Смерть дочки пропагандиста дугіна та фейкове звинувачення фсб рф: докази чому Наталія Шабан не причетна до вбивства

Команда Molfar зробила розлогий фактчекінг усіх доказів, які пов’язують Наталію Павлівну Шабан (Вовк) із вбивством дочки російського філософа-пропагандиста Олександра Дугіна. Ми довели, що нашвидкоруч сфальсифіковане обвинувачення Наталії, висунуте з боку фсб рф – це суто фейк. 

Підроблене посвідчення

 1. Почнемо з того що посвідчення, яке надали спецслужби рф, має цифрові сліди редагування. Коли оригінальне зображення змінюють за допомогою графічних редакторів, наприклад, Photoshop – на зміненій версії зображення залишаються цифрові сліди редагування. Згідно з аналізом зображень у TW з посту: зображення посвідчення редагувалося, на це вказує аналіз рівнів помилок jpeg (1, 2, 3).
Сліди цифрового редагування оригінального зображення посвідчення
 1. На опублікованому скані документів Наталії видно, що цей документ був опрацьований додатково вручну, вірогідніше за все, з метою фальсифікації. На це вказують наступні факти: печатка, яка покриває фотографію, віддрукувалась симетрично на фото та імені, при цьому покривши фото зверху, і пройшовши під текстом з іменем – це фізично неможливо. Отже це були дві різні печатки. До того ж печатка праворуч має на собі номер й при цьому віддрукована симетрично. Печатка ліворуч позбавлена номеру й виглядає як нібито співставлена з двох різних частин за допомогою графічного редактору. 
 2. За свідченням бійця полку Азов Маріуполь з позивним “Вікіпедія”, яке він дав 22 серпня на пресконференції оборонців “Азовсталі”: після примітки “шлюб”, яку ставлять на посвідченнях військовослужбовців Нацгвардії, посвідчення надлежить змінити у зв’язку із зміною прізвища. Помилка полягає в тому, що дівоче прізвище Наталії – Вовк. Тобто якби це було справжнє посвідчення, то примітка “шлюб” мала б стояти на посвідченні з дівочим прізвищем Вовк. Після зміни прізвища на Шабан у зв’язку із шлюбом, в новому посвідченні примітку “шлюб” ставати не має сенсу. До того ж, на цьому посвідченні вже додана примітка про його заміну 07.09.2020 року – менше ніж через два місяці після видачі (24.07.2020 року). 
Наданий фсб рф скан документів Наталії із наявними помилками, які були допущені при фальсифікації даних 

Версія з Азовом не витримує критики, це просто тригер для росіян

 1. Наталія не могла бути причетною до бойового підрозділу Азову, інакше це було б перешкодою для в’їзду на території рф у 2021 році – її би просто не пустили на територію росії. Згідно з базою “СНД ПРИЇЗД 2021”, Наталія переїхала в росію до 2022 і мала тимчасову реєстрацію в Дагестані. Також, згідно з цією ж базою, була тимчасово зареєстрована у с. Кашино (Свердловська область). До того ж, згідно з базою, Наталія або ніколи не була одружена, або вже розлучена. Згідно сайту NemeZ1da (1 рф VPN, 2) та посту в TG, інформація про Наталію як про військовослужбовця Азова з'явилася 13.04.2022, отже під час в'їзду на територію рф (07'22) та виїзду (08'22) з рф – її повинні були опізнати як “особливо розшукувану особу” і направити для утримання під вартою. Причина дуже проста – вже з 2 серпня 2022 року (08'22) Верховний суд росії задовольнив позов генеральної прокуратури рф про визнання українського полку "Азов" терористичною організацією, та заборонив його діяльність в рф. 
Скриншоти з бази “СНД ПРИЇЗД 2021”
 1. Наталія не могла бути причетною до бойового підрозділу Азову, оскільки має посвідчення бійця Нацгвардії, а не Азову. За свідченням бійця полку Азов Маріуполь з позивним “Вікіпедія”, яке він дав 22 серпня на пресконференції оборонців “Азовсталі”: регулярною і основною формою бійців полку Азов є мультикам, отже на всіх посвідченнях вони повинні бути у військовій формі з маскувальним малюнком типу “мультикам”. Наталія ж на посвідчені сфотографована у парадній формі штабного підрозділу Нацгвардії. До того ж, за свідченнями інших бійців на тій самій пресконференції, ніхто з них ніколи не чув про жінок в Азові з офіцерським званням “полковник”, яке має Наталія згідно з наданим фсб рф посвідченням. Згідно з публікацією, Наталя має звання “солдат”, на фейковому ж посвідченні вказано звання “полковник”. 
Скриншоти: зверху з сайту NemeZ1da, знизу з наданого фсб рф посвідчення 

фсб рф робить неякісні фейки, помилки в легенді Наталії

 1. Згідно з РИА Новости, версія про Наталію з'явилася 22.08.2022 о 14:10, а стаття у Вікіпедії через 12 хвилин – о 14:22.
Скриншоти: ліворуч історичні відомості про статтю у Вікіпедії, праворуч – новина на РИА Новости
 1. Згідно з постом у TG у проросійському каналі, Наталія “отримувала грошове забезпечення, займаючи посаду телефоністки ГТЗ ВЗ”. Однак у пості як доказ надано фото екрану монітора з програмою Microsoft Access. Цей запис може створити будь-яка людина на будь-якому ПК. Також у графі "Особистий" вказано номер Г-056598. Імовірно, це номер посвідчення, проте на опублікованих раніше документах номер посвідчення у Наталії інший: 057529. Тут Наталія знов “солдат”, а не “полковник”. Графи з номерами переплутані місцями.
Розбіжності у наданих фсб рф документах
 1. Плутанина у словах батька Наталії пов’язана з тим, що він росіянин, який проживає в Бєлгороді. Відповідно, їх спілкування з донькою було обмежене, якщо воно взагалі було. В інтерв'ю батько заявляє, що Наталя служила у ЗСУ, а не в Азові, а також пішла з ЗСУ через операцію на голові. Проте на фото посвідчення Наталія одягнена у форму Нацгвардії, а не ЗСУ і навіть не Азову. Російські публікації не вказують на причетність до злочину, а маніпулюють із використанням Азова як тригера. “Півроку чи рік”, потім її госпіталізували, прооперували і вона повернулася телефоністкою. Після початку повномасштабної війни батько заявляє, що Наталя поїхала до Франції, потім до Польщі і повернулася до України. Потім батько каже, що прослужила вона рік, півтора максимум. Згідно з наданим фсб рф службовим посвідченням, Наталя служила з липня 2020 року. Півроку, про які говорить батько, закінчилися в січні 2022 – за місяць до війни. Також, оскільки Наталя служила, отже була військовозобов'язаною, а значить вона не могла залишити територію України. Також є інше відео, де батько в тому ж одязі розповідає про виїзд Наталії за кордон. Імовірно, відео записувалися в один день, проте батько під час розповіді про закордонні подорожі в обох відео не впевнений у своїх словах. Імовірно, батько використовується для маніпуляції. Батько Наталії має фото з Бєлгороду з червоною зіркою. Згідно з інсайдом, перетинав кордон ДНР 1 раз: з 03.01.2017 по 03.01.2017.
Зображення батька Наталії: у Бєлгороді (взято з соцмереж) та на відео пропагандистів з РИА Новости

Висновки: Наталія Павлівна Шабан (Вовк) не причетна до вбивства дочки дугіна

На це вказує ряд доказів, наданих в цій публікації:

 • фальшиве посвідчення військовослужбовця із слідами редагування та фальсифікації; 
 • розбіжності у наданих документах, розбіжності у званнях, номерах, особистих примітках та навіть прізвищах;
 • тригерна версія з Азовом, яка не могла бути реалізована на практиці, через власні закони рф;
 • маніпулятивне відео, записане із батьком-росіянином Наталії;
 • маніпуляції із доказами у Вікіпедії, розбіжності із доказами, наданими в інших заявах пропагандистів. 

Отже доньку філософа-пропагандиста вбила не Наталія. Спецслужби рф просто зробили черговий фейк з великою кількістю помилок, щоб скомпрометувати українську армію. Проте Molfar пильнує. Ми не дамо ворогу ошукати світ своїми брехливими заявами!

Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами