Як зберегти свої персональні дані від викрадення із соцмереж?

Перше правило звучить так: «Що потрапило в інтернет – залишається там назавжди». Тож у питанні персональних даних значно легше захистити їх завчасно, аніж потім розбиратися із наслідками.

Тому ми вирішили нагадати “правила гігієни” щодо захисту персональних даних. 

1️⃣ Використовуйте SIM-карту, куплену спеціально для реєстрації соцмереж, виключно з сек’юрного телефону – окремого пристрою, яким ви не користуєтесь повсякчасно. 

2️⃣ Якщо до однієї із ваших соцмереж вже прив’язано email-адресу чи номер телефону, за якими можна знайти про вас якусь інформацію – прив’яжіть сек’юрні контакти, відв’язавши при цьому небезпечні телефонні номери та email-адреси. Щоб перевірити що про вас можна знайти за email-адресою, поштою чи просто лінком на соцмережі – рекомендуємо X-ray.Contact.

3️⃣ Окрім сек’юрного номеру телефону і самого пристрою, радимо створити 2-3 email-адреси, і зберігати дані доступу від них у захищених місцях.

4️⃣ Перш ніж видаляти якісь соцмережі, наприклад VK, змініть в акаунті ім’я і дату народження, та прив’яжіть сек’юрні контакти – тільки після цього видаляйте. Тоді цифровий слід кешованих версій сайту у разі дослідження буде плутати аналітика. 

5️⃣ Погугліть власне ім’я, пошукайте фотографії інструментами зворотного пошуку – там, де можна видалити актуальні персональні контакти, зробіть це.

6️⃣ Instagram краще зробити закритим. Окрім перепостів і згадувань звичайний користувач від цього нічого не втратить.

7️⃣ Telegram варто налаштувати таким чином, щоб ніхто крім доданих контактів не міг вам зателефонувати, переслати повідомлення, подивитися фото чи номер телефону, переглянути останнє відвідування і так далі. Ім’я краще несправжнє, унікальна адреса акаунту довільна. 

Результатом вашого захисту мають стати такі соцмережі, вся інформація з котрих веде на сек’юрні номери і email-адреси – по них не знайти нічого додаткового. Звичайно по фото і дописах можна зрозуміти, хто ви і з якого міста, навіть де працюєте – але подальше дослідження буде ускладнено. До того ж дописи можна “почистити”, зменшивши і без того малий обсяг інформації, який ви довіряєте вільному і небезпечному інтернету. 

Дотичні розслідування
ОНОВЛЕНО: Хто організував блокаду на польсько-українському кордоні?
ОНОВЛЕНО: Хто організував блокаду на польсько-українському кордоні?

Розбираємось у тому, хто насправді є ініціатором ідеї блокування Польсько-Українського кордону. Наведемо докази, що за цією акцією стоїть росія.

ОНОВЛЕНО: (Не)приватні розмови — прослуховування телефонів та як від цього захиститись?
ОНОВЛЕНО: (Не)приватні розмови — прослуховування телефонів та як від цього захиститись?

Розглянемо різні аспекти прослуховування: як зрозуміти, що ваш телефон прослуховують та які методи бувають. Наведемо приклади й розкажемо про штучний інтелект у прослуховуванні телефонів.

ОНОВЛЕНО: Шпигуни з рф: Європа, домашнє насилля, корупція
ОНОВЛЕНО: Шпигуни з рф: Європа, домашнє насилля, корупція

Розкриваємо деталі роботи чотирьох російських агентів, котрі поширюють свою діяльність у Європі та Африці, маючи тісні зв'язки з владою росії. Аналітики Molfar проаналізували дампи електронних листів цих агентів, які були надані українськими хакерами.

Зв’язатися з нами