Тіньова пропагандистка рф: федулкіна (прокаєва) анна павлівна

Федулкіна (Прокаєва) Анна Павлівна (18.07.1971)

Рання діяльність. Згідно з інсайдом, народилася у владивостоці. У 1991 працювала у газеті “Утро россии” у владивостоці. На серпень 2022 проживає у москві.

Полилог

З 2006 зазначена співвласницею PR-консалтингу “Полилог”, яке засноване у 2002 громадянським чоловіком Анни, Олегом Карпіловим. У жовтні 2002 разом із Левенчуком Анатолієм Ігоровичем він зареєструвавИ-бизнес Агентство "Полилог”, а у листопаді 2002 став єдиним засновником ООО Агентство “Полилог”.

З 2014 по 2015 заступником гендиректора “Полилогу” був Павло Дорошенко – близький друг Федулкіной. Дружина Павла, Наталія Дорошенко з сином Федулкіної Костянтином, має спільний проект по виготовленню стендів для виставок Stand-Do, який обслуговує заходи “Полилога”.

У 2015-2016 “Полилог” уклали 4 контракти з “Росатом” на суму $120k. У 2017, згідно зі статтею (1, 2), “Полилог” співпрацював із колишнім начальником Управління по роботі з регіонами “Росатом” Олександром Харичевим (2013-2017), коли гендиректором “Росатома” був Сергій Кирієнко (2005-2016). Станом на серпень 2022 Харичов працює в Адміністрації президента росії (АП) в Управлінні Президента із забезпечення діяльності Держради і перебуває в команді Сергія Кирієнка, першого заступника керівника АП рф.

З 2017 по 2018 за держконтрактом на суму $60.46m з "РТ-Капитал”, дочірньої компанії державної корпорації “Ростех” по роботі з проблемними активами, Федулкіна випустила 12 прес-релізів та вела аккаунт “РТ-Капитал” у FB.

Станом на 2018 Анна була виконавчою директоркою “Полилога”. Згідно з інсайдом, у квітні та у липні 2019 отримувала заробітню плату від “Полилог” ну суму $4.28k за кожен місяць.

У 2020-2021 “Полилог” отримали 4 контракти “Ростуризму” на проектування та розробку ІТ прикладних завдань та тестування ПЗ, а також техпідтримку ІТ на суму $218k. У 2020 “Полилог” отримали 5 контрактів від “Росстандарту”, з яких 2 на проектування та розробку ІТ прикладних завдань та тестування на суму $107k. З 2020 син Анни, Костянтин Федулкін займає посаду гендиректора розробника ПЗ “Restate Labs”, яка займається техпідтримкою з інформаційних систем “Ростуризму” і розробкою відомостей для “Росстандарту”.

На серпень 2022 ООО Агентство “Полилог” було постачальником у 204 держконтрактах для 45 замовників на суму $27.4m.

Фінансові показники ООО Агентство “Полилог” | Повний звіт
Топ-5 замовників ООО “Агентство Полилог” за сумою контрактів | Повний звіт
Топ-5 замовників ООО “Агентство Полилог” за кількістю | Повний звіт
Замовники ООО “Агентство Полилог” за 2022 | Повний звіт

Відповідно до відгуків про “Полилог” компанія використовує безкоштовний труд (1, 2, 3), також є повідомлення, про те що, швидко звільняються працівники та сіру зарплату(1, 2).

Corporate travel

З 2012 по березень 2018 була (1, 2) виконавчою директоркою у організатора заходів Corporate travel

Компанія заснована у 2003 під назвою ООО “Вояж Тур” Карпіловим Олегом. На 2006 “Полилог” вказані партнером проекту.

У липні 2012 Вояж Тур уклали державний контракт з Адміністрацією Президента і Урядом Республіки саха (якутія) на суму $6.83k на розміщення представників адміністрації в готелі з 06.09.2012 по 09.09.2012 для участі у “Діловому саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва”, який проходив у владивостоці. Однак, згодом адміністрація подала в суд на компанію, через те, що вони скасували угоду, але Вояж Тур не повернули гроші за бронювання. Суд не задовольнив позову і визнав доводи позивача недостатніми.

У 2014, згідно з позовом ЗАО “Банк Русский Стандарт”, суд стягнув $129k з ООО “Вояж Тур” за шахрайські операції по еквайрингу. Імовірно після судової справи назва компанії була змінена.

У січні 2020 Федеральне державне підприємство Відомча охорона залізничного транспорту рф (ФДП ВО ЖДТ) уклали договір з Корпорэйт Трэвэл на надання послуг з підготовки та організації проведення навчально-методичного збору з начальниками загонів філій ФДП ВО ЖДТ у сочі з 6 по 10 квітня на загальну суму $40k. У березні 2020 через епідемію коронавірусу Корпорэйт Трэвэл запропонували перенести захід на жовтень 2020, але ФДП ВО ЖДТ вирішили повністю відмінити його. Корпорэйт Трэвэл повернули гроші, але утримали $3.73k, через що замовник подав до них в суд. У зв’язку з тим, що Корпорэйт Трэвэл не надіслали доказів про витрачені кошти, суд задовольнив позов про стягнення з них $3.73k.

Фінансові показники ООО “Корпорэйт Трэвел” | Повний звіт

Вояж Авиа

У 2007 Карпілов засновує ще одне туристичне агентство ООО “Вояж Авиа”, де до червня 2017 Анна була керівницею.

Фінансові показники ООО “Вояж Авиа” | Повний звіт

У 2011-2013 компанії отримали негативні відгуки від співробітників:

 • зарплати – сіра, а лікарняні та відпустка з розрахунку білої зарплати”;
 • “велика кількість недоліків”; 
 • “зарплата сіра, працівники швидко звільняються”;
 • “зарплата не відповідає об'єму, хамська поведінка керівництва з підлеглими, погано відгукується про керівництво (“беда”), яким є дружини засновників, не доплатили $0.1k коли розраховувалися зі співробітником”.

У 2019 Карпілов виходить зі складу засновників “Вояж Авиа” і ймовірно продає юрособу.

Поточна діяльність

ЭИСИ

У березні 2017 було створено (1, 2) НКО “Экспертный институт социальных исследований” (ЭИСИ), його засновниками є: МГУ, СПбГУ, ЛГУ имени Пушкина, ВШЭ, Российская ассоциация по связям с общественностью (РАСО) і Российское общество политологов, 24 листопада 2021 записи про засновників були видалені. У квітні 2017 Анна оголошена (1, 2) його виконавчим директором, в цьому ж місяці центр пройшов реєстрацію в Міністерстві юстицій. У вересні 2017 у єдиний день голосування ЭИСИ заявили, що російська виборча система відповідає стандартам ОБСЄ, яка за низкою показників є “еталонною з точки зору демократії”.

У травні 2017 член ради директорів ЭИСИ Гліб Кузнєцов сказав, що інститут є "майданчиком взаємодії експертної спільноти, політтехнологів та влади".

З серпня 2017 ЭИСИ заснував ділову газету "Взгляд". Посаду генерального директора займає Костянтин Кондрашов, який включений до списку російської опозиційної організації Free Russia Forum “PUTIN'S LIST”, де публікуються прихильники політики путіну та підтримує війну в Україні.

У грудні 2017 Гліб Кузнєцов заперечував (1, 2) зв'язок з Кремлем і стверджував, що вони є “громадською, майже благодійною організацією”.

Згідно з інсайдом, у 2019 на посаді гендиректора ЭИСИ, отримала дохід у розмірі $145k. У 2019, згідно з інсайдом, отримала дохід від “Полилогу” у розмірі $2.72k.

У квітні 2022 АНО ЭИСИ виграла 1 тендер на суму $1.34m на послуги в галузі виконавських мистецтв для ФГБУК “Росконцерт”, але конкурс не проводився (1, 2). Згідно зі статтею на травень 2022, ЭИСИ є підрядником “Росконцерта” з держконтракту на організацію марафону “za россию”. Сайт, на якому розміщені афіші заходів, зареєстрований новинником Ярославля “Улица свободы” (на серпень 2022 отримали 47 держконтрактів на $2.71m), власником якої є колишній заступник гендиректора “Полилога” Павло Дорошенко, а гендиректором Наталія Дорошенко.

На липень 2022, згідно зі статтею опозиційного росЗМІ “Проект медиа”, ЭИСИ отримує гроші від дочірніх підприємств держкорпорацій “Ростеха” та “Росатома” для проведення фальсифікованих досліджень, які замовляє Кремль.

На серпень 2022 офіси ЭИСИ та “Полилог” розташовані у москві за однією адресою (1, 2).

Згідно з профайлом ЭИСИ, є членом РАСО, але на сайті РАСО Федулкіної немає (1, 2).

Бізнес сина

З 2018 син Анни, Костянтин Федулкін, працює гендиректором розробника ПЗ “Restate Labs”, серед замовників яких “Ростуризм”, “Росстандарт”, “Информационный альянс Атомные города”.

У 2019 Наталія Дорошенко спільно з сином Федулкіною Костянтином, стала співзасновником виробника стендів для виставок Stand-Do, який обслуговує заходи “Полилога” і нібито працював “з першою особою” (не уточнюють з ким).

У 2020 Restate Labs займалися техпідтримкою з інформаційних систем “Ростуризму” і розробкою відомостей для “Росстандарту”. 

Пропагандиська діяльність “ЭИСИ”

В 2019 “ЭИСИ” написав рекомендації “100 шагов. Что делать в статусе врио главы региона?”. По інформації видання РБК, ці рекомендації збігаються з позицією внутріполітичного блока Кремля, з приводу того, якими повинні бути передвиборчі кампанії. Згідно з рекомендаціями “ЭИСИ”, зачистка політичного поля зі своєчасним усуненням із виборчих перегонів потенційно небезпечних конкурентів перестає бути панацеєю від усіх проблем. В умовах зростання соціального невдоволення, за відсутності позитивної пропозиції та якісної комунікації між владою та суспільством потенційно небезпечним може виявитися навіть технічний кандидат. З чого можна зробити висновок, що це є методичка по боротьбі проти стратегії “Умное голосование”, яку запропонував Олексій Навальний, щоб знизити результати партії “Единая россия” на виборах.

В 2021 “ЭИСИ” залучався до пропаганди вакцинації російською вакциною проти Covid-19.

В квітні 2022 “ЭИСИ” представив доповідь про військові злочини НАТО, в якій інформація була переінакшена з пропагандиською ціллю, у тому числі подавалася спотворена інформація про війни в Іраку, Афганістані, Лівії. Також один із політологів “ЭИСИ” заявив, що наявність у Маріуполі такої великої кількості мирних жертв може мати "окультно-містичну мотивацію", тобто бути наслідком жертвопринесення.

В травні 2022 “ЭИСИ” організував круглий стіл “Миссия россии в мире”, на якій обговорювався перехід світового устрою до “багатополярного”, а також роль росії у новій системі світу. Також “ЭИСИ” випустив статтю, про те як фактчекінг “погано” впливає на свободу слова, щоб все виглядало “не так однозначно”. 

В липні 2022 “ЭИСИ” організував круглий стіл “Героизм участников специальной военной операции — один из главных факторов роста поддержки действий российской армии на Украине”, де обговорювали “героїзм” росіян в минулому і зараз, в тому числі і у війні з Україною.

В серпні 2022 згідно зі статтею Meduza.io, їх виданню вдалося роздобути одну з методичок, написаних “ЭИСИ”, в якій були рекомендації щодо порівняння війни з Україною з Першою світовою війною. При згадці про вільні ЗМІ, там рекомендується використовувати тези про спонсорування більшовиків Німеччиною на початку 20 сторіччя та масові заворушення в 1917. У всіх людей є однозначно сформована думка про Першу світову війну, тому вони намагаються зробити так, щоб ті люди, в яких про війну з Україною думка ще не сформована, Україну асоціювали з Німеччиною часів Першої світової. В цій методичці виправдовуються війни, які розв’язала рф, тим, що це колоніальні претензії Заходу, а вона лише захищає “братські народи”. В інших методичках для російських ЗМІ рекомендується у розв'язуванні війни звинувачувати "колективний Захід" та стверджувати, що Україна мала стати плацдармом нападу на рф. В методичках багато історичних паралелей. Згідно з методичками, одна із цілей війни – боротьба з безбожниками. 

Якщо розглянути деякі тези з цих методичок, ми побачимо, що вони намагаються синхронізувати всю вертикаль влади та ЗМІ в інформаційному полі. Так, наприклад, в 2007 президент рф в Мюнхені виголосив промову, яка зараз відобразилася в методичці, для того щоб всі ЗМІ повторили те ж саме. У вересні 2021 президент рф вихваляв Олександра Невського, тепер у методичці їх порівнюють, а після виходу методички на сайті одного з провладних видань з’явився текст, порівнюючий битву на річці Нева з нападом рф на Україну. Більшість населення рф вважає Олександра Невського героєм і великим полководцем, пропаганда намагається зробити так, щоб президент рф з ним асоціювався. Також ці методчики продовжують ідейно промову президента рф 24.02.2022. 16.03.2022 президент рф заявив, про те, що росіяни зможуть відрізнити "патріотів" від "зрадників", що потім теж відображено у методичці, одним із аспектів тут являється ідея – хто не підтримує війну, той є зрадником. 

З цього можна зробити висновок, що спочатку інформацію поширює президент, потім цю інформацію переписують та доповнюють, дають роз’яснення, намагаючись подати як правду, це все зводять до виду рекомендацій та розсилають всім підконтрольним владі ЗМІ для тиражування інформації.

Негатив

 • брат Анни, Прокаєв Роман Павлович – наркоман, що був затриманий у 2008 за зберігання гашишу та погрожував дружині;
 • тітка Анни, Любов Гринько, проживає у Луганську та має онуків в Одесі;
 • Анна, її син Костянтин та бізнес-партнери по “Полилог” приймають участь у розпилі російських тендерів, з 2011 отримавши загальну суму $27.4m;
 • завдяки зв’язкам з Олександром Харичевим, Анна влаштувала свою подругу Ольгу Глацьких на посаду директорки Департаменту молодіжної політики свердловської області;
 • з квітня 2011 по грудень 2018 “Полилог” отримали від “Ростуризму” контрактів на суму $1.86m. Керівником тоді був Олег Сафонов, якого у 2015 ФБК звинуватили у володінні нерухомістю на Сейшелах;
 • у 2014 згідно з позовом ЗАО "Банк Русский Стандарт", суд стягнув $129k з ООО “Вояж Тур” за шахрайські операції по еквайрингу, на той час Анна займала посаду виконавчого директора ООО “Вояж Тур”.
 • наглядову раду ЭИСИ очолює депутат "Единая россия” та член переговорної групи рф у Російсько-Українській війні Борис Гризлов, близький до першого заступника керівника Адміністрації президента рф Сергія Кирієнко. У 2015-2016, коли Борис та Сергій працювали членом та головою Наглядової ради “Росатом” та гендиректором “Росатома” відповідно, “Полилог” уклали 4 контракти з “Росатом” на суму $120k;
 • з березня 2019 по листопад 2021 “Полилог” отримали контрактів від “Ростуризму” на суму $1.2m, керівник якого, Зарина Догузова, згідно з розслідуванням Фонда боротьби з корупцією (ФБК) на 2021, володіє гардеробом вартістю ~$410k і отримала через списки потребуючих від держави квартиру, риночна вартість якої ~$819k.

Сім'я

 • Карпілов Олег Павлович (18.07.1968, FB, Inst, [email protected], +79037260406, +79037260347, ІНН 254005598928) – хлопець або громадянський чоловік. У 2000 заснував ООО “И-бизнес Агентство "Полилог”, яке було зачинене в 2014. У 2002 разом з Федулкіною заснували PR-консалтинг “Полилог”. У 2003 заснував турагенство ООО “Корпорэйт Трэвел”, в якому з 2012 по 2018 виконавчим директором була Федулкіна. З 2005 по 2013 значився засновником телекомунікаційної компанії ООО “Интелеком”. У 2007 заснували турагентство ООО “Вояж Авиа”, в якому до червня 2017 Федулкіна була керівником. В 2011 купив автомобіль Lexus LS600Н р.в.2010, номер Р267ОВ77, VIN JTHDU46F105015696 (~$51k- $61k). В 2013 брав мікрозайм на сумму $0.28k, вказавши зарплату $0.63k. На 2019, згідно з інсайдом, прописаний разом з Анною за адресою москва, Новочеремушкинская 23, корп 2, кв 8;
 • Прокаєв Роман Павлович (17.08.1982, паспорт 0501347604, ІНН 253704615518, +79296658817) – брат. Був прописаний з Анною за адресою владивосток, Гульбиновича 29, кв. 176. Згідно з інсайдом, в 2006 був підозрюваним за наркоманію, а в 2008 затриманий за зберігання гашишу. В 2009 побив дружину Аданову Анну Віталієвну і погрожував їй розправою. В 2014 в московській області зареєстрував ФОП з основним видом діяльності – неспеціалізована оптова торгівля. В 2018 діяльність ФОП припинена. У 2019 працював кур'єром на “Корпорэйт трэвел”;
 • Прокаєва Надія Сергіївна (10.06.1948, OK, паспорт 0597044595, ІНН 253704671209, водійське посвідчення ЕТ 288496, +79242368386, +79242368385, +73902368390, +79242385284) – імовірно, мати. Була прописана з Анною за адресою владивосток, Гульбиновича 29, кв 176. У 2019 працювала в мережі аптек “Фармация”. Згідно з інсайдом, володіє земельною ділянкою площею 1000 кв. м за адресою Приморский край, Артем, урочище “Соловей Ключ”, с/т “Аралия-2”, участок №21;
 • Прокаєв Ігор Романович (02.10.2007, ІНН 253713386705) – племінник, син Прокаєва Романа. Прописаний разом з Надією і Романом за адресою владивосток, Адмирала Кузнецова 44а, кв. 90 и по ул. Гульбиновича;
 • Прокаєв Павло Сергійович (09.10.1945, 253706074800) – батько. Був прописаний з Анною за адресою владивосток, Гульбиновича 29, кв 176. Працював на заводі “Радиоприбор”, який виробляє зброю та боєприпаси;
 • Федулкін Костянтин Олексійович (30.09.1994, [email protected], FB, VK, TG, OK, паспорт 4515221181, ІНН 772798563306, +79167575496) – імовірно, син. Прописаний з Анною за адресою москва, Новочеремушкинская 23, кор 2, кв 8. Згідно з Li, з 2016 працює Event manager в “Полилог”. А з 2018 займає пост гендиректора розробника ПО “Restate Labs”, серед замовників яких “Ростуризм”. З 2019 засновник виробника стендів для виставок Stand-Do. Гендиректором ООО “Стенд-До” вказаний бізнес-директор “Полилога” Артем Боровий;
 • Федулкін Олексій Геннадійович (03.02.1971, паспорт 0503216365, ІНН 253712771140, OK, VK) – колишній чоловік, проживає у владивостоці. В OK в друзях Костянтин Федулкін. В 2008 працював у рибництві ООО "Звезда востока". З 2015 одружений (1, 2) на Світлані Золотаревій, ймовірно вони разом з 2007, так як Олексій в VK підписаний на Кирила Федулкіна і на фоні аватарки дитини весільна фотографія Олексія та Світлани;
 • Прокаєва Євгенія Анатоліївна (25.05.1973, OK, VK, FB, skype: malishka-73, паспорт 6418966167, Снилс 06226076238, ІНН 650100598368, +79625802482) – родичка. На 2021 працювала бухгалтером у роздрібному продавці харчування та напоїв ООО “Данмакс”. Прописана за адресою южно сахалинск, Тихоокеанская 26, кв 58. На серпень 2022, має ФОП на надання послуг перукарнями та салонами краси;
 • Прокаєва Катерина Анатоліївна (16.07.1974, OK, VK, [email protected], паспорт 6419999319, ІНН 650102568270, +79625802556) – імовірно двоюрідна сестра. Прописана за адресою южно сахалинск, Комсомольская 190а, кв 49. Одружена за Романом Ігнатовим, є син Ярослав. В 2020 працювала на ФОП Прокаєвої Євгенії, імовірно перукарем;
 • Прокаєва Анастасія Романівна (02.01.1999, VK, Inst, Inst2, FB, TW, skype: prokmouse99, паспорт 6412822203, +79624196286) – імовірно, донька Прокаєвої Катерини. Прописана за адресою южно сахалинск, Комсомольская 190а, кв 49. Працює візажистом. В VK вказує, що проживає у Томську; 
 • Гринько Любов Сергіївна (27.11.1949, OK, VK, ІНН 1822816121, +380959346861, паспорт ЕК438693, [email protected]) – тітка. В ОК вказує, що проживає у Луганську. Є чоловік Володимир. Онука Любові Анастасія Ходакова проживає в Одесі;
 • Ходакова (Гринько) Віра Володимирівна (07.08.1981, ІНН: 2980411384) – імовірно донька Гринько Любові, одружена з Романом Ходаковим (11.04.1990, VK), проживають в Луганську;
 • Ходакова Анастасія (VK) – онучка Любові Гринько, проживає в Одесі;
 • Ходаков Данил (28.01.2001, VK) – брат Анастасії Ходакової. Наталія Ходакова викладає пости на його сторінці VK;
 • Ходакова Наталія (VK) – родичка Романа Ходакова, викладає пости на його сторінці VK. Проживає у Луганську;
 • Гринько Володимир Андрійович (19.05.1948, ІНН: 1767111958, +380506963741, паспорт ЕК438706) – чоловік Любові, батько Ходакової (Гринько) Віри;
 • Гринько Юлія Володимирівна (21.11.1972, ІНН: 2662301584, Паспорт: ЕК700218, VK) – в VК вказує, що проживає в Луганську;
 • Прокаєва (Лєпьохіна) Наталя Василівна (11.06.1953, +72557402582, +74242222557, OK) – прописана за адресою южно сахалинск, Тихоокеанская 26, кв 58. З 2005 значиться президентом некоммерційного партнерства “Объединение парикмахеров сахалина”

Зв'язки

 • Гризлов Борис В'ячеславович (15.12.1950) – надзвичайний і повноважний посол рф з червня 2022. У грудні 1999 обраний депутатом Держдуми від партії "Единство", а в 2000 став керівником фракції "Единство" у Держдумі. З травня 2000 став представником Думи зі зв'язків із країнами G7. З 2001 до 2003 був Міністром внутрішніх справ рф. З 2002 обіймає посаду голови Вищої ради партії "Единая россия". З 2003 по 2011 обіймав посаду Голови Державної думи рф IV і V скликань. 
  У 2007 Гризлов разом з академіком “Российской академии естественных наук” Віктором Петриком подали заявку на патент за способом очищення рідких радіоактивних відходів. З 2009 Гризлов почав активно просувати програму з очищення води для населення “Чистая вода” з використанням винаходу Петрика, а Петрик подякував Гризлову та Сергію Кирієнку за допомогу в розробці. У 2010 Комісія з боротьби з лженаукою заявила, що в патенті нічого нового немає і проект буде використаний для розкрадання бюджетних коштів. Наприкінці 2010 уряд рф прийняв постанову “О федеральной целевой программе “Чистая вода” і виділили $10.93b (в т.ч. $296m з федерального бюджету). 
  З 2011 до 2016 був Постійним членом Ради безпеки рф. У листопаді 2012 путін призначив Гризлова членом та головою Наглядової ради держкорпорації “Росатом”, а у 2016 посаду Гризлова зайняв Сергій Кирієнко
  З 2014 знаходиться під санкціями ЄС, Канади, Австралії, Швейцарії. 
  У 2015 призначений повноважним представником рф у Контактній групі з врегулювання ситуації в Україні. 
  У грудні 2016 обраний головою ради директорів виробника авіабомб та ракет “Тактическое ракетное вооружение”. З березня 2017 очолив наглядову раду ЭИСИ. У січні 2022 призначений надзвичайним і повноважним послом рф у Білорусі. У березні 2022 увійшов до складу переговорної групи рф у російсько-Українській війні;
 • Кирієнко Сергій Владиленович (Ізраїль, 26.07.1962) – на серпень 2022 – перший заступник керівника Адміністрації президента путіна. З 1992 до 1997 обіймав посади гендиректора молодіжного концерну АМК, голови правління банку, президента нафтової держкомпанії “НорсиОйл”. У травні 1997 став першим заступником міністра палива та енергетики росії. У березні 1998 призначений виконувачем обов'язків глави уряду. У серпні 1998 пішов у відставку, після чого був лідером партій та політичних рухів “Новая сила” (1998) і “Союз правых сил” (1999-2000). У 2001 став головою Державної комісії з хімічного роззброєння. У 2005 призначений головою Федерального агентства з атомної енергії росії (“Росатома”), в 2007 – генеральним директором держкорпорації "Росатом", а в 2016 змінив Бориса Гризлова на посаді керівника Наглядової ради "Росатома". У 2016 призначений путіним першим заступником Адміністрації президента. Після перемоги путіна на виборах у 2018, Кирієнка був нагороджений званням Герой росії. У квітні 2022 став куратором взаємодії рф з “ЛНР”, “ДНР”, а також іншими окупованими територіями України (1, 2). У квітні, червні та липні 2022 відвідував Донецьк, Мелітополь, Бердянськ і Херсон (1, 2, 3), під час візиту заявив, що включення територій до складу рф "буде повноцінним, за аналогією зі входженням Криму". Після візиту Кирієнка, призначені рф місцеві “глави військово-цивільних адміністрацій” заявили про початок підготовки до референдуму, а також про те, що на окупованих територіях здійснюватиметься видача російських паспортів “мешканцям усієї України незалежно від місця реєстрації”. Щодо Кирієнка у 2020-2022 введені санкції ЄС, Великобританії, Нової Зеландії, Японії та США, також США та Канада ввели також санкції проти сина Кирієнка Володимира (1, 2, 3, 4, 5). 
  Син Сергія, Володимир Кирієнко, з 2017 по грудень 2021 був першим віце-президентом ПАО “Ростелеком”. У 2018 відзначений подякою президента росії, за участь у технічному оснащенні президентських виборів. З грудня 2021 працює CEO соцмережі VK. У березні 2022 доданий до списку санкцій США, після чого публічна компанія з управління активами Prosus Naspers, власник 25.9% акцій VK Group оцінкою в $700m, оголосили про продаж своєї частки і розпустила своїх директорів у VK. 
  На серпень 2022 є членом ради директорів: АО “ЦТВ”, ООО “Т2 РТК Холдинг”, ООО “Открытая мобильная платформа”, ООО “Вотрон” та ООО “Медиа-Телеком”;
 • Глацьких Ольга Вячеславівна (13.02.1989, FB, Inst) – на серпень 2022 є директором “Русского Экологического Фонда” у свердловській області. З 2001 по 2005 входила до складу збірної команди росії з художньої гімнастики. 2004 стала чемпіонкою в групових вправах на Олімпійських Іграх в Афінах. 2011 закінчила МГУ Ломоносова за спеціальністю “політолог”, 2012 – Финансовую Академию при Правительстве российской Федерации за спеціальністю “фінансовий менеджмент”. З 2011 до 2013 була помічником керівника “Ространснадзор”. З 2015 до 2016 Ольга працювала в “Полилоге”, виконавчим директором якого на той час була Анна Федулкіна. Згідно зі статтею на грудень 2018, у 2016 отримала посаду директора Департаменту молодіжної політики свердловської області завдяки зв'язкам Анни та Олександра Харичева. Також, згідно з чутками, її планували призначити віце-губернатором свердловської області, але після висловлювань Ольги, що "держава не просила батьків народжувати дітей", її кандидатуру зняли. У 2018 Глацьких підписала заяву про відставку з посади директора Департаменту молодіжної політики;
 • Сафонов Олег Петрович (26.05.1969) – глава “Ростуризму” з 13 травня 2014 по 5 лютого 2019. З квітня 2011 по грудень 2018 “Полилог” отримали 35 контрактів від “Ростуризму” на суму $1.86m. В 1991 закінчив Государственную финансовую академию за спеціальністю “фінанси та кредит”. З 1991 по 2003 працював в російських банках: УАКБ “УНИКОМБАНК”, АКБ “Восточно-Европейский инвестиционный банк”, АКБ “Союзавиакосмос”, АКБ “ОРГРЭСБАНК”. В 2003 призначений керівником фінансового департаменту Фондової біржі “российская Торговая Система”. З 2005 по 2007 був президентом ОАО Фондової біржі “российская Торговая Система”. З 2009 по 2010 – заступник гендиректора по економіці і фінансам ОАО “НПК “Уралвагонзавод”. З 2010 по 2014 займав посаду фінансового директора ОАО “Центр Наукоемких Технологий”. В 2015 Фонд по борьбе с коррупцией (ФБК), яким керував Навальний, звинуватив Сафонова у володінні нерухомістю на Сейшелах; 
 • Догузова Зарина Валеріївна (24.04.1985) – керівник “Ростуризму” з 2019. З березня 2019 по листопад 2021 “Полилог” отримали контрактів на суму $1.2m. В 2008 закінчила факультет журналістики в МГИМО. З 2008 по 2012 працювала в департаменті прес-служби і інформації уряду росії, де, згідно зі статтею, займалась підготовкою виступів путіна. З 2012 по 2019 працювала в управлении президента по общественным связям и коммуникациям. В 2015 стала главою департаменту з супроводу великих міжнародних заходів. В липні 2021 ФБК опублікував розслідування, згідно з яким, Зарина володіє гардеробом вартістю ~$410k і отримала від держави квартиру, риночна вартість якої ~$819k, через списки потребуючих;
 • Абрамов Алексей Владимирович (16.09.1979) – керівник “Росстандарту” з 2014 по 2020. З 2000 по 2004 працював помічником адвоката. З 2004 по 2006 займався експертно-правовим напрямком в громадській організації “Опора россии”. З 2006 працював експертом в Центрі правової підтримки місцевого самоврядування. В 2007 був віце-президентом Центра публічних реформ. З 2008 по 2013 був помічником першого віце-прем'єра рф Ігоря Шувалова, курирував питання технічного регулювання і стандартизації, розвитку інституту інтелектуальної власності, підтримки малого і середнього підприємництва. В 2013 назначений заступником керівника “Росстандарту”, а з 2014 по 2020 став його керівником;
 • Шалаев Антон Павлович (21.07.1978) – керівник “Росстандарту” з 2020. З 1996 по 2000 працював викладачем англійської мови, а з 2000 по 2002 – викладач дисциплін "Управління якістю" та "Стандартизація та сертифікація" у московському державному авіаційному інституті. З 2002 по 2004 працював у закордонних організаціях з сертифікації. З 2004 по 2011 був керівником зовнішнього органу з сертифікації, а пізніше заступником генерального директора. У 2009 став генеральний директор компанії “ТЮФ Интернациональ РУС”, дочірньої компанії німецького концерну з аудиту та сертифікації TUV Rheinland. З 2012 до 2015 працював заступником генерального директора ФГУП “Научно-исследовательский институт стандартизации и унификации”. З 2015 по 2016 був радником директора ФГУП "Всеросійський науково-дослідний інститут стандартизації та сертифікації в машинобудуванні". У 2016 призначений заступником керівника “Росстандарта” Абрамова Олексія;
 • Голубєв Ігор Олександрович (26.02.1979, VK, +79057465798, [email protected], паспорт 4508358919) – довірена особа при купівлі авто;
 • Коняєв Михайло Юрійович (20.03.1978, VK, VK2, +89851170580) – довірена особа при купівлі авто.

Локації

 • у 2008 була в Австралії;
 • до 2012 жила і працювала у владивостоці (1, 2);
 • до 2013 подорожувала у Венеції, Італія;
 • у 2013 переїхала до москви (1, 2);
 • у 2014 разом із Олегом Карпіловим була у сочі;
 • у липні 2021 разом із Олександром Харичевим була почесною гостею на форумі політологів “Дигория” у сочі.

Майно

 • квартира за адресою москва, Новочерушкінська 23, корпус 2, кв 8;
 • квартира за адресою владивосток, Гульбиновича 29, кв 176;
 • автомобіль Toyota Land Cruiser 200, р.в. 2018, номер С200НА799, VIN JTMHX02J304173086;
 • автомобіль сірий Toyota Land Cruiser 200, р.в. 2012 номер В498МТ197, VIN JTMHX05J504015831;
 • автомобіль червоний Lexus RX, р.в. 2021, номер К005АК799, VIN JTJBZMCA002022334;
 • автомобіль чорний Toyota Land Cruiser 200, р.в. 2016, номер Р457ТА777, VIN JТМНХ02J404129744;
 • автомобіль сірий Lexus GS250, р.в. 2012, номер У278ТУ197, VIN JТНВF1ВL805000320.

Документи

Паспорт 0503570981, 4516778875, ІНН 253715682019, водійське посвідчення АБ 50171.

Контакти

FB, Inst, OK, [email protected], [email protected], [email protected], +79166675857, +79037260347.

Дотичні розслідування
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic

Аналізуємо статтю The Atlantic, в якій журналісти пишуть, що перед ракетними ударами по Україні росія купує супутникові знимки у західних компаній. Аналітики Molfar перевіряють цю гіпотезу.

“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?
“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?

Фейки російської пропаганди про захисників "Азовсталі". Спільнота волонтерів Molfar разом із ГО "Спільнота Оленівки" підготували матеріал, що розвінчує брехливі тези кремля про захисників Маріуполя.

ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar
ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar

Бізнес яких країн допомагає росії у війні проти України, обходячи санкції, які були накладені на рф. Редакція сайту Molfar підготувала цей перелік на основі OSINT-розслідувань аґенції, які були опубліковані у період з травня 2023 по травень 2024 року.

Зв’язатися з нами