Результати коригування російським Z-волонтером української артилерії на Луганщині

Маємо чергове підтвердження успішної роботи OSINT-спільноти Molfar. Ідентифікована локація виявилась плідною на бавовну, внаслідок чого можемо свідчити про ураження особового складу, бронетехніки та місць тимчасового розміщення окупаційних військ російською федерації. 

Попередня стаття циклу 👉 Molfar знаходить воєнні цілі по соцмережах

Попасна на карті DeepStateMAP: воєнна ситуація в Україні станом на 10 березня

Попасна – місто, розташоване на відстані 25 кілометрів на північний схід від Бахмута. Війна прийшла у Попасну ще у 2014-му році, тоді в місто з боями зайшли російські війська. У межах АТО 22 липня 2014-го року Попасну було звільнено від терористів, але на цьому обстріли та атаки на інфраструктурні об’єкти й цивільні будівлі з боку підтримуваних росією бойовиків – не припинились. Через це, вже на початку 2015-го року з міста, через постійні російські обстріли, виїхали майже всі жителі.

У 2022-му році, в результаті повномасштабного вторгнення російських військ в Україну, після запеклих вуличних боїв та артилерійських дуелей – ворогу вдалося окупувати Попасну. Це сталося наприкінці квітня – початку травня 2022-го року. За словами голови Луганської ОВА Сергія Гайдая: «вцілілі будинки у Попасній відсутні». 

Що ж, а ми маємо гарні новини з Попасної. Так, місто в окупації. Але ні, російські війська не припиняють гинути навіть на тимчасово окупованих територіях (ТОТ). Навіть в тилу, ми за цим дбайливо стежимо. 

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Як було знайдено локацію? 

Спершу обмовимось, що вся представлена у статті інформація була актуальною станом на червень 2022-го року. Після цього актуальність даних було підтверджено, російським військам довелось зазнати збитків.

👉 Дія перша: ідентифікуємо місцевість

російський “волонтер” Петр Лундстрем, який таємно виконував завдання з коригування української високоточної артилерії HIMARS
Петр Лундстрем був завербований українськими спецслужбами на початку літа 2022-го року, агент виконував роботу з фільмування позицій російських військ та техніки на ТОТ, відзняті матеріали він публікував у Telegram-каналі, названому власним ім’ям Петр Лундстрем

15 червня о 21:05 в телеграм-каналі російського музиканта Петр Лундстрем було опубліковано відео, на якому автор під час руху автомобілем по вулиці Первомайська в місті Попасна фільмував локацію з обстріляними будинками, біля яких знаходилась військова техніка та військовослужбовці рф. 

Під час фільмування відео Петр Лундстрем запитав у супроводжуючого його військового: “Тут конечно никто не живет сейчас уже, да?”, на що отримав відповідь: “Нет, конечно, здесь нет ничего кроме военных”.

👉 Дія друга: думаємо про цивільних

Одна з важливих частин ідентифікації місцевості – цивільні. Нам потрібно оцінити, як багато цивільних знаходяться у безпосередній близькості до військової техніки та місць тимчасового розміщення окупантів. Ніколи не треба забувати, що росіяни використовують цивільних як живий щит. 

На YouTube-каналі КОЛХОЗ ДЕЛО ДОБРОВОЛЬНОЕ 27 червня опубліковано відео, на якому під час пересування містом Попасна російський військовий волонтер фільмував військову техніку, що пересувалась вулицями, пошкоджені обстрілами багатоповерхові квартирні та приватні будинки, знищену інфраструктуру міста. Можемо зробити висновки, що на відео відсутні будь-які ознаки знаходження цивільних мешканців в місті. Також, 11 липня на сайті новин УНІАН була опублікована стаття, в якій зазначається, що близько 1500 мешканців міста Попасна, які перебували в місті на момент його остаточно захоплення 8 травня, військовослужбовці рф примусово вивезли в сусіднє місто Первомайськ. 

Докази коректної ідентифікації воєнних цілей

На скріншотах з відео видно як автомобіль Петра Лундстрема проїжджає перехрестя, де з одного боку будівля транспортної поліклініки, з іншого промзона та ангар на її території
Зазначене перехрестя, будівля транспортної поліклініки та територія промзони з ангаром
Перехрестя з будинками та військовою технікою
Зазначене перехрестя та будівлі будинків
Будівля транспортної поліклініки, де ймовірно розташований штаб військ рф, біля будівлі розташована військова техніка, генератор, військові рф та стяг між деревами, ймовірно із зазначенням символіки військ рф, поряд промзона
Будівля транспортної поліклініки та промзона

Після детального аналізу відео можемо відзначити ідентифіковані місця тимчасового розміщення воєнної техніки та особового складу окупаційних військ. Це місто Попасна, вулиця Первомайська: будинки №165, 167, 169, 171, 173, 175, 177. Виявлено:

  • ймовірне місцезнаходження штабу/тимчасового штабу;
  • танки, 2 шт;
  • бронетранспорт, 3 шт;
  • автомобілі забезпечення, 10 шт.
Ідентифіковані місця тимчасового розміщення воєнної техніки та особового складу окупаційних військ рф в Попасній

📍 Координати воєнних цілей: перший об’єкт, другий, третій, четвертий, п’ятий та шостий

Результати ідентифікації воєнних цілей

Коли Сергій Гайдай говорив, що в Попасній не залишились жодного вцілілого будинку, він лукавив. Вцілілі будинки лишались, але їх було небагато. Саме ці частково неушкоджені будівлі займали окупаційні війська. Що ж, тепер не займають. 

Результати ідентифікації воєнних цілей

Це супутникове зображення ми придбали за власний кошт спеціально для демонстрації воєнного потенціалу OSINT-розвідки при пошуку та ідентифікації воєнних цілей. Після проведення дорозвідки місцевості за допомогою штатних засобів типу БПЛА, українськими Силами Оборони було завдано ударів по скупченнях техніки та живої сили супротивника. Слава ЗСУ!

Доля українського коригувальника, Петра Лундстрема

За інформацією OSINT-спільноти Molfar завербований агент виконав свою частину роботу на ТОТ. Завдяки його фото та відеоматеріалам було уражено велику кількість броньованої техніки та особового складу ворожих військ.

На початку березня 2023-го Петр Лундстрем відмовився від подальшої співпраці, облишив коригування й виїхав на територію російської федерації. Прямий зв’язок з агентом обірвався. 

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

#Україна #Геопросторова розвідка #ЗСУ #Смерть ворогам
Зв’язатися з нами