Хто вирізав свастику на тілі жінки?

Публікуємо чергове незалежне розслідування команди Molfar. Сьогодні ми розглянемо дуже цікавий кейс: шрамування тіла, нацистські символи та фейкові звинувачення. Загалом, все як завжди: ми знайшли реальних учасників події, встановили їх мотиви і дійшли об’єктивного висновку. 

Оскільки ми стаємо популярними і нас починають читати в рф, то треба трохи пояснити: об’єктивний висновок – це той, що без особистої позиції, і спирається тільки на факти. 

Якщо вам ліньки читати все розслідування, то от вам коротке саммарі із висновками.

Коротко про результати дослідження

Фотографію жінки зробив італійський фотограф Габріеле Мікаліцці (Gabriele Micalizzi), який був у складі команди російських солдат. У своєму інстаграмі він написав, що жінку катували до смерті, вирізали на її тілі нацистську свастику, а потім задушили. Цікавий факт – він зробив висновок, що це зробили українські військові, тому що труп жінки накрили курткою із комплекту уніформи ЗСУ. Інших свідчень немає. Фотограф залишив примітку, що насправді “на даний момент у мене немає іншої інформації та подробиць щодо справи” – але російські медіа вже використали цю інформацію на свою користь. 

Ми розшукали фотографа, і встановили, що він висвічував події в Україні ще з 2015 року. І робив це виключно з проросійської позиції. Причина теж вельми цікава – в нього помер друг в 2014, коли почалася війна в Україні на Донбасі. Тоді російська пропаганда сказала, що постріл і вбивство це справа рук українських націоналістів – і він повірив. Пряма цитата:

“Глава ополчення самопроголошеної Донецької республіки стверджує, що вогонь вела українська армія”.

ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО

Відтак, він як людина під пропагандою – почав шукати помсти. А тому висвітлював історію виключно з проросійської позиції. Тобто став одним із інструментів пропаганди.

Що стосується свастики. Раніше російська сторона вже була помічена у створенні свастик на території України задля підтвердження заяв російської пропаганди про “розповсюдженість нацизму в Україні“. У цих справах був замішаний російський найманець Павел Фукс. Пряма цитата із журналістського розслідування.

“Кілька джерел повідомляють Rolling Stone, що український бізнесмен запропонував виплати за операцію під фальшивим прапором, спрямовану на підтвердження твердження Путіна про те, що Україна є осередком нацистів”.

ПОСИЛАННЯ НА ДЖЕРЕЛО 

Тобто італійський фотограф Габріеле Мікаліцці (Gabriele Micalizzi) став жертвою пропаганди, яку президент путін проплачував в Україні з самого початку 2014 року. От і вся правда. Далі ми надамо факти, по яким ви можете зрозуміти – всі фотографії цієї людини відображають офіційні твердження пропаганди, інструментом якої став сам фотограф. 

Як італійський фотограф Габріеле Мікаліцці (Gabriele Micalizzi) показував війну в Україні з 2015 року

До початку війни:

— У лютому 2015 був у Донецьку, зробив фото зруйнованого аеропорту та фотоматеріал для статті про одного з командирів проросійських сепаратистів Донбасу Михайла Толстих, "Гіві", який керував батальйоном "Сомалі" та брав участь у взятті аеропорту.

— 21 лютого 2022 року був у Донецьку, зробив фото автомобіля з проросійським написом для статті про визнання Росією ДНР та ЛНР як самостійних республік.

З початку повномасштабної війни росії в Україні зробив три публікації в Instagram: 

Перший пост це крупний план російського танка, що їхав до Маріуполя, з близької відстані.

Другий пост це фото руйнувань та трупів із Донбасу з підписом “бруд, кров та смерть”. Декілька фотографій у пості зроблено в селі Миколаївка Волноваського району, що знаходиться під контролем рф з 24.02.2022. До деяких фотографій з поста, опублікованих на сайті CESURA в описі (фото1, фото2) вказано місце зйомки Миколаївка поряд з Бугасом. Також на крайньому фото в пості на задньому плані видно танк із так званою “російською свастикою” — позначенням "Z".

Третій пост це пост із свастикою на тілі жінки і підписом про те, що в підвалі школи, який нібито використовувався як база Азова, армією “ДНР” було знайдено труп жінки зі слідами побоїв, тортур та вирізаної на тілі свастикою, прикритої українською військовою формою, крім трупа також є фотографії зруйнованого Маріуполя. Коментарі до посту вимкнуто.

Додаткові підтвердження того, що фотографія зі свастикою – це справа рук російських пропагандистів 

Перша згадка про цю жінку була у відео американського журналіста Patrick Lancaster за 27 березня. Воно було зняте в підвалі школи №25 у Маріуполі, за словами журналіста, на місці було знайдено зброю та форму українських солдатів. Також у відео ситуацію коментує російською мовою боєць “ДНР” із позивним “Білка” та нашивкою на рукаві “секс, зброя & корвалол”. За його словами, українські військові залишили свою форму у підвалі, переодяглися у цивільний одяг, забрали боєприпаси та втекли. З доказів приналежності форми військам України показані нашивки з українськими прапорами та прізвищами, написаними українськими літерами, боєць ДНР визнає, що шевронів, які б доводили приналежність до конкретних підрозділів “небагато”, на відео зображено три шеврони Нацгвардії, один з яких це шеврон відділу пошуку танків. Він каже, що, ймовірно, також були бійці батальйону "Азов" – але без доказів. 

Також стверджує, що на базі були у тому числі жінки-військові на підставі того, що знайшли форму 38 розмірів. Окрім цього, доказами того, що ця база належала українським військовим називають розкидані у підвалі прапори України та блакитні смужки на цивільному автомобілі.

Інші відео на каналі Patrick Lancaster з початку війни було знято на тимчасово окупованій військами рф та “ДНР” території України, всі вони відображають позицію російської пропаганди. До цього з 2014 року канал висвітлював події в Криму та на Донбасі, також зі сторони пропагандистів.

Зв’язатися з нами