OSINT дайджест #13

Сьогодні понеділок, а отже, час нових статей, навчальних матеріалів, рекомендацій та інструментів по OSINT, підібраних спеціально для вас!

Потроху звикаю працювати з дому, хоча з великим задоволенням віддав би перевагу роботі в офісі з моїми крутими колегами. Я відкрита людина і люблю перебувати в оточенні тих, у кого можна чогось навчитися. Але потрібно протриматися якийсь час в ізоляції, і я продовжую цикл новин про OSINT. Цього тижня я хотів би торкнутися наступних тем:

  • Моніторинг подій у режимі реального часу.
  • Розширення для пошуку зображення.
  • Візуалізація руху суден у QGIS
  • Майбутні зміни у Facebook
  • What’s My Name?
  • Камери дорожнього спостереження Лондона

Відео: Моніторинг подій у режимі реального часу

Зазвичай OSINT розслідування пов'язані  із минулим, проте моніторинг форс-мажорних події на кшталт воєн, стихійних лих чи мітингів, вимагають спеціальних інструментів для відстеження «тут і зараз», якими і ділиться Josh Huff під час виступу на саміті з розвідки на основі відкритих джерел SAN .

Посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=yrOOdq25wMw

Інструмент: розширення для пошуку за зображеннями

Armin Sebastian випустив оновлення розширення Firefox. Тепер у ньому з'явилася фіча пошуку за брендами, символами та логотипами торгових марок в один клік.

Посилання:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/search_by_image/

Покрокова інструкція: Візуалізація руху суден у QGIS

Користувач Twitter @bearhunt11 написав ще одну статтю про QGIS. Це одна з найкращих програм з відкритим вихідним кодом для GIS-даних. Він використовує парсер на Python для отримання інформації з сайту та візуалізації в QGIS. Його Medium-блог незамінний, якщо вам цікаво дізнатися більше про автоматизацію або візуалізацію локації за допомогою Overpass Turbo або QGIS!

Посилання:

https://link.medium.com/K8aLxuYMd5

Стаття: Майбутні зміни у Facebook

Facebook поступово запроваджує новий дизайн сторінок. Схоже, що пошук через Graph Search все ще працює - змінюється тільки зовнішній вигляд інтерфейсу користувача, а також деякі фільтри і видача інформації.

Посилання:

https://firstdraftnews.org/latest/facebook-changes-2020/

Інструмент: What's My Name?

WhatsMyName від Chris Poulter — чергова пошукова система за ніком на предмет реєстрації на інших сайтах. Однак, на відміну від інших сервісів, він фактично "переглядає" зміст сайту після відкриття профілю, замість того, щоб просто повертати код помилки. Завдяки цьому, у ньому майже немає хибних спрацьовувань.

Посилання:

https://whatsmyname.app/

GitHub: 

https://github.com/WebBreacher/WhatsMyName

Сайт: Камери дорожнього спостереження Лондона

Eliot Higgins поділився посиланням на інтерактивну карту розташування всіх дорожніх камер Лондона. Крім карти, яка показує вам пряму трансляцію з кожної камери, є також перелік усіх камер з точною локацією та архівом за 30 попередніх днів. Якщо ви досі не знали, що робити під час суворої ізоляції, ця карта, як мінімум, розважить вас на якийсь час!

Мапа: https://www.tfljamcams.net/

Архів: https://archive.tfljamcams.net/

Список камер: https://www.tfljamcams.net/util/listCams.php?jb=476‍

OSINT сек'юріті-челендж

Під час дослідження профілів інших людей Aware Online вигадав OSINT квест на тему OpSec. Чи знаєте ви, що з вашого браузера відбувається витік інформації? Чи здогадуєтеся, що залишаєте цифрові сліди? Пройдіть квест і дізнайтеся ваш рівень анонімності!

Посилання: https://www.aware-online.com/quizzes/osint-safety-challenge-eng/‍

Проект Void

Бажаєте відчути себе справжнім детективом? Спробуйте свої сили у захоплюючій VR-грі, в якій світ фантастики зливається з реальністю, з найкращими головоломками у детективному стилі, загадками, кодовими комбінаціями та криптограмами.

Це цитата з магазину, де ви можете скачати гру. Я повністю пройшов перший рівень і мені дуже сподобалася суть. Вам варто загуглити інформацію про гру, або зламати коди. Трохи детективного дослідження, трохи OSINT, трошки гри — все в одному флаконі. Дякуємо за рекомендацію, Tilman!

Android Playstore: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hybriona.projectvoid

Apple Store: https://apps.apple.com/us/app/project-void-mystery-puzzles/id1386048466

Гарного тижня та вдалого пошуку! 

Джерело: https://medium.com/week-in-osint/week-in-osint-2020-13-fa1a8b77792

Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами