Марія Львова-Бєлова: викрадення українських дітей, відмивання грошей та смерті в інклюзивних будинках омбудсменки

Понад рік тому в Україні ніхто не знав про існування Марії Львови-Бєлової. Після повномасштабного вторгнення росії в Україну, російська омбудсменка та вірна слуга путіна, прославилася сприянням незаконної депортації українських дітей.

У березні 2023 року, про Львову-Бєлову дізналися ще більше людей, зокрема за кордоном. російська уповноважена з прав дитини, згідно з рішенням суду Гааги, отримала ордер разом з владіміром путіним. Їх обох підозрюють у скоєнні воєнного злочину, а йдеться саме про незаконну депортацію та переміщення дітей з тимчасово окупованих територій України до росії.

У Міжнародному кримінальному суді вказують про підстави вважати, що російська уповноважена з прав дитини несе особисту відповідальність за депортацію та незаконне переміщення неповнолітніх, "здійснюючи це напряму або за допомогою інших осіб". 

Але справжнє обурення українці відчули, коли видання Vice опублікувало інтервʼю з міжнародною злочинницею Бєловою. Звісно, “свята” російська омбудсменка майже 15 хвилин намагалась відбілити свою репутацію. Але ордер на арешт від МКС все ж більш промовистий, аніж це інтервʼю.

Чому російська злочинниця Марія Львова-Бєлова насправді незаконно обіймає посаду? Як за допомогою інклюзивних будинків для людей з інвалідністю фінансово збагачується її сім’я? Чому омбудсменку звинувачують у смертях підопічних та як вона сприяє депортації дітей з України? Про це все це читайте в OSINT-розслідуванні Molfar. 

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Марія Львова-Бєлова: від дитячого порно її батька до російської омбудсменки 

Марія виросла в багатодітній сімʼї в Пензі. У 2002 закінчила навчання в училищі культури та мистецтв за спеціальністю Диригент естрадного оркестру, де її батько викладав. Нагадаємо, що саме на його пошті, у березні 2023 року хакери угруповання "Кібер Спротив", знайшли декілька тек з дитячим порно. Принагідно зазначимо, що батько вже виявив політичну позицію підтримкою анексії українського півострова, ставши у 2021 одним з організаторів фестивалю "Кримський міст".

Хакери "Кібер Спротиву" виявили дитячі порно на пошті батька омбудсменки / Відео з Телеграму "Кібер Спротиву"

Марія вказує, що у 2003-2005 роках навчалась в Самарському університеті культури та мистецтв, однак її диплом не змогли підтвердити у ВНЗ. Вже у 2019 році вона вступила до Пензенського державного технологічного університету. 

Обмудсменка з дипломом диригентки: політична карʼєра Бєлової

Попри те, що Марія мала лише диплом диригентки, це не стало перепоною для початку її політичної кар’єри. У 2011 році вона стала членкинею Громадської палати Пензенської області, хоча інші джерела вказують інші роки – з 2014 по 2019 роки.

Потужний поштовх у кар’єрі Марії Львови-Бєлової був у 2018 році, оскільки саме тоді вона була довіреною особою кандидата в президенти путіна в Пензенській області. Через рік Марія вочевидь зрозуміла, що співпраця з диктаторською владою рф може надати більше повноважень і фінансових вигод, тому вона стала членкинею президії генеральної ради партії "Єдина росія". Саме ця партія є панівною у рф і підтримує політику владіміра путіна.

У вересні 2020 губернатор області призначив Львову-Бєлову сенаторкою і членкинею комітету із соціальної політики у Раді Федерації. А вже у жовтні 2021 прислуговування путінській владі дало довгоочікувані плоди – російський диктатор наказом призначив Марію уповноваженою при президентові рф з прав дитини. Цю посаду вона займає й сьогодні. Цікаво, що на момент призначення у путінської омбудсменки не було необхідної вищої освіти, відповідно вона незаконно займає цю посаду.

Храм для чоловіка, приховування фінзвітів та смерті людей з інвалідністю

Марія Львова-Бєлова побудувала свій імідж на допомозі дітям з інвалідністю та сиротам. Проте хороших намірів, окрім як збагатитися на беззахисних дітях та дорослих, у неї, вочевидь, не було. Molfar зібрали факти, які це підтверджують.  

У 2008 й до 2019 року Бєлова керувала пензенською регіональною організацією зі сприяння соціальній адаптації сиріт та людей з інвалідністю "Благовєст" разом з майбутньою омбудсменкою Анною Кузнецовою.

Від громадської організації Львова-Бєлова отримала 176 тис. руб. У 2012 "Благовєст" ("Нові Береги") отримали 2 субсидії від уряду Пензенської області на загальну суму 494 тис. руб. У 2014 фонд залучив 2,38 млн руб від уряду та фізичних осіб. Починаючи з цього року організація не подавала звітності. А у 2020 році організацію й зовсім ліквідували за запитом самої Бєлової. Тобто обіг коштів в організації залишається загадкою.

З 2015 року Марія стала виконавчою директоркою автономної некомерційної організації зі сприяння соціальній адаптації особистості "Квартал Луї", а з 2017 — одноосібною власницею. Після переходу повноважень у її руки, "Квартал Луї" прострочив оплату в пенсійний фонд, за що отримала штраф. Та це не найстрашніше, що трапилося у цій будівлі. 

Одного із мешканців, Євгена Нємцова, який пересувався на візку, Львова-Бєлова змусила покинути "Квартал Луї". Причина конфлікту — невідома. В результаті хлопець опинився у холодному приміщенні у 30-градусний мороз: у його будинку зламався котел, а запчастини треба було чекати три тижні. За цей час він захворів на пневмонію і помер.

Нагадаємо, що "Квартал Луї" та "Нові Береги" – це проєкти будівництва пансіонів для постійного проживання людей з інвалідністю, яких вводять в соціальне життя. Хоча, деякі факти свідчать про протилежне.

Далі у розслідуванні поговоримо про ініціативи, які входять у "Квартал Луї".

Нові береги” Бєлової

Керівником інклюзивного артмаєтку "Нових берегів" є молодша сестра Марії – Софія. До фінансування цього комплексу долучився й російський мільярдер Роман Абрамович. Він виділив 30 млн рублів на будівництво. Кінцева вартість проєкту інклюзивного артмаєтку становить 299 млн рублів. 

Станом на 2022 рік у цей комплекс входило 4 будинки, в яких проживає 53 людини. На території інклюзивного комплексу є кафе, де працюють люди з інвалідністю. Проте очевидці повідомляють, що у цьому кафе погано поводяться з дітьми з інвалідністю, їх штовхають з криками: "иди работай". Окрім, поганого ставлення, відвідувачі скаржаться на довге очікування замовлення та високі ціни, які не відповідають якості їжі. 

До речі, окрім сестри, тут знайшлося місце і для чоловіка омбудсменки. На території маєтку вона побудувала храм "для свого чоловіка", який там став настоятелем.

У березні 2022 український колабораціоніст Сергій Аксьонов у партнерстві з "Новими берегами" планували реалізувати проєкт на території анексованого Криму. Це мав бути глемпінг (готель на природі зі зручностями – прим.) для інклюзивного туризму, проте фонд президентських грантів не підтримав дану ідею. Вочевидь, у Кремлі ще минулого року зрозуміли, що немає сенсу інвестувати кошти в український Крим.

Дім Вероніки

Це черговий інклюзивний будинок Марії Львови-Бєлової, який вона відкрила у 2017 році. У ньому можуть проживати 10 повнолітніх людей з інвалідністю. Також сюди входить хостел для тимчасового проживання. Відповідно до законодавства рф, "Дім Вероніки" має мати хоча б 1 зірку, щоб надавати послуги здачі. Омбудсменка відповіла, що вони оформлені "як приватний гостьовий дім". 

Ті, хто проживаються у "Домі Вероніки" сплачують частину комунальних послуг та роботу кураторів. 

Уже традиційно, фінансові звіти й цього інклюзивного будинку відсутні. Відповідно нічого невідомо про доходи та витрати. У 2020 році трапилася ситуація, яка зокрема пов’язана з грошима. Відомо, що у цьому інклюзивному комплексі помер хлопецьІльмір Валієв. Його смерть спричинена тим, що він двічі не отримав життєво необхідного діалізу, оскільки не мав коштів на таксі, щоб навідатися до лікаря. 

Марія Львова-Бєлова та Ільмір Валієв / Фото Instagram омбудсменки

Пізніше в одній з лікарень Пензи з'ясувалося, що Ільмір має кредитний борг у розмірі 800 тис. рублів. Згодом й інші вихованці сказали, що змушені були оформити кредити за вказівкою Марії Львови-Бєлової. Пояснювала вона це тим, що люди живуть у неї на повному пансіоні, а оплачувати діаліз та інші процедури повинні самі, тому на це потрібно взяти кредит і виплачувати його з пенсій по інвалідності. Зважаючи на ситуацію, "Дім Вероніки" отримує чималі доходи. 

Звідки гроші? 

За даними фінансових звітів, "Дім Вероніки" та "Дім на Бєрєзовському" витрачають 700 тис. рублів у місяць. Або 8,4 млн рублів  — у рік.

Хто фінансує “Дім Вероніки”, яким курує Бєлова. Але кошти на лікування підопічні повинні виділяти з власних кредитів

Доходи й витрати групи компаній “Квартал Луї”, який містить й інші проєкти Бєлової 

Депортація дітей з України

Після початку повномасштабного вторгнення Марія Львова-Бєлова стала обличчям незаконної депортації українських дітей. 

У квітні 2022 російська омбудсменка Львова-Бєлова вела перемовини з представниками тимчасово окупованих Луганської та Донецької областей, для прискорення можливості усиновлення українських дітей. У травні того ж року Путін видав наказ про видачу російського громадянства українським дітям, що дає офіційне право на їхнє усиновлення. 

Марія Львова-Бєлова не просто сприяла депортації неповнолітніх українців, а й особисто супроводжувала викрадення дітей з тимчасово окупованих територій України. Також вона озвучує брехливі заяви та поширює у соціальних мережах тези, що викрадена з України малеча почувається "щасливо в росії", й багато хто не хоче повертатися. 

Натомість нагадаємо випадок, коли депортована дитина хотіла втекти з росії. У квітні 2023 року Єрмохін Богдан – сирота з Маріуполя, якого російські окупанти вивезли спочатку в Донецьк, а потім у Підмосков’я до названої родини. Хлопець намагався втекти з росії через Білорусь в Україну, але його затримали спецслужби рф.

Не менше за депортацію, лякає система розподілення дітей. У цивілізованих країнах усиновлення дітей триває досить довго, через велику кількість процедур-запобіжників. У росії ж сім’ям телефонують і ставлять перед фактом, що вже за тиждень привезуть дітей з України. Ось, що розповідає жінка, якій віддали на опіку четверо незаконно депортованих дітей: 

"Я кажу: у нас тут як мобілізація. Мені зателефонували – через тиждень забирати дітей. Як я можу їх одразу забрати, коли мені ж треба щось зробити, – розповідає Лариса Миколаївна. – Якщо чесно, для мене семеро – це вже була межа, тож важко, звісно".

В лютому цього року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт путіна і Бєлову в тому числі. Але, схоже, Бєлову це мало хвилює, бо у відповідь на це в одному з інтервʼю вона заявила: “Я — мати. Цим все сказано. Який я воєнний злочинець, про що ви говорите?”

Родина омбудсменки

Звісно, щоб ствердитися у статусі добросердечної, Марія взяла під опіку 6 дітей. Проте 5 із них — дорослі, котрі не живуть з Бєловою. Єдиною названою дитиною, яка живе з сім’єю російської омбудсменки, є Головня Пилип з Маріуполя. Пропаганда стверджувала, що опікуни Пилипа після початку обстрілу відмовились від нього. Насправді ж батьки хлопця померли. Останній чоловік матері Пилипа, Сергій Головня, взяв опіку над пасинком. Наразі чоловік, ймовірно, перебуває в окупованому Маріуполі. Про їхні стосунки нічого невідомо. 

Пилип Головня та уповноважена президента рф з прав дитини Марія Львова-Бєлова / Фото 360tv.ru

Як Пилип опинився у росії — складно сказати. Є версія, що його вивезли МНС рф з Маріуполя у квітні 2022 року, коли він прийшов за гуманітаркою до супермаркету. Відвезли його до лікарні в Донецьку, а в травні перевели до соціального центру в цьому ж місті. Звідти хлопця перевезли в пансіонат "Поляна" в Підмосковʼї, після чого його усиновила сім’я Бєлових. 

Звісно, ж ця історія депортації українського хлопця набула чималого розголосу. Сама ж омбудсмена пишалася перед путіним, що тепер вона знає, що таке — бути матір’ю "дитини з Донбасу". Не обійшлося без кремлівських наративів – Бєлова заявляла, що хлопець говорив "съем москаленка". У вересні 2022 року Пилип отримав паспорт рф та вступив до юридичного коледжу.

Інші п’ятеро названих дітей почали самостійне життя, троє з яких мають заборгованості перед кредиторами, ще одна – покинула родину та не комунікує з Бєловою вже 3 роки. Також у Марії є 5 рідних дітей. 

Сім’я Марії Львови-Бєлови. На фото п'ятеро кровних та четверо названих дітей, які жили в родині омбудсменки / Фото з Instagram 

Інші близькі родичі Бєлової

Майже вся родина омбудсменки так чи інакше залучена в її “інклюзивний бізнес”. Або швидше, близькі Марії Львови-Бєлової просто отримують кошти від осередків, якими керує вона. Зокрема, сестра Белової отримала на посаді архітекторки майже 1 мільйон рублів у 2021 році, батько - 403 тисячі, а чоловік – 165 тисяч рублів. Також чоловік отримав статус священника у лютому 2022 року, після призначення Марії омбудсменкою за наказом патріарха Кирила

Марія Львова-Бєлова та її чоловік Когельман Павєл / Фото з Instagram омбудсменки

Майно Марії Львови-Бєлової за 2021 рік

Дохід Бєлової та її чоловіка з кожним роком зростає

Приватні дані Марії Львови-Бєлови

Контакти російської омбудсменки: Inst, VK, FB, Li, Pinterest, TG channel, [email protected], [email protected], [email protected], +79033249411, +79168620854, skype:.cid.e9d3861737c02f81, goloburda1604.

Паспортні дані: ІПН (рус): 583712612853, СНИЛС: 11837022843, паспорт: 5604443774.

Серед паролів, які вона використовує, є такий: “mamamasha”. 

Бєлова надає перевагу санкційним сирам і прошуто. Полюбляє випити вина.

Ліки купує в аптеках мережі “ZdravCit”, а аналізи здає в московській лабораторії аналізів в Москві “Гомотест”.

У листопаді 2021 року їздила в окупований росією Крим як омбудсмен. А в березні 2023 року отримала грамоту від глави невизнаної “днр” дениса пушиліна через “заслуги” перед “батьківщиною”.

У червні 2022 року разом із рамзаном кадировом домовились про створення маршрутів для дітей з ОВЗ. Також кадиров зазначив, що керівництво республіки продовжують роботу з надання підтримки дітям Донбасу, які постраждали від “української націоналістичної агресії”. У тому ж таки червні АНО “Новые берега” відвідував патріарх Кіріл.

російська омбудсменка — співучасниця геноциду українського народу, з ознаками шахрайства і чіткою антиукраїнською позицією

Православна, мати 11 дітей, яка "захищає" права усіх дітей росії. Хіба ж не ідеальний імідж, який створила для себе Марія Львова-Бєлова? За усіма цими регаліями ховається злочинниця, яка незаконно депортує дітей з України та підтримує війну, яку розпочала росія за наказом путіна.  

Українська влада та союзники наголошують, що вивезення неповнолітніх з окупованих територій в іншу країну — це геноцид. Українські діти незаконно, під примусом, отримують російське громадянство. А цей факт спрямований на знищення української нації. Але про це російська омбудсменка, звісно ж, не скаже. 

Наразі Марія Львова-Бєлова перебуває під міжнародними санкціями за її активну підтримку путіна. Також сподіваємося, що вона та інші російські злочинці зовсім скоро отримають реальні терміни та покарання від Міжнародного кримінального суду.

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

#Війна #Деанон #Москва #лнр та днр #Крим #маріуполь #Тероризм
Зв’язатися з нами