Казино з рф 1XBet має ще одну ліцензію в Україні під іншою назвою: розслідування про PointLoto (“Мелбет”)

1XBet – це російська букмекерська компанія. У 2020 році власники 1XBet Казорін, Каршков і Семіохін були оголошені урядом рф у розшук у зв’язку із незаконною організацією та проведенням азартних ігор. Проте букмекер 1XBet та його дочірні компанії під різними назвами продовжують роботу в росії, і залишаються найбільшими операторами на ринку. Це означає, що компанія сплачує найбільше податків у казну держави-терориста серед усіх учасників ринку. Така ситуація можлива виключно за умови співпраці власників із російською фсб, яка дозволила їм виїхати за кордони росії та продовжувати роботу на ринку рф попри незаконність такої діяльності. 

У нашому спільному розслідуванні з Ain.ua розповідаємо як російська букмекерська контора 1XBet пов’язана з Україною, та як попри анулювання однієї з ліцензій – вони продовжують наживатися на українцях. 

1XBet отримав ліцензію в Україні на другий місяць масованого вторгнення окупантів

Все почалось 1 квітня 2022 року, коли видання Ain.ua опублікувало інформацію про те, що “в Україні видали ліцензію букмекеру 1xBet”. Громадськість відреагувала на таку новину негативно, була створена відповідна петиція із закликом до Президента України Володимира Зеленського анулювати цю ліцензію. Петиція набрала необхідну кількість голосів і вже 5 серпня 2022 року Зеленський доручив уряду розглянути заборону російського букмекера 1XBet.

У відповідь на це Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) – 27 серпня не виявила підстав, щоб відібрати ліцензію 1XBet. Але вже 7 вересня після ініційованої перевірки, КРАІЛ прийняла рішення про анулювання ліцензій 1XBet, яка діяла в Україні під назвою ТОВ "Твоя беттингова компанія" (ТОВ «ТБК»).

На цьому історія мала б закінчитись, але 1XBet має ще одну ліцензію в Україні. Тепер це дочірня компанія з новим ім’ям, проте суті справи це не змінює – за цим все одно стоять росіяни. 

1XBet працює на ринку України під ім’ям PointLoto (раніше ТОВ “МЕЛБЕТ”)

Оператор PointLoto, юрособа ТОВ «ПОІНТЛОТО», ще в червні 2022 року, на початку скандалу з отриманням ліцензії 1xBet в Україні, мав іншу назву. Щоб залишитись на ринку та не потрапити під “гарячу руку”, вони змінили назву та юрособу. До внесення змін в реєстраційну форму КРАІЛ, оператор називався Мелбет – ТОВ «МЕЛБЕТ». 

Розглянемо юридичні зміни Мелбет (Поінтлото) Україна в хронологічному порядку:

  • у листопаді 2020 року зареєстрована юридична особа ТОВ "Мелбет";
  • у жовтні 2021 року ТОВ “Мелбет” отримало ліцензію на гральну діяльність;
  • у березні 2021 року змінився керівник з “Гвоздика Олександра Сергійовича” на “Макарицький Віктор Вікторович”;
  • у червні 2022 року змінився керівник на “Малютенко Андрій Олегович”;
  • у червні 2022 змінили назву на ТОВ “Поінтлото”, найменування бренду з “Melbet” на “Pointloto1”, у липні сайт melbet.ua на pointloto1.com.ua.

Тобто раніше вони називались ТОВ “МЕЛБЕТ” тепер називаються ТОВ “ПОІНТЛОТО”, але знову ж таки – суті справи це не змінює. За цими компаніями стоять росіяни, які продовжують сплачувати податки в рф.

Зв'язки Мелбет (Поінтлото) з 1XBet:

  • сайт melbet.sport.ua хоститься (1, 2, 3) на одному IP 46.101.68.46 з дзеркалами 1xBet;
  • фірмове найменування Melbet у росії (1, 2) – ООО "Мелофон";
  • є відео за 2020, в якому містяться докази того, що ТМ “Melbet” в росії належить 1ХСТАВЦІ (прямо афілійована компанія з 1XBet). На вересень 2022 року торгова марка належить ТОВ “Мелофон”, а 1ХСТАВКА перейменована у ТОВ “Селебріті”.

Попри докази того, що компанія Мелбет (Поінтлото) пов’язана з 1XBet та є їх дочірнім проєктом, компанія отримала ліцензію на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор в мережі інтернет. Вибіркова діяльність КРАІЛ є або недалекоглядною політикою перевірки компаній, або підозрілою системою подвійних стандартів для компаній з російськими активами. 

Далі цю справу належить розглядати Бюро Економічної Безпеки України (БЕБ) та Службі безпеки України (СБУ), які раніше займались справою 1XBet. 

Про результати нашого спільного з Ain.ua розслідування написали видання InformNapalm, MC.today, FAKTY, NV.ua, Бізнес.Цензор та інші.

Інформація про власників компанії Поінтлото (Мелбет)

Гвоздик Олександр Сергійович (03.04.1982, +380964997617, +380972658288, +380565658671, +380565658692, ІПН: 3004307174) – володіє TM “Melbet”, колишній чемпіон світу з боксу у версії WBC, який до березня 2021 року значився директором у ТОВ “Поінтлото” (колишній ТОВ “Мелбет”). На вересень 2022 року володіє ТОВ "Біг Дата 2020", яке створювалося разом (1, 2) з ТОВ "Мелбет", за тією ж адресою, яка також займається організацією азартних ігор.

Макарицький Віктор Вікторович – обіймав посаду керівника ТОВ “Мелбет” з 03.2021 до 06.2022. Згідно зі статтею bagnet.org, був водієм покійного Казарцева, який, згідно зі статтею argument.ua, був спонсором Гвоздика.

Малютенко Андрій Олегович – з 06.2022 обіймає посаду керівника ТОВ “Поінтлото” (колишній ТОВ “Мелбет”).

Юридичні особи в Україні:

Проєкти в Україні:

Штат:

Додаткову інформацію про фінансові показники діяльності наведених у розслідуванні компаній ви можете отримати за цим посиланням.

Якщо ви хочете отримати більше інформації, або повний текст розслідування певною мовою – напишіть нам про це на: [email protected]

Дотичні розслідування
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic

Аналізуємо статтю The Atlantic, в якій журналісти пишуть, що перед ракетними ударами по Україні росія купує супутникові знимки у західних компаній. Аналітики Molfar перевіряють цю гіпотезу.

“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?
“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?

Фейки російської пропаганди про захисників "Азовсталі". Спільнота волонтерів Molfar разом із ГО "Спільнота Оленівки" підготували матеріал, що розвінчує брехливі тези кремля про захисників Маріуполя.

ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar
ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar

Бізнес яких країн допомагає росії у війні проти України, обходячи санкції, які були накладені на рф. Редакція сайту Molfar підготувала цей перелік на основі OSINT-розслідувань аґенції, які були опубліковані у період з травня 2023 по травень 2024 року.

Зв’язатися з нами