Фабрика ракетного терору: де і як росіяни будують ракети, якими обстрілюють Україну?

росія продовжує ракетний терор цивільного населення України. 26 липня рф обстріляла Україну ракетами типу Х-101/Х-555, так звані “крилаті ракети”. Українські сили ППО знищила 33 таких ракет, а ще 3 “Калібри”. Ті “крилаті ракети” в рф виготовляють на заводі з глузливою назвою “Радуга”. Конструкторське бюро розташоване у місті Дубна, московської області. Окрім Х-101/555 там виготовляють Х-69, Х-59МК та модифікації цих ракет. 

OSINT-аналітики з аґенції Molfar зʼясували, де розташований цей завод, що там виготовляють, кому продавали зброю, а також здеанонили керівництво та працівників “Радуги”.

 

МКБ “Радуга” — лоно ракетного терору рф

Акціонерне товариство "ГосМКБ "Радуга" імені О.Я. Березняка, хоча й має назву, що більше асоціюється з оздоровчим курортом радянських часів, насправді є заводом, спеціалізація якого включає виробництво широкого спектру зброї. Є основним замовником виробництва ракет для Смоленського авіазаводу, у травні 2004 стало частиною військового холдингу АТ “Корпорація Тактичне ракетне озброєння”. Засновник - Федеральне агентство з управління державним майном (Росмайно). Основною сферою діяльності цього підприємства є розробка та виробництво “крилатих ракет” різних класів, таких як "повітря-земля", "земля-земля" та "корабель-корабель". 

На офіційному веб-сайті "Радуги" зазначається, що компанія також займається розробкою і виробництвом "високотехнологічного обладнання" для різних галузей народного господарства (вітроенергетика, сільське господарство, легка промисловість та медицина). Тож бачимо, що завод "Радуга" має широкий спектр діяльності, працюючи над розробками російських технологій і обладнання для різних секторів тамтешньої економіки.

Фото приміщень лабораторно-виробничої бази 

На січень 2023 року відомо про понад 20 виробничих корпусів, складів та будівель на території цього підприємства.

 

Номенклатура смерті: що виробляють на заводі “Радуга”?

Вночі 13 червня росіяни атакували Україну ракетами Х-101 та Х-555. Сили ППО знешкодили 11 повітряних цілей із 13. Одна з ракет влучила по житловому будинку у Кривому Розі. 12 людей загинули. Цілком імовірно, що ці вбивчі ракети були вироблені саме на заводі “Радуга”.  Адже ракети типу Х-101 та Х-555 - серед переліку їхнього  виробництва. Згідно характеристик, ці ракети мають відхилення від заданої точки усього 10 метрів, що вкотре доводить, що пріоритетною ціллю для російської армії залишаються будинки цивільних. 

Тепер розберемо кожне найменування ракет,  яку виробляє це підприємство, докладніше. 

Ракета “Х-69”

“Х-69”. Дальність польоту - 290 км на висоті 50-300 м.  Маса бойової частини - 300-310 кг. Швидкість польоту - 700-1000 км/год . Можливе відхилення від заданої точки - до 5 м

Цю ракету представили у серпні 2022 року на виставці “Армия-2022”. Це модифікація ракети Х-59МК2.  Оснащена комбінованою системою навігації та автоматичного управління на базі інерційної системи, яка взаємодіє з навігаційними системами “ГЛОНАСС” та GPS NAVSTAR.  Ця ракета потенційно може бути запущена з різних платформ, включаючи літаки, кораблі, наземні станції.може використовуватись у складі збройних комплексів літаків “Су-57”, “Су-35”, “Су-30МК”, “Су-34”, “МиГ-35”, “МиГ-29К”.

І дійсно її складніше збити. Підходить вона для різних військових сценаріїв. Але Х-69, судячи з зазначених характеристик, має ряд суттєвих недоліків. По-перше, вона може стати легкою мішенню для сучасних систем протиповітряної оборони таких як ЗРК NASAMS, наприклад. По-друге, ця ракета має обмежену точність і вона погано маневрує. 

Одним з американських аналогів "Х-69" можна назвати ракету AGM-158 JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile). Ця також використовується для ударів по повітряних, наземних та морських цілях. Але AGM-158 JASSM більш точна завдяки використанню системи GPS та інерціальної навігації. Вона також має здатність до маневрування під час польоту, а це означає, що ракета “виживає” в бою довше. Також американський аналог має стелс-покриття, що зменшує її радіолокаційну видимість.

 

 

“Х-59МК”“Х-59МК2”“Х-59МКМ” 

 

"Х-59" Дальність польоту - 285 км. Маса бойової частини - 320 кг. Швидкість польоту - до 1050 км/год   

Попередниця цих ракет Х-59, створена ще у 1970-х роках. Звісно, ці модифікації осучаснили. Х-59МК росіяни використовують для ураження радіолокаційних надводних цілей. Має високу точність, але погано маневрує під час польоту. Х-59МК2 - може бити лише по нерухомих наземних цілях з точними координатами - має обмежену маневровість. Х-59МКМ призначена для ураження нерухомих наземних та надводних цілей. Оснащена навігаційно-автоматичною системою управління “СНАУ-59МК-02” зі супутниковим коригуванням. Розглянемо детально модифікації цієї ракети:

 

Х-59МЭ:

 • Використовується у ракетному комплексі "ОВОД-МЭ".
 • Оснащена системою навігації, автоматичним режимом керування та телевізійно-командною системою наведення.
 • Максимальна дальність: 115 км, швидкість польоту: 600-1100 км/год.

 

 Х-59МК:

 • Авіаційна керована крилата ракета підвищеної дальності класу "повітря-земля".
 • Ураження радіолокаційних надводних цілей.
 • Модифікація ракети "Х-59МЭ" з телевізійно-командною системою наведення.
 • Максимальна дальність: 285 км, швидкість польоту: 900-1050 км/год.

 

Х-59МК2:

 • Модифікована версія ракети "Х-59МК".
 • Може використовуватися для ударів по нерухомих наземних цілей за точними координатами.
 • Максимальна дальність: 285 км, швидкість польоту: 900-1050 км/год.
 • Можливе відхилення від заданої точки: 3-5м.

 

Х-59МКМ:

 • Модернізована версія "Х-59МК2".
 • Підвищена дальність ураження нерухомих наземних та надводних цілей.
 • Оснащена навігаційно-автоматичною системою управління "СНАУ-59МК-02" зі супутниковим коригуванням.
 • Максимальна дальність: 285 км, максимальна швидкість: 1050 км/год на висоті 15 м-2 км.

 

Усі ці ракети Х-59 можуть вражати різні цілі зі значною дальністю польоту, а деякі мають можливість точного удару за координатами.

 

“X-101”

Дальність польоту - 5500 км. Маса бойової частини - 400 кг. Швидкість польоту - до 970 км/год, можливе відхилення від заданої точки - 10м. 

Це стратегічна крилата ракета класу “повітря-земля”. Серійне виробництво почалось у 2012 році, але розробку почали з 1995 року. Використовується у складі збройних комплексів літаків “Ту-160” та “Ту-95МС”. 

 

“Х-555”

“Х-555”. Дальність польоту - 2500 км. Маса бойової частини - 450 кг. Швидкість польоту - 850 км/год

Створена на базі ​​“Х-55”. Оснащена супутниковою навігацією та інерційною навігаційною системою Tercom. Носіями є літаки стратегічної авіації “Ту-95” та “Ту-160”.Цю ракету російське міністерство оборони прийняло на озброєння у 2010 році. А 17 листопада 2015 року саме цими ракетами росіяни бомбили Алеппо та Ідліб у Сирії. Хоча точних даних про вартість цієї ракети немає у відкритому доступі, припускають, що її вартість може сягати 1 млн доларів США. 

 

“Х-58Э”

“Х-58Э”. Максимальна дальність (в залежності від висоти пуску) - 46-200 км, діапазон висоти пуску - 200-20000 м

Ракети цього типу створені як протирадіолокаційні. Призначені, щоб вразити  радіолокаційних станцій (РЛС) та ППО, командні пункти та наземні зенітні комплекси. Використовується при будь-яких погодних умовах, має систему автономного керування та головку з режимом самонаведення. Використовується у складі збройних комплексів літаків типу “Су-24МК”, “Су-22М4”, “Су-25ТК”, “МиГ-25БМ”.

 

 

“Х-58УШКЭ”

 

Це протирадіолокаційна ракета з радіолокаційною головкою самонаведення, системою навігації та автоматичного керування на базі безплатформної навігаційної системи. Призначена для ураження наземних радіолокаційних станцій, які працюють в режимі імпульсного випромінювання в діапазоні частот 1,2-11 ГГц. Може використовуватись з зовнішніх підвісок літаків, які оснащені системою вказання цілі і катапультного обладнання.

 

Згідно зі статтею на грудень 2022 року, російський військово-оборонний комплекс не в змозі виробляти більше ніж 40 ракет на місяць.

 

На цьому заводі також виготовляють ракетні комплекси.

“Москит-Е” — це протикорабельний комплекс ракетного озброєння, який призначений для ураження кораблів і транспорту зі складу корабельних ударних груп та десантних з’єднань, швидкість ходу яких не перевищує 100 вузлів в умовах радіолокаційної протидії. Система наведення ракет оснащена системою навігації та автономного наведення, а також головкою зі самонаведенням. У комплексі використовуються протикорабельні, надзвукові, низьковисотні крилаті ракети з самонаведенням типу “ЗМ-80Е” або “ЗМ-80Е1”. Максимальна дальність стрільби для ракет “ЗМ-80Е” - 120 км, для “ЗМ-80Е1” - 100 км, швидкість польоту - 2800 км/год, інтервал стрільби при залповому пуску - 5 сек.

 

“Москит-МВЕ” — це модифікована версія того ж таки комплексу “Москит-Е” зі збільшеною дальністю стрільби. У комплексі використовуються протикорабельні ракети “3М-80МВЕ” з комбінованою траєкторією польоту — висотна частина польоту на висоті ~12 км та кінцева - 40-45 км на висоті 10-20 м. Максимальна дальність стрільби по комбінованій траєкторії - 240 км, мінімальна - 12 км.

 

На “Радузі” продукують також “ОВОД-МЭ” — це комплекс ракетного озброєння, призначений для ураження нерухомих наземних та надводних цілей за точними координатами та візуально видимих оператору запуску. У комплексі використовуються авіаційні керовані ракети “Х-59МЭ”, про який ми писали вище.

 

 

Де розташований завод “Радуга”?

Кожного дня о 7:32  годині зі Савьоловського вокзалу москви відправляється електричка. Вона їде 2 години і 44 хвилини. На ній можна доїхати до міста Дубна. Майже туристичний населений пункт на березі мальовничого водосховища з дуже “особливою атмосферою”. Туристичні путівники відзначають, що невід’ємною особливістю атмосфери цього міста є пам’ятник “ракета” на перетині вулиць Жуковського та Макаренко а також… радіація. Тут проводять дослідження з ядерної фізики. Тут можна знайти і “Радугу”, яка будує ракети, якими вбивають українців

Судячи зі спутникових знімків підприємство активно розбудовувалось 

Ймовірно, територія КБ виглядає так:

 

Адреса: росія, 141980, Московська обл, м. Дубна, вул. Жуковського, буд. 2а

Конструкторське бюро має декілька філій у різних регіонах росії:

 • військовий аеродром: росія, Астраханська обл, Ахтубінський р-н, Ахтубінськ-7, д. 85141, к. 30993;
 • росія, 214006, Смоленська обл, Смоленськ, вул. Фрунзе, 74 (адреса Смоленського авіазаводу);
 • росія, Московська обл, Жуковський, вул. Туполева, д. 2А. За цією адресою знаходиться ФГУП "МНИИ "Агат" (частина “Концерн ВКО «Алмаз - Антей”), а також Авіаційний комплекс імені С. В. Іллюшина (частина ПАТ “Об'єднана авіабудівна корпорація”).

А також має представництва:

 • росія, 107076, Москва, вул. Матроська Тиша, 23/7, к.5.

 

Як зростало виробництво ракет на “Радузі”?

Розбудова підприємства, розширення і модернізація виробництва, збільшення фінансування — все це відбувалось на заводі поступово, протягом останніх 20 років.  У 2016 році на підприємстві велося активне будівництво, з'являються нові будівлі. У березні 2018 року місцеві ЗМІ повідомляли про завершення будівництва нового виробничого корпусу загальною площею 4671,2 м². Ймовірно, цей корпус розташований за координатами 56.749574, 37.119395

.Ангар з синім дахом — нове приміщення побудоване у 2014 р

Також на території підприємства, за координатами 56.751584, 37.125031, в період з 2010 по 2014 року було побудовано (12) групу із трьох адмінбудівель:

 

Супутникові знімки виробничих майданчиків 

Згідно з супутниковими знімками, в кінці 2021 року перед початком повномасштабної війни росії в Україні, на території КБ з’явилось ще одне виробниче приміщення, яке досі не фігурувало у новинах та відсутнє на знімках Яндексу (56.749920, 37.120997).

Ще одне нове приміщення на території заводу 

В мережі є фото приміщення одного з виробничих корпусів. При цьому активному будівництві підприємство мало непогані фінансові показники. На грудень 2017 вартість чистих активів КБ “Радуга” складала $96.5 m.

Основні фінансові показники, згідно з інформацією порталу RBC.ru 

Ще одним доказом планомірної підготовки рф до повномасштабної війни може бути те, що у 2018 році  в КБ “Радуга” почали активно наймати нових працівників. Якщо у 2017 році там працювало майже 1400 співробітників, то  у 2020 середньосписочна кількість співробітників “наукограда” у місті Дубна, до якого входить КБ “Радуга” складала 12.26k, що на 2,5% менше, ніж у 2019 році

У жовтні 2022 року  відкрили гуртожиток для працівників контрукторського бюро (КБ) на вул. Програмістів 13, к. 1, туди мали переселити 65 співробітників з гуртожитку на вул. Свободи 18, яке має бути відремонтовано та використовуватиметься під житло для несімейних співробітників КБ з інших міст. У цьому ж місяці було придбано 2-поверхову будівлю на вул. Молодіжній 11 як гуртожиток для співробітників, мали зробити ремонт перед здачею в експлуатацію.

Також, у листопаді 2022 публікували на офіційному сайті органів місцевого самоуправління міста Дубна на московщині оголошення про набір співробітників. Крім того, у жовтні та листопаді 2022 КБ “Радуга” уклало (1234) договори лізингу загалом на 8 транспортних засобів, ймовірно, для перевезень співробітників. На січень 2023 відкрито 35 вакансій з 2 напрямів: виробництво та машинобудівництво.

 

Динаміка зміни штату

Збільшення виробництва

У січні 2022 року АТ “ГосМКБ “Радуга” им. А. Я. Березняка” отримало дозвіл на реконструкцію одного з корпусів. У березні 2022 отримали дозвіл на реконструкцію та технічне переозброєння виробничо-випробувальної бази підприємства, 1-й етап - реконструкція та технічне переозброєння лабораторії піропневмогідравлічних випробувань, яка знаходиться в виробничій будівлі № М7.  У червні 2022 заключили контракт на технічне переозброєння виробничої будівлі № 54. У вересні 2022 отримали дозвіл на проведення 2-го етапу - реконструкцію корпусу № 125. Факти переобладнання та переозброєння можуть свідчити про ймовірне збільшення виробництва.  У червні 2022 підприємство “Радуга” отримало подяку президента росії путіна. Щоправда самі співробітники, висловлюються про підприємство погано. 

 

Ліцензії на вбивство

Аналітики Molfar розглянули також ліцензії, які має “Радуга”. Ще у 2009 році  отримала дозвіл на роботу у сфері джерел іонізуючого випромінювання (за винятком медичної діяльності). Поставити особливі світильники, які змінюють колір кожні п’ять хвилин випромінюючі смертельні дози радіації. Нічого чарівного і “радужного” у цій ліцензії немає. Вона передбачає роботу з ядерним паливом та управлінням ядерними реакторами. Другий варіант — промисловість. Виробництво радіоактивних ізотопів для наукових досліджень та врешті третій варіант - промислові процеси, наприклад в металургії використовують радіоактивне випромінювання для вимірювання товщини матеріалів, пошук тріщин, дефектів у металевих конструкціях.

У 2013 році підприємство отримало ще 4 ліцензії Л008-00102-77/00345360  й усі вони стосуються розробки, виробництва, випробування, ремонту, утилізації та реалізація озброєння та військової техніки. 

 

Експорт та постачання з “Радуги”: кому, куди й що?

Згідно зі ЗМУ, у вересні 2021 року, неназване джерело з військово-дипломатичної сфери заявило, що до кінця 2021 рф почне постачати ракети “Х-59МКМ” першому іноземному клієнту.

 

Постачання, згідно з 52wmb

У 2020 році “Радуга” поставила (12) китайському замовнику Poly Technologies Inc ПВП на загальну суму $145.53m (було 2 факти постачань).

 

Відомо також, що “Радуга” мала торговельні зв'язки у 2022 році з управлінням озброєння Єгипту на суму $67.74m:

10.05.2022. Ціна угоди — $2.2m. Продали продукцію військового призначення (ПВП). Яку саме — не відомо.

10.05.2022. Ціна угоди — $65.54m. Продали ПВП КАТ. 8, 8,2 (Запасні частини, агрегати, вузли, прилади, комплектуючі вироби, обладнання (у тому числі нестандартизоване, а також призначене для полігонів), оснащення, інструмент, рідкі ракетні палива та їх компоненти, спеціальне, навчальне та допоміжне майно до продукції військового призначення категорії 8 (бомби, гранати, торпеди, міни, ракети, патрони та аналогічні засоби ведення бойових дій), включаючи паливно-мастильні матеріали, олії та парафіни військового призначення.

 

 

Держзамовлення та контракти з “Радугою”

У серпні 2022 року на виставці “Армия-2022” АО “ГосМКБ “Радуга” им. А. Я. Березняка” отримало від Міноборони рф контракт на виготовлення крилатих ракет великої дальності класу “повітря-земля”, ймовірно, йдеться про представлену на виставці авіаційну крилату ракету “Х-69” або “Х-59МК” / “Х-59МК2”. Також, КБ отримав контракт на постачання авіаційних ракет для ураження РЛС, ймовірно, “Х-58Э” та “Х-58УШКЭ”.

 

Загалом з лютого 2013 по березень 2022 року завод має 3481 закупівлю за федеральним закону про закупівлі (223 — кошти на тендер виділяються з держбюджету) на загальну суму $459.7m (33.58b руб). За 44-м федеральним законом (це коли компанія самостійно виділяє кошти на закупівлю) мають 23 закупівлі на загальну суму $11.87m (865.8m руб). Також, з червня 2014 по травень 2017 року “Радуга” була постачальником для 17 державних контрактів на загальну суму 57m руб, але найбільше  —для АО “Смоленский авиационный завод” — там було 12 постачань на суму 49.1m руб.

 

Згідно з об’ємом закупівель в рублях, які проводило КБ “Радуга” з лютого 2013 по березень 2022, об’єм закупівель зменшився. 

 

 

МКБ “Радуга”: низькі зарплати, старі станки, токсичне керівництво

Заробітна плата на посаді “Оператор верстатів з ЧПУ” складає 20 тисяч рублів, це трохи більше 200 $. У липні 2022 колишній працівник КБ “Радуга” залишив (12) відгук, де вказав, що обладнання застаріле, відношення до працівників — упереджене, а з/п — низька. Це підтверджують дані сайту відгуків. У серпні 2022 року колишній оператор верстатів з ЧПУ в КБ “Радуга” вказав, що в цехах знаходяться склади з інструментами, відношення до підготовки виробництва — “неналежне”, а обладнання застаріле. Крім того, він зазначив, що в КБ поширене кумівство. У жовтні 2022 року колишній інженер-конструктор теж зазначив, що на підприємстві варто покращити ставлення керівництва до співробітників. 

Стан верстатів на квітень 2021

Ці фото демонструють, що верстати на виробництві застарілі

 

Попри низьку зарплату і неповагу керівництва, у грудні 2022 році було заявлено, що 700 співробітників КБ передали 1.5 m рублів на “потреби військовослужбовців, задіяних у т.з.спецоперації, а також членів їхніх сімей”.

 

Фото співробітників 

Санкції

Через війну в Україні, у 2022 році на завод були накладені санкції США, ЄС, Канади, Японії, Швейцарії та України як на компанію, що входить до оборонно-промислової бази рф та виготовляє зброю, яка використовувалася росією у нападах на населення, інфраструктуру та територію України.

 

 

Деанон керівників заводу “Радуга”

Сєргєй Богатіков

Сергей Анатольевич Богатиков (Сєргєй Анатольєвіч Багатіков) — керівник підприємства, 04.08.1972 р.н.

 VK (del), МойМирICQ[email protected][email protected]

+79857682205, 

ІПН: 770304117100, 

СНІЛС 02088383247, 

паспорт 4505193324) 

- генеральний директор, призначений у липні 2022. 

У “МойМир” вказує, що навчався у Московському авіаційному інституті.

Богатикова призначено гендиректором КБ “Радуга” у липні 2022 році, до цього з 1993 року гендиректором був Трусов Владімір Ніколайовіч  (14.05.1942 р.н), біо, паспорт 46 01 530640). Трусов залишився на посаді наукового керівника.

Згідно з інсайдом, на 2000-2004 роках працював у авіаційному КБ - ОАО “Туполев”, у 2000  роцібув начальником Координаційного центру. У 2012 році обіймав посаду віце-президента з економіки та фінансів, а у 2013 — першого віце-президента - директора з управління програмами, а у 2014 році став першим заступником гендиректора.

Також, згідно з інсайдом, у 2002 році отримував дохід від ООО “Авиаас” (ТОВ “Авіаас”) (зупинено у 2012 році), на 2001-2003 — від ООО “СП Проспект Иинтернэшнл” (ТОВ “СП Проспєкт Інтернешнл”) та ОАО “АЕРК” (ПАТ “АЕРК”) — обидві юридичні особи займалися консультуванням з питань комерційної діяльності та управління.

З 2019 по 2022року  був гендиректором розробника БПЛА таких як “Оріон” та “Сиріус” з  АО “Кронштадт” (АТ “Кронштадт”). Водночас був керівником другої юридичної особи “Кронштадта” — ООО “Интеллектуальные Технические Решения” (ТОВ “Інтелектуальні технічні Рішення”).

У січні 2022 році завод “Кронштадт” у Дубні відвідали міністр промисловості та торгівлі Дєніс Мантуров та міністр оборони Сєргєй Шойгу.

 

Адреса: москва, вул. Велика Бронна 2/6, кв. 35.

 

Інші керівники:

 

Сиздиков Єлтуган Кімашевіч — перший заступник гендиректора

1956 р.н.

+79162121728, 

[email protected] 

Утриванов Анатолий Петрович  — заступник генерального директора - головний інженер

08.10.1957

+74959884270, 

+79169013055, 

[email protected] 

Усов Алєксандр Алєксандровіч — заступник гендиректора з безпеки та персоналу - начальник управління кадрів і соц.політики

16.03.1958

+79032560199

[email protected]  

Прох Валєрій Едуардовіч —  радник гендиректора

18.12.1952

+79037926750

[email protected]

 

Яковлєв Віктор — провідний конструктор

20.10.1962

VK

Нирковській Вєніамін Івановіч — гендиректор “Радуга-15”

+79166515919 

[email protected]

Поддубінській Дмітрій Ігорєвіч — провідний інженер

21.10.1984

+79262727433

VK

Молчанова Наталья Анатол’євна — голова (123)      

закупівель

+74962199168 

[email protected] 

 

 

 

Як бачимо, росіяни довго готувалися до війни: розбудова такого підприємства, розширення номенклатури наступального озброєння, різке зростання числа працівників. І навіть те, що на заводі низькі зарплати, старе обладнання чи погане ставлення й кумівство — не заперечує той факт, що рф продовжує “клепати” зброю, якою хоче знищити українців. 

 

Поки існує ця “Радуга” — небо над Україною залишиться похмурим.

#Деанон
Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами