Ельвіра Набіулліна: що приховує голова центробанку рф?

Головна економістка російської федерації, Ельвіра Набіулліна, є одним з фундаментальних стовпів путінського режиму. Вона шукає й знаходить гроші для продовження повномасштабної агресії проти України. Для цього вона вдається до фінансових махінацій та різноманітних злочинів за участі російських спецслужб. Окрім цього, Ельвіра Набіулліна активно працює над поверненням до російської федерації заморожених міжнародних активів, сума яких складає приблизно $300 мільярдів. Навіть доповідає про перші успіхи у цьому напрямку, яких насправді немає. При цьому вона відверто та публічно радіє тому, що західним економістам вдалось ідентифікувати лише третину з заморожених активів. Незнайдені гроші вона планує використати як “сильну переговорну позицію у розмові з недружніми країнами”. 

Для розуміння апетитів пані Ельвіри: спільно родині Набіулліних належать 5 квартир та ще одна кімната в москві, 2-х поверховий будинок в москві, ділянка площею 1500 м² і дача площею 326,1 м² в московській області, заразом з цим – ще пара ділянок, про які відомо тільки їх кадастровий номер. Також їй особисто належать чотири машини, одна з яких – це Jaguar S-Type.

Разом з керуванням та підтримкою фінансової системи терористичної російської федерації, Ельвіра Набіулліна працює над створенням “цифрового рубля” – нової валюти, так званої “третьої форми рубля”, яка “буде вигідна і державі, і народу”. Наразі центробанк рф запускає “цифровий рубль” у пілотний проєкт, до якого залучено 15 російських банків. При цьому всі гарні наміри російського уряду виглядають як впевнені кроки у бік повної фінансової ізоляції рф та створення “цифрового режиму”, у якому люди отримуватимуть навіть не рублі, а лише обіцянку терористичного російського уряду вважати згенеровані коди платіжною валютою.

Поки російська влада доповідає про успіхи на фронтах в Україні та стабільну економіку, китайський юань у рф вже другий місяць поспіль перевищує за виторгом американський долар. Незабаром, згідно з планами російських можновладців, структура фонду національного багатства рф буде реформована таким чином, щоб 60% валюти складав саме китайський юань. А протягом 10 років – знову ж таки, за планами російських еліт – юань зможе повністю замінити собою долар на росії, та й взагалі в усьому світі. 

Скільки грошей отримує Набіулліна за керування російською економікою, скільки додатково краде, з ким спить її чоловік, чому його підлеглі потрапляють у секс-скандали, де відпочиває її син та чи може головна економістка росії виявитись агентом США – все це далі в OSINT-розслідуванні Molfar. 

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Біографія Ельвіри Набіулліної

Народилася в Уфі, столиці республіки Башкортостан, де закінчила середню загальноосвітню школу № 31. Після школи Ельвіра Набіулліна почала будувати свої життя “по курсу компартії”. У 1985 році вона вступила до КПРС, де одразу отримала стипендію "Карла Маркса" – іменну грошову відзнаку, яку надавали виключно “ідейним та перспективним освітянам”. Наступні роки студенства не були насичені важливими для розслідування подіями, тож перекажемо їх стисло. 

 • 1986 рік – закінчила московський державний університет імені Ломоносова за спеціальністю "Економіст".
 • 1989 рік – стала співавтором разом зі своїм чоловіком книги "Відчуження праці: історія та сучасність". 
 • 1990 рік – закінчила аспірантуру і захистила кандидатську дисертацію.

Ельвіра Набіулліна: робота в російському союзі промисловців і підприємців

Після роботи в москві в науково-промисловому союзі срср, Ельвіра Набіулліна отримала можливість продовжити свою кар'єру в російському союзі промисловців і підприємців (РСПП), там вона працювала з 1992 до 1994 року. Організація, заснована Вольським Аркадієм Івановичем у 1991 році, основне завдання – економічний розвиток росії.

Основні цілі РСПП полягали в формуванні власного бачення проблем і шляхів економічного розвитку, розробці пропозицій, в тому числі законодавчих, в економічній і соціальній сферах, а також пошуку способів впливу на зміст і методи реалізації реформ. Набіулліна долучилася до цієї місії, отримавши посаду головного фахівця і консультанта з питань економічної політики. 

У 1994 році вона зробила ще один крок вперед по кар’єрній драбині, її призначили радником Експертного інституту РСПП. Ця незалежна дослідницька організація, створена при РСПП, завдання якої – збір аналітики, розробка стратегії та політики розвитку російської економіки.

Ельвіра Набіулліна: кар'єра в Міністерстві економіки росії та співпраця з путіним

Одне з перших фото Набіулліної з путіним

З 1994 до 1995 року Ельвіра Набіулліна працювала заступником керівника Департаменту економічної реформи (ДЕР) рф, де відповідала за державне регулювання економіки. З цього моменту її постать стає надважливою для розвитку агресивної державності російської федерації, що полягає у захопленні територій суверенних держав, які мають спільний з росією кордон і не є членами військового союзу НАТО. 

Вона продовжила свою кар'єру в ДЕР, ставши спочатку заступником начальника з 1995 до 1996 року, а потім керівником відділу та членом колегії Мінекономіки рф у 1996 році.

У період з 1997 до 1998 року Набіулліна була заступницею міністра економіки рф Якова Урінсона. Вона активно брала участь у комісіях з економічних реформ, реформування ЖКГ, реформування бухгалтерського обліку та фінансової звітності, а також міжвідомчій комісії рф зі співробітництва з міжнародними фінансово-економічними організаціями.

Під час перебування на цих посадах, Набіулліна вперше зустрілася з володимиром путіним, з яким надалі співпрацювала на різних етапах своєї кар'єри. 

У комісії з економічних реформ, Набіулліна співпрацювала з Анатолієм Чубайсом, першим віцепрем'єром і міністром фінансів, який у 1998 році був замінений на посаді голови уряду рф Сергієм Кирієнком.

АК "Промторгбанк" та інші посади Ельвіри Набіулліної

У 1998 році, після призначення Євгена Примакова головою уряду рф, Ельвіра Набіулліна залишила Мінекономіки та обійняла посаду заступника голови правління АК "Промторгбанк", де пропрацювала до 1999 року. Банк був заснований у 1992 році та обслуговував переважно промислові підприємства.

На початку 1999 року Ельвіра Набіулліна була призначена виконавчим директором Євроазійської рейтингової служби, де працювала до 2000 року (1, 2).

У кінці 1999 року Набіулліна стала віцепрезидентом фонду "Центр стратегічних розробок", що займався формуванням стратегії розвитку країни. Фонд очолював Герман Греф, перший заступник міністра державного майна рф та член передвиборчого штабу кандидата у президенти рф путіна.

Після перемоги путіна на президентських виборах у 2000 році, Греф став міністром економічного розвитку та торгівлі рф, а Набіулліна призначена першим заступником міністра. Вона працювала на цій посаді до 2003 року.

З серпня 2000 року Ельвіра Набіулліна була заступником національного координатора зі співпраці рф та Європейської комісії з питань консультативно-технічної допомоги.

У червні 2004 року путін подякував сімом експертам, серед яких була Набіулліна, за активну участь у роботі над текстом президентського послання. Серед експертів також були представники президентської адміністрації: Владислав Сурков, Ігор Шувалов, Симон Кордонський, Аркадій Дворкович, Джахан Поллиєва та Андрій Ілларіонов.

З жовтня 2005 року Ельвіра Набіулліна керувала Експертною радою при Раді з реалізації пріоритетних національних проєктів і демографічної політики при президенті рф. Це дозволило їй продовжувати впливати на стратегічні рішення країни в економічній сфері та брати участь у розробці та впровадженні важливих реформ.

Робота Ельвіри Набіулліної на уряд рф

Після успішного періоду роботи на посаді голови Експертної ради, у вересні 2007 року Ельвіра Набіулліна отримала нове призначення – стала міністром економічного розвитку і торгівлі рф, замінивши на цій посаді Германа Грефа. В тому ж році вона отримала стипендію від Єльського університету для участі в 4-місячній програмі лідерства Yale World Fellows Program.

У травні 2008 року, коли володимир путін став новим головою уряду рф, він призначив новий кабінет міністрів. Ельвіра Набіулліна продовжила свою роботу на посаді глави Мінекономрозвитку і працювала там аж до 2012 року. Після завершення своєї роботи у Мінекономрозвитку, вона короткий час, з травня по червень 2012 року, була помічником новообраного президента рф володимира путіна.

Але найбільш значущим етапом в кар'єрі Ельвіри Набіулліної стало призначення її на посаду голови Центрального банку рф у червні 2013 року. Вона також стала членом ради директорів. З моменту першого призначення, вона була переобрана на цю посаду двічі – у березні 2017 та березні 2022 років.

Членство Ельвіри Набіулліної в організаціях (документ з посиланнями)

Негатив, пов’язаний з Ельвірою Набіулліною

Ймовірне розкрадання 30 мільярдів рублів (~$370m)

На самому початку своєї “великої кар'єри”, Ельвіра Набіулліна швидко відчула смак грошей “путінського оточення”. Одним з випадків стала підозра у розкраданні 30 мільярдів рублів (близько 370 мільйонів доларів). З 2008 по вересень 2011 року вона спільно з міністром освіти Андрієм Фурсенком була членом ради директорів "російської венчурної компанії" (РВК), яка повинна була створити національну інвестиційну систему.

У результаті проведеної Генеральною прокуратурою рф перевірки з'ясувалося, що 30 мільярдів рублів (~$370m) перераховані державою ВАТ "російська венчурна компанія" (РВК), витрачено неефективно. Під час перевірки з'ясувалося, що статутний капітал РВК було сформовано коштом бюджетних надходжень шляхом розміщення додаткових акцій, ціна яких була вищою за їхню номінальну вартість. У результаті чого скарбниця недоотримала 1,78 мільярда рублів (~$22m)

Де ці гроші? Їх вкрала пані Набіулліна, але ніякого покарання звісно ж за цим не послідувало. І причина дуже проста – путін дозволяє своєму оточенню красти. Вірніше, їх єдина мета – це красти так, щоб вистачило на всіх. 

Кошти спрямовувалися до статутного капіталу компаній, утворених з іноземною участю. Грошові кошти, призначені для розвитку інноваційної економіки рф, з "РВК" виводилися в США на рахунки зареєстрованих там компаній, імовірно, фіктивних. Прокуратура вказує, що "статутний капітал деяких із них мінімальний, а в одній на момент перевірки працювала тільки одна людина, виявлено і факт перерахування коштів російській компанії, власник якої помер до обов'язкової перереєстрації та постановки на облік підприємства в податковій інспекції.

Також прокуратура звинуватила РВК в марнотратстві. Витрати на власні потреби працівників компанії за 2007 склали 107 мільйонів рублів (~$1,315m), з них на зарплату 35 співробітникам пішло 36 мільйонів рублів (~$443k). Цю цифру Генпрокуратура порівнює зі статтею витрат держбюджету на утримання шкіл-інтернатів – 99 мільйонів рублів (~$1,218m). А у 2008 витрати на власні потреби РВК збільшилися до 290 мільйонів рублів (~$3,57m), удвічі перевищивши витрати Роснауки на реалізацію федеральної цільової програми "Дослідження і розробки за пріоритетними напрямами розвитку науково-технологічного комплексу рф на 2007-2012 років".

Санкції

 1. У квітні 2022 року потрапила до санкційного списку Канади разом із доньками путіна, Петром Авеном, Михайлом Фрідманом і Сергієм Ролдугіним – усім заморозили активи й заборонили в'їзд до країни. 
 2. Також у квітні 2022 року до санкційного списку її внесла Австралія.
 3. У вересні 2022 року потрапила до санкційного списку Мінфіну США і до санкційного списку Великої Британії.

Ймовірне знищення документів за допомогою пожежі

Згідно зі статтею, у серпні 2018 року в будівлі Центробанку сталася пожежа. Імовірно, в палаючому кабінеті перебувала тендерна і проєктна документація щодо IT-проєктів Центробанку, в яких брали участь сторонні підрядники. Серед цих паперів, були документи щодо співпраці ЦБ з групою компаній "Ланіт" на 2 мільярди рублів (~$24,6m), з розробки перспективної платіжної системи (ППП) – платформи, що забезпечує незалежність вітчизняної фінансової системи та миттєві розрахунки між її учасниками. 

Однак на початку 2018, ЦБ розірвав контракт в односторонньому порядку, що стало причиною судового розгляду за позовом з боку Ланіта. Згідно зі словами ексзаступника голови ЦБ – Михайла Сенаторова, "Ланіт" не збирався створювати платіжну систему з нуля, а планував впровадити в росії розробки італійської компанії SIA S.p.A.

У квітні 2018 помер засновник "Ланіта" – Георгій Генс, якого пов'язують із нелегальним виведенням із рф $22 мільярдів. 

Імовірно, силові структури вивчали діяльність Набіулліної, зокрема, справу з Ланітом і смертю Генса. Через що в ЦБ сталася пожежа, для знищення документів. Ситуація повторюється: величезна сума грошей вкрадена, Набіулліну ніхто не звинувачує. Все тому, що ці гроші просто отримали в нерівних частинах путінські еліти, причетні до розкрадання, у тому числі сама Ельвіра Набіулліна. 

Покриття крадіжки державних коштів

Згідно зі статтею, Набіулліній надходили скарги на дії її підлеглих. Ситуація з колективною скаргою, що надійшла Ельвірі Набіулліній від ФДУП "Земля", свідчить про можливі проблеми у діяльності її підлеглих, а також нехтування своїми обов'язками як керівника. Скарга стосувалася неправильного використання 19 мільярдів рублів (~$234m) з державних закупівель, що проходили через Росреєстр.

Також скарга вказувала на те, що керівники ФКЦ "Земля" виписали собі значні премії за створення непрацюючого сайту (1,15 мільйона рублів або ~$14,1k), в той час, як рядовим співробітникам виділили лише мінімальні суми (1 тисяча рублів або ~$12). Набіулліна, однак, не звернула належної уваги на скаргу, і проблеми в Росреєстрі продовжилися.

OSINT-спільнота Molfar переконана в тому, що Набіулліна була свідомою учасницею схем з відмивання грошей, однак це не виключає того що вона все одно не могла забезпечити належний контроль над своїми підлеглими. Іншими словами: поки вона намагалась вкрасти гроші, в неї не виходило контролювати розкрадання менших сум своїми підлеглими. 

Відставка

Виступала проти мобілізації – часткової або повної, оскільки вважала, що це завдасть непоправної шкоди економіці рф. Портал РуКомпромат писав про те, що Набіулліна намагалася подати у відставку, але путін її не прийняв. Цю інформацію підтверджувала Ксенія Собчак. TG- канал "Генерал СЗР" стверджував, що Набіулліна "дозволила собі нецензурні ремарки на доповіді путіну, провокуючи своє звільнення".

Незаконна вечірка

Валентина Матвієнко, Андрій Колесніков та Ельвіра Набіулліна на “незаконній вечірці”

У 2009 брала участь у незаконній вечірці – сотні гостей, включно з Валентиною Матвієнко, Михайлом Прохоровим і Ельвірою Набіулліною влаштували таємну вечірку на території музею – на військовому крейсері "Аврора". Але на військових об'єктах проведення заходів за участю сторонніх цивільних осіб заборонено. Директор музею, за його словами, дозволів на проведення заходів не давав. 

Аварія зі смертельними наслідками

У 2007 службова Audi A8 Набіулліної врізалася в "Жигулі" 7 моделі, водій "Жигулів" помер у реанімації через 10 днів. Жінка і чоловік, які їхали в Audi, поїхали з місця аварії, не чекаючи міліції. Кримінальної справи не порушували. 

Зради чоловіка та секс-скандали

У 2021 в інтернет потрапило відео з готелю Mamaison All-Suites Spa Hotel на Покровці, яке демонструє інтимні стосунки між чоловіком Набуілліної – Ярославом Кузьміновим та експроректоркою ВШЕ Валерією Касамарою. Портал eg.ru стверджує, що Набіулліна знала про цей зв'язок і це жодним чином не вплинуло на її або її чоловіка кар'єри. Михайло Мішустін після публікації відео запропонував Кузьмінову очолити експертну раду при уряді рф. 

У 2017 підлеглий Кузьмінова – Ісак Фрумін потрапив у секс-скандал, в інтернет "злили" відео його сексуального зв'язку з його ж підлеглим – Максимом Петровим. За інформацією порталу compromat.net Фрумін часто супроводжував Кузьмінова на нарадах в Уряді та Адміністрації Президента. Також у Фруміна були довірчі стосунки з ексміністром фінансів, куратором КГІ Олексієм Кудріним, що давало йому змогу користуватися зв'язками в колах російської еліти.

Протекторат родичам

У 2013 Moscow-Post у статті про Михайла Курбатова – на той момент заступника міністра енергетики – вказали, що його кар'єра безпосередньо пов'язана з тим, що він є родичем Ельвіри Набіулліної, імовірно, по маминій лінії. Сам Курбатов натякав на свої родинні зв'язки з Ігорем Сєчіним.

Ініціативи Курбатова підтримували в уряді рф, зокрема вимогу до держсектору знизити споживання електроенергії на 15% шляхом купівлі люмінесцентних ламп. У 2009 Курбатов потрапив у скандал, пов'язаний з його перебуванням у Куршавелі, оплатою штрафу за зіпсований салон машини та "відступними" виданням рф, які написали про інцидент. У 2012 його було введено до складу урядової комісії з інвестиційних проєктів загальнодержавного, регіонального та міжрегіонального значення. 

У 2003 Курбатов закінчив Санкт-Петербурзький університет економіки та фінансів, у 2004 прийшов у МЕРТ на початкову посаду провідного фахівця, а вже у 2010 став директором департаменту. Імовірно, через опіку Набіулліної.

Змова з банком "Восточный"

У січні 2019 року банк "Восточный" отримав розстрочку на доформування резервів терміном 18 місяців для збереження ліцензії, що вважалося безпрецедентним рішенням для банківської системи рф. Це відбулося після конфлікту між головою банку Артемом Аветісяном та інвестиційним фондом Baring Vostok, що змусило державний регулятор взяти ситуацію під контроль.

Попри прибуток банку у розмірі 1,3 мільярда рублів ($16m), банку довелося доформувати резерв у розмірі 20 мільярдів рублів ($246m) протягом півтора року. Фактично, Набіулліна дала можливість Аветісяну знайти кошти, яких не вистачало, забезпечуючи банку півтора року без втручання з боку Нацбанку.

Портал ifb.name вважає, що банк "Восточный" є "улюбленцем" Набіулліної й натякає на те, що всі дії Набіулліної спрямовані на змову з Аветисяном щодо спроби продати неприбутковий банк фонду Baring Vostok. За цим сценарієм, якщо Аветісян не зможе сформувати резерв, фонд викупить додаткову емісію, що є прямою фінансовою махінацією за участі держави.

Втручання в юридичні спори

У 2016 у Фінляндії загинув адвокат Дмитро Курочкін. З 2010 Курочкін вів процес щодо конфлікту IKEA і підприємця Костянтина Пономарьова.

У 2010 російський підрозділ Herbert Smith, де Курочкін був партнером, підписав контракт з міжнародною корпорацією IKEA для вирішення конфлікту. Пономарьов намагався стягнути з російської "дочки" IKEA ТОВ "ІКЕА Мос" компенсацію за несплату оренди дизельних генераторів. Група Курочкіна готувала мирову угоду в цьому конфлікті. У наступні роки до Курочкіна зверталися по інформацію про Пономарьова правоохоронні органи, і він був одним із найважливіших свідків у справі, де Пономарьову ставили за провину злочини, передбачені ст. 159 ч. 4 (шахрайство, вчинене організованою групою або в особливо великому розмірі) та ст. 30 ч. 2 (готування до злочину та замах на злочин) КК рф. 

Справу порушили за заявою IKEA, оскільки крім відступних за мировою угодою в розмірі 25 мільярдів рублів (~$307m) Пономарьов намагався отримати ще 33 мільярди рублів додатково (~$405,9m). На допитах Курочкін розповів про участь у справі IKEA тодішнього заступника голови Мінекономрозвитку Сергія Бєлякова і вже колишньої глави відомства Ельвіри Набіулліної, яка в телефонних розмовах із главою IKEA John Rasmussen запевняла його в підтримці компанії урядом рф.

Пономарьов запропонував Курочкіну отримати з IKEA максимальну суму після одного з допитів. Курочкін відмовився і поінформував про розмову колег і представників IKEA. У 2016 – загинув, ймовірно був убитий у Фінляндії.

Чутки про громадянство США та навчання за програмою Держдепу

У 2021 в інтернеті з'явилася версія наявності у Набіулліної та її сім'ї громадянства Норвегії та США. Набіулліну називали агенткою США, а на доказ надавали відомості про те, що вона у 2007 навчалася за програмою Yale World Fellows. У 2010 цю саму програму закінчив Олексій Навальний, також за цією програмою навчався Святослав Вакарчук. 

Дані про Ельвіру Набіулліну на сайті Єльського університету

У Livejournal у 2021 користувач Skeptimist опублікував пост із посиланням на warandpeace.ru про те, що Набіулліна відвідувала програму International Visitor Leadership Program, яку нібито фінансує Державний Департамент США, і протягом програми її могли завербувати спецслужби США.

На доказ наводяться "факти" про те, що з Wikipedia зникла інформація про здобуту освіту в США (в англійській версії Wiki інформація залишилася), а також на сайті Yale University було видалено всі згадки про Набіулліну, крім розділу про те, що вона була кандидатом на участь у програмі. Серед випускників програми 2007 Набіулліної немає, як і згадок про неї.

Зв'язки Ельвіри Набіулліної згідно з публікацією видання Kompromat

 • Агамирзян Ігор Рубенович (21.03.1957) – гендиректор і голова правління ВАТ "РВК". Тісно співпрацював з Набіулліною, коли вона була міністром економічного розвитку і торгівлі, у справі створення т.зв. національної інвестиційної системи. Результатом цього "співробітництва" були великі суми грошей, які пішли за допомогою цієї компанії з росії в США;
 • Греф Герман Оскарович (08.02.1964) – президент і голова Правління Ощадбанку рф. Під час перебування його міністром економічного розвитку і торгівлі Ельвіра Набіулліна вважалася його "правою рукою". Нині підтримують теплі стосунки;
 • Урінсон Яків Мойсейович (12.09.1944) – голова Ради директорів ВАТ АКБ "Стратегія". Набіулліна була його заступником, коли Урінсон обіймав посаду міністра економіки. При цьому Урінсон відгукувався про неї виключно в позитивному ключі, називаючи її "Ельвірочкою", обіцяючи їй "велике майбутнє";
 • Чубайс Анатолій Борисович (16.06.1955) – екс-голова Правління ВАТ "Роснано". Ельвіра Набіулліна в 1995 була секретарем в очолюваній ним комісії з економічних реформ (цю посаду вона обійняла за рекомендацією Ясіна). Досі підтримують контакти. Набіулліна у вузькому колі іменує Чубайса "справжньою брилою";
 • Юргенс Ігор Юрійович (06.11.1952) – президент Інституту сучасного розвитку (ІНСОР). Підтримує дружні стосунки з чоловіком Набіулліної, ректором НДУ ВШЕ Ярославом Кузьміновим, будучи професором того ж НДУ ВШЕ. Під час перебування міністром Набіулліна входила до складу опікунської ради ІНСОР. Будучи радником володимира путіна, вона зовні дистанціювалася від діяльності "промедведєвської" структури;
 • Ясін Євген Григорович (07.05.1934) – науковий керівник НДУ ВШЕ. Є фактично "хрещеним батьком" Набіулліної. Саме вона зобов'язана йому всім: починаючи від чоловіка і закінчуючи своїм нинішнім становищем. Вважає Ясіна своїм учителем і ставиться до нього з непідробним пієтетом.

Сім'я Ельвіри Набіулліної

Чоловік і син

Спільне фото Ельвіри Набіулліної з чоловіком

Кузьмінов Ярослав Іванович (26/27.05.1957, TW, FB, [email protected], [email protected], +74956286187, +773605750199, website, паспорт 4505377862, ІПН 773605750199, СНІЛС 00158506008) – чоловік. Познайомилася наприкінці 1980-х, під час навчання в аспірантурі. На той момент Ярослав був одружений, у нього було 2 дітей: Іван та Ангеліна (03.02.1986). У 1988 народилася спільна дитина з Ельвірою: Василь. 

У 2018 літав із Грозного у Внуково. Згідно з інсайдом, володіє авто 2008 р.в. Infiniti M 35, держ.номер С404ОВ199, VIN JN1ВАNУ50U0230658. 

Ярослав – син професора і доктора економічних наук Івана Івановича Кузьмінова, який працював у Вищій партійній школі та Академії суспільних наук при ЦК КПРС завідувачем кафедри політичної економії. 

У 1979 Ярослав закінчив економічний факультет МДУ, там же 10 років викладав на кафедрі історії економічних вчень. У 1989 відкрив кафедру економічної теорії в московському фізико-технічному інституті. З 1989 до 1993 був старшим науковим співробітником, завідувачем сектору економічних досліджень Інституту економіки АН срср. У 1992 прем'єр-міністр рф Єгор Гайдар призначив Ярослава директором Вищої школи економіки (ВШЕ), у 1994 обраний ректором, пропрацював на посаді до липня 2021.

У 2014 Ярослав Кузьмінов обраний до московської міської думи VI скликання за 45-м виборчим округом, обіймав посаду до 2019. Із червня 2021 року перебуває в борді АФК "Система" (2021: Net income $263m) – інвестиційної компанії у сфері агрохолдингів, телекомунікацій, нерухомості та банків. На грудень 2022 не вказаний на сайті. Є акаунт на Vivino.

Фото: Син Ельвіри Набіулліної, на ім’я Василь

Кузьмінов Василь Ярославович (13.08.1988, +79165318983 , FB (deleted), VK1, VK2 (deleted, інтереси, архів), TW, [email protected], [email protected], паспорт 4509217825, ІПН 773612434719) – син від Ярослава Кузьмінова. Закінчив ВШЕ, де ректором був його батько, також закінчив аспірантуру Центру фундаментальної соціології ІГІТІ при ВШЕ. Пізніше закінчив магістратуру University of Manchester у UK. Після – вступив на роботу в НДУ ВШЕ. 

У 2019 працював в АТ Видавництво Просвіта, де отримував зарплату в $23k/місяць. У 2021 отримував дохід у $23k від Яндекс, а також $2.3k від ВШЕ. 

Імовірно, дівчина Василя – Філіппова Дар'я Сергіївна (07.05.1988, VK, +79165890307, [email protected], [email protected]). Разом замовляли їжу (1, 2, 3) через Яндекс за номером телефону +79165890307 за адресами: "Троїцьк Академічна вулиця д. 4", "москва Чистопрудний бульвар д. 13 з 1 оф.кв. 28", "москва вулиця Солянка д. 1/2 оф.кв. 23 (б)". 

Згідно з публікацією, Василь законно "відкосив" від армії, оскільки вступив до аспірантури.

Батьки та брат

Набіуллін Сахіпзада Саїтзадаєвич (25.11.1932, паспорт: 4501970673, СНІЛС: 12876822801) – батько, згідно з біографією Набіулліної, працював на автотранспортному підприємстві шофером. Адреса станом на 2016 р. – м. москва, вул. 3-тя Володимирська, буд. 18, кв. 10. 

Набіулліна Зулейха Хаматнурівна (12.03.1941, +79647297639, паспорт: 4501952281, ІПН: 770103242982, СНІЛС: 02567515256) – мати, згідно з біографією Набіулліної, була робочою-апаратницею на московському приладобудівному заводі. У 1999 працювала на ЗАО "Транс АЗС" – мережа автозаправних станцій, річна зарплата склала 14 тисяч рублів (~$172). Адреса на 2021 рік – м. москва, пр-т Волгоградський, буд. 103 корп. 2, кв. 58.

Набіуллін Ірек Сахіпзадович (26.01.1972, VK, 79031398483, 79685088055, [email protected], [email protected], [email protected], ІПН 770100471960) – брат. Випускник Фінансової академії при Уряді рф і НДУ ВШЕ.

У 1999 працював у російській мережі автозаправних комплексів у москві та московській області Транс АЗС. Компанія потрапила в чорний список Департаменту природокористування та охорони навколишнього середовища. Звинувачувалася в обігу нафтопродуктів, що не відповідають екологічним вимогам, порушенні правил утримання зелених насаджень, порушенні вимог щодо зберігання відходів і здійсненні діяльності на особливо охоронюваних територіях. Згідно зі ЗМІ, компанія мала бути оштрафована на $728k. Також, потрапляла в список заправок з неякісним паливом.

На 2001 значився в юрособі ООО "Територіально-промислова корпорація "Новоторг"", яка займалася гуртовою торгівлею паливом.

На 2003 працював у ООО "Міорі". Згідно з КВЕД, займалися роздрібною торгівлею ювелірних виробів. Офіційний дохід становив $355. 

З 2001 по 2003 працював у ЗАТ "Шерп Консалт". Займалися маркетинговими дослідженнями. З 2004 по 2004 працював у ВАТ "Тіг Ельдорадо". Офіційно за рік отримав $9.2k. Також, працював у ООО "Ельдорадо".

На 2016 рік людина з таким самим ПІБ є в базі даних рф кримінал особа, тип обліку 85. Імовірно, йдеться про статтю 85 ук рф "помилування", згідно зі статтею, помилування здійснює президент рф щодо індивідуальної певної особи.

З 2018 по 2019 працював у російському виробнику мікросхем і силових напівпровідникових приладів Ангстрем. У 2018 значився як Директор із персоналу. Офіційний дохід за 2019 рік склав $19k.

У 2019 працював у російському виробнику імунобіологічних препаратів і вакцин Петровакс Фарс. Офіційно отримав $12.7k заробітної плати. У 2021 отримав $13.6k доходу від російського постачальника IT-рішень і хмарних послуг CTI

Одружений з Набіулліною Альбіною Равіліївною (25.03.1980, +79055853412, [email protected]), є син Набіуллін Ільяс Ірекович (25.07.2008, [email protected], +79035762123) та донька Набіулліна Аліна Іреківна (12.12.2004, Pinterest, [email protected], +79174261517, +79174167625), яка, імовірно, малює.

Активи родини Набіулліних

Нерухомість

 1. Згідно з публікацією за 2015, володіє квартирою площею 111,2 м².
 2. Згідно з публікацією за 2013, володіє 1/3 квартири площею 70,6 м².
 3. Згідно з публікацією за 2008, володіє 2-х поверховим будинком у Ватутінках.
 4. Чоловік прописаний у новобудові за адресою москва, вул. Молодцова, буд. 25 корп. 3, кв. 67, згідно з декларацією 2021 року володіє земельною ділянкою 1500 м² і дачею площею 326,1 м².
 5. Син володіє квартирою в москві, за адресою вул. Косигіна 7, 1, 10 і ділянкою з кадастровим номером "77 06 0001002 4472".
 6. Згідно з інсайдом за 2018 рік, Набіулліна володіє земельною ділянкою 1470 м², квартирою і 2/3 квартири загальною площею 159.27 м², а також дачею площею 326.1 м². Ця нерухомість також пов'язана з чоловіком Набіулліної.
 7. Згідно з інсайдом за 2016 рік, чоловікові Набіулліної належить ділянка з кадастровим номером "50:54:020105:0072", з ділянкою пов'язана прописка за адресою москва, вул. Косигіна 7, кв. 70.
 8. Згідно з інсайдом від 1996 року матері Набіулліної належить квартира площею 54.8 м² за адресою москва, Токмаков провулок д.7, кв. 23.
 9. Згідно з інсайдом за 2016 рік, батькові Набіулліної належить будинок з ділянкою в селі Таскакли, Чемагушевський район, Башкирія.
 10. Згідно з інсайдом за 2003 рік, батькові Набіулліної належить кімната площею 18,6 м² у квартирі площею 130,1 м², за адресою: москва, вул. Орджонікідзе, буд. 9, кв. 24, к. 1.

Автомобілі

 1. Nissan Infiniti M35 – згідно з публікацією, належить Набіулліній, однак, авто використовується її чоловіком;
 2. Jaguar S-Type (В010МР77) – згідно з публікацією, належить Набіулліній;
 3. Audi А8, 1997 року випуску, темно-зелений (К277ОО777) – на 2019 належить Набіулліній;
 4. Daewoo Espero, 1997 року випуску, зелений (С125СО77) – на 2019 належить Набіулліній.
Доходи Ельвіри Набіулліної та її чоловіка (документ з посиланнями)

Контакти 

OK (імовірно фейк), Inst (імовірно фейк), [email protected].

 

Додаткова інформація:

 • документи: паспорт: 4509217788, ІПН: 773603005752, СНІЛС: 00116390385;
 • згідно з біографією, володіє французькою, англійською;
 • захоплюється мистецтвом, класичною музикою, французькими недубльованими кінофільмами;
 • у 2008 її будинок намагалися обікрасти, але спрацювала сигналізація;
 • у 2019 і 2018 летіла з Грозного до москви, а у 2016 літала з москви до Горно-Алтайська і назад.
 • у вересні 2010 літала в Горно-Алтайськ на кілька днів (1, 2);
 • відомі паролі чоловіка: "1q2w3e", "27051957", "2kouzmin", "2kouzmino", "2kouzminov", "2kouzminov123", "2kouzminov2", "2kouzminova", "2kouzminovq", "loojoopo".

Відомі фото Ельвіри Набіулліної та її родини

Фото: Ельвіра Набіулліна та її чоловік Ярослав Кузьмінов
Фото: Набіулліна у шкільні роки 
Фото: на ювілеї BF Artist у 2013 році
Інші відомі фото Ельвіри Набіулліної
Інші відомі фото сина Ельвіри Набіулліної, у тому числі з друзями в клубах Твері

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

#Фінансове шахрайство #Москва
Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами