OSINT для автолюбителів: Як перевірити авто на арешт та знайти VIN код

Купівля б/у авто стає все більш популярною практикою під час війни задля економії коштів. У 2023 році, показники ввезення уживаних іноземних авто перевершили результати 2020 року. Особливо актуальною є закупка авто для потреб ЗСУ, що є постійною необхідністю на фронті. Проте виникає багато питань щодо надійності оборудки. Як перевірити авто на арешт? Чи є продавець надійним? Як перевірити авто по VIN коду? Як дізнатися справжню історію автомобіля? Як перевірити на кого зареєстрований автомобіль? OSINT методи та поради від Molfar допоможуть переконатися, що угода купівлі б/у авто є надійною та безпечною. 

Що таке OSINT для перевірки авто?

Як і будь-яка інша галузь розвідки за відкритими джерелами, OSINT для автолюбителів передбачає дослідження усього, що можна знайти в інтернеті про машину та її продавцю за допомогою легальних методів. Цей спосіб може бути надзвичайно корисним інструментом для потенційних покупців автомобілів, особливо на вторинному ринку, де важливо мати максимально повну картину щодо стану машини, історії власності авто та правової чистоти. У результаті, ви зможете купити авто яке насправді відповідає вашим очікуванням та опису від продавця.

Кому зараз необхідна перевірка машини з OSINT?

Сервіс з пошуку розширеною інформації про авто корисний у багатьох сферах. До прикладу:

 1. Волонтери та військові. Люди, які займаються закупівлею та доставкою автомобілів для військових потреб, повинні бути впевнені в надійності та справності транспортних засобів. Тому необхідно залучати OSINT методи для перевірки технічного стану історії автомобіля, щоб знати як перевірити авто по номеру на наявність серйозних пошкоджень або участі в ДТП. Коли мова йде про автівки для ЗСУ, багатоетапна перевірка машини є життєвою необхідністю, а не забаганкою. Такі автомобілі використовуються в умовах високого ризику і повинні бути максимально готовими до експлуатації в екстремальних умовах.
 2. Приватні особи. Звісно, такі покупці складають левову частку людей, що мають бути зацікавлені у тому як перевірити автомобіль. Купівля вживаної машини може бути значним фінансовим вкладенням, тому важливо убезпечити себе від проблем, які можуть виникнути через недобросовісних продавців або приховані дефекти транспортного засобу. Ці ризики є особливо актуальними для нових водіїв, що не знають як перевірити авто по ВІН коду та переконатися у чистій історії власності авто.
 3. Автодилери. Оскільки такі продавці мають справи з великою кількістю машин щодня, завдання ;перевірки авто на справність та законність може бути справжнім викликом. Тож компанії, що спеціалізуються на продажу вживаних автомобілів, мають використовувати OSINT для перевірки транспортних засобів, щоб уникнути продажу проблемних машин і підтримувати свою чесну репутацію.
 4. Страхові компанії. Такі фірми потребують OSINT досліджень для перевірки історії автомобіля та його власника, щоб оцінити ризики перед страхуванням транспортного засобу. Це допомагає визначити справедливу страхову премію та уникнути шахрайства. Проте завдання як перевірити номер машини може бути складною справою без використання сторонніх OSINT інструментів.
 5. Банки. Під час видачі автокредитів банки перевіряють інформацію про автомобіль, щоб упевнитися, що транспортний засіб не має юридичних обтяжень і є адекватним забезпеченням кредиту.
 6. Каршерінг фірми. Компанії, що надають автомобілі в оренду, каршерінг або лізинг, можуть використовувати OSINT для перевірки стану машин. Тож і технічний огляд, і завдання як перевірити авто по номерах є стабільною необхідністю для таких сервісів через побоювання про безпеку та легальну прозорість надання послуг.

Як провести OSINT перевірку авто?

OSINT для автолюбителів має декілька основних складових, що стосуються перевірки легальності та справності машини. Ми виділили такі головні кроки необхідні для перевірки авто:

Як перевірити авто по VIN коду?

Є декілька методів як перевірити VIN код, залежно від вашого бюджету та країни пошуку. Та, перш за все, необхідно знати, що VIN код — це унікальний ідентифікатор, який призначений окремо для кожного конкретного автомобіля. Він складається з 17 символів і містить інформацію про виробника, модель, рік випуску, характеристики та інші деталі. VIN код можна дізнатися такими методами:

 1. Код зазвичай зазначений в технічному паспорті транспортного засобу.
 2. Подивіться на табличці на торці балки під капотом. Ви знайдете її на зовнішній стороні капота, зазвичай з лівого боку, коли ви стоїте перед автомобілем.
 3. Деякі автомобілі можуть мати VIN код вказаний на приладовій панелі, зазвичай біля лобового скла з водійського боку.
 4. Ви також можете знайти VIN код на табличці, яка розташована на внутрішній стороні дверцят водія або пасажира.

Платні сервіси

Використайте онлайн-сервіси для перевірки VIN-коду, такі як Carfax або національні відповідники такого типу баз даних. Це допоможе дізнатися про попередні власники, аварії, ремонти, пробіг та інші важливі деталі. До прикладу, Carfax може надати приховану інформацію про зміну права володіння авто, історію ламання та ДТП, чи була машина викрадена, чи використовували авто для таксі або орендування тощо. Цей метод як перевірити авто по VIN коду не є безкоштовним, але він підходить для детального аналізу стану транспортного засобу, особливо якщо його завезли з-за кордону.

Державні сервіси в Україні

Найпростіший спосіб провести таке дослідження це через Єдиний державний веб-портал відкритих даних "Дія". Спробуйте ввести VIN код через додаток для отримання витягу у разі якщо машину було додано до бази даних.

Інший метод дослідження — шукати інформацію на сайті Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України. Алгоритм дій того, як перевірити авто за ВІН кодом такий:

 1. Перейдіть до електронного кабінету водія на сайті МВС. Якщо у вас його немає, то необхідно створити задля подальшого OSINT дослідження.
 2. Якщо ви правильно зареєструвалися та ввели контактні дані, автоматично з’явиться вікно послуг. Оберіть сервіс “Перевірка ТЗ” та введіть дані про авто, які маєте.
 3. У разі якщо ви правильно заповнили інформацію, ви отримаєте звіт з детальним описом параметрів авто. До прикладу, яка марка у машини, двигун, та інше. Це також може бути методом як перевірити авто по ВІН коду безкоштовно або з доплатою за розширені дані.

Як перевірити авто за номером?

У разі якщо вся інформація, яку ви маєте це номер автівки, ви все одно можете провести OSINT дослідження. Ось кроки, які допоможуть вам отримати максимум інформації за допомогою реєстраційного номера автомобіля:

 • Багато країн мають онлайн-сервіси або додатки для перевірки транспортних засобів за реєстраційним номером, і Україна це не виключення. Такі сервіси можуть надати інформацію про марку, модель, рік випуску, технічні характеристики, наявність страховки та результати останнього техогляду. В Україні, сервіс Auto.RIA може бути корисним у тому як перевірити номера машини.
 • Існують мобільні додатки, які дозволяють швидко перевірити автомобіль за реєстраційним номером. Наприклад, деякі з них можуть надавати інформацію про історію транспортного засобу, результати техоглядів та наявність страховки. У нас це додаток Перевірка авто у базі МВС, що дозволяє швидко дослідити інформацію про авто за номером.
 • Використовувати OSINT методи вручну також буде корисним для дослідження. Використовуйте соціальні мережі для пошуку інформації про автомобіль за реєстраційним номером. Можливо, попередній власник публікував фотографії або пости, пов'язані з транспортним засобом. Наприклад, можете натрапити на старе оголошення на OLX із правдивими даними про машину у ході перевірки авто.

Як перевірити авто на арешт?

В Україні можна перевірити машину на наявність арештів черезЄдиний державний реєстр обтяжень рухомого майна. Проте майте на увазі, що для цього потрібно знати VIN-код або реєстраційний номер автомобіля. Послідовність дій така:

 1. Зареєструйтесь на сайті та отримайте доступ до бази даних.
 2. Введіть VIN-код або реєстраційний номер автомобіля та отримайте інформацію про наявність арештів.

Якщо цей метод не працює, є сенс звернутися до юриста. Спеціалісти можуть мати доступ до додаткових юридичних баз даних і ресурсів, які допоможуть перевірити автомобіль на арешти та інші обтяження.

Як перевірити на кого зареєстрований автомобіль?

Для перевірки в Україні можна скористатися Єдиним державним реєстром обтяжень рухомого майна . Доступ до цієї інформації може бути доступним через вебпортал або через відділення Державтоінспекції.

Як перевірити попереднього власника автомобіля?

Переймаєтеся, чи готуєте ви оборудку з надійною людиною? Використайте OSINT методи для дослідження колишнього власника автомобіля. Можуть бути корисними такі способи:

 • Спробуйте знайти інформацію про попереднього власника через соціальні мережі такі як Facebook, LinkedIn, Instagram тощо. Ви можете використовувати ім'я власника якщо воно вам відоме або реєстраційний номер автомобіля для пошуку. Можливо, людина має історію онлайн шахрайства або поширювала антиукраїнські наративи в мережі.
 • Перевірте платформи, де можуть бути розміщені оголошення про продаж автомобіля, наприклад, OLX, та Auto.RIA в Україні. Оголошення можуть містити контактні дані та додаткову інформацію про власника.

Перевірка власника авто із Molfar

Якщо хочете отримати глибинну інформацію про колишнього власника під час купівлі б/у авто, скористайтеся послугами Molfar. Замовте сервіс “Перевірка людини за відкритими базами,” аби бути певними, що плануєте угоду з надійною людиною.

Ми надаємо допомогу у перевірці як фізичних, так і юридичних осіб. Таким чином ви можете перевірити історію власності авто або репутацію продавців на маркетплейсах, автодилерів, салонів машин тощо.

Ми можемо допомогти з таким типом задач під час укладання угоди купівлі автомобіля:

 1. Оцінка ризиків можливого партнерства з людиною чи компанією.
 2. Огляд кримінальної історії майбутнього партнера.
 3. Аналіз кредитної та майнової історії особи чи бізнесу.

Які етапи співпраці з Molfar?

 1. Попереднє дослідження людини чи бізнесу. На цьому етапі ми безкоштовно робимо тестову перевірку за вашим запитом, аби бути певними, що ми можемо знайти інформацію про людину чи компанію.
 2. Узгодження умов співпраці. Якщо ми можемо задовольнити ваш запит для перевірки історії власності авто чи бекграунда продавця, ми погоджуємо час та умов виконання. Далі ми потребуємо вашого підтвердження, що усе в силі, аби почати детальне дослідження.
 3. Повний звіт. Ви отримуєте результати нашої роботи та можете залишити запит на його доповнення, якщо ви будете потребувати додаткових даних про людину чи бізнес.

Залишилися питання?

Хочете залучити Molfar у процес перевірки авто та його продавця, але хочете уточнити інформацію? Звертайтеся через пошту [email protected] чи залишайте заявку на нашому сайті 

 

 

 

 

#аналітика
Зв’язатися з нами