Іранські безпілотники у російському вторгненні: аналіз фахівців Molfar

Володимир Зеленський заявив, що росія замовила в Ірану 2400 "Шахідів" але, без уточнення яких саме типів і протягом якого часу їх поставлять.

Ми зробили альтернативну оцінку кількості дронів, які наразі має у своєму розпорядженні російська федерація. Оцінку зроблено на основі гіпотез про плановість та черговість постачання іранських баражуючих боєприпасів до рф, складених відповідно до заяв українських високопосадовців, що отримують інформацію безпосередньо від ГУР МО України. Зокрема, на основі тверджень Міністра оборони України Олексія Резнікова.

👉 Більше про гіпотези та порядок розрахунку ви можете дізнатися, переглянувши повну версію ресерча

На 10:00, 17.10 з відкритих джерел відомо про: 161 збитий Shahed-136, приблизна загальна ціна яких склала від $3.22m до $8.05m, 1 збитий Shahed-129 – приблизна ціна якого складає $7.5m, та 4 збитих Mohajer-6. Загальні відомі витрати на БПЛА склали від $11.66m – $17.9m.

Загальні відомі витрати на збиття Україною Shahed-136 склали $28.14m та перевищили витрати на їх запуск у 97-99 разів, виходячи з ціни 17 збитих БПЛА $0.34-0,85m. 

У зв’язку з тим, що дані публікуються лише по збитих БПЛА, та кількості уражених цивільних об'єктів, наразі кількість випущених Shahed-136 є приблизною.

HESA Shahed-136 / Geran-2 / Герань-2 – боєприпас, що баражує, іранського виробництва. Згідно з ЗМІ, вартість одного дрона-камікадзе Shahed-136 складає ~$20k$50k.

Ми розглянули випадки збиття Shahed-136 та ціни на засоби ППО, про які відомо з відкритих джерел. Тож робимо такий висновок:що загалом на збиття Shahed-136 Україна витратила ракет для систем ППО та ракет класу повітря-повітря на суму більше ніж $28.14m.

Також, згідно із наявними даними, ми проаналізували приблизний час коли були збиті дрони-камікадзе, запущені по території України. За нашими даними, більшість дронів запускають у світлу частину доби до 12-ї ранку, відповідно через деякий час їх або збивають, або вони досягають своєї мети. Вночі дронів запускають менше, певно що це пов’язано з особливостями їх запуску та калібрування. 

Ми встановили чим саме наші захисники та захисниці збивають іранські дрони. Збити іранський дрон можна як зі стрілецької зброї, так і за допомогою спеціальних ракет класу повітря-повітря. Різниця лише в ефективності та вартості зброї. Звісно ж військові намагаються збити всі ідентифіковані цілі попри вартість залучених засобів. Проте це не завжди можливо через особливості іранських дронів: вони летять низько та повільно, тому системи ППО їх “не бачать”. 

І насамкінець ми дослідили, наскільки успішно ЗСУ збивають іранські дрони. Дуже успішно! Показники ураження майже в усіх випадках перевищують 50% – це дуже гарний результат. Середня оцінка успішності збиття сягає майже 80%! 

Гарною роботою ППО вважається знищення 30% цілей, тож українські воїни демонструють дійсно виняткові результати. Проте гарантувати 100% ефективність неможливо: для цього перш за все банально не вистачає систем протиповітряної оборони, які дуже потрібні для захисту неба над Україною. 

На жаль, російська федерація може використовувати дешеві іранські дрони для щоденного обстрілу України – ціна питання для росії незначна. Так само дрони можуть використовуватись у тандемі з ракетами: щоб спершу розрядити системи ППО атакою дронів, а потім вдарити ракетами – для російських терористів це звична практика.  

Команда Molfar закликає західних партнерів України звернути увагу на дешеві, але смертельно небезпечні дрони, якими російська федерація атакує наші міста. Щоб захиститися від цих дронів нам потрібні новітні системи ППО та інші системи для боротьби із повітряними цілями

👉 Додаткову інформацію по ресерчу іранських дронів ви можете отримати за цим посиланням.

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

Зв’язатися з нами