Чому шахеди треба збивати за будь-яку ціну: словами Molfar у NYT маніпулює Українська правда

Іранські дрони мають бути знищені за будь-яку ціну тому, що відновлення інфраструктурних об’єктів коштує значно дорожче за дрони та засоби їх збиття, а людські життя неоціненні за визначенням. Molfar у статті New York Times наголошує на тому, що збиття – це єдиний спосіб боротьби із дронами. Українська правда у своїй публікації маніпулювала точністю та повнотою викладення інформації. І зараз ми це доведемо. 

 

Українська правда зробила неповний переклад матеріалу NYT, вирвавши з контексту фразу про ціну збиття, і не залишивши нашого наголошення на тому, що інфраструктура коштує дорожче, а людські життя неоціненні. Чому це переклад ми можемо пояснити дуже просто: редактор чи журналіст неправильно переклали прізвище нашого шановного CEO: замість Cтаросєк вийшло Старосік. 

UPD: Українська правда додала фрагменти, яких не було в оригінальній публікації. Фрагменти приватного листування ми публікувати не будемо, наголосимо тільки на тому, що офіційне вибачення (як і апдейт статті) від редакції УП ми отримали. Конфлікт вичерпано. Дякуємо всім учасникам за конструктивний діалог. 

У публікації NYT є конкретні цифри, але також є й пасаж про те, що ціна зброї у порівнянні з ціною інфраструктури, а тим паче з ціною людського життя – це речі, які не можна порівнювати. Саме тому “шахеди треба збивати за будь-яку ціну”.

Плюс зверніть увагу як професійно NYT залучили ще одного експерта для підтвердження або спростування слів нашого CEO: Mathieu Boulegue з Chatham House заявив, що “ціна не має значення, поки Захід продовжує надавати військову допомогу Україні”. Також в іншій публікації NYT по іранських дронах він додав: “Проблема для Києва в тому, що у них немає достатньої кількості боєприпасів у системі ППО, щоб збивати ці безпілотники”.

Як ви бачите: наратив про те що Україні треба більше ППО та більше допомоги – працює саме так, як має працювати з західною (!) аудиторією.

В оригінальній публікації на сайті Molfar.Global ми порівнювали вартість купівлі та запуску іранських дронів та вартість використаних засобів оборони України. Ми робили акцент на тому, що попри високу ціну, шахеди все одно мають бути збиті. Тому що “відновлення інфраструктурних об’єктів коштує значно дорожче, людські життя оцінити неможливо”.

Для чого потрібно таке порівняння: для того, щоб західні (!) читачі розуміли ціну оборони та впливали на урядовців задля більшої допомоги України. Задля посилення допомоги України, саме посилення.

Журналіст NYT сам сконтактував із нами, щоб взяти інтерв’ю, і ми були дуже раді цій можливості поспілкуватись із західною (!) аудиторією мовою цифр та фактів. Ще раз наголосимо: задля поширення наративів, які сприятимуть посиленню допомоги Україні.

До речі, аналітика подана у публікації NYT була датована 7 жовтня. Про що NYT ґречно повідомили на сторінках свого видання.

В цьому пості є дуже проста помилка. Збити дрон коштує у 6,7 раза більше, аніж його запустити. Це оцінка за листопад, що була подана в публікації NYT. І це вже друга оцінка. 

А попередня оцінка подана у публікації WSJ: ми порівнювали загальну суму за 160 конкретних, запущених по Україні дронів, із ціною збиття тих самих 160 конкретних дронів. І різниця виявилась майже у 100 разів. Ця оцінка була раніше, ще в жовтні

❗️ Як ви розумієте, якби ми знову рахували статистику в грудні, цифри були б іншими. Тому що і вихідні дані були б іншими. А дані були б іншими тому, що сили оборони України оптимізували процес збиття.

Ще раз: в першій публікації (жовтень) ми порівнюємо “160 дронів конкретних дронів запустили ціна запуску, 160 конкретних дронів збили ціна збиття”. У другій публікації (листопад) ми порівнюємо “один дрон та один засіб збиття в середньому”.

Цитата з нашої публікації: 

На 10:00, 17.10 з відкритих джерел відомо про: 161 збитий Shahed-136, приблизна загальна ціна яких склала від $3.22m до $8.05m, 1 збитий Shahed-129 – приблизна ціна якого складає $7.5m, та 4 збитих Mohajer-6. Загальні відомі витрати на БПЛА склали від $11.66m – $17.9m.

Загальні відомі витрати на збиття Україною Shahed-136 склали $28.14m та перевищили витрати на їх запуск у 97-99 разів, виходячи з ціни 17 збитих БПЛА $0.34-0,85m. 

🔹 Джерело: перша аналітика по шахедах за жовтень

Скриншот взято з цього посту. Наша мета – вплинути на західних партнерів щодо посилення допомоги Україні. Саме посилення. Щоб передавали більше зброї, снарядів, набоїв, ракет, більше ППО, гаубиць, стінгерів, радянської зброї та навіть зенітних кулеметів, якщо вже вони гарно збивають ці кляті шахеди. 

Звинувачення у “+1 аргументі для республіканців передавати менше зброї” вважаємо невиправданим. 

Матеріали для фактчекінгу

  1. Наші оригінальні публікації з аналітикою по дронах: перша за жовтень, друга з апдейтом за листопад. 
  2. Матеріал NYT, опубліковано 3 січня 2023 року.
  3. Попередня публікація на WSJ, опубліковано 30 жовтня 2022 року.
  4. Публікація Українська правда: опубліковано неповний переклад NYT 4 січня, внесено зміни в публікацію також 4 січня.

Команда Molfar та її боротьба

З 24 лютого ми суттєво змінили напрям роботи компанії, щоб сприяти спільній перемозі. Ми спростовували брехню русаків про Маріупольський драмтеатр, про звірства окупантів в Бучі – обидва рази для The Times. Про ТЦ “Амстор” в Кременчуці для The Guardian, про ситуацію на ЗАЕС для Bloomberg, про те скільки росіяни витрачають на гроби у 2022 році для Newsweek – та інші події цієї страшної війни. Ми документували події, відокремлювали правду від брехні та стукали з цією правдою в усі можливі двері задля допомоги Україні. Наші розслідування публікували та публікують знані західні медіа, і таким чином ми доносимо світу правду про цю війну, війну якою ми всі живемо вже 315-й день. 

Ми навчаємо фахівців СБУ, фахівців Держприкордонслужби України та інших урядових спеціалістів. Ми співпрацюємо з воєнною розвідкою України, ГУР та іншими, менш відомими мілітарними структурами. 

Всі матеріали нашої компанії завжди доступні на сайті: Molfar.Global

З повагою

Molfar

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

❗️ Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

#Айті #Деанон #дрони
Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами