Як знайти надсекретний літак по зірках на фото?

❗️ OSINT-спільнота Molfar з навчальною метою публікує переклад треду західного осінтера John McElhone. З наступного абзацу починається переклад.

Фото нового літака-невидимки ВПС США зліва, зроблене вночі, з зірками на задньому плані.

За ними можна визначити точну локацію літака.

Сервіс Astrometry.net дозволить нам завантажити фотографію зірок та намалювати відповідні сузір'я. Також сервіс дає нам силу файлів зоряних карт, які ми можемо використати пізніше.

На сайті-джерелі зображення ми маємо деякі метадані, такі як дата знімання. Вона була затерта з моменту публікації, ймовірно, після усвідомлення своєї помилки адміністратором, але я скористався Waybackmachine, щоб отримати дату оригіналу фото (праворуч).

Імпортувавши нашу зоряну карту в Stellarium разом з датою, ми можемо отримати візуалізацію, яка досить добре збігається з нашим оригінальним зображенням. Виходячи з цього, ми можемо оцінити, зіставивши кути сузір'їв з горизонтом, час, коли було зроблено фото – 1:30 ночі.

1:30 ночі – чудовий час для розгортання літака-невидимки, коли кількість супутників над США є найнижчою (перше зображення знизу). У порівнянні з більш пізніми годинами дня (друге зображення за першим).

Ми знаємо, що кут між Полярною зорею та горизонтом дасть нам приблизну широту місця, де стоїть спостерігач. Це виходить між 34/35 градусами.

Ми припустимо, що це місце знаходиться десь в межах США, тому ми можемо провести лінію 34 градусів широти через всю країну. По всій країні розташовано багато баз ВПС США, але небагато з них перетинають цю лінію.

Історично склалося так, що більшість літаків-невидимок в США будуються в Каліфорнії, і ми знаємо, що цей літак побудований компанією Northrop Grumman, яка також в основному розробляє свої літаки там. Звузивши пошук до Каліфорнії, ми знаходимо лише одну базу, яка перетинається з нашою лінією – авіабаза Едвардс (Edwards AFB).

У компанії Northrop Grumman не так багато виробничих потужностей в Едвардсі, але вони є в 30 милях на південь, в регіональному аеропорту Палмдейл. Там же, де вони розробляли літак B-2. Один з них навіть видно на Google Maps.

Об'єкт досить невеликий, тому знайти точне місце не так вже й складно. Зверніть увагу на будівлю праворуч і “намет” позаду. 

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

❗️ Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

#дрони #Деанон #Пригожин
Зв’язатися з нами