росія у вогні: темпи пожеж зросли вдвічі за останні три місяці

В попередній публікації, яка доступна нижче на цій самій сторінці, ми досліджували динаміку виникнення пожеж на території російської федерації у 2022-му році. Цього разу до розрахунку додались перші 3 місяці 2023-го року. 

Фактична та прогнозована кількість пожеж за останні 15 місяців на території рф, прогнозовані значення розраховані OSINT-спільнотою Molfar наприкінці 2022-го року

 

OSINT-аґенція Molfar правильно спрогнозувала збільшення кількості пожеж протягом перших місяців 2023-го року. Хоча ми й були дещо оптимістичними у прогнозах, пожеж все ж таки стало більше. Порівняйте самі: 414 випадків протягом цілого 2022-го року, проти 212 пожеж лише за перші три місяці 2023-го року. Нагадаємо що за аналогічний період (січень – березень) торік відбулось усього 64 пожежі по всій території рф, це навіть втричі менше аніж цьогоріч.

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Легкозаймисті об’єкти: що на росії спалахує найчастіше?

Найкраще реагують на вогонь російські склади та заводи – понад 70% всіх випадків припадає саме на ці об’єкти. Також непогано показали себе торгові центри (12%) – зверніть увагу, всі пожежі відбувались вночі, тому масових жертв серед людей не сталося жодного разу.

Найчастіше на росії палали заводи, складські приміщення й ТРЦ

Інформація щодо пожеж на військових заводах та енергетичних об’єктах більше не публікується у російських ЗМІ. Або ЗМІ публікують тільки частину випадків, подають інформацію у скороченому вигляді, применшують масштаби руйнувань. Проте команда Molfar отримала повні дані напряму від компетентної людини, що має необхідні доступи. Таким чином в цьому дослідженні ми додатково змогли використати “закриту” статистику з державного реєстру надзвичайних ситуацій рф.

Радимо росіянам пильніше придивлятись до своїх знайомих, оскільки частина з них вже працює на перемогу України. 

Найбільш ефективними, з суб’єктивної точки зору, є пожежі на теплоелектроцентралях та важливих інфраструктурних об’єктах рф. Зокрема мова йде про підприємства, що пов’язані із виробництвом зброї, техніки, снарядів, патронів та іншого військового приладдя. Оскільки найгучніші пожежі та найбільші збитки ще попереду, пропонуємо вам свій власний топ-3 пожеж на росії за перші три місяці 2023-го року.

  1. У Красноярську спалахнув склад на площі 6000 квадратних метрів. До гасіння пожежі залучили 74 особи та 24 одиниці техніки.
  2. У Підмосков'ї спалахнув виробничий цех на площі 5000 квадратних метрів. У гасінні пожежі брали участь 55 рятувальників та 17 одиниць техніки.
  3. У підмосковному Одинцово спалахнув склад на площі 4000 квадратних метрів. У гасінні пожежі задіяли 83 особи та 23 одиниці техніки.

Динаміка свідчить нам про те, що кількість пожеж невпинно зростає. Принагідно зазначимо, що попереду літній сезон, який традиційно багатий на пожежі та техногенні вибухи на виробництвах. 

Типи легкозаймистих обʼєктів, які горіли найчастіше – динаміка по місяцях.
Зверніть увагу: з жовтня кількість пожеж суттєво збільшилась.

московська область палає найяскравіше: 11% всіх пожеж припадає на столичний регіон рф

11% – це загальний показник за всі 15 досліджених місяців. Якщо взяти лише останні три, то з 212 випадків – 35 сталися у московській області, це вже 16,5%. 

Мапа рф з усіма регіонами й кількостями пожеж з 01.01.2022 по 31.03.2022

За перші три місяці 2023-го року у московській області росії згоріли:

  • 8 торгових центрів;
  • 20 складських приміщень;
  • 6 заводів;
  • 1 енергетичний об'єкт.

Нагадаємо що за перші три місяці торік у московській області сталося лише 6 пожеж. Динаміка випадків тяжіє до збільшення.

Хіт-парад легкозаймистих регіонів російської федерації

Ми склали список з п’яти найбільш легкозаймистих областей рф, вказана кількість пожеж є сумою всіх випадків за останні 15 місяців. 

Згідно зі статистикою, топ-5 областей з найбільшою кількістю пожеж всіх категорій за 01.01.2022 – 31.03.2023

На графіку добре видно, що найнебезпечнішими для життя регіонами рф є обидва імперських центри – московський та ленінградський регіони російської федерації.

Також непогано підсвічені вогнями свердловська та ростовська області, а заразом й красноярський край. З ростовською областю все зрозуміло, вона знаходиться на кордоні з Україною, отже російська пропаганда звинуватить у пожежах українських диверсантів. Хоча це могла бути усього лише критична недбалість персоналу складів та заводів.

Що горить у цих легкозаймистих областях? Деталізуймо втрати рф нижче.

Типи об’єктів по регіонах рф, які горіли найчастіше

У лідерах знову склади та заводи, але горіли також й торгово-промислові та навіть воєнні об’єкти. Цікаво що у віддалених областях росії активно горять нафтопереробні об’єкти та об’єкти газомагістрального сполучення.

👉 Нагадаємо, що OSINT-спільноті Molfar вдалось підтвердити примусову депортацію росією з тимчасово окупованої території України – за різними оцінками від 300 до 700 тисяч українських дітей! І поки війна триває, це не остаточні цифри. 

Хто відповідальний за пожежі на росії: таємничий проєкт української розвідки BlackBox чи російські партизани?

Минулого разу ми висували дві гіпотези, які б пояснювали збільшення кількості пожеж на території російської федерації. Перша була пов’язана з українською розвідкою, друга – з російським рухом опору. Як це завжди й буває, правда знаходиться десь посередині. OSINT-спільнота Molfar, базуючись на оновлених даних по пожежах на території рф, наразі схиляється до гібридного варіанту. 

На графіку нижче зеленим кольором позначено час завершення зборів на секретний проєкт ГУР МО України під назвою BlackBox. З того часу кількість пожеж на рф потрошки, але почала невпинно збільшуватись. 

Динаміка виникнення пожеж на території рф за останні 15 місяців

Кожна рисочка графіку виглядає приємно, адже це багатомільйонні фінансові та суттєві матеріальні збитки для терористичного режиму російської федерації. Так, завершення зборів на BlackBox посприяло збільшенню динаміки пожеж. Разом з тим початок 2023-го року, який в Україні лагідно називають “контрнаступальним”, покращило динаміку ще більше. Отже, процес запущено, залишилося тільки спостерігати та продовжувати підтримувати Збройні Сили України.

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

📌📌📌

Що у 2022 році на росії горіло найкраще? Аналітика й прогнози від Molfar (попередній допис)

Гарний день той — який починається з вибухів і пожеж у російських містах. Ще приємніше дивитися статистику: лише за два останні місяці 2022 року кількість пожеж на росії подвоїлась. Так, саме тоді, коли Тарас Чмут й Ігор Лаченков оголосили про завершення зборів на таємничий “Black Box”. Цікаво, що найчастіше горіли склади в московській області, а ще були вибухи на заводах й у ТРЦ поблизу пітєра. 

Команда Molfar підготувала публікацію про наймасштабніші пожежі на росії, ТОП легкозаймистих областей рф та як часто горітиме московія цього року 🔥

Любимо дивитися на те, як горить росія: як поступово тліють клаптики ворожої держави, а русня метушиться й пише перелякані дописи в соцмережах, згадуючи квіти бавовни. А російські ЗМІ вкотре напишуть, що працівники курили там, де не слід було. Molfar порахували ці “цигаркові інциденти” — з 1 січня по 31 грудня 2022 року на росії зафіксовано пожеж і вибухів на 414 обʼєктах. Тільки в останні два місяці минулого року показник в середньому зріс на 26% на місяць. Тому вже навіть за найскромнішими підрахунками, у травні вийдемо на 100 пожеж у рф. 

Легкозаймисті обʼєкти рф: що горіло найчастіше?

Найчастіше горіли російські заводи й промислові обʼєкти, торговельно-розважальні центри й нафтосховища. Тішили феєрверками вибухи на російських газопроводах. Цікаво, що МНС рф у своїх звітах й статистиці за 2021 рік, наприклад, не включають пожежі на заводах, складах, ТРЦ. Лише за умови, що там були вибухи під час пожеж. Ймовірно, не виключенням стане й статистика за 2022 рік. Але ми допоможемо їм скласти той звіт. 

Найчастіше на росії минулого року палали заводи, складські приміщення й ТРЦ

Пожежі виникали на різних російських заводах: лакофарбових, текстильних, з хімікатами. Навіть улюблені росіянами спиртзаводи горіли. От, наприклад, в Бурмакіному 10 жовтня (тоді, коли росія вчинила масований ракетний й “шахідський” обстріл України) в цеху на військовому підприємстві АТ "6 АРСЕНАЛ" щось вибухнуло. Це стало причиною пожежі на 700 квадратних метрах. Тоді загинув 33-річний робітник, а ще двох співробітників було госпіталізовано.

В Бєлгороді 18 серпня горів склад з боєприпасами. Мер міста пояснив, що займання відбулося через “ефект лінзи у спекотну погоду”. Схоже, що + 17 за Цельсієм створює справжню небезпеку прикордонному з Україною російському місту. 
У жовтні, в Підмосков'ї спалахнув цех з виробництва креветок. До гасіння пожежі залучили 86 осіб та 29 одиниць техніки. Але треба було кликати бойових дельфінів, аби ті рятували постраждалих креветок. 

Але найкраще, коли в грудні, напередодні новорічних свят у Саратові горів склад з алкоголем. 

Та, направду, в росії торік були грандіозні пожежі, площа горіння яких вираховувалась тисячами метрів квадратних. Ми сформували власний ТОП3 наймасштабніших.

Які типи легкозаймистих обʼєктів горіли найчастіше. Як бачимо, починаючи із жовтня кількість пожеж суттєво зросла. Мабуть, теж через “ефект лінзи”. Чи може через “ефект чорного ящика”?

Кожна 10-та пожежа на росії — була у московській області

Мапа рф з усіма регіонами й кількостями пожеж у 2022 році

Проаналізувавши рейтинг найбільш небезпечних для життя росіян областей (у звʼязку із постійними вибухами й займаннями), улюблена ними московська область горіла найчастіше. З порахованих нами 414 випадків — 40 були на московщині. На другому місті — ленінградська. Там горів 21 обʼєкт. Третє місце у цьому рейтингу розділяють Бєлгородщина та Новосибірська область — по 17 пожеж кожна. І однієї пожежі не вистачило Ростовській області, щоб теж бути на третьому місці нашого рейтингу. 

Найчастіше пожежі виникали саме в Московській області. Вона — лідерка в рейтингу “легкозаймистих областей”

Якщо переглянути ці кейси по областях й проаналізувати, які типи будівель там горіли найчастіше, то категорично не рекомендуємо інвестувати у складські приміщення на Московщині. Як і зводити заводи там. Така ж ситуація в Ленінградській області. Мешканці ж Бєлгородської побоюватимуться жити біля нафтопереробних заводів та складських ангарів. 

Які типи приміщень й у яких областях горіли найчастіше

Індекс російської бавовни: якою є динаміка пожеж у рф за 2022 рік?

Не сказати б, що 2022 рік став дуже палким для росії — на території рф щось завжди горить. Але саме минулий рік став топовим, якщо порівнювати з 2021-им. А особливо тішить око статистика з жовтня. Тоді кількість займань, вибухів і пожеж на різних майданчиках перевалила за 40 у місяць. А в грудні це число складало вже рекордні 66!

Згідно зі статтею, всього 6 пожеж на об'єктах військової промисловості було зафіксовано за весь 2021 рік. У 2022 році це число зросло вдвічі. НПЗ та місця зберігання нафти у ковідний 2021 горіли всього 11 разів, тоді як за весь 2022 відомо про 24 пожежі.

Хто може стояти за підпалами у рф?

Варіант 1. У грудні минулого року колишній командир партизанського осередку на Донбасі Володимир Жемчугов в інтерв'ю сказав, що, ймовірно, за підпалами російських ТРЦ та складів можуть стояти партизанські легіони, як от "Свобода Росії" та "Атеш". А за враженням військових об'єктів — українські ДРГ. Ймовірно, вони або завербовані росіяни були причетними до підпалів, зокрема, на Пермському пороховому заводі й оборонних підприємствах у Дзержинську у травні, серпневому вибуху на Бєлгородському складі боєприпасів й оборонно-промисловому комплексі АТ "6 АРСЕНАЛ" у жовтні.

Варіант 2. В грудні Тарас Чмут (очільник БФ “Повернись живим”) та блогер Ігор Лаченков оголосили, що збір на загадковий “Black box” завершений. Волонтерам вдалося зібрати космічні 230 мільйонів гривень. Що у “чорній коробці” — загалу поки не кажуть. Але очільник ГУР, Кирило Буданов, сказав, що бокс виявився дуже ефективним. 

Як бачимо, з жовтня кількість пожеж у рф зросла. В цей самий час українці закінчили збір на “Black box”

Варіант 3. Є ще один спосіб — “секретний” — який ефективно спрацьовує віддалено. Ми поспілкувалися з людиною, яка дуже добре знає, як це влаштовано. Єдине, що можемо сказати, це те, що були непоодинокі кейси використання “секретного дистанційного способу” на територіях інших країн, коли знищували ворожі підприємства й заводи.

Як часто горітиме на росії у 2023 році? Прогноз від Molfar

Molfar, аналізуючи всю картину підпалів на росії, порахував, що тенденція зростання “бавовни” у рф щомісяця прогресуватиме. Тобто, якщо за останні 2 місяці в середньому було 64,5 підпали та, згідно з нашим прогнозом, цей показник зростатиме на 26 %, то вже у січні вийдемо на 83 пожежі у місяць. А при найпомірніших підрахунках у квітні буде 100 пожеж. І це як мінімум. 

Жовтими стовпчиками позначений прогноз — як часто й скільки пожеж виникатиме на росії 

Як Molfar підготував цей прогноз? 

1. Спершу ми врахували ретроспективні дані та експонентне згладжування.

2. Ми припускаємо, що диверсантів на території рф менше точно не стане. А після того, як росіяни дедалі частіше спостерігатимуть регулярні програші росії у війні в Україні та її прогалини всередині рф, то на співпрацю з нами йтимуть дедалі охочіше. Про це нам розповіли співробітники спецслужб. 

3. Людина, котра нам розповіла про ймовірне використання “секретного способу”, сказала й про те, яким чином були зроблені атаки й заразом порахувала, скільки потенційно їх ще може бути. 

Хай там як, а ми любимо, коли на росії щось горить. Впевнені, що ця тенденція буде шалено прогресувати.

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

❗️ Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

#Війна
Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами