Склади та ТРЦ московської області у вогні: аналіз пожеж — Q3 2023

Понад дві сотні пожеж зафіксовано у росії за три місяці. Такі підсумки третього кварталу 2023 року. Аналітики аґенції Molfar проаналізували інформацію з новин про пожежі на заводах, ТРЦ, військових та логістичних центрах, складах та нафтосховищах держави терориста. У цій статті ділимося результатами аналізу. 

 

Хоча в деяких місяцях кількість пожеж може зменшуватися загальна тенденція очевидна — вогонь нищить російську економіку. Така ситуація зберігається з початку року. Раніше ми розповідали про червень 2023, який став рекордним — 113 пожеж. Тепер палкий вересень набирає обертів і приносить росії 94 нові пожежі. 

 

 

На 14% зростає кількість пожеж в рф

 

Якщо проглянути статистику пожеж у росії за місяцями, то ми можемо побачити, що липень значно “просів”. Однак 44 пожежі — це майже вдвічі більше ніж у той самий місяць 2022 року. Також, якщо порівнювати статистику трьох місяців, то бачимо, що зниження не таке й значне. Квітень-червень було 288 пожеж. У період з липня по вересень у росії зафіксовано 210 загорянь. 

Кількість пожеж в рф від початку 2023 року

 

Як бачимо на графіку вище, вересень 2023 року відзначився черговим спалахом пожеж

 

Для порівняння — пожежна статистика за минулий рік

Від початку 2023 року до вересня включно ми нарахували вже 710 загорянь в рф. Тоді як у 2022 році їх було 414 за весь рік. Загальна тенденція до зростання кількості пожеж очевидна. Середній приріст кількості пожеж 14,85% за усіма місяцями, починаючи з лютого 2022 року й завершуючи вереснем 2023 року.

 

Як ми вже відзначали у попередніх статтях, 12 грудня 2022 року український благодійний фонд “Повернись живим” оголосив про завершення збору на проєкт "Black Box". Пізніше з’явилося повідомлення ГУР, згідно з яким москва зазнала збитків у 700 мільйонів доларів саме від "Black Box". 

 

У цьому графіку червоним відзначено початок роботи проєкту “Black Box”

Після заяви ГУР можемо простежити, що кількість пожеж у росії зростає  приблизно 14.85% щомісяця. Хоча це не стабільна цифра і вона змінюється щомісяця - існує явний тренд на збільшення пожеж на росії.

 

 

Що і де горить у росії?

 

Кожен квартал ми аналізуємо статистику пожеж по різних областях росії. Найбільше уваги приділяємо лідерам за кількістю інцидентів. Далі на графіку топ-5 областей, які найчастіше горять. Бачимо тут такі регіони росії: московська область, ленінградська, Свердловська, Ростовська та Красноярський край. Бачимо, що з минулого разу цей список не зазнав жодних змін. Іншою стала тільки кількість пожеж. 

Топ-5 областей росії, які є лідерами за кількістю пожеж

Якщо розглядати суто московську область то бачимо, що там найчастіше вогонь нищить склади. Подібна ситуація і в інших областях, які горять найчастіше. Вогонь нищить склади майже в 4 рази частіше, ніж торговельні центри, і майже у 30 разів частіше ніж військові заводи чи нафтопереробні підприємства. Але це стосується лише цих 5 областей. Загалом же якщо дивитись на картину ширше - все трохи інакше.

 

Відсоткове співвідношення пожеж на різних типах підприємств росії у 3-му кварталі 2023 року.

Якщо брати загальну статистику — найбільша кількість пожеж виникає на заводах, де вони складають майже половину усіх випадків (46,2%). Складські приміщення також є значущим джерелом пожеж — 34,8% від загальної кількості. Це майже у 3 рази більше, ніж пожежі у торгових центрах, які складають усього трохи більш як 11%. У росії пожежі на заводах виникають у 10 разів частіше, ніж на нафтопереробних підприємствах.

Загальна статистика пожеж у рф з січня 2022 року за категоріями уражених обʼєктів

 

У вересні сталося майже 100 пожеж. Це в 4 рази більше, ніж у той же місяць торік. Липень перевершив показник минулого року вдвічі. Розглянемо окремо типи підприємств, які горять в рф 

Тенденції пожеж на фабриках росії

Згідно зі статистикою, з початку повномасштабного вторгнення росії, кількість пожеж на фабриках зростає. Найбільше пожеж було у травні цього року — 43. Майже стільки ж у вересні цього року — 42 пожежі. 

Кількість пожеж на складах росії 

Також бачимо, що й цей тренд постійно зростає. Хоча і було падіння у липні 2023 року. За вересень—  знову 34 пожежі. При цьому у вересні 2022 року згоріло лише 9 складів. 

 

 

Пожежі на складах із випивкою, побутовою хімією та ливарному заводі. Приклади кейсів.

Росіяни залишились без випивки

 

Згоріло 900 м² “російської мрії” — 26 липня у Краснодарському краю горів склад алкоголю. Про це повідомило російське МНС, а згодом сумну для росіян новину розповсюдили й інтернет-видання та телеграм-канали. 

 

До гасіння вогню залучили 65 росіян та 17 одиниць техніки

“Звуки вибухів все гучніше”

 

Це цитата одного зі свідків пожежі у місті Єкатерінбурґ. Там також загорілися склади. Це сталося вночі, 12 липня — росіяни прокинулися від вибухів. Над містом здіймалося червоне полумʼя, що, схоже, налякало росіян. 

 

Фото з місця подій. Пожежа неподалік Єкатерінбурґа

Вогонь охопив 1300 м² складів. За офіційними повідомленнями російського МНС, там горіли деревʼяні піддони на відкритих майданчиках. Але не схоже, щоб деревʼяні піддони так гучно вибухали.

 

 

Горіла промислова будівля в Омську

 

Пожежа 4 липня в Омську почалася з даху промислового приміщення, й швидко охопила 800 м². Що то за підприємство — у повідомленні не йдеться. 

 

Пожежа на промисловому виробництві у місті Нєфтянікі в росії

До гасіння вогню долучили 13 одиниць техніки та 52 співробітники російського МНС. До вечора вогонь вдалося загасити. Про постраждалих також невідомо. 

 

 

Пожежа у військовій частині

 

У місті Георгієвськ на території військової частини сталася пожежа на складі з речами. Горіло 300 м².  Про кількість залучених до гасіння росіян і техніки не повідомляли, але у новинах писали, що залучено пожежну частину військової частини та техніку з міста Георгієвськ.

 

Вид на пожежу у військовій частині міста Георгієвськ

Пожежа на складі OZON. Знову. 

 

20 го серпня загорівся склад російського маркетплейса “Ozon” у місті Подольськ московської області. Пожежа охопила 500 м². При цьому у російських новинах пишуть, що на цьому складі не було товарів. Пишуть також, що жертв немає. Це вже не вперше коли горить склад цієї компанії. Так само у серпні 2022 року сталася одна з найбільших пожеж про яку ми розповідали в аналізі пожеж 2022 року. Тоді це стало однією з найбільших пожеж року — вогонь знищив 50 000 м² складів “Ozon”. 

 

Збільшення кількості пожеж в росії може вплинути на її економічний та соціальний стан. Коли виробничі підприємства, заводи та ТРЦ постійно потерпають від пожеж, це може призвести до збитків у виробництві та зниження економічної активності. 

Як бачимо, цей рік дійсно стає рекордсменом за кількістю пожеж в росії. Якщо за весь 2022 було усього трохи більш як 400 пожеж. То вже зараз 2023 приніс росії 710 пожеж. До кінця року ця цифра може ще більше зрости. Але вже зараз очевидно — росія у вогні й кількість пожеж лише зростає. 

 

У московській області, де найбільше пожеж, часто горять склади. Але загалом по Росії найчастіше горять фабрики. Минулого кварталу, по всій росії, головною поживою вогню були склади.

 

Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами