Вичерпне досьє на колаборанта володимира сальдо, членів його родини та пов’язаних із ним осіб

Сальдо Володимир Васильович (12.06.1956) – колаборант, який відіграє важливу роль під час повномасштабного російського вторгнення в Україну, що розпочалось 24 лютого 2022 року. Проте сепаратистська діяльність сальдо почалась значно раніше – ще до подій Євромайдану та Революції гідності. Вже у 2014 році він відкрито виступав на російському телебаченні, поширював пропагандистські тезиси та дискредитував образ України. 

Оголошений в розшук, має судові справи, у тому числі міжнародні, перебуває під санкціями восьми країн світу.

Резюме

До початку політичної кар’єри в 1998, займав різні посади майстра, інженера, начальника в філіалах будівельного комбінату “Херсонбуд”, у період між 2000 та 2009 стає його співзасновником, у цей час підприємство звинувачують у рейдерстві, незаконних виграшів державних тендерів. У 2001 був заступником голови Херсонської облдержадміністрації Юрія Кравченка, якого у 2010 слідство визнало замовником вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Тричі мер Херсона, був народним депутатом від Партії Регіонів, очолював обласну організацію партії, у 2014 голосував за “диктаторські закони Януковича”, виступав у москві в ток-шоу пропагандиста Соловйова. У 2015 став власником 15% частки у чеській юридичній особі AGRIATIS s.r.o., що виробляє барабани для медитації, ще по 15% належить його експомічникам.

У 2020 став депутатом Херсонської міської ради, є головою фракції Блоку Володимира Сальдо (з червня 2022 діяльності партії заборонена в Україні судом). 

У 2022 став главою окупованого Херсону, у червні отримав російський паспорт. 30 вересня брав участь у підписанні “договору про входження Херсонської області до складу рф” у кремлі. Номер Сальдо у телефонних книгах підписаний як “Сальдо Владимир Чел.Медведчука”. З червня 2022 входить у санкційні списки: ЄС, Швейцарії, Великобританії, Канади, Японії, Нової Зеландії, Австралії та США, проте Франція окремо досі не наклала санкції на Сальдо та його родину. 

Родина:

 • Любов Сальдо – колишня дружина, розлучилися 11 червня 2021. Має долю в ряді компаній з перевезень, видобутку граніту, так у вересні 2022 СБУ повідомили про накладання арешту на активи підприємства з видобутку та обробки граніту, кінцевим бенефіціаром якого є родина Сальдо, на Житомирщині. Ймовірно, проживає у Франції;
 • Ірина Сальдо – дочка, з 2014 розлучена, має доньку. Живе у Франції, у червні 2022 шукала прибиральницю на віллу у Ментон. З 2015 працює агентом з комерційних продажів і цифрових комунікацій (інвестиції в нерухомість – Монако та околиці) в Italgest Real Estate France. З 2015 володіє 55.56% компанії з продажу автомобілів ТОВ “Бебко-Авто”, де серед співвласників росіянин Антон Кушнір (згідно із заявою Бебко, застрелений у травні 2022 снайпером), з 2017 – долею у компанії з організації відпочинку ТОВ “Конка”, з 2018 - 8.5759% ПАТ “Херсонбуд”, що володіє 8 об’єктами нерухомості та однією земельною ділянкою. З 2017 зареєстрована у Франції як ФОП, що вчиняє правочини з нерухомістю від імені фізичних осіб, відомо про три об’єкти, якими керує Ірина. У соц. мережах пропонувала “послуги медитацій та енергопрактик”, вартість одного сеансу, аби стати “господарем життя”, була €375. Заявляла, що є професійним брокером, експертом з побудови “імперії нерухомості” на Лазурному березі Франції;
 • Віталій Сіньков - колишній зять, є підписантом Житомирської асоціації підприємств з видобутку та обробки природного каменю “Житомирський граніт”, де співвласником є Любов Сальдо, і проти якої СБУ відкрило провадження. Також, згідно з інсайдом, вказаний у телефонних книгах як “Viktor Saldo”, “Victor Saldo”. Був кандидатом у депутати в Житомирській області у 2014, не обраний, у 2016 балотувався у Коростишівську міську раду. З 2016 директор у СУІП “Іскор” (податковий борг на 01.01.2022 – $42.5k), мають актуальні ліцензії на видобування габро (родовище Бистріївське) і гранодіориту (родовище Наталіївське), ліцензії на зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислового перероблювання). Після одруження на Ірині Сальдо у 2006, з 2007 по 2008 стає співзасновником у 11 компаніях з видобутку граніту та гуртової торгівлі, у 7 на 2022 більше не є співвласником. Має 6 судових справ про порушення у сфері податкового обліку, охорони праці та ведення господарської діяльності;
 • Марія Воронкова (Сальдо) - ймовірно, сестра Сальдо. Переїхали до Ізраїлю, ймовірно, у 1999, живе у Беєр Шева. У 2018 була у москві. Колишній чоловік Віктор Воронков, згідно з ОК, живе у Новоолександрівську, Ставропольський край, публікував напис “Люблю Россию” у липні 2022. Їх дочка Євгенія живе у Ноф-ха-Галіль, у VK репостила фото Ірини Сальдо. З 2004 по 2020 працювала у телекомунікаційній компанії Bezeq International, з лютого 2022 – Technical Support Agent у центрі обслуговування та продаж Calltact;

Рання діяльність та освіта

Народився у селі Жовтневе Жовтневого району Миколаївської області. Згідно зі статтею, єврей. У 1978 закінчив Криворізький гірничорудний інститут за спеціальністю “промислове та цивільне будівництво”, за словами Сальдо, отримав офіцерське звання на військовій кафедрі.

З 1978 по 1981 працював майстром у будівельному тресті БМУ “Промбуд-1” навчально-курсового комбінату “Херсонбуд” у Херсоні.

З 1981 по 1986 був військовим радником у Монголії. Військові радники (військовослужбовці або цивільні особи військового відомства) направлялися до дружньої чи союзної держави для надання допомоги в розбудові Збройних сил, бойовій підготовці військ і штабів, опануванні особовим складом військової техніки та озброєння, підтриманні бойової готовності військ тощо. За словами Сальдо, він будував у Монголії військові об'єкти.

Володимир Сальдо приймає Віктора Януковича у Херсоні / Фото Херсонської міськради

У 1986 повертається працювати майстром на комбінат. У 1988 стає головним інженером в “Житлобуд-6” тресту “Херсонбуд”, відповідав за будівельно-монтажне управління по будівництву об’єктів соцкультпобуту і житла. У 1991 призначений начальником БМУ “Промбуд-3” Херсонбуду. Сальдо заявляв, що пройшов 5-місячні курси менеджменту при Кабміні. Згідно зі статтею, брав участь у зведенні Херсонського аеропорту, обласного онкологічного диспансеру, Херсонського нафтопереробного заводу, Херсонського бавовняного комбінату (ХБК), Херсонського суднобудівного заводу, низки шкіл та дитячих садків. Проте, наприклад, будівництво ХБК розпочато у 1952, першу чергу комбінату введено в експлуатацію у 1961, а другу – у 1964.

У 1996 стає співзасновником ТОВ “Агенство Нерухомості “Херсонріел”, мав 18%. У 2009 покинув юр. особу, а у 2020 її діяльність припинено.

Початок політичної діяльності, 1998-2001:

У 1998 Сальдо було обрано до Херсонської міської ради 3-го скликання по мажоритарці. Також у 1998 стає членом-кореспондентом Академії будівництва України. 

У 1999 стає власником 18% частки в загальнобудівельній організації ТОВ “Комплекс”. У 2009 залишив юридичну особу, а у 2020 її діяльність припинено.

На 2000 був керівником Херсонської міської організації партії “Всеукраїнське об’єднання Батьківщина”.

У 2000 засновує КВПП “Продсервіс”, КВЕД – гуртова торгівля недержавних організацій, крім споживчої кооперації, яке, ймовірно продає у 2009 Сергію Пожаєву, якого ЗМІ називають далеким родичем Сальдо й однією з підставних осіб. 

Сальдо проходить процес народної люстрації:

Також між 2000 та 2009 Сальдо був співзасновником ПАТ “Херсонбуд”. Згідно з розслідуванням Центру публічних розслідувань, поки Сальдо був міським головою, підприємство виграло тендери на ремонт установ регіону, наприклад: у 2008 стали переможцем у тендері на капітальний ремонт рентген маніпуляційного блоку обласного кардіологічного центру, у 2009 – на завершення ремонту міської лікарні імені О. С. Лучанського. Також у вересні 2017 Сандик Борис заявив про рейдерський захват Володимиром Сальдо десятиповерхового будинку за адресою Кірова 24, у якому був офіс ПАТ “Херсонбуд”, а власником будинку була компанія ТОВ “КПД-5 С”. ТОВ “КПД-5 С” належала КВПП “Продсервіс” та родині Сандиків. Після рейдерського захвату були підроблені документи на продаж 30.5% акцій невістки Бориса Сандика, Лілії, КВПП “Продсервіс”. У 2018 Сальдо знову з’являється серед засновників з часткою 8.5759%, така ж частка у його дочки Ірини. На 2020 Сальдо немає серед засновників, проте частки інших учасників не збільшилися. У 2020 порушено справу про банкрутство, “Херсонбуд” володіє 8 об’єктами нерухомості та однією земельною ділянкою. Є кримінальна справа про ухилення від сплати податків у період з 01.10.2008 по 31.03.2011, шляхом безпідставного завищення податкового кредиту з ПДВ та заниження об'єкта оподаткування, на загальну суму 2.07m гривень.

Ймовірно, вихід Сальдо зі складу засновників юросіб у 2009 міг бути пов’язаним ухваленням змін до Закону “Про службу в органах місцевого самоврядування”. Цими змінами ст. 12 Закону було доповнено новою нормою, відповідно до якої посадовим особам місцевого самоврядування заборонялося вчиняти дії, передбачені ст. 1 та 5 чинного на той час Закону "Про боротьбу з корупцією". Ст. 5 останнього Закону, зокрема, забороняла посадовим особам місцевого самоврядування займатися підприємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників або підставних осіб, а також входити самостійно, через представника або підставних осіб до складу правління чи інших виконавчих органів підприємств, кредитно-фінансових установ, господарських товариств тощо, організацій, спілок, об'єднань, кооперативів, що здійснюють підприємницьку діяльність.

У липні 2001 стає заступником голови Херсонської облдержадміністрації Кравченко Юрія Федоровича (1951-2005), був міністром внутрішніх справ у 1995-2001, у 2010 офіційне слідство по справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе визнало винним Кравченка як замовника. Сальдо відповідав за питання житлово-комунальної сфери, міського господарства, будівництва, інвестицій.

У 2001 приєднався до Партії регіонів та очолив обласну організацію партії, був її головою до липня 2004, а згодом – з вересня 2009 до червня 2019 (1, 2).

колаборант сальдо від партії регіонів

З 2001 по 2008 був засновником і керівником Херсонського міського ГО “Наше місто – наш дім”.

Обрання міським головою Херсона, 2002-2005:

У березні 2002 обраний міським головою Херсона. Одночасно балотувався до Херсонської міської ради 4-го скликання по мажоритарці, ймовірно, не набув повноважень депутата через обрання міським головою. Тоді ж балотувався до Верховної ради за списком виборчого блоку політичних партій “За Єдину Україну!” (Аграрна партія України, Народно-демократична партія, Партія промисловців і підприємців України, Партія регіонів, Трудова Україна) під номером 189, не обраний.

У 2004 стає академіком Московської академії проблем безпеки, оборони та правопорядку.

Переобрання міським головою Херсона, 2006-2011:

У березні 2006 Сальдо переобрано міським головою, тоді ж балотувався як самовисуванець до Херсонської міської ради 5-го скликання, проте не був обраний, або також не набув повноважень через обрання міським головою. Того ж року очолив Херсонську міську організацію ПР (1, 2).

У 2008 захистив кандидатську дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності “Розвиток продуктивних сил і регіональна економіка”. 

У жовтні 2010 знов переобрано міським головою, тоді ж обраний депутатом Херсонської міської ради 6-го скликання за списком Партії регіонів, проте не набув повноважень через обрання міським головою.

У 2011 став власником 0.15% у будівельній компанії ТОВ “ТавріяІнвест”, що у 2013 визнана банкрутом.

Депутат Верховної Ради, 2012-2014:

У 2012 обраний народним депутатом Верховної Ради 7-го скликання від Партії регіонів по 182 округу Херсона, набрав 37,9%. До лютого 2014 входив до фракції ПР, згодом був членом депутатської групи “Економічний розвиток”, заступником голови Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики. Згідно з чутками, він продовжував керувати містом через секретаря міської ради Зою Бережну, яка стала в.о. міського голови.

16 січня 2014 голосував за “диктаторські закони Януковича”. Виступав у москві в ток-шоу пропагандиста Соловйова. На позачергових виборах до ВР не обраний народним депутатом. 

У жовтні 2014 як самовисуванець балотувався до ВР по одномандатному округу 182 (1, 2), однак не був обраний, посів третє місце, програвши Олександру Співаковському від БПП та Юрію Одарченку від Батьківщини.

У 2014 став головою правління Херсонської міської громадської асоціації будівельників та інвесторів “Будінвестсоюз”, хоча Сальдо немає серед засновників, сервіс YouControl, визначає саме його як кінцевого бенефіціара.

Депутат Херсонської міської ради, 2015-2019:

В червні 2015 став власником 15% частки у чеській юридичній особі AGRIATIS s.r.o. у Невекловиці, що виробляє барабани для медитації. 50% власником компанії є українець Володимир Єрьохінський, а ще 15% належить – експомічнику Сальдо та гендиректору ТОВ “Радіо Херсон” Олексію Ткачу, 20% – ще одному екс-помічнику і члену Блока Сальдо Юрію Цепелєву. З моменту заснування компанії у 2013 і до 2015 власниками були Неля Новицька та Єрьохінський, після чого останній став одноособовим власником компанії, згодом розподіливши 50% між Сальдом та його помічниками.

У жовтні 2015 обраний депутатом Херсонської міської ради 7-го скликання від ПП “Наш край”. Також вийшов до другого туру виборів міського голови Херсону, але зняв свою кандидатуру, заявивши про переслідування, ймовірно, з боку кандидата від партії Батьківщини – Владислава Мангера, якому у 2019 було оголошено підозру в організації убивства активістки Катерини Гандзюк. У міськраді Сальдо був членом постійної комісії з питань освіти, спорту, культури, медицини, соціального захисту населення та охорони навколишнього середовища.

У липні 2019 знов балотувався на виборах у народні депутати України від ОПЗЖ по округу 182, однак посів друге місце, програвши кандидату від Слуги народу Павлу Павлішу.

Сальдо не зумів прорватись до "ОПЗЖ", але має підтримку політсили Бойка та Медведчука / Фото офіційної сторінки “політика”

Був головою Херсонського регіонального відділення Добровільного об'єднання органів місцевого самоврядування “Асоціація міст України”.

Балотування на посаду голови Херсона та депутата Херсонської міської ради, 2020-2021:

У жовтні 2020 балотувався від Блоку Володимира Сальдо (з червня 2022 діяльності партії заборонена в Україні судом) на посаду голови Херсона, вийшов до другого туру, однак програв. Тоді ж знов став депутатом Херсонської міської ради 8-го скликання, є головою фракції Блоку Володимира Сальдо у міськраді поточного скликання.

Поточна діяльність

13 березня 2022 брав участь у пропагандистському “мітингу” з нагоди чергової річниці визволення Херсона від нацистів. 15 березня 2022 брав участь у засіданні так званого “Комітету спасіння за мир і порядок”. Сюжет про це засідання показав пропагандистський телеканал russia today. У сюжеті Сальдо назвали мером Херсона, хоча він склав свої повноваження 10 років тому. Прокуратура Херсонської області розпочала провадження за фактом створення псевдооргану влади. 

26 квітня 2022 у захопленій міській раді Херсона російські окупанти та колаборанти у результаті наради призначили Сальдо так званим “головою” Херсонської ОДА.

👉 11 червня отримав російський паспорт.

У червні, липні та вересні ЗМІ повідомляли про замахи на життя Сальдо (підрив автомобіля), його госпіталізацію, що він впав в кому через отруєння, проте офіційної інформації про смерть Сальдо немає.

3 вересня у ЗМІ повідомлялося, що ЗСУ знищили комплекс відпочинку “Затерянный мир”, де жили окупанти та колаборанти, що належав Сальдо.

Також у вересні слідчі Управління СБУ в Херсонській області повідомили про підозри в колабораційній діяльності шістьом організаторам референдумів в Херсонщині, у тому числі й Сальдо. Також СБУ повідомили про накладання арешту на активи підприємства з видобутку та обробки граніту, кінцевим бенефіціаром якого є родина Сальдо, на Житомирщині. Ймовірно, це ПрАТ “Каштан”, згідно зі статтею, добувають габро-лабрадорит у Букинському родовищі, з 2002 по 2020 було видобуто >71k м3 каменю. У серпні 2022 суд дозволив слідчим поліції оглянути та зафіксувати активи компанії, зокрема карʼєр по добуванню габро-лабрадориту на Буківському родовищі. В ухвалі фігурують три компанії: ПрАТ “Каштан” (бенефіціар – колишня дружина Сальдо Людмила), ПП “Вента” (бенефіціар – резидент рф Анна Бдюлєва) і асоціація “Житомирський граніт”, якою володіють “Каштан” і “Вента”. Кримінальне провадження відкрили за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) і ч. 1 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади).

Згідно з повідомленнями окупаційної влади, 19 вересня повернувся в Херсон після госпіталізації та лікування у НДІ Скліфосовського у москві й приступив до “виконання своїх обов'язків”. 30 вересня брав участь у підписанні “договору про входження Херсонської області до складу рф” у кремлі.

Негатив

Лобіювання незаконного будівництва та приватизація комунальної власності:

Згідно зі статтею, за часів мерства Сальдо було приватизовано 95% комунальної власності міста, що у 3 рази більше середньоукраїнського показника приватизації: 

 • згідно зі статтею, у 2004 російський екстрасенс Анатолій Кашпіровський та його бізнес-партнери запропонували меру Сальдо побудувати у Херсоні сміттєпереробний завод, який би став альтернативним джерелом світла та тепла для міста, побудувати госпіталь та відремонтувати порт. Херсонська делегація на чолі з Сальдо відвідала випробувальний завод у США, проте позитивної відповіді про співпрацю Кашпіровський так і не отримав. У 2006 перед виборчою кампанією Дмитро Гордон надрукував у газеті “Бульвар Гордона” інтерв’ю з Кашпіровським на тему завода Сальдо, проте, Сальдо викупив весь тираж газети;
Кашпіровський та сальдо на спільній фотографії
 • у 2005 за адресою Херсон, вул.Суворова, 12, почалось будівництво ТРЦ “Суворівський” площею 52k м², для забудови було знищено парк та історичну пам’ятку “Театральні сходи”. Відкриття ТРЦ відбулось в березні 2012, однак його одразу закрили на реконструкцію. Станом на жовтень 2022 права на ТРЦ належать ТОВ "Фактор Кредит Плюс", засновники депутати міської та обласної ради Гірін Владлен Наумович та Гірін Геннадій Наумович;
 • у 2012 знищена місцева швейна фабрика та перетворена на ТРЦ “Фарбрика”, забудовником виступала компанія ТОВ “Будхауз Групп”, яку контролює проросійський корупціонер Анатолій Шкрибляк;
 • замість стадіону “Нафтовик” збудували ТРЦ “Нову лінію”;
 • на базі колишнього стадіону “Укррічфлот” хотіли побудувати елітні котеджі, наразі, територія покинута та земельні ділянки виставлені на продаж;
 • були приватизовані землі на березі Дніпра і в Нафтогавані, зокрема, 18 га “Вертолітного поля” виділені 9-ти підставним особам по 2 га кожному;
 • приватизовані стадіони “Спартак”, “Старт”, “Кристал”, олімпійські басейни “Фаворит – південь”, “Машинка”, “Золота рибка” та ще 80 об’єктів комунальної власності.

Судові справи:

 • у лютому 2014 подавав позови (1, 2) проти Херсонської обласної державної телерадіокомпанії “Скіфія” та газети “Вечірній Херсон. Четвер” стосовно захисту честі та гідності: в матеріалах цих видань стверджувалося, що Сальдо вчинив кримінальний злочин. Суд позови відхилив;
 • у 2015 звертався до суду стосовно неприйняття заяви про реєстрацію кандидатом на посаду Херсонського міського голови від ПП ”Наш Край”. Суд постановив задовольнити позов, апеляція залишила рішення без змін.
 • 27 серпня 2016 у місті Пунта Кана Домініканської Республіки Сальдо та його ймовірного спільника, громадянина Болгарії, Георгія Кастандінова (Georgi Kastandinov) було заарештовано (1, 2) після того, як обох було звинувачено у викраденні та тортурах Дениса Пащенка. Пащенко, нібито, заборгував Сальдо $334k (€300k). За даними домініканської поліції, Денис Пащенко сам прибув до відділку поліції, після того, як втік після 50 днів затримання. Згідно з матеріалами видання “Стоп Корупції” (1, 2, 3), Сальдо, разом з Кастандіновим засуджено в Домініканській Республіці до 25 років позбавлення волі та штрафу $525k (25m домініканських песо). Кастандінов відбуває покарання. Згідно зі статтею, адвокат захисту Manuel Moquete стверджував, що справжні жертви це його клієнти, Сальдо та Кастандінов. В коментарі “Дзеркалу тижня”, Сальдо повідомив, що прибув у Домініканську Республіку наприкінці червня для переговорів щодо виплати боргу Пащенка. І стверджував, що нібито, його викрали й тримали в заручниках близько 50 діб, а не він Пащенко. За цей час викрадачі зв'язалися з родичами й партнерами Сальдо через його телефон і вимагали викуп, сума стартувала з $200k, однак, замість викупу, змусили передати права на низку об'єктів нерухомості. Сальдо зміг втекти за допомогою спільника викрадачів, громадянина Болгарії. Згідно зі статтею, 8 вересня 2016 дружина Сальдо Любов, ймовірна коханка Ольга Співакіна, її мати Людмила Співакіна та бізнес-партнери Сергій Пожаєв та Іван Бебко подали заяву до поліції через вимагання. Повернувся в Україну 16 грудня 2016, і в міжнародному пункту пропуску аеропорт “Херсон” стосовно нього склали адміністративний протокол, щодо пред’явлення закордонного паспорта із закінченням терміну дії. Сальдо заявив, що в Домініканській Республіці у нього були викрадені усі документи, що встановлювали його особу, тому він був вимушений пред’явити старий паспорт. Справа була закрита через відсутність складу злочину. У 2018 було вбито брата Дениса – Ігора Пащенко, який свідчив проти Сальдо в Україні.

Репортаж з подробицями затримання сальдо у Домінікані:

Згідно зі статтею Мост, яка посилається на дані з державного реєстру довіреностей, 19 липня, 22 серпня та 6 вересня Сальдо оформлював доручення у Херсоні на свою дружину та дочку у нотаріуса Яценка О.М., хоча у ці дати його не мало бути в Україні.

Паралельно з судовою справою про події в Домінікані, згідно зі статтею СлідствоІнфо, СБУ в рамках кримінального провадження перевіряло інформацію про “плівки Пащенка” (записані Пащенко) із начебто зізнаннями Сальдо у роботі на російську ФСБ, офіційного пресрелізу СБУ немає;

 • у 2019 звертався до суду, стосовно скасування постанови ЦВК щодо відмови у реєстрації кандидатом у народні депутати від ПП “Опозиційна Платформа – За Життя”. ЦВК обґрунтовувало своє рішення тим, що Сальдо не перебував в Україні з 10 червня по 16 грудня 2016. Суд скасував постанову ЦВК, апеляція залишила рішення без змін; 
 • у січні 2022 Херсонська окружна прокуратура позивалася проти Сальдо стосовно зобов’язання того укласти з Херсонською облдержадміністрацією охоронний договір на нежилі приміщення будівлі, яка є частиною об'єкта культурної спадщини.

Входить у санкційні списки:

Інформація щодо внесення сальдо у санкційні списки окремих країн

Зв’язки

 • Співакіна Ольга Володимирівна (07.05.1983, FB, VK, ОК, [email protected], +380662709194, skype: spiolha1983, ІПН 3044215660, паспорт МО818056) – згідно зі статтею та за даними (1, 2) сайту Миротворець, коханка та утриманка Володимира Сальдо, спільно виховують доньку Співакіну Василину. 
Ольга Співакіна – одна з коханок володимира сальдо

У 2005 стала співзасновницею ГО “Херсонський молодіжний парламент”. З 2009 по 2011 була керівницею Редакції газети Херсонський вісник, з 2019 по 2021 обіймала посаду керівника проєктів “Будінвестсоюз”, а у 2021 стала співзасновницею (40%) компанії з операціями з нерухомістю ТОВ “Віалон”.

З 2007 по 2012 працювала помічником на громадських засадах народного депутата від “Блока Литвина” Головченко Ігора Борисовича. У 2010 заочно навчалася за спеціальністю “регіональне управління” у Навчально-науковому інституті публічної служби та управління (ОРІДУ НАДУ при Президентові України). З 2012 по 2014 працювала помічником на платній основі народного депутата від “Партії Регіонів” Володимира Сальдо, а згодом стала керівницею первинного осередку №49 Суворовської районної організації “Партії Регіонів”. Обіймала посаду заступниці голови фракції забороненої в Україні партії “Блок Володимира Сальдо”, а зараз є її секретарем. У 2019 була членом окружної виборчої комісії від партії “Народний фронт”. Чинний член постійної комісії міської ради Херсону з питань фінансів, планування бюджету, інвестицій, регуляторної політики та соціально-економічного розвитку. 

Зовнішня реклама на вулицях Херсону у період активності “Блоку володимира сальдо”

У 2018 телефони Співакіної +380662709194, Бебко Івана +380503185249 та Пожаєва Сергія +380508128681 фігурували у кримінальному провадженні, згідно з яким слідчий Херсонської поліції запросив у мобільного оператора ПрАТ “ВФ Україна” інформацію за переліком мобільних номерів, власники яких могли бути причетними до вбивства Пащенко Ігоря. 

Відома адреса: Україна, Херсон, вул.Кулика, 122, кв.48.

Співакіна Людмила Валентинівна (21.01.1945, +380995038456, ІПН 1646101706, паспорт МО442026) – мати Ольги Співакіної, пенсіонерка. У 2016 брала участь у “порятунку” Сальдо із Домінікани – попросила гроші для викупу у друга Сальдо, Бебко Івана та переписала земельну ділянку на Пащенко Дениса. Поруч з ділянкою Співакіної виділили ділянки для компанії ТОВ “Тайрос”, яка пов’язана з партнерами Сальдо, Дмитром Больботом та Олександром Ромащенком. 

Відома адреса: Україна, Херсон, вул.Кулика, 122, кв.48.

 • Запоріжська Світлана Василівна (30.03.1985, VK, OK, FB, [email protected], +380950804276, +380552397169, skype: cid.392e21778686ca2, ІПН 3113500082, паспорт МО945040) – згідно зі статтею, коханка Сальдо, працювала у нього секретарем, знаходилась на його утриманні, проживали разом більше ніж 2 роки. Згідно зі статтею, на початку вторгнення рф виїхала до Криму, але нещодавно повернулася до Херсона. Згідно з інсайдом, працювала у санаторно-оздоровчому комплексі “Гілея” в Лазурному, Херсонщина. У 2016 у VK викладала дописи (1, 2, 3, 4) із Сальдо. У 2016 в OK виклала фото першої сторінки та витяг про право власності Пащенко Дениса Івановича, з закликом про його розшук. Підтримувала політичну партію “Наш край”. У телефонних книгах підписана як “Светлана Фонд Сальдо”, “Ар. Офисы Кирова М Света” (на Кірова 24 знаходиться офіс ПАТ “Херсонбуд”). Відома адреса: Херсонська обл., Великоолександрівський р-н, с. Іщенка, вул. 8 Березня, буд 12;
Скриншот профілю у «Telegram» коханки зрадника Світлани Запоріжської
 • Крутих Ангеліна Миколаївна (12.12.1985, OK, +380954578460, [email protected], ІПН 3139212907, паспорт ЕЕ774213) – згідно зі статтею, коханка Сальдо, на початку вторгнення рф, виїхала до Польщі, але нещодавно повернулася до Херсона. В ОК завантажила патріотичний аватар, востаннє відвідувала профіль у липні 2022. У 2019 та 2020 проти Ангеліни КБ “ПриватБанк” та АТ “Державний експортно-імпортний банк України” подавали до суду про стягнення заборгованості за кредитними договорами, згідно з рішенням суду Ангеліна повинна була сплатити КБ “ПриватБанк” 11.8k грн. Відома адреса: Херсонська обл., Білозерський р-н, с-ще Велетенське, вул.Степова 16;
Фото із соціальних мереж наймолодшої коханки Сальдо – Ангеліни Крутих
 • Пожаєв Сергій Юрійович (18.05.1966, [email protected], YT, VK1, VK2, FB, OK, Мой Мир, +380508128681, +380674881288, skype: novik180566, ІПН: 2424408414, паспорт МО491215, водійське посвідчення ВХТ742218) – згідно зі статтями (1, 2), далекий родич Сальдо та одна з підставних осіб, на яку реєстрували майно та компанії його сім’ї. За номером +380508128681 у телефонних книгах записаний як “Сантехн Херсон”, “Бойлер Електрик Сергей", на сервісі домашніх послуг Guide Service було виставлене оголошення з послугами сантехніка. 

Сальдо передав Пожаєву у 2009 КВПП “Продсервіс”.

З липня 2003 по квітень 2020 був власником ПП “Банс” (готель і розважальний комплекс “Загублений світ” у центрі Херсона, визнано банкрутом). В серпні 2016 Пожаєв передав частину корпоративних прав на ПП “Банс” Ігорю Пащенку та Ірині Вавіновій. 

Власник будівельних компаній ТОВ “Будтех-2007" (один із кінцевих бенефіціарних власників – росіянин Глушко Олексій Володимирович), ТОВ “КПД-5 С”, ТОВ “НВП Спеціальні Полімерні Технології", ЖБК “ЖК Комфорт Херсон”.

Пожаєв та дружина Бебко Івана, Бебко Ольга Сергіївна були співзасновниками ТОВ “Автоплаза Херсон”. Згідно зі статтею, у 2016 ТОВ “Автоплаза Херсон” у шахрайський спосіб виграла тендер на закупівлю мікроавтобуса для Каховського “Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів”.

У 2018 телефони Пожаєва +380508128681, Співакіної Людмили +380662709194 та Бебко Івана +380503185249 фігурували у кримінальному провадженні, в межах якого слідчий Херсонської поліції запросив у мобільного оператора ПрАТ “ВФ Україна” інформацію за переліком мобільних номерів, власники яких могли бути причетними до вбивства Пащенко Ігоря. 

Згідно з інсайдом, був зареєстрований під ніком novik1966 на сайті webcam “Strip Chat”. 

Відома адреса: Україна, Херсон, вул.Комкова, 94, к.2, кв.17.

 • Бебко Іван Якович (08.09.1967, FB, VK, +380503185249, [email protected], ІПН 2472210157, паспорт МО463182, водійське посвідчення ВХХ242935) – депутат Херсонської міської ради від “Партія Ігоря Колихаєва “Нам тут жити”, на момент окупації заступник міського голови Херсона. У 2015 балотувався до Херсонської облради від партії “Наш край”, проте не був обраний. 

У 1999 разом із Галиною Любченко (20%) та Володимиром Любченко (20%) зареєстрував чеську фірму із роздрібних продажів Capital Service, s.r.o, володіє 60% часткою, на 2022 юридична особа активна.

У 2016 приймав участь у “порятунку” Сальдо із Домінікани – дав гроші Співакіной Людмилі для викупу Сальдо із “полону”. У 2018 телефон Бебко Івана +380503185249, Співакіної Людмили +380662709194 та Пожаєва Сергія +380508128681 фігурували у кримінальному провадженні, згідно якого слідчий Херсонської поліції запросив у мобільного оператора ПрАТ “ВФ Україна” інформацію за переліком мобільних номерів, власники яких могли бути причетними до вбивства Пащенко Ігоря. 

Бебко заснував Bebko-Auto group, у яку входило більше ніж 20 компаній з продажу та обслуговування автомобілів, запчастин та аксесуарів. До складу групи входила кредитна спілка “Бебко-фінанс”, яка видавала позики клієнтам на придбання автомобілів, юрособа закрита у 2020. Згідно зі статтею, Bebko-Auto group займається шахрайством – продає відремонтовані авто під виглядом нових, не виконує свої зобов’язання за автомобільною гарантією. Дружина Бебко Ольга Сергіївна та Пожаєв Сергій були співзасновниками ТОВ “Автоплаза Херсон”. Згідно зі статтею, у 2016 ТОВ “Автоплаза Херсон” у шахрайський спосіб виграла тендер на закупівлю мікроавтобуса для Каховського “Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів”.

Його син В’ячеслав Бебко має спільний бізнес продажу автомобілів з донькою Сальдо (володіє 55.56% компанії) – ТОВ “Бебко-Авто”, також, серед співвласників значиться росіянин Антон Кушнір (згідно із заявою Бебко, застрелений у травні 2022 снайпером).

Відома адреса: Україна, Херсон, вул. Куліша,3, кв. 32.

Дані YouControl щодо прибутку ТОВ «БЕБКО-АВТО»
 • Пащенко Денис Іванович (25.12.1982, [email protected], +380977897667, паспорт МР060775, ІПН 3030902611, закордонний паспорт ES620084, водійське посвідчення ВВТ454508 від 11.10.2013) – відомі адреси: Україна, Херсон, вул.Лавренева, 18, кв.31. В січні 2002, Пащенко завдав тяжких тілесних ушкоджень ножем Рибалку Д.В., через що був засуджений до 14 місяців ув’язнення (1, 2). Згідно зі статтею, Пащенко відбував покарання в Іспанії за підробку документів. В жовтні 2015, використовуючи конфіденційну інформацію, отриману від колишнього співробітника іспанського банку BSA, вимагав від клієнтів цього банку гроші в обмін на нерозголошення компрометувальної інформації. За цим епізодом, Пащенко в Греції затримав Інтерпол та 4 червня 2016 передав його поліції Андорри. Однак, через те, що слідчий у справі Пащенко, не продовжив строк його тримання під вартою, суд був змушений Пащенко відпустити. 30 серпня 2016 була створена FB-сторінка “dominikanaPashchenko", де 11 грудня 2016 викладені матеріали, що компрометують Дениса Пащенко. В описі сторінки вказано: “Поліція розшукує небезпечного злочинця Дениса Пащенко, громадянина України, 33 роки”. В жовтні 2016 на Пащенко було видано три ордери на арешт в Іспанії (1, 2). Згідно з матеріалами видання “Стоп Корупції”, Пащенко і Сальдо укладали договір про співпрацю. Брат Дениса Пащенко Ігор (24.04.2018, +380503185683) у квітні 2018 був застрелений в Херсоні. Відома адреса: Україна, Херсон, вул.Перекопська, 153, кв.25;
 • Білковський В’ячеслав В’ячеславович (23.12.1976, FB, +380504940622, +380967143103, паспорт: ЕО 072104 (недійсний з січня 2022), ІПН: 2811610330, 2811610796) – депутат Херсонської міської ради від політичної партії “Партія Ігоря Колихаєва “Нам тут жити”, з грудня 2021 також є заступником мера Херсона Ігоря Колихаєва. З 2002 до 2006 був депутатом міськради, на момент обрання працював головним спеціалістом загального відділу міськвиконкому, був головою молодіжної організації "Молоді демократи" та членом ПР. Паралельно у 2002 балотувався також до ВР за списком виборчого блоку політичних партій "Демократична партія України – партія "Демократичний союз" під номером 153, при цьому зазначений як член Демократичної партії України. У 2006, продовжуючи працювати на тій самій посаді, балотувався до міськради вже від Партії пенсіонерів України. В цей період був помічником Сальдо, за чутками також був секретарем Херсонської міської організації ПР, куратором молодіжного крила партії, за мерства Сальдо був “передавальною ланкою у корупційних схемах між Сальдо та бізнесом” та “курував взаємодію мера з потрібними депутатськими групами”, після обрання Сальдо до ВР залишився “наглядачем” за міськрадою.

З грудня 2010 до жовтня 2020 був співвласником (1, 2), а з жовтня 2011 до листопада 2020 – також керівником ТОВ “Еколайн Інвест”, яке займається гуртовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. З січня 2011 був власником 50% ліквідованого в червні 2021 ПП “Технік Індастріал Груп”, яке займалося гуртовою торгівлею. З лютого 2011 був співвласником, а з березня 2010 до серпня 2012 – також керівником ліквідованого у червні 2021 ПП “Мега-С”, яке займалося гуртовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. З травня 2015 був співвласником та бенефіціаром ліквідованого у червні 2021 ПП “Ремікс-Херсон”. З березня 2016 був співвласником, а згодом, з червня 2019 до червня 2021 – одноособовим власником (1, 2) ТОВ “БВС Експорт”, яке також займається гуртовою торгівлею деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, з травня 2016 до червня 2021 був також керівником компанії. З квітня 2017 до червня 2021 був власником (1, 2) та керівником ТОВ “Едельвейс Трейдінг”, яке займається гуртовою торгівлею фруктами та овочами, надалі власницею та директоркою компанії стала його дружина Алла. З жовтня 2019 до червня 2021 був власником та керівником Фермерського господарства “Маяк Агро”, яке займається вирощуванням овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів, надалі власницею та директоркою компанії також стала його дружина.

У жовтні 2015 Білковський балотувався до Херсонської міськради від Самопомочі, у липні 2019 балотувався за списком цієї ж партії до ВР, на той момент був головою Херсонської міської організації партії (1, 2). У березні 2017 був заявником апеляційної інстанції в адмінсправі про визнання протиправною бездіяльності Херсонської міської виборчої комісії щодо не прийняття рішення про припинення ініціативи щодо відкликання депутатів Херсонської міськради, разом з дружиною входив до ініціативної групи зі збору підписів за відкликання обраних у 2015 депутатів міськради від Самопомочі та БПП.

Згідно з Li, дружина В’ячеслава – Білковська Алла Євгенівна (17.05.1982, FB, TW, +380952870617, ІПН: 3008716828) – мешкає у Польщі, працює Quality Assurance Engineer у розробнику ПЗ DataArt.

Засновники Будінвестсоюзу:

 • Каратаєв / Каратєєв Олексій Олексійович (21.11.1939, ІПН 1456901473) – співзасновник асоціації будівельників та інвесторів “Будінвестсоюз”, де Сальдо значиться директором. Відома адреса: Україна, Херсон, вул. Червонофлотська, 101;
 • Нікішина Тетяна Миколаївна (Сердюк, 17.07.1982, VK, OK, [email protected], [email protected], +380500807651, +380501912373, +380679533929, skype: tnikishina, ІПН 3014801367, паспорт МР471156) – співзасновниця асоціації будівельників та інвесторів “Будінвестсоюз”, де Сальдо значиться директором. Останній раз відвідувала свою сторінку VK у серпні 2022. Відома адреса: Україна, Херсон, вул.Миру, 33, кв. 85; 
 • Сандик (Сандік) Борис Мотлійович (17.09.1934, OK, ІПН 1267802053) – будівельник, у 1994 отримав звання “Почесний громадянин Херсона”, директор будівельних фірм ТОВ "Фірма "Академбуд", ПП БП "Престижбуд", кінцевий бенефіціар ТОВ "КПД-5 С". Є співзасновником асоціації будівельників та інвесторів “Будінвестсоюз”, де Сальдо значиться директором. У 1992 став співзасновником ПАТ “Херсонбуд”, де Сальдо був співзасновником з 2000 по 2009, у 2017 Сандик заявив про рейдерський захват Сальдо ПАТ “Херсонбуд”, а у 2018 Сальдо знову з’являється серед засновників ПАТ “Херсонбуд” з часткою 8.5759%, така ж частка у його дочки Ірини. Сини Сандик Анатолій Борисович, Сандик Олександр Борисович та невістка Сандик Лілія Володимирівна приймають участь у сімейному будівельному бізнесі. Відома адреса: Україна, Херсон, вул.295 Стрілецької Дивізії, 3, кв. 18.

Співзасновники чешської AGRIATIS:

 • Ткач Олексій Олександрович (19.11.1980, ІПН 2954306016) – з 2012 по 2014 експомічник Сальдо на платній основі, співзасновник (50%) та гендиректор ТОВ “Радіо Херсон”. З 2006 має ФОП, основний КВЕД – гуртова торгівля парфумерними та косметичними товарами, що має 4 об'єкти нерухомості у Херсонській та Донецькій області, 2 земельні ділянки у Херсонській області. У 2012 був самовисуванцем на виборах народних депутатів України, не обраний. Пліткують, що після повернення Сальдо до Херсона він відправив Ткача за кордон для контролю за бізнес-інтересами;
 • Цепелєв Юрій Юрійович (1976) – експомічник Сальдо. У 2010 був обраний до Херсонської міської ради 6-го скликання від Партії регіонів, був членом постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку. Був уповноважений довіреністю на представництво інтересів Міністерства закордонних справ Чеської республіки на території України, спільне фото з Сальдо у Чехії у 2012. У 2015 балотувався до міськради від партії “Наш край”, а у 2020 – від партії “Блок Володимира Сальдо” (Цепелєв був керівником юрособи), обидва рази його не обрано. З 2016 був членом громадської ради при ГУ ДФС Херсонської області від міської організації “Наше місто – наш дім”;
 • Єрьохінський Володимир / Vladimir Jerechinski (01.07.1972, TG, +420773495001, [email protected], skype: skype: mba.38) – живе в Чехії, мав пивоварний завод у Херсоні. Також за номером Володимира вказано контактну особу – Tetiana Bilous і магазин барабанів для медитацій Buben Stesti (ViLife Sound s.r.o.), який належить Marek Jirsa. Цей самий телефон вказано на сайті з продажу “браслетів бажань” Náramek Přání. Шукав працівників в Чехії.

Помічники Сальдо у міськраді:

 • Слободчиков Павло Сергійович (22.05.1988 - 20.03.2022, ІПН: 3228405410) – був помічником Сальдо у міськраді Херсону поточного скликання. Був власником 50% та директором ТОВ “УК Сучасне місто” та ТОВ “Управляюча компанія “Жарден”, що займаються комплексним обслуговуванням об’єктів, а також співзасновником та керівником ГО “Громадська рада при ТОВ “Управляюча компанія “Жарден”. Також був власником 50%, а з квітня 2018 до квітня 2020 – також керівником ТОВ “Гарантстрой-Монтаж”, яке займається будівництвом житлових і нежитлових будівель. З січня 2020 був зареєстрований як ФОП, займався комплексним обслуговуванням об’єктів. У жовтні 2020 балотувався до Херсонської міськради за списком партії “Блок Володимира Сальдо”, очолював Миколаївську обласну організацію партії. Після захоплення Херсону російськими військами увійшов до окупаційного Комітету порятунку Херсонщини "За мир та порядок". 20 березня був убитий у власному авто;
 • Кудрик Андрій Іванович (23.09.1982, FB, VK (видалений), [email protected], [email protected], +380505603820, skype: kudrik_andrey, advokat-ukr, паспорт: МО 663111, ІПН: 3021622215) – адвокат, власник 50% та директор Адвокатського об’єднання “Гордєєв, Кудрик та партнери”. Згідно з інсайдом, працював у Херсонському міськвідділі МВС. З вересня 2017 є засновником та керівником ТОВ “Спеціалізоване підприємство “Еко Світ”, яке займається діяльністю у сфері інжинірингу, геології та геодезії, наданням послуг технічного консультування в цих сферах. Під час виборів до ВР у липні 2019 був довіреною особою Сальдо. У 2020 коментував звільнення судом під домашній арешт Дениса Пащенка у справі про викрадення Сальдо, ймовірно, був представником Сальдо. У жовтні 2020 балотувався до Херсонської міськради за списком партії “Блок Володимира Сальдо”, у січні-лютому 2021 був головою партії, надалі входив до складу її політради. З травня 2021 є керівником ОСББ “І.Кулика, 114-е”. З травня 2022 є співзасновником ГО “Херсон це Україна”, зареєстрованого в Одесі водночас згідно з судовим рішенням від червня 2022, залишався співголовою партії “Блок Володимира Сальдо”. Ймовірно, грає в шахи: на сайті Міжнародної федерації шахів знайдений профіль гравця з України, на ім'я Kudryk Andrey 1982 р.н.;
 • Рожко Володимир Віталійович (26.04.1981, +380675525910, ІПН 2970119151, паспорт МО784705) – був помічником Сальдо у міськраді Херсону поточного скликання. Був членом Ради “Партії регіонів” у Каховці. З 2006 по 2014 мав ФОП (КВЕД – підбір та забезпечення персоналом). У 2007 та 2008 став співзасновником та директором у двох компаніях азартних ігор ТОВ “Золото фараона” (25% власності, компанія визнана банкрутом у 2009) та ПП "Рожко" (50% власності, компанія визнана банкрутом у 2011). У 2012 заснував компанію з виробництва пластмаси ПП “Полімер-агро”. З 2014 значиться директором херсонської політичної партії “Голос народу”. Заснував Херсонську громадську організацію “Союз молодих підприємців” та був уповноваженим представником Каховської молодіжної організації “Молоді регіони”. З 2015 є співзасновником (49%) та керівником компанії з продажу палива ТОВ “ГК Еко Газ” (податковий борг станом на січень 2022 складав 22.4k грн) та громадської організації “Інвестиційна Херсонщина”. У 2015 розлучився, у 2017 колишня дружина Орєхова (Рожко) Людмила Іванівна подала до суду на аліменти, а у 2018 був притягнутий до адміністративної відповідальності через несплату аліментів. У 2016 ПАТ “Мегабанк” через суд хотів обмежити виїзд за кордон Рожка через невиконання рішення суду щодо сплати заборгованості у розмірі 10k грн, проте, суд відмовив в обмеженні. Згідно з інсайдом, мав заборгованість перед ПАТ КБ “Надра”. У 2019 був спостерігачем від громадської організації "Команда Зе" на президентських виборах. Станом на лютий 2022 мав податковий борг у розмірі 5.2k грн. Відома адреса: Херсонська область, Каховка, вул. Декабристів, 9.

Родина

 • Сальдо (Волинська) Міра Нафібулівна (1921-1991) – мати, лікар;
 • Сальдо Василь Іванович / Вікторович (1912) – батько, будівельник, ймовірно, помер. Під час Другої світової був артилеристом радянської армії, за словами Володимира, пройшов усю війну – починаючи від Білорусі та завершуючи звільненням Бургаса в Болгарії. Ймовірно, по батькові, Василь Вікторович, а не Іванович, як вказують у статтях, саме людина на таке ПІБ була керівником Приватної Виробничо-Комерційної Фірми “Пегас” у Херсоні, що спеціалізувалася на будівництві та ремонті житла;
 • Сальдо / Ольшанська Любов Павлівна (05.03.1958, FB, Inst, OK, [email protected], +380952887797, +380950210220, ІПН 2124810904, паспорт МР430201, водійське посвідчення ВХХ836106) – колишня дружина, одружилися 29 грудня 1979 у відділі РАЦС у Євпаторії, Кримської області, ймовірно, через вагітність Любові, бо дочка народилася через 5 місяців, а розлучилися 11 червня 2021. Пенсіонерка. Згідно з інсайдом, у 1993 заснувала комерційне МПП “Компанія Укр” (неактивне). З лютого 1997 по лютий 2014 була засновником і керівником салону краси “Любава” (ПП “Любава”) у Херсоні. За контактним номером +380509299223 ПП “Любава” знаходиться податковий інспектор Карина Ашотівна (1, 2). З жовтня 1998 по червень 2014 мала зареєстрований ФОП, основний вид діяльності – надання послуг перукарнями та салонами краси. Адреса реєстрації – Херсон, вул.Богородицька (колишня Червонофлотська), 30, кв. 15.

Має 6 судових справ. У 2005 проживала в Херсоні без паспорта, за що отримала штраф 17 грн. У серпні 2015 подавала цивільний позов до суду, однак дійшла мирової згоди з відповідачем і запросила повернення судового збору у розмірі 243 грн, оскільки позов не було подано. У 2016 на неї в Києві подали в суд для стягнення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги, проте суд відмовив у видачі судового наказу. Також у 2016 подавала до суду позов проти Національної телекомпанії України, журналістки “Слідство.ІНФО” Наталі Кокоріної та редактора сайту МОСТ Сергія Нікітенка для захисту честі, гідності та ділової репутації, суд залишив позов без розгляду. У 2017 Херсонська теплоелектроцентраль через суд отримала дозвіл на стягнення заборгованість за спожиту теплову енергію станом на період з серпня 2000 по жовтень 2017 в сумі 13.687k гривень. У 2018 номера телефону Любові +380952887797 і +380507331114 фігурували у судовій справі, де за клопотанням старшого слідчого в ОВС-криміналіста СУ ГУНП в Херсонській області майора поліції суд надав дозвіл на отримання інформації про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг ПрАТ “ВФ Україна” за період часу з 01.11.2017 по 10.05.2018, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передавання щодо ряду абонентських номерів, серед яких були й номери Любові. У 2020 подала позов у Троїцький районний суд Луганської області про визнання права власності на спадкове майно – земельну частку (пай) розміром 15,20 га у землі колишнього колективного сільськогосподарського підприємства “Привілля” у селі Привілля, суд задовольнив позов.

У 2016 володіла 19.5% часткою в адвокатській компанії ТОВ “МАК ІЛОН-С.П.С.-88” в Одесі.

З 2017 (або раніше) володіє 30% ПрАТ “Дельта-Сервіс” (2020: дохід - $2.13k) у сфері “інша допоміжна діяльність у сфері транспорту”, що володіє 4 об’єктами нерухомості у Херсонській області. У 2018 суд наклав арешт на корпоративні права компанії, проте у 2019 арешт було знято. Також, згідно зі статтею, компанія фігурує в кримінальній справі “за фактом можливого підроблення службовими особами протоколу річних загальних зборів товариства та протоколу засідання наглядової ради товариства” у 2018 і надання вищевказаних підроблених документів для зміни керівника “Дельта-Сервіс”. Крім цього, через суд компанія домоглася права на користування земельною ділянкою, яка фактично перебувала в користуванні ТОВ “Еліта Дніпра”, а у 2002, коли Сальдо був мером, отримала дозвіл на проєктування та реконструкцію складів під приміщення для приймання та відвантаження зерна на Карантинному острові.

Володіє 99.86% акцій ПрАТ "Каштан" (2020: дохід – $116.4k), засновано у 1993, Сальдо бенефіціар з 2016 або раніше, основний вид діяльності якого добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю. Компанія володіє нерухомістю у селі Буки Малинського району Житомирської області. З 2012 є співвласницею Житомирської асоціації підприємств з видобутку та обробки природного каменю “Житомирський граніт” через ПрАТ “Каштан” спільно з резидентом росії Бдюлєвою Анною Вікторівною (володіє через ПП “Вента”). У вересні 2022 СБУ повідомили про накладання арешту на активи підприємства з видобутку та обробки граніту, кінцевим бенефіціаром якого є родина Сальдо, на Житомирщині. Ймовірно, це ПрАТ “Каштан”, згідно зі статтею, добувають габро-лабрадорит у Букинському родовищі, з 2002 по 2020 було видобуто >71k метрів кубічних каменю. У серпні 2022 суд дозволив слідчим поліції оглянути та зафіксувати активи компанії, зокрема карʼєр по добуванню габро-лабрадориту на Буківському родовищі. В ухвалі фігурують три компанії: ПрАТ “Каштан”, ПП “Вента” і “Житомирський граніт”. Кримінальне провадження відкрили за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки) і ч. 1 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади).

Згідно із заявою, Любов “давно проживає у Франції”, що підтверджується фотографіями з соцмереж. Компаній, зареєстрованих на Людмилу, не знайдено. У 2020 у FB приєдналася до релігійно-містичної групи “Каббалисты уполномочены сообщить” (ймовірно група слідує книзі з тією ж назвою, де зібрано біографії 16 кабалістів). Прописка – Україна, Херсон, вул.Богородицька (колишня Червонофлотська), 30, кв. 15.

Любов Сальдо у Франції, 2015
Любов у телевізійному сюжеті про “викрадення” Сальдо, 2016
Любов з онукою у Франції, 2016
 • Сальдо / Ольшанська / Сінькова Ірина Володимирівна (10.05.1980, Li (видалено), FB, FB2, FB3, Inst (видалено), Inst2 (видалено), TW, VK, VK2 (заблокована), TG ID: id801515323, Pinterest, YT (видалено), Freelancehunt, Tumblr, +380954401737, +380974809176 (ФОП), +33763330606 (Франція), +33643982182 (Франція), [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], skype: live:irina.saldo, ІПН 2935021349, паспорт МЕ611286, водійське посвідчення КІА478859) донька, народилася у Євпаторії, Крим. Розлучена, є донька (1, 2). Прописана (1, 2) у Києві. У 2005 втратила паспорт. 3 рази була у суді: розлучення у 2014, ДТП у 2016 (не дочекавшись працівників ДАІ, зникла з місця аварії), податковий борг у 2020 у розмірі 268.92k гривень.
Ірина Сальдо

З 2001 по 2002 була власницею 12.5% долі у компанії SALDOR s.r.o. у Чехії. Згідно з Li, у 2002 здобула ступінь магістра менеджменту міжнародного бізнесу Київського національного економічного університету, а з 2002 по 2004 працювала менеджером з продажу та маркетингу у журналі “ELLE”, Hachette Filipacchi та “Afisha”, KP Media. З 2004 по 2005 була Head of International Department, International Talent Scout у модельній агенції Karin MMGT. Також з 2004 по 2014 мала ФОП з торгівлею взуттям, одягом та тканиною, знаходиться у базі банкрутів. 

У 2005 заснувала ТОВ “СІ Дека” у сфері роздрібної торгівлі меблями, з 2013 власником компанії вказано Пономаренко Руслана Валерійовича. А з 2006 по 2009 була співвласницею ТОВ “Дніпровська торгова компанія” (у 2006-2009 називалося “Дельта-Грейн”) з гуртової торгівлі.

У 2010 була начальником відділу міжнародної інтеграції Управління міжнародного співробітництва Державного комітету рибного господарства України й головою делегації на річній зустрічі Northwest Atlantic Fisheries Organization у Канаді.

Згідно з Li, з 2011 по 2013 працювала International Communication & Marketing Manager (1, 2) у компанії з організації навчання за кордоном Osvita4u, насправді ж була власницею юрособи Osvita4u ТОВ “Лукс Тревел ЕДМ Груп” до 2014. Паралельно, працювала / володіла модельною агенцією (1, 2, 3) Look's models.

Ймовірно, у 2013 переїжджає з Києва до Франції, бо, згідно з Li, у 2013 проходить курси французької мови в Сорбонні, а у 2014 отримує диплом MBA у приватній французькій школі INSEEC Business School, спеціалізація – менеджмент брендів класу люкс. У 2014 засновує блог LuxAddicted – Digital Luxury Blog та юрособу в Монако (на жовтень 2022 особа неактивна). У 2015 починає працювати Агентом з комерційних продажів і цифрових комунікацій (інвестиції в нерухомість – Монако та близькість) в Italgest Real Estate France. В цьому ж році була на Каннському кінофестивалі, під фото підписана як модель (1, 2). Відвідувала у 2015 (1, 2, 3, 4, 5) вечірки та заходи винного клубу Club Vivanova у Монако, засновник Bradley Mitton (FB, Inst), з ним, його сином і ймовірною подругою сина Ірина святкувала свій день народження у 2015, також з цією компанією відвідувала автоперегони FIA Formula E в Монте-Карло, ймовірно, зустрічалися (1, 2, 3). На 2015 була амбасадором українського бренду Oberig jewelry.

З 2015 володіє 55.56% компанії з продажу автомобілів ТОВ “Бебко-Авто”, де серед співвласників росіянин Антон Кушнір (згідно із заявою Бебко, застрелений у травні 2022 снайпером). У 2016 була на приватній вечері на честь німецької фотографині Ellen Von Unwerth під час Гран-прі Монако. З 2017 володіє долею у ТОВ “Конка” (2020: дохід – $25k, КВЕД – організування інших видів відпочинку та розваг, мають об’єкт нерухомості у пгт Антонівка у Херсонській області та ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

У 2018 стає власницею 8.5759% ПАТ “Херсонбуд”, що володіє 8 об’єктами нерухомості та однією земельною ділянкою.

З березня 2017 зареєстрована у Франції як ФОП Iryna Saldo, що вчиняє правочини з нерухомістю від імені фізичних осіб, місце реєстрації: France, Menton, 10 rue Paul Morillot (Résidence Alexandra) – це колишній готель Олександра, який після війни було перетворено в апартаменти, серед клієнтів резиденції – російська організація Société russe de bienfaisance à Menton, яка була створена у 1880. Крім цього у Ментоні діє Руська церков Ментона (входить до РАЦЗ) і Руське кладовище. Вартість 11 метрів квадратних квартири в Résidence Alexandra у 2018 була $71.7k, 45 метрів квадратних квартири у 2020 – $199.2k, тобто 1 метр квадратнийквартири здорожчав від $1.6k до $4.4k за два роки.

Відомо про три об’єкти, якими керує Ірина: 

 • France, Roquebrune Cap Martin, Bis Rue Antoine Peglion, 699 (01.03.2017, квартира – 90 метрів квадратних) – з 2020 за цією адресою знаходиться “енергетичний” масажист Laurent Lallemand, який також пропонує сеанси тантри для пар;
 • France, Menton, Avenue Porte De France, 15 (01.04.2017, кондомініум);
 • France, Menton, Rue Paul Morillot, 10 (01.06.2021, кондомініум).

З 2019 по 2021 була засновником у французькій компанії Secret Interior Group (Ніцца), що займалася роздрібною торгівлею, у 2021 компанія була ліквідована. 

30 червня 2022 шукала прибиральницю на віллу у Ментон, Франція. У соціальних мережах пропонує “послуги медитацій та енергопрактик” під псевдонімом “Diadema Luire”, YT- канал було зареєстровано у 2020, проте на жовтень 2022 канал видалено, ймовірно, через публікації у ЗМІ. Вартість одного сеансу, аби стати “господарем життя”, була €375. Заявляла, що є професійним брокером, експертом з побудови “імперії нерухомості” на Лазурному березі Франції.

Її ймовірні адреси (1, 2) у Монако – 5 Bd de Suisse (Map) та Bd. D'Italie, Chateau D'Azur 44 (Map). Інтереси (1, 2) в TG. Мала гривневий рахунок 2605212211085 в Райфазен Банк Аваль. Її акаунт на Restaurantguru.

росія вдарила по ТЦ в Кременчуці, де загинуло 22 людини, 27 червня 2022
Пост дочки Сальдо, Ірини, про вимоги до прибиральниці на віллі, 28 червня 2022
 • Сіньков Віталій Миколайович (28.10.1972, +380503309828, [email protected], skype: scorpio_vic, ІПН 2659903850, паспорт СО862263) – колишній зять Сальдо, був у шлюбі з Іриною з 2006 по 2014. Він є підписантом Житомирської асоціації підприємств з видобутку та обробки природного каменю “Житомирський граніт”, де співвласником є Любов, і проти якої СБУ відкрило провадження. Також, згідно з інсайдом, вказаний у телефонних книгах як “Виктор Николаевич Каштан”, “Viktor Saldo”, “Victor Saldo”. Також його скайп підписано як “Viktor Saldo”, а місцезнаходження – Russian Federation.

Ймовірно, народився 28 жовтня 1972 в місті Києві, з 2016 директор у Спільному українсько-іспанському підприємстві “Іскор” (податковий борг на 01.01.2022 - $42.5k) у сфері добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю у Коростишеві, Житомирська область. Власники “Іскор”: державна КП “Кіровгеологія”22.73%, ТОВ “Граніт-Інвест ЛТД” – 77.27%, іспанські засновники залишили юрособу у 2007. З 22 ліцензій актуальні: на видобування габро (родовище Бистріївське) і гранодіориту (родовище Наталіївське), ліцензії на зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислового перероблювання).

Був кандидатом у депутати в Житомирській області у 2014, не обраний, у 2016 балотувався у Коростишівську міську раду. Був (1, 2) помічником депутатів Танюка Леоніда Степановича (партія Ющенко “Наша Україна”) та Кульчинського Миколи Георгійовича (партія Луценко “Наша Україна – Народна самооборона”). 

У 2007 стає співзасновником у ТОВ “Альцес” з видобутку каменю, у 2012 дію юрособи припинено, з 2004 по 2014 мали ліцензію на видобуток граніту у Пекарщинському родовищі. У 2007 володів ТОВ “Кам'яний моноліт” у селі Іскорось, Коростенського району, мають ліцензію на видобуток граніту з Домолоцького родовища, загальні запаси налічують 16 208 тис. м3 граніту. З 2007 по 2008 також був співзасновником у ТОВ “Граніт-Резерв” та співзасновником у ТОВ “Хутірський каменяр” (анульована ліцензія на видобуток гравію в Іскоростенському родовищі, яка була отримана у 2007). З 2008 по 2016 володів часткою у ТОВ “Анстон” (КВЕД – мисливство, з 2016 – лісопильне та стругальне виробництво). З 2008 по 2017 володів долею у ТОВ “Кам’яний берег” (КВЕД – видобування каменю для будівництва, з 2016 – різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю), анульована ліцензія на видобуток граніту у Гульському родовищі. Приблизно з 2009 по 2016 володів долею в ТОВ “Кар’єр інвест” (КВЕД – видобування каменю для будівництва, з 2016 – неспеціалізована гуртова торгівля).

ТОВ “Компнія з управління активами “Смарт Систем АМ” стала власником ТОВ “Граніт-Резерв”, ТОВ “Кам'яний моноліт” та ТОВ “Хутірський каменяр”, на 2007 компанія повністю належала Чорному Олександру Володимировичу, що у 2015 балотувався до Одеської міської ради від Опозиційного блоку, а потім Langton Management Limited з Белізу, цей офшор пов’язують з харківським бізнесменом Олександром Ярославським, власником інвестиційної DCH (Development Construction Holding), яка брала участь у продажі “Мотор січ” Китаю.

З 2007 став співзасновником ТОВ “Гранітний куб” з неспеціалізованої гуртової торгівлі (до 2015 КВЕД – видобування каменю для будівництва), у 2015 став власником. У 2007 стає співвласником СПП “Володар Агро” з вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, проте має ліцензію з 2007 мали ліцензію на видобуток граніту у Зубринському родовищі (анульована) та об’єкт нерухомості у Житомирській області. З 2007 одноосібно володіє і керує ТОВ “ВП “Енергосервіс” з гуртової торгівлі.

У 2008 став співзасновником у ТОВ “Житомирська скеля”, на 2014 був керівником юрособи, КВЕД – добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю. На 2022 анульоване свідоцтво платника ПДВ.

Ймовірно: з 2003 по 2007 був засновником у ТОВ “СВП “Сфера” (у 2007 визнана банкрутом), на 2006 був керівником і на 2016 підписантом у ТОВ “Західна регіональна інвестиційна компанія” (КВЕД – посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту), а також є керівником і підписантом у ТОВ “Фінресурс” (КВЕД – оброблення металевих відходів та брухту чорних металів).

7 судових справ: про розлучення у 2014, 3 судові справи про порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків у 2014 (визнано винним як директора “Іскор”), 2018 (справу проти директора “Іскор” закрито) і 2021 (“Іскор”, матеріали справи повернуті до ДПС), справа про порушення порядку утримання та перерахування податку на доходи фізичних осіб і подання відомостей про виплачені доходи за 2014 (поновлено строк для пред'явлення виконавчого документа Сінькову), справа про порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці за 2016 (справу закрито, винесено усне зауваження як директору “Іскор”), справа про порушення порядку провадження господарської діяльності за 2021 (матеріали повернули до Державної екологічної інспекції Поліського округу).

Володіє будинком та земельною ділянкою у Київській та Житомирській області (усього 2 дома, 2 ділянки). Згідно з інсайдом, прописка – Київ, вул. Митрофана Довнар-Запольського, буд. 9, кв. 153, володіє автомобілем Audi A5 2010 р.в. (номер АА2788МО).

У 2015 брав участь у благодійній акції для ремонту приміщення для розміщення центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів у Коростишеві, у 2017 – спонсор клубу вивчення англійської мови в місцевій бібліотеці.

Родина Віталія:

 • Сіньков Микола Кирилович (01.05.1943, ІПН 1582615955) – батько, з Житомира, реєстрація – Київ, вул. Юри Гната, буд. 16, кв. 13. Згідно з інсайдом, працював у ТОВ “Туристична фірма “Супутник”;
 • Сінькова Людмила Прокопівна (08.01.1943, ІПН 1571308641) – мати, вчитель праці у Київському ліцеї “Еко” №198, працює у благодійній організації “Еко”, реєстрація – Київ, вул. Юри Гната, буд. 16, кв. 13;
 • Сінькова / Близнюк Тетяна Миколаївна (13.07.1968, FB, Inst, TW, TG id: 439691371, +380979834711, [email protected], skype: t.blizniuk, live:.cid.48644eeaab593a3e, ІПН 2503104544, паспорт МЕ362393) – сестра, реєстрація – Київ, вул. Юри Гната, буд. 16, кв. 13. Ймовірно, мала ФОП у Коростишеві для роздрібної торгівлі з лотків та на ринках. У період з 2002 по 2007 була помічником депутата Танюка Леоніда Степановича від партії Ющенко “Наша Україна” на платній основі, з 2007 по 2012 – Кендзьора Ярослава Михайловича від партії Луценко “Наша Україна – Народна самооборона” на громадських засадах, з 2014 по 2019 – нардепа від Радикальної партії Олега Ляшка і заступника командира по зв'язках із громадськістю батальйону “Азов” у 2014, Мосійчука Ігоря Володимировича на платній основі. У 2014 Тетяна балотувалася до Верховної Ради 8-го скликання від партії Ляшка, у 2015 – до Київської міської ради від тієї ж партії, обидва рази її не обрано депутатом. Співзасновниця та керівник ГО “Комітет визволення політв'язнів”. Володіє нерухомістю у Києві та, ймовірно, у Криму.
 • Сінькова Ганна Олегівна (06.06.1991, site (неактивний), FB, FB2, Inst, TW, TW2, VK, Pinterest, LiveJournal, [email protected], +380938097165, ІПН 3326914102, паспорт СМ 949506) – племінниця, дочка Тетяни, народилася у Феодосії, реєстрація – Київ, вул. Юри Гната, буд. 16, кв. 13. Координатор комітету Визволення Політв’язнів. У 2010 була учасницею акції “Братство Святого Луки” по приготуванню яєчні на Вічному вогні на могилі Невідомого солдата задля привернення уваги громадськості до нецільового використання природних ресурсів (газу) та незадовільних умов життя ветеранів війни, у 2011 її було засуджено до позбавлення волі на строк 3 роки зі звільненням від відбування покарання з випробувальним терміном у два роки, у день ухвалення рішення її було звільнено від відповідальності у зв’язку з передачею її на поруки трудовому колективу. У 2018 через Європейський суд з прав людини домоглася відшкодування 4k євро від держави за тримання під вартою у травні-червні 2011. У 2015 балотувалася до Київської міської ради від партії Ляшка, не обрана. Згідно з VK, працювала у виданні “Провокатор”. У травні 2022 вийшла заміж за військового 93-ї окремої бригади Тицько Богдана Вікторовича (FB) – працює у ГО “Чорний комітет” (мета – боротьба з корумпованою системою влади та сепаратистами), у 2014 і 2015 балотувався у ВР та Сумську обласну раду від партії Ляшка, не обраний. Карта ПриватБанку Ганни 4149 4377 1592 3312.
 • Усіченко (Гетьман) Світлана (08.12.1964, OK) – в OK вказана як сестра колишньої дружини Сальдо, ймовірно двоюрідна чи троюрідна, коментує фото Любові. З Лисичанська, у 1984 закінчила Артемівський технікум залізничного транспорту. Чоловік – Усіченко Ігор (08.03.1964, ОК), дочка Мирошник Тетяна Ігорівна (23.03.1990, FB, ОК, VK) навчалася у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля в Луганську;
 • Воронкова Євгенія Вікторівна / Yevgenya Voronkov (15.03.1980, FB, Inst, ОК, VK, TG, [email protected], [email protected], +972545370097) – згідно з ОК, племінниця Любові, живе у Ноф-ха-Галіль, Ізраїль. У VK репостила фото Ірини. З 2004 по 2020 працювала у телекомунікаційній компанії Bezeq International, з лютого 2022 – Technical Support Agent у центрі обслуговування та продаж Calltact. Ймовірно, шукає роботу в Кореї;
 • Воронкова (Сальдо) Марія Василівна (27.04.1952, FB, ОК, ІПН 1911009020) – мати Євгенії, ймовірно, сестра Сальдо. З Кривого Рогу, закінчила Одеський державний екологічний університет, живе у Беєр Шева, Ізраїль. Адреса Марії в Україні – Кривий Ріг, вул. 23-Го Лютого, буд. 30, кв. 18. Ймовірно, переїхали до Ізраїлю у 1999. У 2018 була у москві. За чутками, є номінальною власницею бізнесу Сальдо в Ізраїлі – нерухомості, що здається в оренду.

Колишній чоловік Віктор Воронков (29.07.1956, ОК) – публікував напис “Люблю Россию” у липні 2022, згідно з ОК, живе у Новоолександрівську, Ставропольський край;

Сестра Сальдо, Марія, у москві, вересень 2018
 • Сальдо / Воронкова Наталія (06.09.1983, FB, VK (видалений), ОК, [email protected], [email protected], [email protected]) – родичка з Кривого Рогу, ймовірно (1, 2), сестра Євгенії, тобто племінниця Сальдо. У 2012 здобула ступінь Computer Software Engineering у Sami Shamoon College of Engineering, מוסינזון (Mosinzon) (2000-2002). С 2002 по 2003 служила в ізраїльській армії в Bislash.
 • Брат Скринніков Юрій (FB) живе Лабінську, Краснодарській край, рф. Працює на поштамті. 
 • Дмитрієва Алла Михайлівна (28.02.1954, ІПН: 1978208666) – імовірно, родичка, у 2018 мали однакову адресу з Володимиром.

Майно

Нерухомість членів родини сальдо
Автомобілі членів родини сальдо

Захоплення та хобі, звички та смаки

 • згідно зі статтею, в нього була собака породи французький бульдог на прізвисько Коко; 
 • згідно зі статтею, вболівав за футбольні команди “Шахтар” та “Кристал”; 
 • згідно зі статтею, володіє монгольською та англійською;
 • захоплюється велосипедом, гірськими лижами (1, 2), у лютому 2022 їздив до доньки до Франції кататися на лижах.

Контакти

FB, Inst, TG (public), VK (public), [email protected], [email protected], +380675516751, +380552279805, +380674881288 (можливо вже не його), skype: live:saldovv1956, live:v.saldo.

Додаткова інформація

 • паспорт МО466543, ІПН 2061716030, водійське посвідчення ВАЕ420267 від 26.10.2011;
 • декларації 2011, 2013, 2016, 2017, 2018, 2019;
 • згідно з інсайдом, його пошта [email protected] використовувалась при реєстрації на сайті Аерофлота;
 • відома адреса: Україна, Херсон, вул.Суворова, 36, кв. 28;
 • нагороди: орден “За заслуги” III (05.1999), II (12.2006), I ст. (08.2011), почесна грамота начальника УМВСУ в Херсонській області (2003), почесна грамота Української державної будівельної корпорації (2004), почесна грамота голови Херсонської облради (2004), почесна грамота Голови Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства (2004), орден преподобного Сергія Радонезького II ст. (2005, РПЦ);
 • у 2008 отримав нагороду “Кращий мер року” в рамках загальнонаціональної програми “Людина року – 2008”;
 • інтереси в TG за номером +380675516751: “политика”, “новини”, @kurs_odessa, @nashkhersonnews;
 • номер Сальдо у телефонних книгах підписаний як “Сальдо Владимир Чел.Медведчука”.

✉️ Для отримання досьє іншою мовою, коментаря від команди Molfar або консультацій щодо співпраці – заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами