивідуальним графіком, яке коштувало $20 тисяч. А вже наступного року, у 2012, Ґейл отримав контракт від Інституту генплану москви на дослідження громадського простору. 

У 2012 разом з Іллею Варламовим, ще одним псевдоліберальним російським влогером, Кац заснував некомерційну організацію з міського доброустрою “Городские проекты”, що має три юрособи:

 • фонд "Городские Проекты Ильи Варламова и Максима Каца";
 • регіональна ГО "Городские проекты Ильи Варламова и Максима Каца";
 • ТОВ "Агентство Городские Проекты".

Агентство “Городские проекты” має чотири державні закупівлі на суму 4.8 мільйона рублів, у тому числі закупівлю у 2015-му на 2 мільйони рублів на послуги з медійного супроводження розвитку трамвайних систем у містах рф від Уральського заводу транспортного машинобудування. 

У 2015 “Городские проекты” анонсували збір грошей на грант для навчання студентів основам управління громадським транспортом у Міжнародному союзі громадського транспорту. За підрахунками НКО на навчання одного студента, яке триватиме три дні, було потрібно 94 тисячі рублів, станом на 24 жовтня 2015-го було зібрано 116 тисяч рублів. На питання, чому самі майбутні студенти, які працюють у москві та петербурзі, не можуть оплатити собі стажування, Кац відповів: “Почему не могут”. 

Навесні 2016 “Городские проекты” організували збір підписів на захист міських тролейбусів у москві, оскільки мерія планувала замінити їх електробусами. Кац виступав проти електробусів. Але потім передумав. Бо вже у 2018 він вже писав, що є “правильні електробуси” з динамічною зарядкою. А саме такі, “правильні”, електробуси виготовляє завод “Тролза”, який пов'язують зі спікером Держдуми рф В'ячеславом Володіним через матір Володіна Лідію Барабанову.

Кац разом зі своєю колегою по “Городских проектах” Дариною Беседіною підтримує проєкти Володіна за місце у держдумі. А сама агенція “Городские проекты” співпрацює з КБ “Стрелка”, діяльність якої асоціюють з В’ячеславом Володіним. 

У грудні 2016 Регіональна рада партії “Яблоко”, у якій на той момент був Кац членом партії, зазначила, що діяльність Каца та “Городских проектов” спрямована на отримання фінансування від уряду москви, а саме його підтримку введення платних паркувань. 

Лавка для пенсіонерів як спосіб заробити. Метод Каца №1

У квітні 2019 Кац від імені санкт-петербурзького відділення “Городских проектов” анонсував пілотний проєкт встановлення лавок на тротуарі для пенсіонерів. Відкрив збір на встановлення лавки на 100 тисяч рублів. В кошторисі витрат, який опублікував Кац, вийшло на 95 тисяч рублів, що цікаво на саму лавку відведено 20 тисяч рублів, а на роботи з її встановлення взагалі нічого. Проте на непередбачувані видатки 20 тисяч рублів. За рік, у 2020-му на сайті “Городских проектов” зазначили, що встановили ще одну лавочку. 

Кац повідомив, що покинув пост директора “Городских проектов”, щоб піти в штаб Навального. У серпні 2022 Максим Кац заявив, що “Городские проекты” заморожені, але на сайті все ще відкриті збори донатів на проєкти. 

“Боротьба” з пропагандою як спосіб заробити. Метод Каца №2

У 2014 році, після того, як росія розпочала війну проти України, у березні 2014 року Кац створив проєкт “Антипропаганда”: волонтери проводили аналіз випусків новин російських федеральних каналів щодо наявності в них пропаганди. Створили Яндекс-гаманець для донатів. Але, схоже, на російському ТБ пропаганди не було багато, бо вже у квітні, за місяць після початку роботи проєкту, Кац заявив про його закриття. Всього в рамках проєкту було зроблено 6 відео. З 18 березня по 5 квітня було зібрано 98.9 тисяч рублів донатів, витрачено 83.4 тисяч рублів (1, 2). 

Квіти для покійного Нємцова як спосіб заробити. Метод Каца №3

В лютому 2015 року в москві вбили російського опозиціонера Бориса Нємцова. На місце його вбивства росіяни несли квіти, від чого виник стихійний меморіал, який влада вирішила прибрати згодом. У березні 2015 Кац у своєму блозі розповів, що купив квітів для меморіалу, та закликав людей долучатися — купувати квіти в інтернет-магазині Мосцветторг. А у своєму блозі розписав покрокову інструкцію, як замовити квіти на “волонтера меморіалу” та передати помічнику Каца. 

Те, що Кац отримував гроші з цих замовлень, він спростував. Але вже наступного дня написав, що магазин додав спеціальну опцію доставляння квітів до меморіалу. Користуючись цією функцією, покупець отримає знижку в 15%. Свій звʼязок із цією функцією теж спростував.

Згодом Кац написав твіт з адресою іншого інтернет-агрегатора, де можна замовити квіти до меморіалу: nemtsov.flowwow.com (1, 2). Йому у твіттер прийшли з коментарями, мовляв, ціна на квіти там зависока, на що Кац почав сперечатися. Вже у кінці квітня сайт з доставки квітів до меморіалу Нємцова переорієнтувався на просто доставку квітів. Згідно з виданням “Взгляд”, комісія сайту-агрегатора була 10-20%.

У квітні 2015 у росЗМІ з'явилась інформація, що 30 березня того ж року Кац подав заявку на реєстрацію ТМ “Немцов мост” робота з поліграфічною продукцією та рекламна діяльність. Заявником там вказано індивідуального підприємця, ПІБ якого співпадає з Кацем, адреса до запитання. Але й тут Максим Кац спростував свою причетність.

Допомога російським протестувальникам як спосіб заробити. Метод Каца №4

Після мітингу 6 травня 2012 московський ОМОП почав затримувати протестувальників. Наступного дня на базі проєкту “Росузник” учасника мітингів Сергія Власова Георгієм Абатуровим з фонду Навального та Максимом Кацем було організовано штаб допомоги затриманим. Кац був головним організатором та “гарантував” 300 тисяч рублів на адвокатів. Водночас через твіттер “Росузника” було проголошено про збір коштів для затриманих, на рахунок проєкту у Яндекс-гаманці надійшло 200 тисяч рублів. 

Кац зняв 400 тисяч рублів зі свого рахунку на потреби штабу. Комісію у 16 тисяч рублів, яка виникла при знятті рублів з доларового рахунку, він спочатку додав до суми своїх пожертвувань 30 тисяч рублів, а потім записав у загальні витрати та компенсував собі з загальних коштів.

Навальний, “Яблоко”, “опозиційна” любов до мерії москви та приховування доходів: Кац політичний

Кац був учасником опозиційних мітингів у рф у 2011. Паралельно з тим, не вважає, що нормальна людина має думати лише про те, як змінити режим, а поки не зміниться – сидіти та нічого не робити. Кац вказує, що він не опозиціонер і не пропутинець і йому взагалі за великим рахунком пофіг на те, що там нагорі відбувається, поки це не виходить за рамки пристойності.

У жовтні 2013 року заявив що балотуватиметься до московської думи у 2014. У своєму блозі писав про збір 5850 підписів за три тижні. Казав, що передвиборча кампанія фінансувалася виключно з пожертвувань громадян, за що відповідала його дівчина і майбутня дружина Катерина Патюліна. Начальником штабу був Ілля Варламов. На виборах Кац набрав 23% (8.6 тисяч) голосів та посів третє місце. 

Навальний. У 2013 році Кац був заступником голови штабу Навального на виборах у мери москви. Каже, що працював безплатно: відповідав за логістику, організацію мітингів, доставлення газет та за масове розповсюдження агітматеріалу. Також розповідав, що в офісі “Городских проектов” волонтери телефонували муніципальним депутатам під виглядом соцопитування, випитували за кого вони віддадуть свій підпис. Потім волонтери відправляли Навальному телефони тих депутатів, хто ще не визначився. 

Кац розповідав, що був не згодний зі штабом агітувати за те, що вибори сфальсифіковані ще до кінця самих виборів, пропонував подивитись на результати, а після реагувати. Після цього, за словами Каца, почались суперечки у його відносинах з Навальним. 

Звільнення Каца. За словами Каца, Леонід Волков, начальник штабу, дозволяв собі харасмент стосовно Катерини Патюліної, з якою на той момент у Каца не було стосунків. На думку Каца, Волков після відмови Патюліної, “втратив контроль” та вирішив звільнити Каца за 2 дні до кінця виборчої кампанії.

Волков же, казав, що останні тижні роботи штабу Кац плів інтригу аби усунути Волкова з посади й отримати контроль над усією кампанією. А також Кац був не згоден зі стратегією штабу про мітинги у зв’язку з можливою фальсифікацією на виборах. Волков повідомляє, що Кац не прийняв навіть обговорення таких сценаріїв у штабі, і сказав, що буде змушений повідомити правоохоронні органи про те, що ми “готуємо протиправні дії”. 

“Мы занимались своим дерьмом и получили свои 2%”, — так у вересні 2013 року описав Кац свою роботу в штабі Навального.

У травні 2016 в ефірі ТК “Дождь” Навальний на питання від Каца, чому той не висловлюється або не підтримує проєкти Каца, та погано говорить про нього, відповів, що вважає Каца непорядною людиною та пройдисвітом, також він повністю виключає будь-яку можливість взаємодії. Навальний вказує, що не може підтримувати Каца, бо він приховав свій дохід, який перевів на закордонні рахунки батьків. 

Приховування доходів. У грудні 2012 в інтерв’ю Кац вказує, що держслужбовці мають показувати всі свої доходи, бо це дозволяє боротися із корупцією. А на питання, чи готов Максим опублікувати інформацію про стан усіх своїх банківських рахунків й декларацію про прибутки, відповів, що звичайно, не готовий. Вказує, що регулярно пише про свої доходи, але не готовий розкривати деталі, бо це робить його та його бізнес вразливими. 

Станом на грудень 2012 оцінив свій капітал у $600 тисяч. Відповідає, що не зацікавлений як публічна людина у максимальній відкритості своїх прибутків, бо вважає, що людей можуть роздратувати спосіб отримання доходів, бо людей злить покер. У серпні 2014 Кац вказує, що перевів частину справ на родичів, що заощадження у нього є і, звичайно, вони значно більші, ніж зазначено у декларації, але Кац їх не зберігав ніколи в росії й зараз не планує. Перед виборами, за словами Каца, він з'їздив та переклав кошти на рахунки родичів за кордоном, а свої, відповідно до законодавства, закрив. Кац відповів, що усі покерні справи робляться саме у “валізі готівкою”.

Собянін. За словами Каца, він та соціологічний відділ штабу Навального вважали, що Собянін переможе. Потім, в інтерв’ю у вересні 2013 казав, що якби це були б реальні вибори про те, хто стане мером москви, то він не впевнений, що займався б роботою у штабі Навального так глибоко, бо вважає Собяніна хорошим мером. А потім додав, якби не було тиску на опозицію та, якби він не працював у штабі Навального, він голосував би за Собяніна. 

Гудков. У 2015 Кац став керівником виборчого штабу партії “Гражданская инициатива” на виборах до законодавчого зібрання Калузької області. Лідером партії був колишній міністр фінансів рф Андрій Нечаєв, Кац заявляв, що йому “близькі принципи” Нечаєва. По політичної ради партії входили Володимир Рижков, Генадій та Дмитро Гудкови. Партію не допустили до виборів.

У 2016 Кац був керівником виборчого штабу депутата Держдуми VI скликання Дмитра Гудкова від партії “Яблоко”, який балотувався від Тушинського виборчого округу. Оскільки Гудков планував балотуватися на мера москви, для чого йому була потрібна підтримка 110 депутатів. Зі слів Каца, так вони й вирішили створити платформу для всіх, хто хоче стати муніципальним депутатом, та допомогти їм оформити документи, надати юридичні послуги, допомогти з агітаційними матеріалами. На роботу штабу вони зібрали близько 5 тисяч пожертв на загальну суму 13 мільйонів рублів. Кандидати зібрали 40 мільйонів рублів. 

У січні 2018 Гудков розірвав співпрацю з Кацем. Зі слів першої заступниці московського відділення партії “Яблоко” Галини Міхеєвої їхній конфлікт був пов'язаний “с личными амбициями господина Каца (намеревался возглавить отделение партии в москве)”. 

Партія “Яблоко”. Кац був членом партії з вересня 2016. За три місяці партійці прийняли рішення про виключення Каца з партії через “політичну шкоду”, яку через нього зазнає партія. Також був помічений його зв'язок з московською мерією. Проте після того, як він у ході кампанії Гудкова допоміг пройти до муніципальної ради 177 депутатам від “Яблока”, рішення щодо його виключення скасували. У жовтні 2018 став начальником штабу петербурзького відділення партії “Яблоко” на виборах до муніципальної ради. 

У лютому 2020 Кац та його прихильники планували на загальних зборах партії скасувати обране керівництво московського відділення. В результаті Каца та 15 його прихильників знову було виключено з партії.

Зв’язки із мерією москви. У вересні 2013 після виборів у мери москви в інтерв’ю вказує, що він, як депутат муніципального скликання постійно веде листування з Собяніним, бо він — мер. 

У травні 2014 Навальний опублікував розслідування офшора віцемера москви Максима Ліксутова, який незаконно володіє акціями компанії на Кіпрі. Кац прокоментував, що розслідування не варте часу опозиціонера, також звинувачує Навального в дріб'язковості: “Ликсутов забыл закрыть какую-то фирму за границей и владеет там долей в 217 евро. Вот ведь блин”. 

Кац вказує, якщо керівник департаменту транспорту (Ліксутов) дійсно реально володіє компаніями, які ведуть у місті транспортну діяльність, то це дійсно конфлікт інтересів, який може призвести до неефективних для міста рішень. Кац вважає, що наведених підозр Навального недостатньо для звинувачення бізнесу Ліксутова у незаконності. Кац пише, що його гарне ставлення до Ліксутова зумовлено тим, що той робить у москві складні та правильні транспортні реформи.

У грудні 2014 Кац критикував Навального, який був не згодний з реформою мерії москви пов’язаною зі збільшенням вартості одноразових поїздок у метро та вказував, що міністр транспорту москви Ліксутов обіцяв, що ціна не зміниться. 

Подвійне громадянство. Брехня 4.

Згідно з інформацією депутата Держдуми Євгена Фьодорова, Максим Кац має ізраїльське посвідчення особи ​​(теудат зеуд) № 31072458-8 та паспорт № 0005836704. На це Кац відповів: “В 2004 году я начал процедуру отказа от гражданства. Мне не дают паспорт с 2001-го”. У 2015 він вже спростував інформацію щодо свого подвійного громадянства: “У меня гражданства Израиля нет”. 

Мир, дружба, гумка. Кац і Варламов

Максим Кац з Іллею Варламовим були в тісних робочих стосунках ще з часів “Городских проектов”. У 2012 році навіть був керівником його виборчого штабу на виборах мера Омська. Кац вирішив закрити виборчу кампанію, бо з 3 тисяч зібраних підписів за кандидата Варламова 1.5 тисяч були зроблені однією людиною. Усього було необхідно 10 тисяч підписів, до кінця строку збору підписів залишилось п'ять днів. Штаб визнав, що не зможе зібрати необхідну кількість.

Коли Кац балотувався до міської думи москви у 2014 році, Варламов був начальником його штабу.

Схоже, Кац з Варламовим навіть живуть разом, адже інтер'єр кімнати, в якій вони пишуть свої влоги, ідентичний. Хіба що книги в кадрі по-іншому розставлені

У листопаді 2021 на YouTube-каналі Варламова вийшов фільм “Украина хитрость Кучмы, коррупция Порошенко, реформы Зеленского Крым, Донбасс, Майдан”, який станом на жовтень 2022 видалений з каналу. Фільм отримав немало негативної реакції глядачів. Варламов спробував пояснити, що не було об'єктивності бо, мовляв, у нього не було доступу на в'їзд до України, але всі обмеження на момент зйомок були зняті з Варламова. Ілля у фільмі каже, що Україна – одна із найворожіших держав стосовно рф, зазначає, що Крим – це росія. 

У березні 2016 на своєму сайті Варламов виклав пост, в якому його бабуся, Зінаїда Денисівна розказує, що життя у Криму змінилося на краще після її анексії росією. Варламова бабця додає, що “Крим завжди був російським, а завдяки рф “татари зараз хвости піджали”.

Максим Кац в Києві, на оглядовому майданчику біля Андріївської церкви. Скриншот з фільму Варламова

“Іноагентські” погляди та висловлювання про Україну: Кац (не)ліберальний

Каца рф прозвала “іноагентом” з липня 2022 року, бо, ніби, фінансує його Україна. Кац це спростовує.

У серпні 2022 року Кац казав, що має бізнес, який йому давно приносить гроші, також почав приносити гроші YT-канал. Повідомляє, що має постійних 3 авторів для своїх відео, яким він сплачує по 400 тисяч рублів на місяць. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну, Кац каже, що він визначив для себе, що не буде звертатись до української аудиторії, а буде спілкуватись тільки з росіянами. В той же час порахував, що від нього відписалось 6 тисяч українців після ефіру Стерненка Сергія. А ще дуже намагався просунутися в українське ТБ — 24 канал скасував анонсований стрім на YT з Кацем через незадоволення глядачів. 

На березень 2022 збирається у майбутньому стати мером москви. На його думку, у березні 2022, місце путіна може зайняти: Михайло Мішустін, голова уряду рф, який “не сильно замазался в гнусных делах”; Сергій Собянін, мер москви; Михайло Касьянов, ексголова уряду рф.

Погляди

28 лютого 2012 писав у своєму LJ: “Я не считаю, что у нас всё совсем плохо и пора срочно на баррикады…мне вообще по большому счету пофиг на то, что там на самом верху происходит, пока это не выходит за рамки приличия (в моем понимании сейчас не выходит). Я хожу на митинги за честные выборы, но не кричу там "путин вор". 

Але вже наступного місяця, він взяв участь у мітингу опозиції проти фальсифікації виборів, серед організаторів яких був депутат Держдуми рф від партії “Справедливая Россия” Геннадій Гудков, Олексій Навальний, журналіст Сергій Пархоменко. На мітингу Кац виступив зі сцени. 

Після виборів у квітні 2012 каже, що його цікавить урбаністика, він не політик, може займатись або не займатися політикою. Потім в інтерв’ю у 2022 зазначає, що найголовніша справа його житті – політика. Також вказує, що у 2013 змінив свій напрямок, каже, що завжди казав, що треба займатись політикою, йому не подобається теорія малих справ, урбаністика – це тільки частина, шлях у політику, спосіб зацікавити людей.

Вважає, якби Навальний став би мером у 2013, то не було б анексії Криму та війни між рф та Україною. 

Висловлювання Каца про Україну

ненависть до русских. У своєму пості у TW повідомляє, що в Україні народилась недержавна пропаганда, та вказує, що росіяни розуміють, що це неправда, коли говорять, що українці – “недонація”. А українці ставлять по 60 тисяч лайків постам, де написано, що росіяни – “недонація”.

“винен лише путін”. У березні 2022 пропонує розділяти винних та відповідальних у війні між Україною та росією. Винні – ті, хто стріляв. Ті, хто не скинув путіна – не винні, вони теж жертви – люди не винні, що не можуть боротися з авторитарним урядом, бо уряд порушує права людей, а не навпаки. Кац вважає, що краще буде, якщо українці будуть розділяти проблеми росіян, які теж є жертвами режиму путіна. Повідомляє в інтерв'ю у жовтні 2022, що українцям “ударило в голову, что нужно бороться с русскими как с этносом, бороться с русскими по паспорту, нужно добиваться того, чтобы русских не пускали в Европу”, то він ні до чого при цьому. 

“ми нічого не можемо зробити”. На думку Каца протестуванням зараз нічого не можна досягти у рф – людину тільки заарештують, вона втратить роботу, втратить 2 тижні часу, жоден про неї не згадає. У жовтні 2022 у TW пише, що українці маніпулюють на тему, чому росіяни, які виїхали з рф, не проводять мітинги.

“адін народ”. У березні 2022 зазначає, що в багатьох країнах не розуміли в чому відмінність росії та України до початку війни. 

“референдум” в Криму. У лютому 2022 вийшов фільм “Украина: битва за Европу | Крым, Донбасс, ЕС, война и реформы Зеленского”, який Кац зняв для каналу Варламова. У цьому відео Кац каже, що для проведення нормального референдуму про розширення автономії Криму треба було більше часу, дебати, вільні висловлювання обох сторін, тоді б люди могли визначитись та прийняти рішення. 

російська мова і “руський мір”. У фільмі Кац розповідає, що до агресії рф Україна жила в “русском мире”, що було дуже вигідно. І додає, що російська мова була основною для України, Білорусі та росії. На думку Максима Каца, якщо рф зупинить свої територіальні амбіції та займеться проблемами своєї держави, російську мову не будуть сприймати мовою ворога, її знову захочуть вивчати у школах як англійську, Рунет знову об’єднає всі країни регіону, тоді “руський мир” заживе мирним та щасливим життям. 

Друзі й партнери Каца

 • Варламов Ілля Олександрович (07.01.1984, FB, VK, TW, OK, YT, TG канал, ІПН: 773370633582, паспорт: 4515306867, +79037967738) – російський громадський діяч, журналіст і бізнесмен. 
 • У кінці лютого виїхав з рф, декілька разів повертався після цього, зі слів Варламова на жовтень 2022 – останній раз повертався у липні 2022. 
 • Шкляров Виталий Валентинович (11.07.1986) – білоруський та американський політичний консультант, політтехнолог. Разом з Кацем були співзасновниками британської Inventum Group Ltd у 2017;
 • Серебряков Євген (13.10.1987, VK, VK2, VK3, [email protected], 79093232473) – партнер Каца по покеру. Нік у покері – TeachMePlease;
 • Гінзбург Вадим Віталійович (24.12, TW, LJ, ІПН 673109151501) – партнер Каца по ГП, у 2013 був директором ГП, відповідав у штабі Навального у 2013 за агітацію. Зі слів Каца Гінзбург прийшов у штаб Навального волонтером, де вони й познайомились. 

Сім’я й родина Каца

 • Патюліна Катерина Андріївна / Патюлина Екатерина Андреевна (15.04.1989, FB, VK, VK2, TW, Inst, LJ, [email protected], [email protected], [email protected], +79262242470, TG @patyulina id: #id1974868, ІПН: 631925781638, 7706692980, паспорт: 3609 106899) – дружина, блогерка. Родом з Самари. Ймовірно, жили у квартирі, що належить матері Каца, за адресою 123458, москва, вул. Твардовського 18 корпус 2, кв. 339. У Inst у лютому 2022 розмістила пост, що не треба народжувати у державі, де йде війна, 24 лютого 2022 виїхала потягом до Гельсінкі, потім літаком до Праги, після Праги – до Ізраїлю. У своєму VK розміщує фото з прапором рф.
 • Валерія Максимівна (03.05.2022) – донька Каца і Палютіної, народилась у клініці Іхілов, Тель Авів, Ізраїль. Дитину було зареєстровано як громадянку Ізраїлю. 
 • Кац Євген Ілліч / Кац Евгений Ильич (26.04.1964, VK, VK2, [email protected], [email protected], паспорт 4504 474486, 4510 549464, ІПН 773471612733, 017870969437) – батько, народився у москві. У 2001 відновлював громадянство рф. Зі слів Максима, батько працював в Ізраїлі програмістом. У квітні 2022 юридичну особу було перереєстровано на ТОВ “ЗВИ Телеком”. Володіє автомобілем Volvo XC60 номер М566АО797. Згідно з інсайдом у 2008 був в Іркутську;
 • Кац Тетяна Юріївна / Кац Татьяна Юрьевна (Подушкіна / Подушкина, 23.10.1962, [email protected], +79166506421, +79165806888, паспорт: 2145 047504, 4504 750423, 4509 448894, ІПН: 773472026509) – мати, народилася у москві. Одружилася 08.06.1984, ймовірно, за шість місяців до народження Максима. Має подвійне громадянство: рф та Ізраїль. Згідно з інсайдом, з 2010 володіє квартирою площею 56.90 м2 за адресою 123458, москва, вул. Твардовського 18 корпус 2, кв. 339. Ймовірно, володіє автомобілем Nissan Qashqai номер Т336РА77. Має штрафи за порушення ПДР;
 • Кац Ілля Зіновійович / Кац Илья Зиновьевич (11.06.1933) – дід. Адреса в Ізраїлі: Гіватаім, вул. Ремез, буд. 9, кв. 4. Паспорт ймовірно був виданий у посольстві. 4. Має у власності садовий дім та земельну ділянку.
 • Кац Олена Львівна / Кац Елена Львовна (05.04.1939, паспорт 4509 211033) – ймовірно, бабуся. Згідно з інсайдом, у 2005 працювала в міської адміністрації Рязані. Була прописана у тому ж місті за адресою Рязань, вул. Островського, буд. 27 кв. 82;
 • Кац Наталія Юріївна / Кац Наталья Юрьевна (18.06.1978, паспорт 4510 443046, [email protected], ІПН 623010728509) – родичка, родом з Рязані.
 • Подушкін Юрій Брисович / Подушкин Юрий Борисович (03.03.1937, ІПН 773400736066)дід, батько матері. Його родина жила в одному будинку з родиною Каців-старших. 
 • Патюліна Олена В’ячеславівна / Патюлина Елена Вячеславовна (20.03.1965, VK, [email protected], [email protected], +79608312458) – мати дружини.
 • Патюліна Юлія Андріївна / Патюлина Юлия Андреевна (23.04.1992, VK, [email protected], [email protected], +79377978154, паспорт: 3612596830) – сестра дружини.

Власність Каца

Авто, повʼязані з номером 79104421312: Т336РА77 (автівка матері Тетяни Кац), К330СЕ197, С956ВХ199, А001ВВ77.

Відомі адреси:

 • москва, ул. Острякова 8 (яндекс еда);
 • москва, ул. Малая Дмитровка 23/15с2 (яндекс еда);
 • Санкт-Петербург, 8-я линия Васильевского острова 11-13 (яндекс еда);
 • москва, Петровский переулок 1/30с2 (яндекс еда);
 • Ізраїль: Гіватаім, вул. Гева, буд. 17, кв. 3.

Юридичні особи:

Повний список.

Контакти: FB, Inst, YT, TW, VK, TG канал, TG @maxkatz id 221693 (підписки 1, 2, 3, 4), LJ1, LJ2 (del), LJ3, LJ4 (del), +79104421312, [email protected], [email protected], skype max_katz, сайт.

Додаткова приватна інформація Каца:

 • ІПН 773471612660;
 • паспорт старий 4505 630129, новий 4507 813935 вид. 17.03.2005; 
 • адреса: 123098 москва, муніципальний округ Щукіно, вул. Академіка Бочвара 17, кв 45;
 • паркувальні сесії з автівками A001BB77, T336PA77, К330СЕ197, Т336РА77;
 • паролі [email protected]: max123456, maximkatz11, maxkatz123; стара скринька [email protected]: qwerty; [email protected] 123, 87b750fdfeb4468f58c3247b303704ab, maxkatz, shtab, ujhfwbj, Ujhfwbj (у російській розкладці – Горацио);
 • автор книги “Історія нової росії”;
 • з ніком maxkatz зареєстрований обліковий запис на сайті для пошуку сексуальних партнерів FriendFinder. В профілі вказана дата народження 23.12.1955 та локація Reno (США), статус – "horney and ready". 

Як бачите, Максим Кац неодноразово попадався на брехні й маніпуляціях. Спочатку в нього “тверді переконання”, що його політика не цікавить, а потім ще “твердіше” переконання у тому, що таки цікавить. На початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у своїх відео Кац війну називає війною, говорить про те, що путін – зло, яке слід покарати, а росія повинна платити Україні репарації. Поруч із тим він каже про “руський мір”, російську мову, “адін народ”, Крим вважає російським. А ще намагається переконати, що всі інші росіяни, крім путіна, не винні. Але “хороших руських” не існує. І нам годі їх шукати.

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

#Деанон #Москва
Зв’язатися з нами