Татків мазунчик, любитель золотих пістолетів, білоруський гангстер — Коля Лукашенко

російська та білоруська пропаганда формують образ Лукашенка-молодшого як “краша всєя Русі”, готуючи його, ймовірно, як наступника на президентському престолі рб. Цього хоче й сам Лукашенко. Адже маразматичний картолюбитель от-от кінцево зійде з розуму, тож росії потрібна відповідна заміна. Олександр Лукашенко возить змалку сина на офіційні зустрічі, знайомить з Обамою, Папою Римським, Уго Чавесом, Шейхом Заідом іль-Нахайямом, вкладають чималі кошти в pr-кампанію “батько+син”, щоб потім білоруси називали Лукашенка “бацькай”.


Молодший син Лукашенка та його колишньої персональної  лікарки Микола поки що є “темною конячкою”, але його маразматичний батько, який наразі досі незаконно обіймає посаду президента рб, наголошує, що Коля бере безпосередню участь в в російсько-українських перемовинах у контексті війни.

 

Фахівці OSINT-аґенції Molfar зібрали інформацію про Колю Лукашенка, якого пропаганда готує до ймовірного президентства рб.

 

Бал дебютанта Колі Лукашенка

 

Вперше на публіці Коля Лукашенко з’явився весною 2008 року, супроводжуючи батька на республіканський  суботник на будмайданчику “Мінськ-Арени”. Надалі їхній тандем бачили чи не на всіх офіційних зустрічах, аргументуючи це патологічною прив’язаністю дитини до батька. 

 

“Талісман” в особі сина подарував білоруському диктатору новий титул – “Папа Колі”,  сформувавши тим самим у свідомості білорусів безпосередній зв'язок між президентом білорусі та  образом зразкового батька, а заразом — “бацька” всього білоруського народу. Олександр Лукашенко пояснював, мовляв, бере Миколку з собою, адже той нікого не слухався, окрім  нього (звісно ж, і тут Лукашенко-старший — авторитет). Але чи є це проявом деструктивної поведінки розпещеної дитини, чи прикриттям для  реалізації PR-кампанії – достеменно невідомо. Існують припущення, що це чистої води піар-кампанія, яка мала на меті пом’якшити образ “останнього  диктатора Європи” розроблена спеціалістом зі зв’язків з громадськістю Тімоті Беллом — піарником Августо Піночета, Маргарет Тетчер і Бориса Березовського.

 

“Татів дар божий”: тепличні стосунки Лукашенків

 

Самопроголошений білоруський президент виконує усі забаганки свого “Колєньки”, якого  він “на власних руках з-під плінтуса виняньчив”. Про це він сказав в інтервʼю Гордону, у 2020 році, якого, до слова, дуже любить Коля. 

Микола часто грає батькові на фортепіано музику улюбленого композитора Сергія  Рахманінова. Одного разу це змусило білоруського диктатора публічно просльозитися.

 

Пригадуєте, як у 2020 році, під час протестів, Лукашенко-старший зі своїм 15-річним Колею, в повному екіпіруванні та з автоматом Калашникова, показово виходили з літака, як кружляв над Мінськом. Тоді Коля запитав у батька: “Ну де вони?” (йдеться про протестувальників).  На що Олександр Лукашенко відповідає: “Втекли, вони дізналися, що ти будеш там” ( таймкод — 02:18).

 

Ба більше, хвороблива любов самопроголошеного президента Лукашенка проявляється навіть у тому факті, що заради того, щоб святкувати день народження в один день з сином, він змінив власну дату народження — змістив її на один день — 31 серпня. 

 

Окрім Віктора та Дмитра Лукашенків, які є братами по лінії батька, Микола має брата по  лінії матері. Дмітрій Абельський працює лікарем-офтальмологом

 

Однак за розслідуванням NEXTA.Live Микола має також рідного брата, який народився  з вадами розвитку. Матвій Постоялко – старший брат Миколи на 2 роки, народжений від Ірини Абельської.  Схоже, Лукашенко вважав, що дитина з вадами здоров’я нашкодить його кар'єрі, тому Матвій  ріс у дитячому будинку та носить дівоче прізвище матері. Остання згадка про нього  датується 2020 роком. Згідно з розслідуванням NEXTA.Live, хлопець на той час перебував у  психоневрологічному будинку-інтернаті для людей похилого віку та інвалідів №2 в  Мінську. 

 

Матвій Постоялко. На фото дитині 10-11 років

“Коля виріс гангстером”: неповнолітній поціновувач алкоголю та рф 

 

Взаємини з алкоголем у “перспективного” Колі почали складатися з ще дитинства. Під час одного з  візитів до Вірменії Лукашенко разом із сином побував на коньяково-винно-горілчаному комбінаті “Арарат”, що належить Царукяну. 

 

Микола та Олександр Лукашенки на коньяково-винно-горілчаному комбінаті “Арарат”

У віці 13 років Коля вже розпивав спиртні напої разом із батьком під  час візиту до КНР у 2017 році. А за три роки був помічений відвідувачкою ресторану  “Лебяжий” в одній з винних кімнат, про що йшлося у матеріалі the Village.

 

Наразі хлопець володіє власним дегустаційним залом в особистих апартаментах. 

Проте  гірше, ніж  куштування алкоголю у підлітковому віці, може бути лише дружба з путіним.
 

Звʼязки з рф

Звісно, очевидно, що Олександр Лукашенко навʼязуватиме Колі взаємини з рф. Але й це, звісно, більше схоже на жалюгідну pr-кампанію псевдопрезидента рб. 

В російських ЗМІ часто можна зустріти матеріали про спільний відпочинок Миколи та  президента рф путіна: Микола катався з ним на лижах у Сочі, у 2019 році ставив свічки в Спасо-Преображенському соборі в Москві, грав в 4 руки на фортепіано з путіним, з ним же грав в хокей, обідав на путінській яхті президента з ним та своїм батьком, а також брав участь в параді  перемоги в Москві, підтвердження чого можна знайти на сторінках в соцмережах.

дмітрій мєдвєдєв дарує 5-річному  Миколі золотий пістолет

У 2009 році тодішній президент рф дмітрій мєдвєдєв подарував 5-річному Миколі золотий пістолет, без якого той кілька років не з’являвся на публіці і як трофей носив всюди із собою, навіть на зустрічі президента рб з президентом Венесуели Уго Чавесом. 

 

А у 2020 Микола вибачався перед “вагнерівцями” за затримання в білорусі, яке зірвало розвідувальну операцію України.

 

Коля вчився в гімназії МДУ, тож регулярно відвідував москву.

 

Хокеїст Коля — весь в батька

 

Як і Олександр Лукашенко, Микола грає у хокей. Його номер — завжди 31, тоді як самопроголошений білоруський президент — 01. 

 

Лукашенко-джуніор грає в команді президента рб, грає в команді “Бастіон”, раніше — в юнацькій команді “Грифони”.

 

Має 3 кубки різдвяного турніру на призи президента рб та 10 перемог в турнірі “Золота шайба”. А у 2020 році був визнаний одночасно найкращим бомбардиром та воротарем республіканського турніру;

 

На Колю  хокеї чекав стрімкий зріс — вже у січні 2022 року він став головним тренером хокейного клубу “Динамо-Мінськ”. Контракт розрахований на 5 років з опцією безлімітного подовження. Тренерська кар’єра Миколи почалась невимовно яскраво — його команда перемогла збірну невизнаної “днр” з рахунком 80:1. Того ж таки січня Коля був визнаний кращим гравцем матчу команди президента проти команди Могільова. Забив тоді в матчі аж 5 шайб. 

 

Команди “Бастіон” та КПРБ, де грає Микола, завжди виграють всі матчі. Мабуть, Коля — справжній хокейний талісман для команди, як і для свого батька. Ну або він дійсно вмілий гравець. Бо поетеса та композиторка Юлія Бикова, чию пісню виконував Микола, акомпануючи на премії “За духовное возрождение”, оцінила музичний дар Миколи так: “Можу сказати, що Микола — вельми міцний юнак — він навіть рояль пересував”. 

 

Розкрадання державних коштів, пристрасть до розкоші та екзотичних тварин 

 

У Палаці Незалежності, який був збудований у 2011 році за кошт державного бюджету, білоруський диктатор збудував персональний SPA-кінотеатр для Миколи. В тій самій  будівлі розташовані й особисті апартаменти: власний санвузол, спальня, кімната для  дозвілля. Як пише інформ-агенції NEXTA у Телеграм-каналі, “кожне приміщення  розміром із невелику двокімнатну квартиру”. Бюджет зазнав збитків теж після придбання білого рояля Yamaha за 18 тисяч доларів для Миколи. 

 

Однією з нетипових бажань стало володіння екзотичними тваринами. У 2016 році мільйонер Ганік Царукян подарував Миколі 4 білих левів. Цей вид перебуває під загрозою зникнення, але забаганки хлопчика виконує не тільки його батько. 

 

Попри батькові гасла про те, що не треба носити дорогі Гуччі-”шмуччі”, Микола не гидує одягом  американського бренду Under Armour, який не є надто  бюджетною лінійкою одягу. 

 

Штучно створений образ Миколи Лукашенка

 

Штучно створений та ідеалізований образ молодшого сина диктатора білорусі через  гіперболізацію часто здається комічним. Лукашенко приписує унікальні  здібності організму сина. Крім того, за  словами Лукашенка, Микола в сільській школі вивчив іноземну мову так, що перекладає синхронно батьку, викликаючи подив перекладачів з білоруського МІС. А у 2020 році виграв районну олімпіаду з хімії.  

 

Попри образ “врівноваженого Миколи”, хлопець не завжди демонструє адекватну поведінку. За словами самопроголошеного президента рб прессекретарка Лукашенка, Наталя Ейсмон, боїться  розмовляти з Миколою, бо той її “критикує”. 

 

Проте, якщо прессекретар Микола піддає критиці, то стюардеса літака постраждала від  нього більше — за відмову закрити двері в літаку хлопець прокусив жінці руку з криками,  що коли стане міністром, розстріляє її. Питання, щодо психічного здоров’я Миколи,  лишається без відповіді. 

 

Коля — “парламентар і миротворець”

 

В інтерв’ю російському телеканалу “росія-1”, Лукашенко заявив, що Микола  організовував переговори між росією та Україною навесні минулого року.

 

Лукашенко стверджував, що росія мала орендувати території, які зараз “стали її  частиною за Конституцією”: 

 

“путін мені передає документ, який був підписаний делегаціями. Нормальний, навіть по  Криму – оренда там якась тривала, на Донбасі, на сході... Нормальний договір. Якби це  зараз – а зараз уже неможливо. Зараз це вже територія Росії за Конституцією. А був  нормальний проєкт, і вже домовлялися, що МЗС парафують і далі мали визначитися глави  держав, підписати та інше. Хороший був процес, але вони від нього відмовилися”, – каже  Лукашенко

Крім того, диктатор зазначив, що Микола навчається у Пекінському університеті, але  продовжує наполягати на проведенні перемовин.

 

А чого хоче Коля?

 

Проглянувши той образ та майбутнє, яке для Колі Лукашенка приготували його батько та пропаганда, складається враження, що молодший син незаконного білоруського президента зовсім не має ваги своїх слів. 

 

У  2012 році Лукашенко-старший каже про Миколу як про свого “преемника эстафеты” протягом візиту до Венесуели. За 4 роки боїться, що геть не доживе й не дочекається, щоб Коля став президентом рб. А у 2020 році, в інтервʼю тому таки Гордону, Лукашенко-старший заявив, що Микола вже не буде президентом. І загалі — Микола —  “оппозиционно настроен”.

 

Сам Микола своїм кумиром вважає Сі Дзінпіня, бо той — відрізняється від його батька. 

 

Але схоже, Коля ще сам не визначився, чого він хоче. Або його татко знає краще, або Коля ще не виріс.

 

#Білорусь
Зв’язатися з нами