Онлайн-курс з OSINT для співробітників юридичної сфери

Асоціація правників України спільно з агентством Molfar провела онлайн-курс з OSINT для співробітників юридичної сфери. Аналітики розвідки навчили використовувати автоматизовані методи OSINT, збирати дані в мережі інтернет та проводити HUMINT-інтерв’ювання для аналізу слабких місць клієнтів та опонентів юридичних фірм.

Спікерами курсу виступили представники агентства Molfar - СЕО Артем Старосєк, директор з OSINT-досліджень Максим Зражевський та старший аналітик Сергій Положай, а також Олександр Петриченко, директор юридичного департаменту та радник з корпоративної безпеки New Products Group.

OSINT-спеціалісти навели приклади комплексних розслідувань та навчили юристів шукати контакти за адресою реєстрації та документами, що засвідчують особу, перевіряти зв'язки із державними службовцями та відновлювати веб-сайти за допомогою Internet Archive. Адвокат Олександр Петриченко поділився прикладами використання електронних доказів, отриманих методами OSINT, та особливостями подання доказів до суду.

“OSINT відрізняється від звичайного серфінгу в інтернеті глибиною аналітики - професіонал відзначає дати публікації контенту, активність користувача у соцмережах, важливі деталі на зображеннях та мітки з геолокацією. OSINT-розслідування - складний процес, який потребує знань мов, культури, політики та історії, навиків верифікації контенту, аналізу супутникових знімків та роботи з реєстрами,” - відзначив CEO Molfar Артем Старосєк.

Учасники курсу виконали практичні завдання, в яких шукали зв’язки між учасниками тендеру, щоб довести наявність підставного постачальника, знаходили адресу офісу по фотографії, та визначали, у якій країні живе людина, за її акаунтами у соцмережах. Студенти курсу також отримали набір із 110 актуальних реєстрів та інструментів для OSINT-розслідувань.

https://uba.ua/ukr/news/8905/

Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами