Флот морських дронів України: що потрібно знати

Долучитись до формування першого у світі флоту морських дронів 👉 United 24

❗️ OSINT-спільнота Molfar з метою зібрати гроші на зброю для славетного українського народу – публікує переклад статті H I Sutton. З наступного абзацу починається переклад.

Унікальні українські морські безпілотники, які військово-морською мовою називаються надводними кораблями без екіпажу (НБК/USVs), дали змогу українцям почати активне протистояння російському флоту. Вони є частиною великого перелому в ході російського вторгнення в Україну. Українці вважають зупинку "російських кораблів з ракетами на виході з бухти [Севастополя]" частиною місії НБК/USVs в ході національної визвольної війни. За попередніми оцінками, використання дронів можна скромно назвати успішним. 

Збільшити зображення 👉 клік клак
Ukraine's Maritime Drones (USV)
Зверніть увагу на невеликі відмінності прототипів в процесі технологічного вдосконалення

Факт: росіяни продовжують втрачати позиції перед українськими військами, а їх військово-морський флот наразі значною мірою заблокований у Севастопольській бухті.

Наприкінці жовтня, 29.10, ці морські безпілотники разом з БПЛА були застосовані для атаки на кораблі ВМФ рф в Севастополі (фактчекінг Molfar). Було пошкоджено два бойові кораблі – фрегат "Адмірал Макаров" та тральник "Іван Голубець". Ця атака надалі змусила російський флот майже не виходити за кордони бухти.

Технічні характеристики українських морських дронів

  • Довжина: 5,5 метрів
  • Повна вага: до 1000 кг
  • Радіус дії: до 400 км
  • Дальність дії: до 430 морських миль (800 км)
  • Автономність: до 60 годин
  • Бойове навантаження: до 200 кг
  • Максимальна швидкість: 43 вузли (80 км/год)
  • Методи навігації: автоматичний GNSS (Global Navigation Satellite System), інерціальний, візуальний
  • Передача відео: до 3 відеопотоків одночасно у форматі HD
  • Криптозахист: 256-бітове шифрування
Ukraine's Maritime Drones (USV)
Можливо, ранній прототип: зверніть увагу на два зовнішніх ребра та низькопрофільну оптику

Протягом останніх кількох років американські ударні безпілотники були гарячою темою для військово-морських сил. Але переважну більшість моделей виготовляли для місій інших типів. Від спостереження за морськими просторами до дистанційного розмінування території, від протичовнової боротьби до захисту гаваней. Проте саме катери-камікадзе були відсутні серед обов’язкових засобів захисту/ураження регулярного флоту США. Одначе ці вимоги були створені в мирні часи…

Українські морські дрони є повноцінним продуктом війни. Бо як показала практика, якщо при створенні зброї спиратись на “мирні стандарти”, це призводить до надмірно складних і надто дорогих рішень.

Український морський дрон (НБК/USV) невеликий, має чітку ціль і є одноразовим. Конструкція настільки ж проста, наскільки й геніальна. При необхідності, такі дрони можна збирати вручну майже в будь-якому гаражі. Ціна за один морський дрон складає приблизно $274 тисячі.

Ukraine's Maritime Drones (USV)
Силова установка морського дрона – 3-циліндровий двигун Rotax від водного мотоцикла Sea Doo

Попередній аналіз ключових компонентів видається в цілому правильним: так, в принципі можна сказати що український морський безпілотник-камікадзе виготовлений із деталей гідроциклів для відпочинку. Для реалізації задуму використано систему подачі води від водного мотоцикла Sea Doo та 3-циліндровий бензиновий двигун Rotax, який також використовується у водних мотоциклах цього бренду. І наостанок варто зауважити, що хоча мова і йде про деталі від коштовних персональних водних транспортних засобів найвищого класу, більша частина вартості все одно припадає на системи управління та виробництво. 

Також радимо до вивчення розслідування Molfar: Атака на Севастополь морськими дронами: які кораблі зазнали ушкоджень, дані про особовий склад екіпажів

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

Дотичні розслідування
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic

Аналізуємо статтю The Atlantic, в якій журналісти пишуть, що перед ракетними ударами по Україні росія купує супутникові знимки у західних компаній. Аналітики Molfar перевіряють цю гіпотезу.

“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?
“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?

Фейки російської пропаганди про захисників "Азовсталі". Спільнота волонтерів Molfar разом із ГО "Спільнота Оленівки" підготували матеріал, що розвінчує брехливі тези кремля про захисників Маріуполя.

ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar
ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar

Бізнес яких країн допомагає росії у війні проти України, обходячи санкції, які були накладені на рф. Редакція сайту Molfar підготувала цей перелік на основі OSINT-розслідувань аґенції, які були опубліковані у період з травня 2023 по травень 2024 року.

Зв’язатися з нами