Як правильно побудувати аргументацію, щоб допомогти Україні

Усім нам так чи інакше доводиться вступати в діалог із людьми, які не розуміють реального стану речей. Перш за все – із росіянами. Із родичами, друзями та навіть малознайомими людьми із рф. Тому треба вміти знаходити правильні слова.

Коли аргументацію побудовано на безперечних фактах з реальними, багато разів підтвердженими доказами – на неї неможливо заперечити. Не залишається жодних контраргументів, окрім як цілковита відмова вірити у сказане, звинувачення у брехні і відкрита ненависть. Коли вам відповідають таким чином – знайти, ви праві.

Правильно побудована аргументація – це реальна зброя проти темряви. І заспокійливи ліки для близьких людей.

Особливо через фашистську пропаганду рф, про схеми якої ми вже розповідали.

Послідовність аргументів

Отже, починаємо роскладати свої правильні думки по полицях. Це не важко – тому що за нами правда. І корисно, тому що війна обов’язково закінчиться і за нею послідує неминуча расплата.

1. росія напала на Україну

Це факт, бомби летять на наші міста: будинки зруйновано, люди вмирають або стають біженцями. Перший аргумент завжди залізний: бойові дії ведуться в Україні, не в рф чи рб. Як би там не було, а вбивствам немає виправдання. 

Контраргумент: Україна могла сама напасти на росію, це “превентивна війна”.

Відповідь: Ніхто не загрожував незалежності рф. Україна ніколи не мала технічної можливості реалізувати відкриту агресію проти ядерної наддержави. Згідно міжнародного звіту The Military Balance 2020: чисельність регулярної армії рф – 900 тисяч солдатів (+2 млн запасу). А регулярна армія України – 255 тисяч (+855 тисяч запасу). Україна не збиралася починати війну проти рф, заздалегідь зрозуміло що це не має жодного сенсу. 

Контраргумент: Україна загрожувала росії ядерною (хімічною?) зброєю.

Відповідь: Україна під час підписання Будапештського меморандуму в 1994 році відмовилася від ядерної зброї з метою заручитися підтримкою наддержав, зокрема рф. За 4 дні до початку війни – президент України публічно закликав рф виконати зобов'язання Будапештського меморандуму. Але уряд рф проігнорував звернення, що може свідчити про одностороннє розірвання домовленостей. Що стосується нібито знайдених хімічних лабораторій в Україні – це черговий пропагандистський блок рф, який незалежні експерти називають виправданням власної аналогічної агресії у найближчому майбутньому. 

2. білорусь теж агресор 

«Незалежно від оголошення війни, дія держави, що дозволяє, щоб її територія, яку вона надала у розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для вчинення акту агресії проти третьої держави – прирівнюється до агресії» – це затверджено резолюцією 3314 (ХХIХ) Генеральної Асамблеї від 14 грудня 1974 р.

Додатково радимо подивитися як до цього ставляться сучасні білоруські опозиціонери – усі визнають факт того, що рб теж агресор. До того ж це підтверджують міжнародні санкції щодо рб.

Контраргументів бути не може. 

3. Весь світ підтримує Україну

Кількість мітингів на підтримку України величезна, люди виходять на площі в світових столицях – їх кількість вражає. Нажаль, під час бойових дій ніхто не підраховує скільки мітингів було проведено, зараз здебільшого рахують трупи окупантів  і підбиту техніку. Жодного мітингу з російськими прапорами не було – для світу тепер це держава-терорист. Люди спалюють російські паспорти і відмовляються від російського громадянства. 

Контраргумент: Люди нічого не розуміють.

Відповідь: Якщо не розуміють мирні люди – подивіться на реакцію політиків. Найсильніші санкції за всю історію людства введено саме по відношенню до рф – росія стала першою в світі країною по кількості введених проти неї санкцій. Це велика різниця – для України збирають гроші і намагаються допомогти. А рф світ позбавляє ресурсів, щоб зупинити розвиток фашизму. Українці жартома називають санкції “спецоперацією по визволенню економіки рф” по аналогії із тим, як “крємльовський уряд” називає розв’язану ним війну в Україні. 

Контраргумент: Це все США, вони хочуть захопити росію!

Відповідь: Ніхто не намагається захопити рф – це наддержава із ядерною зброєю. Ніхто й ніколи не нападає на наддержави саме через наявність в них ядерної зброї. Напасти на рф = знищити Землю. Через неуспішність дій армії рф в Україні “президент путін” першим видав указ про приведення ядерної зброї в бойову готовність. США засуджують такі загрози, і не відповідають агресією на агресію.

4. Україна це суверенна держава!

Саме так. Після розвалу СРСР Україна отримала незалежність у своїх повноцінних визначених кордонах, разом із Донбасом та Кримом – це сталося 1991 року. Після цього жодна держава не мала права посягати на територіальну цілісність України.

Контраргумент: Більша частина України – це історично землі росії.

Відповідь: Перше, треба розуміти що Київська Русь стояла ще тоді, коли на місці московії були болота. На TED 2 березня 2022 року визнаний світовий історик Юваль Ной Харарі почав свій виступ зі слів про те, що українська нація значно старша за російську, і що українські землі належать українському народу. По-друге, кожна країна світу історично сформувалася шляхом “подарунків” земель однієї держави іншій, або через насильницьке завоювання цих земель. Цивілізований світ визнає кордони сучасних країн. Анексія територій – так називається їх приєднання в односторонньому порядку чи утворення на їх основі незалежних країн – це незаконна процедура! 

Контраргумент: Україна знаходиться під владою неонацистів!

Відповідь: По-перше, на останніх президентських виборах 2019 року кандидат від української націоналістичної партії «Свобода» Руслан Кошулинський набрав лише 1,62% голосів виборців. Щось малувато для передачі влади націоналістам. По-друге, Президент України Володимир Зеленський – український єврей. Він не релігійний і не носить кіпу, але по матері є справжнім євреєм. Не може президентом неонацистів бути єврей! Це безглуздя! 

5. В Україні триває війна проти загарбників!

Так, на Україну напали. І Збройні Сили України дають відсіч ворогам. Тут не може бути сумнівів: якщо на тебе нападають, якщо вбивають твоїх рідних і руйнують міста – треба захищатися. Україні допомагає весь світ, українці обов'язково переможуть. Тому що у нас є за що битися – ми захищаємось, це наш головний стимул. А у росіян немає, це просто терроризм і загарбницькі дії.

Контраргумент: В Україні лише громадянська війна, росія тут ні до чого, ми вас рятуємо!

Відповідь: Українцям немає сенсу по всій країні обстрілювати домівки і людей, руйнувати інфраструктуру і стратегічно важливі пункти. Бо нам тут жити! Як громадянська війна могла початися саме у той момент, коли рф обстріляла Україну? Росія нікому не допомагає, бо ніхто не потребує її допомоги – це просто загарбницька операція і геноцид проти народу. В Україні жартома говорять так: оскільки українцям не подобається як їх рятують, уряд рф загрожує почати “рятувати Україну” за допомогою ядерної зброї. Треба розуміти, що аналогічні виправдання рф використала в Грузії у 2008 році – тоді це мало назву “операції з примусу до миру”. 

Контраргумент: А як же війна на Донбасі? Навіщо було АТО? Де ви були “всі ці 8 років”?

Відповідь: ЛНР та ДНР – це території, які за діючим законодавством належать Україні. Всі ці 8 років “крємльовський уряд” підтримує війну на Донбасі за допомогою зброї, військових та техніки – розслідуванням дій рф на Донбасі займається незалежна світова агенція Bellingcat. Також радимо послухати сповідь українського тревел-блогера Антона Птушкіна про “всі ці 8 років”. Існує величезна кількість беззаперечних доказів того, що війну на Донбасі організував і продовжує підтримувати уряд рф. Бажання людей на Донбасі не дає права анексувати території на свою користь – це порушення міжнародних домовленостей. Наприклад: ЄС не забирає Калінінградську область, Китай не забирає Амурську область, а Японія не забирає Сахалінську область. Бо існують міжнародні домовленості, які поважають в цивілізованому світі. 

6. Ця війна закінчиться перемогою України

Бо це не просто “росія проти України”, ця війна є історичним протиставленням диктатури і насилля – демократії і миру. Ніхто не дасть росії перемогти, тому що тоді світ побачить другого Гітлера, який піде війною проти всього світу. росія програла цю війну у той самий час, коли перші ракети упали на Україну.

Контраргумент: росії нічого не загрожує.

Відповідь: Санкцій такого масштабу ніколи не було в умовах цивілізованого світу, рф вже перетворюється на закриту країну, яку чекає тільки збіднення і злидні. Усі світові компанії виходять із рф, тому що в умовах нової економіки вони не можуть отримувати прибуток від своєї діяльності. Тут можна переглянути “коротенький список брендів, що пішли із рф через початок війни в Україні”. Кожна дія рф тільки погіршує стан самої рф. Народ країни-окупанта обов’язково зрозуміє це, коли стане надто пізно. Додатково рекомендуємо почитати ось цей тред.

Контраргумент: Нам говорять зовсім інше.

Відповідь: Уряд рф затвердив поправки про позбавлення волі за “фейки о вс рф”. У той самий час “фейками” уряд рф називає будь-які висловлювання, які не збігаються з офіційною позицією держави. Тобто ці поправки повноцінно ліквідували усі зародки незалежних ЗМІ. Можна говорити тільки те, що дозволяють. Інакше сядеш за грати.

Що буде далі?

Українці не пробачать цієї війни. Це не двадцяте сторіччя, коли країни були закриті одна від одної і ніхто нічого не розумів. Зараз ми бачимо відкрите варварство за часів глобалізації.

Війні немає виправдання. Тих, хто помер, не повернути.

Далі буде розплата.

Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами