Обстріл нафтобази у бєлгороді: це могли зробити російські гелікоптери

У ніч на перше квітня у російському місті бєлгород підірвали нафтобазу. Влада рф звинуватила Україну, заявивши, що це зробили українські вертольоти. Звучить дивно: як ЗСУ могли дістатися так глибоко вздовж країни та не потрапити у зону дії місцевого ППО. Міністерство оборони заявило, що не коментуватиме звинувачення кремля.

Не виключається і версія того, що обстріл своїх позицій здійснила російська сторона – подібне в історії рф зустрічається не вперше. Команда Molfar зібрала докази, які можуть це підтверджувати: рф самі обстріляли свої позиції, щоб продовжити війну.

Обстріл російськими вертольотами своєї нафтобази у бєлгороді

Ракетний обстріл нафтобази було здійснено о 5:43 з двох вертольотів. Зайнялися 8 резервуарів.

Житель бєлгорода у групі опублікував відео та коментар, що вертольоти летять із курського аеродрому. На відео видно час 5:38, що підтверджує факт того, що ці гелікоптери о 5:43 завдали удару по своїй нафтобазі.

Очевидці у соцмережах також пишуть коментарі, що на гелікоптерах було намальовано "Z", що відповідає міткам російських військ.

У відео житель бєлгорода каже, що нафтобазу підірвали свої ж.

Силует вертольота, згідно з відео за формою схожий з Мі-24 це видно по характерному куту хвоста і закругленному носу вертольота. Цей гелікоптер є на озброєнні рф.

6 березня 2022 року Конашенков заявив, що "практично вся боєздатна авіація київського режиму знищена". Цю інформацію також заявив володимир путін на зустрічі із представницями льотного складу російських авіакомпаній. 25 березня 2022 року була заява від начальника ГОУ ГШ ЗС рф Сергія Рудського, що ВМС України повністю знищено. Отже авіації в української сторони бути не може.

Також у бєлгороді є ППО і українські вертольоти не могли відкрито залетіти на територію рф, обстріляти об'єкти та цілими повернутися назад. Відтак ППО не реагувало на гелікоптери, оскільки вони були російськими.

Раніше, 29 березня був вибух у районі села червоний жовтень під бєлгородом, де вибухнув склад з боєприпасами. російські ЗМІ назвали, що вибух був через людський чинник та пожежу, а не через українську сторону.

Друкарня “Константа”

Близько 5:30 01.04.22 було обстріляно друкарню “Константа” заявили на “бєлгород-медіа”. На склі видно отвори від пострілів кулями. Друкарня знаходиться у протилежному кінці міста від нафтобази, яку обстріляли російські військові, при цьому час обстрілу вказан приблизно такий самий.

Отвори від обстрілу у вікнах із напряму російської території. Отвори у вікнах невеликого діаметру, що може вказувати на дрібнокаліберну зброю. У МІ-24П використовується калібр стрілецької зброї 23мм, що явно більше ніж дірки у склі. З цього випливає, що частина російських військ висадилася і обстріляла будівлю з автоматичної зброї малого калібру із землі.

«Техсапфір»

Ще одне підприємство під бєлгородом – «Техсапфір» – постраждало від обстрілу: пробито корпус, пошкоджено скло, повідомили РІА «Новости» у самій компанії та показали фото.

Крім кульових отворів, у вікнах публікують розбитий бордюр. Характер руйнування, невелика площа поразки, відсутність на фотографіях боєголовки ракети та відсутність вогневого нагару дає припустити, що бордюр був спеціально зруйнований працівниками підприємства. Також фотографії отворів від куль зроблені поблизу, щоб неможливо було визначити характер та напрямок обстрілу.

Ракетний удар по російському селу

14:19 01.04.22 російські ЗМІ повідомляють, що у бєлгороді знову чути вибухи.

У низці пабліків пишуть, що випущений снаряд також впав у селі микільське бєлгородської області.

Виходячи з відео з моментом падіння снаряда, спираючись на орієнтири місцевості, можна зробити висновок про розташування місця удару та напрямок польоту ракети (на другому фото — знімок Street View за 09’2013):

Після удару автор відео розгортається у зворотному напрямку, що дозволяє підтвердити правильність встановленої локації:

Таким чином, наклавши місце удару та траєкторію польоту на карту, можна зробити висновок, що удару завдано з північно-східного напрямку – протилежного від України.

Висновки

Дотримуючись точок обстрілів гелікоптерами з курська – Друкарня, Нафтобаза, Техсапфір та по селу микільське, видно, що напрямок обстрілів йде з російської території поступово наближаючись до прикордонної зони, а отже гелікоптери не могли летіти з боку України.

Аналогічні методи провокацій і вибухів своїх об'єктів росія застосовувала в москві в 1999 перед атакою на Чечню. російський інтерес у цій ситуації зрозумілий – з 1 квітня в рф мобілізація та необхідні нові стимули, щоб відправляти свої війська на військові дії під егідою захисту батьківщини.

Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами