SHAMAN (ярослав дронов): пропаганда у піснях, токсична російська культура

Мета цієї статті – показати потужну роботу російської пропаганди з формування думок та світогляду російського суспільства. Навіть коли російські пропагандисти “зомбують” нібито виключно власне населення, вплив від їх дій відчувають на собі українці. І вплив цей може бути непомітним, саме тому ми маємо говорити про методи та прийоми російської пропаганди – задля збереження української ідентичності. 

Поки російське “міністерство культури” переписує підручники з історії, прибирає звідти згадки про Київ та спотворює історичні факти, в російській федерації сходить на небо чергова “зірка естради”. Цього разу це молодий хлопець нетипової для росіян зовнішності, який співає пісні про любов до росії, духовні скрєпи, російську велич, непохитність та “цінності простих людей”. 

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Співак-пропагандист SHAMAN: Дронов Ярослав Юрьевич / Дронов Ярослав Юрійович (22.11.1991)

У його музиці та мелодіях відчувається плагіат на популярні хіти минулих літ від різних виконавців, а самі композиції віршами нагадують повоєнні радянські пісні. Ярослава Дронова (SHAMAN) звинувачують у плагіаті на Юлію Савичеву, Газманова, Bon Jovi та Сергія Лазарева.

У його кліпах немає статусних предметів та дорогих автомобілей, натомість простежуються сюжети “російської глибинки”: панельні будинки, зупинки громадського транспорту, під’їзди, бабусі що годують пиріжками поліціянтів, родини які збираються за “святковим столом”, радянські меблі, килими на стінах – “все як у людей” промовляє відеоряд. І люди цьому вірять. 

📽 SHAMAN и ВЛАДИМИР ПУТИН: артист акапельно виконав початок гімну росії на одній сцені з російським диктатором путіним та іншими представниками терористичного уряду рф. 

Санкції, відношення до війни та фінансування

Артист SHAMAN підтримує образ дуже скромної, чесної та небагатої людини, яка ніколи не робила людям великої шкоди, натомість завжди була переповнена патріотичними почуттями. Але звісно ж це зовсім не так. 

Ярослав Дронов персонально підтримує російську агресію проти України, він їздив з виступами на тимчасово окуповані території, зокрема до Маріуполя та у Херсонську область. Через відкриту підтримку збройної агресії російської федерації, 17 березня 2023 року він був доданий до санкційного списку Латвії, з забороною в'їзду до країни.

Проте SHAMAN підтримує російську агресію дещо вибірково, він, скоріше за все, боїться за власну безпеку та не до кінця довіряє окупаційним силам росії у питаннях контролю захоплених територій. Так, згідно зі статтею, Дронов декілька разів відмовлявся їздити в “гарячі точки”, про що заявив голова “Русской медиа-группы” Володимир Кисельов. Також, згідно з іншою статтею, через відмову Дронова їхати на окуповані території Донбасу – його внесли в чорний список “Русского радио”.

Відкрита ворожість артиста щодо України навіть викликала конфлікт всередині російської федерації: у лютому 2023 року мешканець Тульської області написав проти Дронова заяву, де звинуватив співака в екстремізмі та розпалу міжнаціональної ворожнечі через пісню “Я русский”.

Образ “мирного та привітного” артиста на практиці виявився лише прикриттям агресивних настроїв. В цьому він нічим не відрізняється від інших пропагандистів. Так само і з образом “простого небагато музиканта” – це лише прикриття. Його головним спонсором, найімовірніше, є його нинішня дружина, яка має гарну освіту та працювала на керівних посадах в багатьох великих російських компаніях.

Ярослав Дронов та його нинішня дружина Олена Мартинова 

Олена Мартинова має гарні заробітки, які, імовірно, допомогли артисту SHAMAN здобути успіх у музичній кар’єрі. Припущення зроблено на основі того, що до початку кар’єри співака-пропагандиста Ярослав Дронов мав низьку кількість слухачів та малу популярність. До того ж якщо взяти до уваги що його перший сольний концерт відбувся лише у березні 2022 року, можна вважати, що до цього він не мав стабільного доходу для існування та побудови музикальної кар’єри. Проте мав дружину, яка гарно заробляла: 

З липня по листопад 2019 мала ІП у сфері фінансових послуг. Наразі, згідно з її профілем LinkedIn, Олена Мартинова працює на посаді директорки зі стратегічних комунікацій та розвитку бренду у компанії Мегафон.

З поштою Олени Мартинової – [email protected] – дружини співака SHAMAN, пов’язаний домен його офіційного сайту – shamanofficial.com, що вказує на пряму залученість дружини у побудову кар’єри співака-пропагандиста для свого чоловіка. З її поштою пов’язані й два інших домени – alexandertesler.com (психіатр) та larsofficial.com (музикант).

Також в інтерв’ю Дронов каже, що не має власної квартири в москві та живе з дружиною на орендованій квартирі, однак є дані, що і він і дружина прописані в московській квартирі, що ймовірно належить їй.

Отже, образ артиста SHAMAN є лише образом. Насправді він не такий простий, яким хоче здаватись, і мирний він тільки з точки зору російського фашизму. Подвійні стандарти та оманливо-брехлива риторика – класичні риси російських пропагандистів. Ярослав Дронов не став виключенням.

Біографія співака-пропагандиста Дронова Ярослава Юрійовича (SHAMAN)

Рання діяльність

Народився в Новомосковську (міський округ Тульської області, рф). Навчався у музичній школі на відділенні “Народний спів”, закінчив Новомосковський музичний коледж імені М. І. Глінки (спеціальність “Керівник народного хору”). Після цього переїхав до москви, де закінчив російську академію музики імені Гнесіних (факультет естрадно-джазового співу).

З 2011 по 2013 співав (1, 2, 3) у кавер-гурті батька “Ред Скай”.

У 2013 брав участь у пісенному шоу “Фактор А” (російський аналог X-фактору), де зайняв третє місце. У 2014 брав учать у пісенному шоу “Голос”, де зайняв друге місце.

З 2014 по 2017 був солістом кавер-гурту “Час пик”, а з 2017 почав сольну кар'єру. Зі слів колишніх колег по гурту, вихід Дронова з гурту відбувся через його одруження з Мартыновой Еленой (Мартиновою Оленою), котра вимагала, щоб Дронову відходило ~60% гонорару від виступів.

З червня 2019 по грудень 2020 мав реєстрацію “ИП Дронов Ярослав Юрьевич” з основним КВЕД “Діяльність у сфері виконавських мистецтв”.

Судячи з його активності на YouTube, в період з 2020 по 2022, Дронов співав пісні в стилі “кальянного репу”, при цьому активно вівши TikTok, де на 29.01.2022 мав 627k підписників та 7m лайків. Також в архівній версії профілю за 29.01.2022 вказує (1, 2) про свій перший сольний концерт у москві 02.03.2022, що може вказувати на обмежену популярність Дронова як сольного виконавця.

Теперішня діяльність

Популярність отримав з виходом пісні 23.02.2022 патріотичного змісту під назвою “Встанем”, вихід котрої збігається з російським “днем захисника вітчизни” та початком повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

📽 SHAMAN - ВСТАНЕМ: кліп знято у студії, артист співає сумну пісню, глядачі в залі плачуть, лунають фрази: “поки з нами поруч Господь, й істина з нами”, “ми скажемо дякую за те що нам дали перемогу”, “герої росії залишаться в наших серцях до кінця”. В кінці пісні весь зал встає і з виразом глибокої патріотичної пошани на обличчі аплодує артисту. 

В березні 2022 знову зареєстрував “ИП Дронов Ярослав Юрьевич” з основним КВЕД “Діяльність у сфері виконавських мистецтв”.

Наступний стрибок у популярності Дронов здобув після трансляції пісні “Встанем” у новинній програмі Дмитра Кисельова від 26.06.2022 та з виходом пісні “Я русский” 22.07.2022.

📽 SHAMAN - Я РУССКИЙ: кліп знято в полі, артист вдягнений у народний одяг, на шиї великий дерев’яний хрест. Слова пісні: “я руський, тому йду до кінця”, “вільний вітер такий самий як і я”, “я такий який є і мене не зламати”, “я руський, мені пощастило”, “я руський, всьому світові на зло”, “мене не зламати, тому що я руський”. В кінці пісні з’являється напис “Десь в Америці”, зображено машину в якій люди слухають цю пісню. Після цих кадрів з’являється подібна сцена: напис говорить “Десь на краю Всесвіту”, зображено інопланетян що танцюють під цю пісню. 

22.02.2023 виступав на російському мітинг-концерті до “дня захисника вітчизни” у Лужниках, де давав промову путін. Дронов пишається виконанням гімну росії разом з путіним та вітає його з днем народження на своєму концерті.

Shaman входить до лейбла “Первое музыкальное” (ООО “Первое Музыкальное Издательство”), котрий належить: Дмитриеву Максиму Ивановичу (31%), Третьякову Александру Владимировичу (25%), Чантурии Эрасту Митридатовичу (20%), Меладзе Константину Шотовичу (12%) та Дробышу Виктору Яковлевичу (12%). Вказує, що сам пише і продюсує свою музику, а Дробыш Виктор (27.06.1966, OK, +79859996149) допомагає у дистрибуції.

Згідно зі статтею, “Президентский Фонд культурных инициатив” планує виділити 28,7 мільйона рублів (~$350,14k) на постановку опери “Князь Владимир” де Дронов буде грати головну роль.

Контакти російського співака-пропагандиста SHAMAN

Inst, Inst (old), VK (personal), VK (public), OK, OK2, OK3, Tik-Tok, YT, МойМир, Pin, Myrotvorets, +79612640980, TG id 207367148, +75629286888, +79266662211, [email protected], [email protected], skype: dron221191, dronoff91.

Ймовірні та неактуальні контакти:

+79207513066, [email protected], +79851303667, +79885673001, +79326016999, +77011346077.

Додаткова інформація:

  • документи: ІПН: 711616076420; Паспорт: 4518401591, 7011346077 (старий);
  • 30.08.2022 вийшла пародія на пісню “я русский” під назвою “Я узкий” авторства Александра Гудкова. Лідер російського руху “Громадянський комітет” Артур Шликов звернувся до Слідчого комітету рф із проханням розглянути ролик на наявність “приниження людської гідності”. Ймовірно, слідчий комітет відхилив розгляд цього прохання, оскільки новин з цього приводу не було;
  • у 2016 обслуговувався в клініці “Лор Центр”;
  • у 2016 перебував у пансіонаті в Воронежі;
  • в липні 2022 був (1, 2) на відпочинку в Анталії з дружиною;
  • відомі паролі: [yz1128, Lord2010;
  • при замовленні їжі вказав “Стучите в дверь, звонка нет!”;
  • відомі адреси: Тульская обл, Новомосковский р-н., Новомосковск, вул. Свердлова 43, кв. 43; москва, Гоголевский Бульвар 27, кв. 7.

Інше:

Сім’я Ярослава Дронова (SHAMAN)

📽 SHAMAN — МЫ: кліп знято на червоній площі, артист крокує з великим дерев’яним хрестом на шиї та пов’язкою у кольорах російського прапора на руці, текст пісні промовляє: “догори підіймається знам’я”, “з нами бог”, “нікому нас не зламати”, “ми не живемо на колінах”, “правда і сила за нами”, “наш народ все переживе”, “правда одна не весь світ – і це ми (росіяни)”. 

Рощупкина (Завитаева) Марина Владимировна (31.08.1985, Inst, VK, YT, МойМир, Pin, +79207513066, TG id: 1890347352, [email protected], skype: marishka198531) – колишня дружина, з 2012 по 2016. Мають спільну доньку Варвару (2014). Наставниця фольклорного ансамблю “Канитель” дитячої музичної школи Новомосковська, співає у складі ансамблю “Виноград” та керує цим колективом.

На випускний Ярослав прийшов з Мариною, яка на той момент не була ще його дружиною, про що свідчать фото у статті з телепрограми.

Нинішня дружина співака-пропагандиста SHAMAN, Мартинова Олена Андріївна

Мартынова Елена Андреевна / Мартинова Олена Андріївна / Исаева / Elena Martynova (11.01.1978, Inst, VK, VK2 (del), FB, TW, Foursquare, [email protected], [email protected], список інших пошт, skype: emartynova, +79259608669, TG id 79124, підписки (1, 2), +74997552155 (роб.), ІПН: 772806495860, паспорт: 4518401590, паспорт (втрачений): 4503496021) – дружина, з 2017. Навчалась в МГУ та Стенфордській вищій школі бізнесу. Ймовірно, також навчалась в Сколково. Була зареєстрована на сервісі знайомств Badoo.

З 2000 по 2002 PR директор московського дому фотографії. З 2002 по 2003 PR менеджер у JamilCo (ритейлер преміум брендів одягу). З 2003 по 2005 PR менеджер у Swatch Group та PR директор у Russian Wine and Vodka Company (випускали Flagman vodka). З 2005 по 2006 PR директор у Hachette Filipacchi Shkulev (Hearst Shkulev) – видавець журналів Elle, Marie Claire, Maxim. З 2006 по 2007 була PR директором у корпорації “Русский Стандарт” – виробника горілчаних виробів.

З 2007 по 2008 була маркетинговим директором в Eurasia Investment and Industrial Group – корпорація з нерухомості. З 2009 по 2012 була віцепрезиденткою з бізнес-девелопменту у Digital October Group. 

З 2012 по 2018 була членом ради директорів у ЮТВ холдингу (власник каналів “Муз-ТВ”, “Ю”, “Канал Дисней”), котрий у 2017 був поглинутий “СТС Медіа”, але до цього наполовину належав Алішеру Усманову (російський співак MORGENSTERN).

З 2012 по 2021 була Deputy CEO в USM Holding – холдинг металургії, гірського видобутку, телекомунікацій і технологій, що також належить Алішеру Усманову. З 2017 по 2021 була членом ради директорів у видавництві “ИД Коммерсантъ”.

Згідно Li, з 2018 є директоркою (згідно з іншими джерелами – заступницею директора) зі стратегічних комунікацій та просування бренду “Мегафон”. У скайпі вказувала локацію “Uzbekistan Tashkent”, ймовірно, пов’язано з її роботою у Мегафон або USM Holding, у котрих є представництва в Узбекистані.

Має автомобіль Mercedes-Benz S 350 D 4МАТIС 2017, Т809УТ777, VIN: WDD2221331A319189 (~$100k). Відомі паролі: bewaboxi, www5676043lemechenko, Martynova1978. Відомі адреси:

📽 SHAMAN — МОЯ РОССИЯ: пісня про рідне місто артиста, куди він приїжджає до батьків з квітами, і вони починають святкувати зустріч за класичним столом, де є горілка у графині, пюре, оселедець та хліб з червоною ікрою. Текст пісні: “всім нам буває не легко”, “серце не обманеш”, “я не зраджу серце”, “рідні місця дарують світло”, “я все віддам, щоб жила моя росія”. 

Дронов Юрий Алексеевич (10.10.1961, Inst, +79066231033, TG id 5176239417, паспорт: 7009002934, паспорт2: 7003382234) – батько. Відомо, що він музикант та грав у кавер-гурті “Ред скай” разом з сином. Відома адреса: Новомосковск, Ватутина 4. Клієнт магазину дешевого алкоголю “Красное-Белое”. Також згідно з інсайдом, номер +79066231033 пов’язаний з номером +79038419696, який належить майстру з шугарингу.

Дронова (Рябых) Людмила Николаевна (29.05.1971, Inst, VK, +79056292868, +79207925082, +74955736644, ІПН: 711611123821, паспорт: 7003244577, паспорт2: 7016664924) – мати.

Отримала доходи від “МБДОУ Детский сад 35 Аюшка” у розмірі 775k руб та 90k руб, працювала на посаді логопеда. Працювала нянею у москві, за що отримала дохід 60k руб від ООО “Эльдом”. У 2019 та 2020 мала кредитну заборгованість розміром 147k руб. Відомі адреси: Новомосковск, Свердлова 43а, кв. 43; Химки, Юбилейный 58, кв. 23.

Рябых Николай Владимирович (03.01.1948, VK, OK, OK2, Inst, +79207692520, +79207692337, паспорт: 7002999466) – дід. Згідно з інсайдом, є інформація про його затримання у 2000 році за статтею 162 ч. 3 – розбій з незаконним проникненням. Відомі адреси: Новомосковск, Молодежная 10, кв. 41; Новомосковск, Свердлова 43а, кв. 43. 

Рябых Галина Михайловна (12.02.1948, паспорт: 7003244578) – бабуся. Відома адреса: Новомосковск, Свердлова 43а, кв. 43. Працювала у ЗАО “Деметра” (site), яка займається поставкою обладнання для маслозаводів.

Мартынова (Рубина) Татьяна Борисовна (24.08.1953, OK, +74959547804, ІПН: 772579450807) – мати дружини. Була власником ООО "Интан" (оптова торгівля). Присутня в базі “Антикримінал” через те, що вона залишила місце ДТП.

Саяпин Леонид Иннокентиевич (24.09.1951, ІПН: 772770638801) – ймовірно, вітчим дружини. До березня 2022 разом з Рубиной Татьяной був в директорах ліквідованої юрособи кредитної організації КПКГ “Талер”. Був у комісії по ліквідації юрособи з видобутку природних ресурсів ООО “ГРП Горизонт”. На квітень 2023 керівник юрособи по оптовому продажу ювелірних виробів ООО “Профит”, власниками котрої є белізька F.I.T. Ltd та сент-кітська Prodist Ltd (Prodeast Ltd).

📽 SHAMAN — САМЫЙ РУССКИЙ ХИТ: кліп знято у під’їзді, артист грає на акустичній гітарі, співає про дитинство яке не повернути, згадує своє дитинство у класичних радянських декораціях, в якийсь момент сусіди у під’їзді викликають поліцію, але замість арешту – бабусі виносять поліціянтам пиріжки, підлітки починають знімати артиста на телефон, а диктофонний запис з його “хітом” потрапляє на радіо. Піснею артист промовляє: “це найбільш російський хіт про мою сумну душу”, “цей хіт для тих хто теж це відчуває (сумну душу, щось російське)”. Музикант одягнений у футболку з написом “я руський”, ця фраза також звучить записаним семплом у композиції. 

Саяпина Анна Леонидовна (18.11.1987, VK, OK) – сестра дружини по матері, від другого шлюбу. Викладає багато фото з мандрівок за кордоном, виклала (1, 2) у 2013 свою візу в UK. Ймовірно, фото батьків.

Рубина Елизавета Николаевна (07.08.1930) – бабуся дружини.

Рубин Борис Ефимович (28.12.1926) – дід дружини. 

Висновки: так звана “російська культура” є елементом пропаганди терористичного режиму російської федерації

Артист SHAMAN – це гарний приклад того, як російська пропаганда використовує медійну сцену для впливу на свідомість людей. Приклад гарний, але не єдиний. Всі представники російської сцени є небезпечними для українців: вони платять податки терористичному уряду рф, ці податки потім йдуть на фінансування війни. Окрім того – вони насаджують класичні цінності “руського миру”, спотворюють факти та лібералізують (а інколи й виправдовують) російську агресію проти України. 

Ми неодноразово говорили що слухати російську музику це не правильно. Разом з фандрейзинговою платформою United24 ми також підготували відео, в якому ще раз наголосили, що кожне прослуховування композицій російських виконавців – це спонсорування війни, яку росія розпочала проти України.

Споживайте контент відповідально, мисліть критично, відмовляйтесь від російського. 

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

Дотичні розслідування
ОНОВЛЕНО: Хто організував блокаду на польсько-українському кордоні?
ОНОВЛЕНО: Хто організував блокаду на польсько-українському кордоні?

Розбираємось у тому, хто насправді є ініціатором ідеї блокування Польсько-Українського кордону. Наведемо докази, що за цією акцією стоїть росія.

ОНОВЛЕНО: (Не)приватні розмови — прослуховування телефонів та як від цього захиститись?
ОНОВЛЕНО: (Не)приватні розмови — прослуховування телефонів та як від цього захиститись?

Розглянемо різні аспекти прослуховування: як зрозуміти, що ваш телефон прослуховують та які методи бувають. Наведемо приклади й розкажемо про штучний інтелект у прослуховуванні телефонів.

ОНОВЛЕНО: Шпигуни з рф: Європа, домашнє насилля, корупція
ОНОВЛЕНО: Шпигуни з рф: Європа, домашнє насилля, корупція

Розкриваємо деталі роботи чотирьох російських агентів, котрі поширюють свою діяльність у Європі та Африці, маючи тісні зв'язки з владою росії. Аналітики Molfar проаналізували дампи електронних листів цих агентів, які були надані українськими хакерами.

Зв’язатися з нами