Molfar знаходить воєнні цілі по соцмережах: зруйнований залізничний міст у селі Дронівка, Донецька область

Шановні, хочемо нагадати вам про навчальні матеріали по зворотному пошуку геолокації:

Після виходу відвертого інтерв’ю Molfar для радіо NV, можемо зізнатись що це був не зворотний пошук геолокації 😉 Далі ми плануємо робити серію успішних кейсів, коли ми щось знаходили, а потім туди щось високоточно прилітало. 

Molfar у соцмережах 👉 Molfar Global

Що можна знайти у ворожих соцмережах?

Це може бути склад з БК, склад зі зброєю, тимчасові казарми/поселення особового складу, місця дислокації ворожої техніки, штабно-командні пункти ворога, пункти забезпечення паливно-мастильними матеріалами, важливі логістичні вузли (залізничні колії, траси міжміського сполучення, вигідні для контролю висоти, активні у використанні мости тощо), місця розміщення ворожих РЕБ, місця дислокації комплексів (пускових установок) ППО, укріплені райони оборони та багато іншого. 

Якщо об’єкт цінний – потрібно точно встановити його локацію. 

Де шукати цілі? Приклад успішного відпрацювання. 

Якщо карпатські мольфари та молфуни з Рахівщини мали надчуттєвий хист “зчитувати” паралельний світ і комунікувати з ним, то кібермольфари мають хист до ретельного пошуку інформації з найнижчого світу, який ще чомусь зветься “росія”.

Потрібно моніторити ворожі новинні ресурси, пропагандистські медіа та особливо – канали мовлення воєнних кореспондентів. Постійна необхідність вести пропаганду призводить до публікації ворогом великої кількості фото та відеоматеріалів, за допомогою яких можна ідентифікувати точне місце перебування особового складу, розміщення БК, бронетехніки тощо. 

А ще, звісно ж, потрібно вивчати соцмережі російських військовослужбовців. Там завжди є бодай щось цікаве. Перш ніж ідентифікувати більш-менш значущу воєнну ціль, доведеться передивитись сотні фотографій та десятки відео. Тож бережіть свою психіку від впливу ворожої пропаганди!

Приклад публікації, вартої уваги розслідувача ⤵️

Проаналізуємо відео 👉Чи важлива це ціль для ураження? Чи можемо ми точно ідентифікувати координати цілі? Що буде у разі ураження/ігнорування цілі?

В конкретному випадку, на перші два питання буде відповідь “Так”. Відповідь на третє питання: у разі ураження цілі буде перервано логістичний ланцюг постачання збройних сил загарбницького війська; у разі ігнорування цілі ворог отримає змогу швидко накопичити БК, бронетехніку та особовий склад для поповнення запасів та формування нових ударних угрупувань на Донецькому та Луганському напрямках. 

Ми визначились, що це важлива ціль, вона гідна уваги розслідувача. Переходимо до наступного етапу. 

Всебічний аналіз цілі, ідентифікація місцевості

05.07.2022 на сайті tvzezda.ru викладено відеорепортаж (1). Через річку Сіверський Донець російські військові збудували понтонний залізничний міст, який використовується для транспортування військових та військової техніки. Новий міст розташований біля старого мосту, який зруйнували ЗСУ. Також зазначено, що найбільшу кількість сил витрачено не на зводження мосту, а на ремонт залізничного полотна довжиною 700 метрів.

  • Дата публікації відео: 5 липня.
  • Локація: село Дронівка.
  • Чинний об’єкт: так.
  • Оцінка обʼєкта: Залізничний понтонний міст через річку Сіверський Донець, 1 шт.
  • Ризик ураження цивільних: низький.
  • Координати обʼєкта: 48.9236502,38.036339
Ідентифікація орієнтовного розміщення понтонної переправи
Фотографія мосту та понтонної переправи з пропагандистського сюжету
Фотографія мосту через річку Сіверський Донець (до моменту його руйнування). Поруч росіяни побудували новий понтонний міст. З зображенням вище збігаються залізна конструкція, ландшафт, опора. 
Доказ використання мосту у військових цілях №1
Доказ використання мосту у військових цілях №2

У вагонах перевозять важке озброєння та російських військових. На фото зображений російський бронепотяг “Волга”, який призначений для ведення інженерної розвідки, розмінування та відновлення залізничної колії в зоні військових дій. Вагони потягу захищені сталевою бронею 10-20 мм, всередині обкладені мішками з піском. На озброєнні бронепотяга знаходяться крупнокаліберні кулемети та зенітна установка.

Фотографія бронепотяга “Волга” з репортажу, початок руху понтонною переправою
Фотографія бронепотяга “Волга” з репортажу, завершення руху понтонною переправою

Цитати з репортажу:

  •  “Планируется, что восстановленную ветку Минобороны будет использовать для доставки военных и гуманитарных грузов”.
  •  “Ошибок быть не должно. На борту слишком ценный груз”.

На цьому етапі маємо ідентифіковану ціль. Підсумуємо: оцінка важливості об’єкта, встановлення точної геолокації та грунтовні докази – ось і все завдання. Трошки уважності та часу, й вам обов’язково пощастить! 

👀 Molfar збирає оперативну інформацію щодо розміщення особового складу ворога та переміщення ворожої техніки по тимчасово окупованій території України. Якщо ви маєте інформацію – відправляйте нам в телеграм-бота. Анонімність гарантовано! Робіть це тільки у разі 100% впевненості у безпеці передачі даних для вас та ваших близьких.

Як перевірити успішну роботу Сил оборони? 

Найкраще – не перевіряти. Просто довіряти Збройним силам України та продовжувати гарно робити свою роботу. А ще уважно стежити за повідомленнями речників військового командування. У випадку з залізничним мостом у селі Дронівка, OSINT-спільнота Molfar замовила платний супутниковий знімок вказаної у звіті локації задля демонстрації сили українського спротиву.

Згідно з супутниковим знімком, понтонна переправа відсутня, старий міст зруйнований. Ймовірно понтонну переправу та об'їзну колію було повністю демонтовано після пошкодження.

❗️ Дата публікації відео – 5 липня. Дата ідентифікації цілі – 6 липня. Дата знімка вище – 7 серпня. Як то кажуть: швидко побудували, швидко демонтували. Від понтонної переправи на знімку не залишилось навіть фрагмента. 

Наскільки ефективна подібна тактика ідентифікації воєнних цілей?

В інтервʼю на каналі Radio NV містяться відповіді на всі ваші питання ⤵️ 

На цьому ми бажаємо вам пильності, старанності та наснаги. Разом переможемо. Слава Україні! 

✉️ Для зв’язку з командою та отримання коментаря заповніть форму нижче, або надішліть свій запит на адресу: [email protected]

#Геопросторова розвідка #Україна #ЗСУ #Смерть ворогам
Зв’язатися з нами