Онлайн-курс з OSINT для співробітників юридичної сфери

Асоціація правників України спільно з агентством Molfar провела онлайн-курс з OSINT для співробітників юридичної сфери. Аналітики розвідки навчили використовувати автоматизовані методи OSINT, збирати дані в мережі інтернет та проводити HUMINT-інтерв’ювання для аналізу слабких місць клієнтів та опонентів юридичних фірм.

Спікерами курсу виступили представники агентства Molfar - СЕО Артем Старосєк, директор з OSINT-досліджень Максим Зражевський та старший аналітик Сергій Положай, а також Олександр Петриченко, директор юридичного департаменту та радник з корпоративної безпеки New Products Group.

OSINT-спеціалісти навели приклади комплексних розслідувань та навчили юристів шукати контакти за адресою реєстрації та документами, що засвідчують особу, перевіряти зв'язки із державними службовцями та відновлювати веб-сайти за допомогою Internet Archive. Адвокат Олександр Петриченко поділився прикладами використання електронних доказів, отриманих методами OSINT, та особливостями подання доказів до суду.

“OSINT відрізняється від звичайного серфінгу в інтернеті глибиною аналітики - професіонал відзначає дати публікації контенту, активність користувача у соцмережах, важливі деталі на зображеннях та мітки з геолокацією. OSINT-розслідування - складний процес, який потребує знань мов, культури, політики та історії, навиків верифікації контенту, аналізу супутникових знімків та роботи з реєстрами,” - відзначив CEO Molfar Артем Старосєк.

Учасники курсу виконали практичні завдання, в яких шукали зв’язки між учасниками тендеру, щоб довести наявність підставного постачальника, знаходили адресу офісу по фотографії, та визначали, у якій країні живе людина, за її акаунтами у соцмережах. Студенти курсу також отримали набір із 110 актуальних реєстрів та інструментів для OSINT-розслідувань.

https://uba.ua/ukr/news/8905/

Дотичні розслідування
ОНОВЛЕНО: Хто організував блокаду на польсько-українському кордоні?
ОНОВЛЕНО: Хто організував блокаду на польсько-українському кордоні?

Розбираємось у тому, хто насправді є ініціатором ідеї блокування Польсько-Українського кордону. Наведемо докази, що за цією акцією стоїть росія.

ОНОВЛЕНО: (Не)приватні розмови — прослуховування телефонів та як від цього захиститись?
ОНОВЛЕНО: (Не)приватні розмови — прослуховування телефонів та як від цього захиститись?

Розглянемо різні аспекти прослуховування: як зрозуміти, що ваш телефон прослуховують та які методи бувають. Наведемо приклади й розкажемо про штучний інтелект у прослуховуванні телефонів.

ОНОВЛЕНО: Шпигуни з рф: Європа, домашнє насилля, корупція
ОНОВЛЕНО: Шпигуни з рф: Європа, домашнє насилля, корупція

Розкриваємо деталі роботи чотирьох російських агентів, котрі поширюють свою діяльність у Європі та Африці, маючи тісні зв'язки з владою росії. Аналітики Molfar проаналізували дампи електронних листів цих агентів, які були надані українськими хакерами.

Зв’язатися з нами