Що не так із Міжнародним Комітетом Червоного Хреста?

OSINT-спільнота Molfar у кооперації із «Новинами Здорової Людини» детально проаналізували та підсумували головні факапи Міжнародного Комітету Червоного Хреста, які вкотре підтверджують, що ця організація – не найкращий вибір для пожертви.

Зв’язки з росією

У липні 2014 року МКЧХ публічно називали російську агресію в Україні громадянським конфліктом. З 2014 на допомогу біженцям з Донбасу МКЧХ щорічно передавав російському Червоному Хресту (рЧХ) не менше 30 мільйонів рублів. 

У серпні 2014 приблизно 260 вантажівок колони з гуманітарною допомогою від рЧХ перетнули кордон з Україною без наглядачів від МКЧХ та дозволу української влади. Українські та російські посадовці перевірили лише 34 вантажівки. 

У грудні 2014 року, за словами Володимира Єфимова, голови Фонду свердловських ветеранів спецназу (1, 2), до Луганська та Донецька бійці-добровольці перший раз їхали під виглядом супроводу Червоного Хреста, після чого залишились у зоні бойових дій та отримали там зброю. Робота цих бійців була оплачуваною.

Станом на 28 березня 2022 рЧХ доставили до ОРДЛО 550 тонн гуманітарної допомоги. У наданні допомоги вимушеним переселенцям та біженцям з України залучили 66 регіональних відділень ЧХ та близько 170 працівників надають психосоціальну підтримку.

Зустрічі з лавровим

У листопаді 2020 року Президент Червоного Хреста Петер Мауер прибув до рф за запрошенням міністра іноземних справ сергія лаврова. На зустрічі Мауер підтвердив готовність МКЧХ продовжувати надавати гуманітарні послуги на Донбасі, включно з відновленням зруйнованої системи водопостачання. Maurer підкреслив, що росія зробила значний внесок у репатріацію російських дітей, імовірно з Сирії.

Відкриття нового офісу у ростові

24 березня 2022 року Президент Червоного Хреста попросив дозволу відкрити офісу у ростові для покращення своєї роботи на території сходу України. Для цього він прибув у росію, де зустрівся з міністром закордонних справ рф сергієм лавровим. Останній заявив, що росія зацікавлена у розв’язанні проблем, які «накопичуються в Україні», у тому числі в евакуації мирних жителів на територію росії та безпечному перевезенні гуманітарних вантажів.

Нераціональне використання коштів 

COVID-19

– неробочі маски та набори для тестування надав Іспанії та Нідерландам Китайський Червоний Хрест;

– гуманітарну допомогу від Червоного Хреста у Китаї надавали насамперед держслужбовцям;

– Філіпінський Червоний Хрест мав завищений цінник тестування. Вакцини планували продавати за ціною, вищою за ринкову.

2017 — Спалах Еболи

Аудит виявив закупівлі за завищеними цінами, виплати зарплат неіснуючим працівникам, а також фальшиві митні рахунки. Згідно з розслідуванням, у Ліберії в результаті поставок за завищеними цінами і виплат фіктивним працівникам зникло 2,7 мільйонів доларів. Пізніше Червоний Хрест підтвердили, що через корупцію та шахрайство було втрачено 5 мільйонів доларів. У 2017 виконавчий директор Brad Kieserman не зміг відповісти, який відсоток пожертвувань йде безпосередньо на допомогу жертвам.

2021 — землетрус на Гаїті

Прем’єр-міністр Гаїті, Аріель Генрі, заявив, що у 2010 році багато грошей з пожертвувань Червоного Хреста витратили без очевидного ефекту. Тому місцеві активісти просили відправляти пожертвування до гаїтянських організацій замість міжнародних.

Обвинувачення під час воєнно-політичних конфліктів

Франак Вячорка, головний радник лідерки опозиції білорусі Світлани Тихановської, звинувачує білоруський Червоний Хрест (бЧХ) в участі у фальсифікації виборів і відсутності допомоги політв’язням у тюрмі. Бездіяльність у в’язницях підтверджує білоруський письменник Саша Філіпенко. Голову бЧХ, міністра охорони здоров’я Дмитра Піневич, призначив лукашенко.

Розкішне життя топів

Середня заробітна плата керівництва — 500 тисяч доларів на рік. Приміром, Бернадін Хілі, яка 1999 по 2001 роки була СEO та Президентом, отримала 1,9 млн доларів зарплати та вихідної допомоги після звільнення у 2001-му. 

Якщо ви зацікавлені в послугах компанії Molfar – будь ласка, зверніться до нас через форму на сайті. Наші спеціалісти проконсультують вас і дадуть відповіді на всі питання щодо подробиць нашої кооперації.

Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами