Програми для безпечного перегляду файлів

Програми для безпечного перегляду файлів називаються Пісочницями. Зазвичай їх використовують для тестування програмного забезпечення в процесі розробки, серфінгу “небезпечною частиною інтернету” та перевірки файлів: їх відкритті й запуску окремих програм. 

Як це відбувається: програма створює маленьку операційну систему у великій операційній системі. У цьому маленькому середовищі можна тестувати, працювати з файлами, а коли щось іде не так, ламається, встановлюються віруси тощо, цю маленьку ОС просто видаляють. Таким шляхом можна безпечно працювати з файлами, програмами та ресурсами. 

Звісно, файли можна переглядати онлайн – загуглити, наприклад, як відкрити docx онлайн. Проте майте на увазі: такий метод не завжди безпечний. Тому ми хочемо порадити три сервіси, які чудово підійдуть для таких задач.

VirtualBox

Певно, кожен з нас чув про поняття віртуальних машин. Як ні, віртуальна машина – це програмне забезпечення, покликане створити копію операційної системи вашого комп’ютера так, ніби це інша фізична машина. Простими словами, це розділення операційної системи, яке забезпечує максимальну безпеку вашому пристрою. Якщо файл містив елементи шкідливого ПЗ та мав на меті заразити ваш комп’ютер, заразити він зможе лише його віртуальну частину. 

Плюс VirtualBox у тім, що підходить він для будь-якої операційної системи: Windows, macOS, Linux, Solaris та інші.

Sandboxie Plus

Sandboxie Plus – програмне забезпечення ізоляції на основі пісочниці, яке підійде для 32- та 64-бітних Windows. ПЗ має відкритий вихідний код, програми в ньому можна встановлювати та відтворювати без постійної зміни локального чи зовнішнього диска. Sandboxie Plus можна використовувати для тестування ненадійних програм, відтворення підозрілих файлів та просто для вебсерфінгу.

Shade Sandbox

Shade Sandbox – безплатне та просте у використанні ПЗ. Програма створює віртуальне середовище, яке запобігає досягненню шкідливими програмами вашої реальної ОС. Shade Sandbox дуже проста у використанні – просто перетягніть необхідну кількість об’єктів і впевнено використовуйте.

Одного разу з нами трапилася ситуація, уникнути проблем через яку в нас вийшло саме за допомогою стороннього сек’юрного софту. На корпоративну адресу Molfar ми отримали листа з проханням про допомогу. Лист супроводжував текстовий, на перший погляд, документ, який містив у собі програму для створення “коридору” з комп’ютером зловмисника – якщо відкрити цей файл, можна прощатися з даними банківських карток.

Якщо вам треба відкрити якийсь підозрілий файл, ми радимо використовувати ПЗ-пісочниці, які подобаються особисто вам та підхоять до ваших пристроїв.

Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами