Флот морських дронів України: що потрібно знати

Долучитись до формування першого у світі флоту морських дронів 👉 United 24

❗️ OSINT-спільнота Molfar з метою зібрати гроші на зброю для славетного українського народу – публікує переклад статті H I Sutton. З наступного абзацу починається переклад.

Унікальні українські морські безпілотники, які військово-морською мовою називаються надводними кораблями без екіпажу (НБК/USVs), дали змогу українцям почати активне протистояння російському флоту. Вони є частиною великого перелому в ході російського вторгнення в Україну. Українці вважають зупинку "російських кораблів з ракетами на виході з бухти [Севастополя]" частиною місії НБК/USVs в ході національної визвольної війни. За попередніми оцінками, використання дронів можна скромно назвати успішним. 

Збільшити зображення 👉 клік клак
Ukraine's Maritime Drones (USV)
Зверніть увагу на невеликі відмінності прототипів в процесі технологічного вдосконалення

Факт: росіяни продовжують втрачати позиції перед українськими військами, а їх військово-морський флот наразі значною мірою заблокований у Севастопольській бухті.

Наприкінці жовтня, 29.10, ці морські безпілотники разом з БПЛА були застосовані для атаки на кораблі ВМФ рф в Севастополі (фактчекінг Molfar). Було пошкоджено два бойові кораблі – фрегат "Адмірал Макаров" та тральник "Іван Голубець". Ця атака надалі змусила російський флот майже не виходити за кордони бухти.

Технічні характеристики українських морських дронів

  • Довжина: 5,5 метрів
  • Повна вага: до 1000 кг
  • Радіус дії: до 400 км
  • Дальність дії: до 430 морських миль (800 км)
  • Автономність: до 60 годин
  • Бойове навантаження: до 200 кг
  • Максимальна швидкість: 43 вузли (80 км/год)
  • Методи навігації: автоматичний GNSS (Global Navigation Satellite System), інерціальний, візуальний
  • Передача відео: до 3 відеопотоків одночасно у форматі HD
  • Криптозахист: 256-бітове шифрування
Ukraine's Maritime Drones (USV)
Можливо, ранній прототип: зверніть увагу на два зовнішніх ребра та низькопрофільну оптику

Протягом останніх кількох років американські ударні безпілотники були гарячою темою для військово-морських сил. Але переважну більшість моделей виготовляли для місій інших типів. Від спостереження за морськими просторами до дистанційного розмінування території, від протичовнової боротьби до захисту гаваней. Проте саме катери-камікадзе були відсутні серед обов’язкових засобів захисту/ураження регулярного флоту США. Одначе ці вимоги були створені в мирні часи…

Українські морські дрони є повноцінним продуктом війни. Бо як показала практика, якщо при створенні зброї спиратись на “мирні стандарти”, це призводить до надмірно складних і надто дорогих рішень.

Український морський дрон (НБК/USV) невеликий, має чітку ціль і є одноразовим. Конструкція настільки ж проста, наскільки й геніальна. При необхідності, такі дрони можна збирати вручну майже в будь-якому гаражі. Ціна за один морський дрон складає приблизно $274 тисячі.

Ukraine's Maritime Drones (USV)
Силова установка морського дрона – 3-циліндровий двигун Rotax від водного мотоцикла Sea Doo

Попередній аналіз ключових компонентів видається в цілому правильним: так, в принципі можна сказати що український морський безпілотник-камікадзе виготовлений із деталей гідроциклів для відпочинку. Для реалізації задуму використано систему подачі води від водного мотоцикла Sea Doo та 3-циліндровий бензиновий двигун Rotax, який також використовується у водних мотоциклах цього бренду. І наостанок варто зауважити, що хоча мова і йде про деталі від коштовних персональних водних транспортних засобів найвищого класу, більша частина вартості все одно припадає на системи управління та виробництво. 

Також радимо до вивчення розслідування Molfar: Атака на Севастополь морськими дронами: які кораблі зазнали ушкоджень, дані про особовий склад екіпажів

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

Дотичні розслідування
ОНОВЛЕНО: Хто організував блокаду на польсько-українському кордоні?
ОНОВЛЕНО: Хто організував блокаду на польсько-українському кордоні?

Розбираємось у тому, хто насправді є ініціатором ідеї блокування Польсько-Українського кордону. Наведемо докази, що за цією акцією стоїть росія.

ОНОВЛЕНО: (Не)приватні розмови — прослуховування телефонів та як від цього захиститись?
ОНОВЛЕНО: (Не)приватні розмови — прослуховування телефонів та як від цього захиститись?

Розглянемо різні аспекти прослуховування: як зрозуміти, що ваш телефон прослуховують та які методи бувають. Наведемо приклади й розкажемо про штучний інтелект у прослуховуванні телефонів.

ОНОВЛЕНО: Шпигуни з рф: Європа, домашнє насилля, корупція
ОНОВЛЕНО: Шпигуни з рф: Європа, домашнє насилля, корупція

Розкриваємо деталі роботи чотирьох російських агентів, котрі поширюють свою діяльність у Європі та Африці, маючи тісні зв'язки з владою росії. Аналітики Molfar проаналізували дампи електронних листів цих агентів, які були надані українськими хакерами.

Зв’язатися з нами