Molfar ідентифікував маршрути переміщення ПВК “ГардСервіс”, білоруського аналога ПВК “Вагнер”

Згідно з матеріалами Belsat та Deutsche Welle, а також видання “Українська правда”, офіцери 5-ої окремої бригади спецпризначенців на території своєї бази та на території полігону Мар’їна Горка Мінської області – тренують співробітників приватного охоронного підприємства “ГардСервіс” для подальшого залучення їх до участі у бойових діях. Співробітникам “ГардСервіс” білоруський диктатор лукашенко офіційно дозволив мати вогнепальну зброю.

У 2021 році МВС білорусі опублікувало списки зброї, яку має «ГардСервіс» 

Білоруський опозиціонер Валерій Сахащик: “ГардСервіс” є аналогом російського ПВК “Вагнер”, яким володіє Євген Пригожин.

Отже, самопроголошений президент Білорусі лукашенко готує для участі у бойових діях своїх власних “вагнерівців”, ними стануть співробітники “ГардСервісу”. Він вже дозволив їм утримувати на балансі та використовувати:

  • пістолети;
  • автомати;
  • снайперські рушниці;
  • “спеціальні засоби” та фізичну силу. 

І вони вже проходять бойові навчання на полігоні Мар’їна Горка та інших базах Мінської області.

❗️ Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Ідентифіковані Molfar маршрути переміщення підрозділів ПВК “ГардСервіс”

Білоруські опозиціонери також повідомляють, що у розвиток “ГардСервісу” інвестував гроші російський диктатор володимир путін!

OSINT-спільнота Molfar отримали докази проведення підготовки бойовиків “ГардСервісу”, та відновила маршрути їх переміщення територією Білорусі, росії, а також європейських країн – зокрема, Литви та Латвії. За гроші терориста володимира путіна готують майбутніх приватних вбивць, які можуть бути відправлені на територію України або інших країн. Ми хочемо цьому запобігти, саме тому звертаємо публічну увагу на діяльність білоруських найманців та їх московських кураторів.

Звідки докази? Інформатор з російської федерації продав OSINT-спільноті Molfar дані білінгової системи стільникового зв’язку, на основі цих даних ми ідентифікували маршрути переміщення бойовиків ПВК “ГардСервіс”.

Хто навчає та тренує бойовиків “ГардСервісу”? Офіцери 5-ої окремої бригади спецпризначенців, а також професійні найманці з ПВК "Вагнера".

Скільки їх зараз? Було 500, потім 1000, підготовка і набір кадрів тривають уже кілька місяців, персонал збільшили офіцерами, прапорщиками, сержантами й солдатами, які служили в силах спеціальних операцій і в спецпідрозділах силових відомств Білорусі.

Що обіцяють? Роботу у відрядженнях, оплата €3700/місяць (майже 150к гривень в місяць). 

Що треба розуміти? На території рб скоріше за все готують штурмовиків, тобто піхотинців, які працюватимуть як ДРГ-підрозділи або високомобільні бойові групи. Це основна гіпотеза, яку ми отримали за результатами проведеного розслідування. Проте не єдина: пропонуємо розглянути ще дві гіпотези.

1️⃣ Гіпотеза про ІПСО з боку рф 

Підготовка бойовиків на гроші кремля може бути частиною спеціальної психологічної операції, яка націлена на залякування Збройних сил України та сковування бойових підрозділів на кордоні з Білоруссю. В цьому випадку подальшої комплектації підрозділів ПВК “ГардСервіс” не відбудеться, але можливі окремі провокації з боку керівництва рф та рб на кордоні між Білоруссю та Україною. 

Задача ІПСО та потенційних провокацій за участі бойовиків – змусити військове керівництво України постійно тримати боєздатні підрозділи та важке озброєння вздовж багатокілометрової лінії кордону з Білоруссю. Таким чином бойовий потенціал України буде знижено: військових та техніку з півночі не можна буде відправити на схід або південь. 

2️⃣ Гіпотеза про підготовку операторів ППО на базі ПВК “ГардСервіс”

З бойовиків “ГардСервісу” можуть зробити операторів ППО. У російської федерації є для цього достатня кількість техніки, зенітних систем С-400 (С-300), а також досвідчених інструкторів. В цьому випадку тисяча людей, здатних вести обстріл території України, зокрема міста Київ, з території Білорусі ракетами від комплексів С-400 (С-300) у складі екіпажу ППО – є критичною. 

Нагадаємо, це усього лише гіпотеза. Ми розробили цю гіпотезу на основі обстрілу Києва, який відбувся з території Білорусі 14 січня 2023 року за допомогою комплексу С-400, та на основі маршрутів переміщень бойовиків ПВК “ГардСервіс”, отриманих нами під час розслідування. 

❗️Також зауважимо, що станом на 17 січня 2023 року воєнна розвідка України не фіксує на території Білорусі ознак створення ударного угруповання. 

📍 Пропонуємо вам самостійно розглянути ці маршрути та зробити відповідні висновки. 

Всі абоненти стільникового зв’язку були ідентифіковані у цій області, це тренувальний полігон та прилегла територія білоруських спецпризначенців

У період з 1 листопада 2022 року по 12 січня 2023 року в районі розміщення бази 5-ої окремої бригади спецпризначенців, згідно з даними білінгової системи, була знайдена інформація про десятки маршрутів переміщень абонентів стільникового зв’язку. Всі абоненти стільникового зв’язку, маршрути яких подано у цьому матеріалі, були спершу ідентифіковані в районі розміщення бази 5-ої окремої бригади спецпризначенців. Тобто ми маємо всі підстави вважати, що це найманці, яких терористичне керівництво рф та рб хоче використати для війни. Саме тому ми оприлюднюємо інформацію про переміщення цих абонентів відкрито – щоб звернути на це публічну увагу.

Маршрути були складені на основі уривчастих сигналів окремих абонентів, які фіксувались системою з нерівними проміжками часу. Точність побудови маршрутів окремих абонентів сильно залежить від покриття стільникового зв’язку у зонах доступу. Відновлені маршрути мають точність приблизно 80%, і можуть служити доказами переміщення груп людей по території росії, Білорусі та європейських країн. На жаль, ідентифікувати точні місця неможливо – тільки окремі райони з похибкою до 900 метрів. 

Інформації про переміщення абонентів територією України у вказаний період – не виявлено.  

Інфографіка пересування абонентів у період з 01.11.2022 по 12.01.2023

Зверніть увагу на сигнали зі Смоленська та москви – вказані абоненти рухались по території Білорусі у бік кордонів з сусідніми країнами, зокрема у бік кордону з Україною, потім пропадали з радарів, і сигнал знову з’являвся вже на території російських міст
Сигнал абонентів з тренувального полігону був багаторазово зафіксований на території прилеглого до полігону міста: серед цивільних об’єктів та інфраструктури
Численні сигнали окремих абонентів були зафіксовані в міста Малорита Брестської області, у районі житлової забудови, поблизу кордону з Україною у Волинській області
Ті самі абоненти, що були зафіксовані у місті Малорита Брестської області, були також зафіксовані у безпосередній близькості до пропускного пункту на кордоні з Волинською областю з боку Білорусі – пункт ОПС “Малорита”
Абоненти стільникового зв’язку, що були на тренувальному полігоні, також активно переміщувались територією Білорусі з десятками випадків перетину європейського кордону (Литва, Латвія). Окрема група абонентів була також зафіксована в районі москви та московської області. Ще одна група здолала маршрут з території Латвії до території Казахстану протягом короткого часу.
Окрема група абонентів була зафіксована за вказаним маршрутом, зокрема багато фактів фіксації в Мінську, Смоленську та москві. Переміщення вказаним маршрутом відбувалося багаторазово в обидва боки, що може свідчити про участь високопоставленої групи осіб з москви у підготовці бойовиків “ГардСервісу”.
Один із досліджуваних абонентів також був зафіксований у москві, зокрема безпосередньо на території кремля, у зв'язку з чим можна припустити, що цим абонентом є високопоставлена особа, або особа, що його супроводжує

Висновки: білоруські найманці активізувались

Згідно з проведеним розслідуванням, можемо свідчити про активізацію процесу розвитку приватної військової компанії “ГардСервіс” на території Білорусі. Процес підготовки найманців відбувається зі згоди та підтримки, а також керування – високопоставлених представників кремлівського уряду. Стан навчання бойовиків потенційного терористичного формування наразі є активним, триває рекрутинг та підготовка нових кадрів. Також у республіці Білорусь вже реалізовано умовні юридичні формальності для узаконення діяльності ПВК “ГардСервіс” та збільшення їх силових повноважень урядом самопроголошеного президента олександра лукашенко. 

Потенційна участь бойовиків терористичного угруповання “Вагнер” у підготовці найманців ПВК “ГардСервіс” є додатковим підтвердженням серйозності намірів обох диктаторів щодо подальшого залучення найманців до участі у бойових діях. Однак й інші гіпотези відкидати не варто.

OSINT-спільнота Molfar продовжить моніторинг стану підготовки найманців та збір розвідувальної інформації – для фіксації змін у ступені загрози з боку Білорусі. 

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

#ПВК
Зв’язатися з нами