Корисні медіа та PR інструменти: як оптимізувати контент у 2024?

Написати гарний матеріал — не лише про інформативність та креативність. Ні для кого не секрет, що у часи тотальної цифровізації необхідно знати методи ефективного використання технологій на власну користь, аби Chat GPT не став кращою заміною. Маркетинг-команда Molfar рекомендує декілька корисних інструментів для PR команд і медіа, які допоможуть створити якісний контент та донести його до ширшого кола людей. 

 

 

Що таке інструменти для PR та ЗМІ?

 

Це всі сервіси, які допомагають професіоналам в галузі PR і медіа в управлінні та аналізі їхніх кампаній, написанні контенту, зв’язків з громадськістю і взаємодії з різними медійними платформами. Такі інструменти можуть покривати широкий спектр проблем: від збирання даних до аналітики готового контенту після публікації. Цілі використання можуть бути різні: покращити готовий продукт, зібрати необхідну інформацію, збільшити охоплення, зміцнити репутацію бренду, оптимізувати текст для пошуковиків та соцмереж тощо. 

 

Кращі медіа та PR інструменти для побудови успішних відносин з авдиторією

Ми склали перелік інструментів для медіа та PR діяльності, які слід використовувати для ефективного формування бренду та покращення контенту згідно з нашим досвідом. Оскільки ці засоби корисні на різних етапах підготовки матеріалу, ми розповімо покроково про кожну платформу.

 

 

Перший етап: збирайте дані з X-Ray Contact

 

X-Ray Contact — це OSINT-інструмент для пошуку даних з відкритих джерел. Цей сервіс найбільш корисний у двох сценаріях: якщо не вистачає даних для розслідування або ж ви не маєте контактної інформації медіа, куди хочете запропонувати ваш матеріал. За допомогою цього сервісу ви можете пробити номер, пошту чи соцмережі. Авдиторія цього продукту доволі широка: від журналістів-розслідувачів та експертів у сфері реклами й зв'язків з громадськістю до юристів, рекрутерів та загального кола людей. 

 

Софт простий у використанні та не вимагає жодних технічних знань, що робить його доступним для користувачів з будь-яким рівнем OSINT-досвіду. Ви можете мати лише один шматок інформації про людину, такий як ім’я, електронна пошта, номер телефону або лише фото. X-Ray Contact проведе пошук всередині бази та надасть звіт з тим, що відомо про людину. Це можуть бути посилання на соцмережі, місце проживання, контакти, вік, фотографії тощо. 

 

Гарний бонус: цей цифровий інструмент для PR команд і медіа надає можливість шукати росіян безплатно. Тож ви можете, наприклад, отримати дані, щоб розкрити анонімного пропагандиста чи подзвонити російським військовим для свого матеріалу.

 

 

Другий етап: запропонуйте матеріал за допомогою Muck Rack

 

Головна сфера застосування Muck Rack — пітчинг вашого тексту для ЗМІ. Цей інструмент PR допоможе вам знайти журналістів, редакторів та інших медійних представників, які підходять тематиці проєкту чи вашій індустрії. Ви можете використовувати цю платформу для розсилки пресрелізів та інших матеріалів для ЗМІ, аналізу ефективності кампанії чи побудови зв'язків у медіасфері. Muck Rack може бути корисним для маркетологів та спеціалістів з PR, які хочуть донести матеріал до медіа, а також журналістів зацікавлених знайти нові кейси. 

 

Головна перевага цього PR інструменту — можливість спростити та пришвидшити пошук корисних контактів серед журналістів. Після того як Muck Rack знаходить слушного представника медіа за запитом, ви можете автоматично зробити пітч і назначити фоллоу-ап. Згодом ви можете оцінити ефективність піар-кампанії та редагувати пітчі так, аби вони точно викликали інтерес ЗМІ до вашої пропозиції у майбутньому. 

 

 

Третій етап: перевіряйте ефективність контенту із Semantic Force 

 

Ви знайшли дані для матеріалу і домовились про співпрацю з медіа, а що далі? Відстежуйте згадки вашого проєкту в ЗМІ за допомогою сервісу Semantic Force. Цей інструмент використовує ШІ для масштабного моніторингу обговорення вашого тексту у різних каналах, від новин у ЗМІ до дискусій у соцмережах та навіть месенджерах. Цей продукт буде особливо вигідним для PR відділів компаній, аби дізнатися про їхній імідж у мережі. 

 

У ході роботи із Semantic Force ви можете дізнатися не лише про результати піар-кампанії, а й вивчити вашу авдиторію. Оскільки ця платформа аналізує тренди й виділяє гарячі теми для обговорення, ви можете використати цю інформацію аби скористатися інфоприводом. 

 

 

Та все ж, як ці інструменти PR змінять вашу роботу? 

 

У час, коли виникають побоювання про автоматизацію сфер медіа та PR, будьте на крок попереду і використовуйте діджитал-софти на власну користь. Цифрові інструменти для PR та журналістської діяльності можуть полегшити вашу роботу, аби ви сконцентрувалися на головному: подати важливу інформацію точно та швидко. 

Зв’язатися з нами