Пропагандисти Соловйов та Макаренко викликають вогонь HIMARS на склади з боєкомплектом, Molfar підтверджує знищення складів

Здатність російських пропагандистів впливати на перебіг бойових дій феноменальна. Вони фільмують склади з боєкомплектом та передові позиції бойовиків терористичних угруповань настільки старанно, що ті спалахують яскравим вогнем і згорають вщент. Можливо це “ефект лінзи”, можливо “порушення техніки безпеки” – залишимо ці виправдання росіянам. Правда полягає в тому, що уважні очі українських захисників побачили ворожі склади. А потім знищили їх, майстерно й влучно. Зараз розкажемо як все було. 

Попередні публікації серії: 

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

російські пропагандисти прагнуть швидкого завершення війни та зміни влади у рф

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, OSINT-спільнота Molfar отримала декілька десятків запитів від російських пропагандистів щодо співпраці. Здебільшого мова йде пре локально відомих журналістів, які мають російські аудиторію та ім’я, але таємно допомагають Збройним Силам України. Схема співпраці дуже проста: пропагандисти масово розсилають відзняті відео та фото, серед отримувачів вказують email-адреси СБУ, ГУР, Міністерства Оборони України, Molfar та інших українських OSINT-розслідувачів.

Що цікаво: частина пропагандистів вказують серед отримувачів листа ідентичні email-адреси, написані в такому самому порядку, що й в листах від інших пропагандистів. Більшість адресантів відмовляються від спілкування, окремі пропагандисти виходять на прямий зв’язок. Серед них – колишній агент Петр Лундстрем

російський пропагандист Сергій Макаренко, який протягом літа 2022 року допомагав коригувати українську артилерію по російських позиціях, основний канал автор в Telegram наразі видалено

Потім ті самі відео, тільки обрізані та частково відредаговані (блюр, кадрування, додавання лого) – з’являються на каналах титулованих кремлівських пропагандистів, такий як Володимир Соловйов. 

Ми не можемо підтвердити, чи справді великі кремлівські фігури прямо саботують “спеціальну воєнну операцію росії в Україні”, але точно знаємо що окремі воєнні кореспонденти та локальні пропагандисти відкрито допомогають ЗСУ завдавати артилерійських та ракетних ударів по скупченнях війська й техніки, складах з боєкомплектом, командних пунктах та інших важливих цілях. 

Які об’єкти було уражено? 

Об’єкти, що зазнали ураження внаслідок успішної ідентифікації позицій ворожого війська

З першого погляду два позначених квадрати нічим не вирізняються серед інших секторів, але на щастя ми маємо достатньо відеодоказів точної ідентифікації ворожих укріплень та складів забезпечення. Все завдяки роботі російських пропагандистів! 

Далі ми покроково розкажемо як були ідентифіковані бойові позиції та склади терористів. 

Як були знайдені склади 185-го батальйону “днр”?

Наприкінці липня, 27-28.07.2022, на Telegram-каналі СОЛОВЬЁВ було викладено серію відео: перше, друге, третє. На цих відео російський воєнний кореспондент Сергій Макаренко фільмував своє перебування в місці дислокації 185-го стрілецького батальйону “днр”. 

👉 OSINT-спільнота Molfar попередньо отримала ці та інші відео на пошту за 3-4 дні до того, як вони з’явились на каналі СОЛОВЬЁВ

1️⃣ На відео №1, опублікованому о 21:18, зафільмовано запуск квадрокоптера з опорних позицій батальйону. 

Під відео №1 написано: “Селище Спартак (супутник Донецька) – справжні ворота в Авдіївку, для нас. Для противника – ворота в Донецьк. Звідси союзні сили будуть вриватися в місто. Оборону на цій ділянці фронту тримає 185-й стрілецький батальйон армії ДНР.”

Завдяки цьому відео вдалось ідентифікувати опорні позиції, окопи та бліндажі, які бойовики терористичного формування “днр” використовують як передові позиції під час боїв з представниками Сил Оборони України.

2️⃣ На відео №2, опублікованому о 17:32, зафільмований шлях до зазначених позицій через лісосмугу вздовж кам’яного паркану. 

На цьому відео були помічені характерні загородження, завдяки яким було ідентифіковано маршрут, що його пройшли бойовики “днр” разом з воєнним кореспондентом від будівлі зі складом боєкомплекту (з третього відео) до передових позицій з першого відео.

3️⃣ На відео №3, опублікованому о 15:05, один з військовослужбовців батальйону показує воєнкору саморобний пристрій для відстрілу гранат. 

Місце зйомки цього відео – довге цегляне приміщення, схоже на підвал або ангар без світла. На задньому фоні у відео світло проходить або через щілину дверей або через підвальні вікна знизу будівлі. Зазначене місце може використовуватись як склад зброї та боєприпасів. 

На цьому відео ми ідентифікували зафільмоване підвальне приміщення як склад зі зброєю. Наступні після цього події повністю підтвердили наші здогадки. Подивимось на докази більш ретельно.

Покрокова ідентифікація місцевості по фотографіях

Скриншот відео з квадрокоптера: Т-образне перехрестя
Зазначене Т-образне перехрестя на Google Картах
Скриншот відео з квадрокоптера: дві будівлі з характерним сріблястим та коричневим дахом, та озеро позаду них
Дві будівлі з характерним сріблястим та коричневим дахом, озеро позаду них на Google Картах 
Скриншот з відео, де зображена підготовка до запуску квадрокоптера на опорних позиціях в окопі: на задньому фоні будівля сріблястого кольору
Окопи та будівлі сріблястого кольору
Скриншот з відео, де зображено шлях прямування через лісосмугу повз кам’яний паркан до позицій для запуску квадрокоптера
Шлях прямування до позицій для запуску квадрокоптера та лісосмуга, у якій записане відео
Місце розташування паркану, який потрапив на відео під час прямування до позицій
Скріншот з відео, на якому військовий 185-го батальйону показує російському воєнкору саморобний пристрій для відстрілу гранат. Місце знімання цього відео – довге цегляне приміщення, схоже на підвал або ангар без світла. На задньому фоні у відео світло проходить або через щілину дверей або через підвальні вікна знизу будівлі. Зазначене місце може використовуватись як склад зброї та боєприпасів.
Згідно з напрямком руху воєнкора та військових 185-го батальйону, позаду них залишаються лише 3 будівлі довжиною ~50 метрів кожна, які підпадають під опис вище та можуть використовуватись як місце дислокації 185-го стрілецького батальйону та складу боєкомплекту
Приблизна відстань від місця ймовірної дислокації 185-го батальйону та місця, де починаються російські окопи та бліндажі, складає ~400 метрів. Цю дистанцію на відео воєнкор разом з військовими пройшли пішки. 

❗️ Далі нам обов’язково потрібно оцінити наскільки близько ідентифіковані об’єкти знаходяться до будинків цивільних людей. Зазвичай російські війська намагаються прикритись цивільними будинками від обстрілів, тому слід уважно прораховувати всі ризики навіть за умови використання високоточної зброї.

Ліворуч: відстань від опорного пункту до найближчої будівлі ~360 метрів, ризик ураження цивільних об’єктів низький.
Праворуч: відстань від обʼєктів до цивільних будинків ~100 метрів, ризик ураження цивільних об’єктів середній.

👀 Також пропонуємо вам подивитись як виглядають терористи зі 185-го батальйону так званої “днр”. 

Фотографія підрозділу з 12 бойовиків 185-го батальйону “днр”

Докази ураження ідентифікованих об’єктів

Після успішної ідентифікації позицій та складів терористів було витримано тактовну паузу, достатньо довгу, щоб за цей час два повних пакети реактивних снарядів HIMARS (6 снарядів в одному залпі) – зробили свою високоточну справу! Після паузи OSINT-спільнота Molfar власним коштом замовила супутникову фотографію ідентифікованого квадрата у середній роздільній здатності. 

Результати ураження ідентифікованих об’єктів після проведення дорозвідки місцевості: на супутниковому знімку чітко видно 12 локалізованих уражень, 6 з яких дістались будівлі з найбільшою кількістю складованого боєкомплекту

У попередньому дописі ми також використали фразу “дорозвідка місцевості”. Тепер хочемо надати більше пояснень: дорозвідка ідентифікованих об’єктів відбувається зі штатних БПЛА оперативного та оперативно-тактичного рівня. За допомогою безпілотників військові деякий час спостерігають за об’єктами, щоб підтвердити, наприклад, конкретне приміщення або навіть його частину, що використовуються як склад з боєприпасами. Обстріл високоточними снарядами – це дуже дорога та відповідальна справа. Саме тому проводиться багатоетапна дорозвідка. Щоб знайдена ціль повністю виправдала використані засоби.

У цьому кейсі все завершилось щасливо: складу немає, приміщення зруйновані, військові 185-го батальйону більше жодного разу не фігурували у пропагандистських відео. Плекаємо надії, що терористи були ліквідовані разом з боєкомплектом. 

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

#Війна
Зв’язатися з нами