Нобелівське питання: чому лауреати найпрестижнішої премії світу не говорять про Україну?

Ми зібрали інформацію про всіх нині живих лауреатів Нобелівської премії, а саме – 44 лауреати Нобелівської премії Миру та 20 з Літератури. Перша група людей має міжнародно визнаний статус “видатних миротворців”, а друга група людей заслужила нагороду за вражаючі досягнення в літературі.

Хто зі славетного люду Нобелівських призерів підтримує Україну, а хто навпаки – згоден з агресією російською федерації, читайте далі в OSINT-розслідуванні Molfar.

Інформація по всіх лауреатах, в тому числі публічні контакти для зв’язку, доступні за цим посиланням.

Molfar у соцмережах –  Molfar Global

Чому підтримка України з боку лауреатів важлива?

Нобелівські призери є лідерами суспільних думок, до них прислухаються при прийнятті важливих рішень. Їх оцінка та слова значать подекуди більше, аніж слова та оцінки видатних акторів з багатомільйонними гонорарами. Мовчання цих людей сприймають за безсловесну згоду. 

Лише одна особа з переліку “найвидатніших” здатна створити яскравий прецедент для світової спільноти, вставши на бік агресора. А заразом – величезний простір для маніпуляцій, яким обов’язково скористається росія для виправдання будь-яких своїх дій та злочинів. 

Забігши наперед, констатуємо, що серед “найвидатніших миротворців світу” є прихильники росії. Їх слова звучать особливо гучно на фоні мовчання та нейтралітету багатьох інших учасників. 

Нобелівські лауреати та допомога Україні: графіки та розрахунки від Molfar

Нобелівська премія миру

“ЗА” Україну – 35

 • 3 особи заявили про це один раз, й більше ніколи не говорили – мова йде про поставлений підпис у відкритому листі Нобелівських лауреатів з закликом до рф припинити вторгнення в Україну й вивести війська.
 • 21 людина так чи інакше згадувала про війну повторно, і при цьому в конфлікті вставала на бік України.
 • 11 людей/організацій долучились до допомоги Україні фінансово. 

“УТРИМАЛИСЬ” – 1

Організація із заборони хімічної зброї не висловлює своєї позиції. Принагідно зазначимо, що агресія росії проти України критично заслуговує уваги ОЗХЗ через:

“НЕЙТРАЛІТЕТ” – 5

 1. Єдиний шлях завершити війну – це перемовини. Постачання зброї до України може як прискорити завершення війни, так і затягнути її. Чим довше йде ця війна, тим більший ризик ядерної війни – Оскар Рафаель де Хесус Аріас Санчес
 2. Обговорює війну з нейтральної точки зору, просив Туреччину, Бразилію, Індонезію та Індію знайти вирішення “конфлікту в Україні” – Жозе Рамуш-Орта
 3. Війна змусила світ перейти на альтернативні джерела енергії та спровокувала зміни клімату – Міжурядова група експертів з питань змін клімату
 4. Війна змінила міжнародні відносини – Мартті Ахтісаарі
 5. Стурбованість без підтримки сторін – Абій Ахмед Алі

Окремо ми виділили Міжнародне історико-просвітницьке, правозахисне та благодійне товариство «Меморіал» з росії, яке, згідно з їхніми соцмережами, діє в контексті захисту прав росіян: висвітлює війну через призму громадян рф, які хотіли б уникнути участі у війні. Це товариство отримало Нобелівську премію миру у 2022-му році. 

“ПРОТИ” України – 3 

Генрі Кіссінджер: народився у 1923-му році (США), отримав Нобелівську премію миру у 1973-му році

Контакти: TW.

Позиціював себе як посередник між Трампом та путіним, часто зустрічався особисто з путіним. У 2016-му рекомендував Трампу визнати Крим російським, зняти санкції з рф в обмін на виведення військ зі сходу України. У травні 2022-го на Всесвітньому економічному форумі виступав за дипломатичне врегулювання ситуації й повернення статус-кво до війни, фактично – передати схід України та Крим росії.

Amnesty International: започатковано у 1961-му році (Британія), отримали Нобелівську премію миру у 1977-му році

Контакти: Website, FB, TW, Inst.

У серпні 2022-го опублікували звіт, в якому звинуватили українські війська у створенні загрози мирному населенню через базування у містах, школах та лікарнях. Посол рф в ООН посилався на цей звіт як на виправдання російської окупації та мілітаризації ЗАЕС. Пресреліз викликав суперечки, після чого голова українського відділення Amnesty International Оксана Покальчук подала у відставку, також подали у відставку співзасновник Amnesty Sweden та вісімдесят членів Amnesty Norway. Після критики Amnesty International погодилася на зовнішню оцінку своєї спірної заяви.

👉 Нагадаємо, що раніше OSINT-спільнота Molfar вже робила ґрунтовне розслідування, яке називалось “Що не так з Amnesty International?”.

Адольфо Перес Есківель: народився у 1931-му році (Argentina), отримав Нобелівську премію миру у 1980-му році

Контакти: TW, FB.

У березні 2022-го заявив, що США та ЄС втручаються у війну опосередковано, надсилаючи зброю та підтримуючи Україну та пронацистський уряд, який протягом восьми років нападав і переслідував людей Донбасу. Захід замовчує правду про війну, веде пропаганду та демонізує рф. У лютому 2023-го заявив, що "український народ – лише жертва", "надсилати танки для підтримки нацистського друга на зразок Зеленського небезпечно. Ти годуєш монстра".

Зверніть особливу увагу: лауреат Нобелівської премії миру Адольфо Есківель називає Зеленського “нацистським другом”, уряд України “пронацистським”, а західних політиків поганими через пропаганду та демонізацію російської федерації. Класичні російські наративи. Плекаємо надії й робимо все можливе, щоб вже в найближчому майбутньому показати пану Адольфо як він помиляється. 

Захисник росії Адольфо Есківель обіймається з папою Римським. Фото з його Twitter 👀

Нобелівська премія з літератури

Наступний крок – порівняти результати видатних миротворців із результатами видатних літераторів. І одразу ми можемо побачити на графіку, що жоден з письменників та поетів не встав на бік агресора, хоча серед “миротворців” таких було аж троє. 

“ЗА” Україну – 11

 • Маємо 4 осіб, які заявили про підтримку Україну одноразово у тому самому відкритому листі Нобелівських лауреатів з закликом до рф припинити вторгнення в Україну й вивести війська;
 • 6 осіб заявляли про підтримку Україну більше одного разу;
 • Пані Ольга Токарчук єдина з усіх прихильників України долучилась до допомоги фінансово. 

“УТРИМАЛИСЬ” – 8

Кендзабуро Ое (Японія), Гао Сінцзянь (Китай), Жан-Марі Гюстав Ле Клезіо (Франція), Мо Янь (Китай), Еліс Енн Манро (Канада), Боб Ділан (США), Петер Гандке (Австрія), Луїза Ґлік (США). Назвати їх друзями України не можна, адже вони – мовчазні спостерігачі агресії росії проти України.

“НЕЙТРАЛІТЕТ” – 1 

Цією особою є громадянин Великобританії Абдулразак Гурна. Іронічно, що він був відзначений Нобелівською премією «за безкомпромісне та співчутливе вивчення наслідків колоніалізму та долі біженця у прірві між культурами та континентами». 

Абдулразак Гурна: народився у 1948 році (Zanzibar, Tanzania, United Kingdom), отримав Нобелівську премію по літературі у 2021-му році

У контексті війни в Україні він засуджував упередженість європейців стосовно світових воєн: "Не дивно, що європейські країни виявляють більшу симпатію до українців, ніж африканці: це своя родина, вони їхні сусіди. Не дивно, але сумно, що така людська турбота не поширюється на афганців чи іракців. Це дозволило викрити упереджене ставлення. Це єдиний позитивний момент, який ми можемо отримати з усього цього".

Допомога понад усе: історії Нобелівських лауреатів, що заслуговують поваги

Ольгу Токарчук – вона єдина з лауреатів Нобелівської премії по літературі долучилась до фінансової допомоги Україні.

Olga Tokarczuk (1962 рік, Польща). Нагороджена у 2018-му році. Закликала до збору на рятувальний вертоліт. Це зображення адаптовано з оригінального "Olga Tokarczuk-9739.jpg" авторства Гаральда Кріхеля, використовується та ліцензоване за Creative Commons (CC BY-SA 4.0) commons.wikimedia.org
 

Серед лауреатів Нобелівської премії миру теж є люди, які співчувають Україні й готові долучитись до допомоги фінансово.

 1. Агентство ООН у справах біженців працює в Україні з 1994-го. Через свій сайт агентство збирає донати для українських біженців.
 2. У квітні 2022-го Інститут Леха Валенси (заснований Лехом Валенсою у 1995-му) долучився до збору гуманітарної допомоги Україні.
 3. У жовтні 2022-го за ініціативою Women Lead Initiative, Джоді Вільямс, Тавакуль Карман та Лейма Роберта Гбовівідвідали Львів та зустрілися з українськими біженцями у Кракові. Мета зустрічі – підвищення поінформованості про війну, підвищення ролі українських жінок у їх боротьбі за мир і свободу. Також вони відкрили збір на €10 мільйонів для підтримки проєктів громадянського суспільства в Україні на користь жінок-лідерів, активісток та підприємців.
 4. Незалежна міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів»постачає медикаменти та медичне обладнання до України, також організація транспортує пацієнтів.
 5. На сторінці Obama Foundation були оголошені організації, яким можна переказати кошти для допомоги Україні.
 6. На сайті Європейського Союзу опубліковані можливі варіанти для донату на допомогу Україні.
 7. Команда Фонду Муквеге та Global Survivors Fund відвідала Україну зі спільною місією для оцінки пріоритетів, потреб і стратегій підтримки постраждалих від сексуального насильства під час війни.
 8. Всесвітня продовольча програма вказує, що допомагає з провізією трьом мільйонам українців.
 9. Росіянин Дмитро Муратов: журналіст, телеведучий, ексредактор «Нової газети» продав свою Нобелівську медаль за $103,5 мільйона, а гроші передав ЮНІСЕФ, котрі своєю чергою "допоможуть біженцям і постраждалим з України, особливо дітям". У квітні 2022-го року невідомий облив Муратова червоною фарбою у вагоні поїзда зі словами "Муратов, вот тебе за наших пацанов" (“Муратов, ось тобі за наших хлопців”). Муратов отримав Нобелівську премію миру за роботу в «Новій газеті». Газета стала “захисником демократії та свободи слова в росії”. Шість журналістів газети були вбиті через те, що вони “притягували російський уряд і військових до відповідальності”. На початку російсько-української війни газета була змушена припинити видання під тиском уряду. Деякі журналісти газети втекли з росії та заснували «Нову газету Європа».

Наголосимо: OSINT-спільнота Molfar вважає що “гарних росіян” не існує. Вищезазначені факти про вчинки Дмитра Муратова ми навели з документальною точністю.

Висновки 

Не важливо хто ти – поет чи вчений, продюсер чи актор – ти можеш допомогти. Історія про те що “маленьких донатів не існує” знайома мільйонам українців. Тому що головне регулярність та бажання втілити результат у життя.

Два десятки голівудських знаменитостей зібрали за рік понад $350 мільйонів на допомогу Україні. Ці люди просто скористались своїм статусом та аудиторією для гарної справи. 

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

 

#Україна
Дотичні розслідування
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії
Чи можна купити Starlink в рф? Спілкуємося з продавцями у росії

У співпраці з Інститутом дослідження кібервійни, аналітики Molfar розслідували нелегальний продаж Starlink у Росії, використовуючи контакти з місцевими посередниками. Розібрались у деталях поставок та цінах.

Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?
Друзі путіна їдуть на Олімпіаду — чому російських військових пустили на міжнародні змагання?

У цій статті ми розглянемо, як такі позиції впливають на олімпійські цінності. варто переглянути критерії допуску до Ігор, зважаючи на глобальні конфлікти та моральну відповідальність атлетів.

"Комета" — російська антенна решітка, що обходить українські РЕБ і міжнародні санкції

Аналітики аґенції Molfar розкрили особи керівників російської компанії, яка спеціалізується на виробництві електроніки та мікросхем для військових цілей, включно з використанням у дронах.

Зв’язатися з нами