Скільки потрібно грошей для поховання росіян?

Команда Molfar проаналізувала дані закупівель ритуальних атрибутів: домовин та патологоанатомічних мішків. Починаючи з січня 2020 по липень 2022 рф ховає все більше і більше росіян. Загалом з початку 2022 року вже було витрачено майже 3$ мільйони на поховання “хороших руських”.

Репрезентативний графік за період від березня 2020 по липень 2022 показує наскільки збільшились витрати рф на ритуальні послуги. Якщо порівнювати березень-липень кожного року, то у 2020 на тендери було витрачено $1.3m, у 2021 витрати виросли на 7.7% і склали $1.4m. Однак, у перші півроку 2022 витрати зросли на 100%, і склали вже $2.8m. 

Щомісячні витрати на ритуальні атрибути з 2020 по 2022 рік
 

Влада рф цинічно готувалась до масових вбивств та поховань. Напередодні повномасштабного вторгнення, у грудні 2021 року рф розробила новий ГОСТ для поховання людей і тварин у військовий та мирний час. Згідно з новими правилами, органам виконавчої влади регіонів та органам місцевого самоврядування необхідно створювати запаси коштів для проведення термінових поховань, у тому числі для закупівель трун, патологоанатомічних мішків, дезинфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту шкіри та органів дихання.
 

Якщо порівнювати із попереднім роком, то у 2022 на ритуальну атрибутику вже витрачено на 100% більше коштів. Імовірно, мішки закуповували заздалегідь, адже у грудні 2021 витрати склали $645k – це 25% від загальних витрат за рік.

В яких російських містах купують найбільше домовин?

Продаж ритуальної атрибутики здійснюється за системою тендерів. Так, щоб приховати великі закупівлі в окремих регіонах, російська влада вдається для маніпуляцій: тендери виграють компанії із майже тих самих областей. Таким чином статистика залишається без змін, й реальна картина необхідності поховання людей по регіонах залишається таємницею.

Тенденція змін кількості тендерів на різні ритуальні атрибути у містах рф від початку 2020 до 2022

Звісно, за імперські забаганки кремля гинуть не люди з мск чи спб, а представники нацменшин з депресивних регіонів рф. Наше розслідування показало, що найбільше відправляють на війну бурятів. Хоч вони й складають лише 0,3% від загальної кількості населення. 
 

Кількість загиблих військових рф по регіонах

Таким чином політика росії досить прозора: провести етнічні чищення через “природні процеси” війни проти сусідніх суверенних держав. До того ж після внесення росії до списку країн, що займаються торгівлею людьми, через вивезення українців на підконтрольні рф території – можна прослідкувати ще одну тенденцію російського уряду. Прикриваючись війною, “вкрасти” якомога більше українців для заселення депресивних регіонів рф з метою покращення національного генофонду. 

Зв’язатися з нами