Голос путінської пропаганди: деанон Ніколая Баскова

 

Це один з найбільш контроверсійних персонажів російського шоу-бізнесу. Його біографія — історія людини, яка прагне до успіху за будь-яку ціну. Ніколай Басков має роздуту самовпевненість, відверто хамить журналістам та зневажає своїх слухачів. На ряду з Лєпсом та Шаманом Басков став рупором кремлівської пропаганди. 

 

Аналітики аґенції Molfar розглянули численні приклади його публічної підтримки російської агресії: виступи на окупованих рф територіях, фінансову підтримку військових дій проти України та публічні антиукраїнські висловлювання.

 

Це продовження серії публікацій про російських музикантів які найбільше підтримують російську пропаганду. Раніше ми писали про співаків-пропагандистів Шамана та Лєпса.

 

 

Голос кремля: Басков як інструмент російської пропаганди

Сьогодні такі люди, як Лєпс, Шаман та Басков, не лише висловлюють свою підтримку терористичному російському режиму, а й дають на війну гроші. У цьому сенсі ставлення до війни - лише вершина айсбергу. Кожен громадянин росії, на свій лад, несе відповідальність за цю війну.

 

Ніколай Басков з 2017 року внесений до бази сайту “Миротворець”. Він пропагував російський фашизм, посягання на суверенітет і цілісність України та підтримав анексію Криму. В’їзд до України йому був заборонений. 

 

У 2019 році, після обрання Володимира Зеленського президентом України, Басков опублікував пост в Instagram. Висловив сподівання відновити свої концерти в Україні, ймовірно, через фінансові труднощі (про це розкажемо далі). У цьому пості він також поділився спільною фотографією з Володимиром Зеленським.
 

Басков вітає Зеленського з перемогою у президентських виборах

Щоправда, за наступні три роки артист “забув” про своїх прихильників в Україні. 25 лютого 2022 року у своєму Instagram Ніколай Басков виклав допис на підтримку дій росії та путіна. Соцмережа позначила допис як такий, що містить неправдиву інформацію. Станом на липень 2023 року ця публікація зібрала 358k уподобань. 

Допис з інстаграм-акаунта Баскова

Аналогічні пости також розмістили блогер Курбан Омаров, телеведуча Алла Давлатова, диригент Алєксєй Хадорчєнков (123). Ймовірно, це замовна публікація від адміністрації президента рф.

 

Протягом 2022 року Басков постив ше декілька пропагандистських дописів. Один з них містив текст “za мир” з російською георгієвською стрічкою, “зеткою” та підписом “мені не соромно бути росіянином”. Таке ж зображення раніше, в січні 2022 року, розміщував актор Владімір Машков, що знову може вказувати на замовний характер цієї публікації.

 

Пізніше, у вересні того ж року, Басков заспівав на Красній площі пісню “Поклонімся тєм вєлікім годам” на “мітингу в підтримку повернення новоросії” (квазіутворення, якого насправді не існує). Згодом в його instagram з'явився черговий пропагандистський пост. А вже під кінець 2022 року російський співак пожертвував 1 млн рублів для сімей російських військових. 

 

Свою підтримку російській агресії Ніколай Басков продовжив і у 2023 році. Так у червні на економічному форумі ПМЕФ-2023 в Санкт-Пєтєрбурзі, Басков пообіцяв виплатити 1 млн рублів за кожний виведений з ладу танк Leopard, який є на озброєнні в армії України. 

 

Згодом до цієї ініціативи приєднався співак Юрій Антонов (його Inst, +79852108588, [email protected]). 

 

Басков і Лєпс на вечірці у Санкт-Пєтєрбурзі

Автор ідеї, як повідомляє видання “Фонтанка”, власник холдингу “Русская медиагруппа”, колишній засновник рок-гурту “Зємлянє” Владімір Кісєльов. 

 

Може скластись враження, що Басков всього лише “продався” Кремлю з початком повномасштабної війни росії проти України. Але його пропагандистська “шарманка” звучала в Україні й раніше. 

 

Під час виборів 2004 року, Ніколай Басков виступав в Україні на підтримку тодішнього кандидата в Президенти України Віктора Януковича. А тоді прихильників опонента — кандидата Віктора Ющенка — закликав “забиратися до себе в Америку”. Далі Басков висловився наступним чином: 

“Уряд та президент Росії не дозволять поставити Україну на коліна перед Америкою” 

Після таких заяв Ніколай Басков отримав звання Народний артист України. 

 

Питання щодо того, чи позбавлений Басков цього звання залишається відкритим й досі. В березні 2022 року профільний комітет Верховної Ради ухвалив рішення, про позбавлення 8 російських виконавців разом із Басковим цього звання. Але в січні 2023 тодішній міністр культури Ткаченко сказав, що подібних законів не існує, але додав: “Я думаю, що такого роду закони — це питання тижнів”. Станом на липень 2023 текст відповідного рішення не знайдений.

 

 

Що по вокалу в Баскова?

 

Почнемо наш розбір з того, чим Басков найбільше пишається — його голос. І тут виявляється, що є безліч професійних співаків і музичних критиків які називають його поганим співаком. 

 

Як пригадує оперна співачка Монсеррат Кабальє, яка навчала Баскова, він не знав класичних оперних партій. Це при тому, що на момент коли вони познайомились, Басков вже кілька років працював у “Большому тєатрі” москви. Тож їй довелось вчити Ніколая заново. Сам співак стверджує, що Кабальє “розв’язала йому голос”. При цьому жалкується, що вона била його палкою, бо він не міг правильно співати.  

 

 

Колеги Баскова не надто люб’язно висловлювались про артиста. Так вокалістка ніжегородського театру опери та балету Татьяна Хахлова, яка працювала там за часів Баскова, стверджує, що в його голосі немає яскравості. Баскова, за словами співачки, погано чутно з залу, і він не може переспівати оркестр. 

 

Музичний критик Сергєй Сосєдов також негативно висловлювався про воклальні здібності Баскова. Каже, що його голос не має напівтонів, відтінків та динаміки.

 

Критики вказують на одноманітну стилістику його пісень. Й, мабуть, щоб змінити це, Басков вирішив співати пісень на вірші російського мільярдера, президента компанії “Роснефть” Міхаіла Гуцерієва: “Большая любовь”, “Любовь бессмертна”, “Я подарю тебе любовь”, “Любовь - не слова”, “Вишнёвая любовь”, “Я не вернусь в любовь”, ​​“Сердце на сердце”, “Два венца на карете”, “С Днём рождения!”, “Страна за нами, и мы победим!”, “Твои глаза маренго”, “Ночь счастливых надежд”.

 

Зв’язки зі злочинцями та фінансові проблеми

У фінансових питаннях Ніколай демонструє повну відсутність принципів. Йому байдуже від кого брати гроші. Навіть якщо ці гроші йдуть від осіб пов'язаних зі злочинністю - головне отримати більше і швидше. 

У січні 2019 року Ніколай виступав на дні народження колишнього радника генерального директора компанії “Газпром межрегіонгаз” та так званого “газового короля” Північного Кавказу Рауля Арашукова в Карачаєво-Черкесії. Зареєстровані перельоти Баскова на захід: 18 січня з москви до Мінеральних Вод, і повернення наступного дня. 

На цьому заході Ніколай Басков був ведучим та співав, за що отримав €120k. Згідно зі статтею, на гонорар для Ніколая складали внески гості, а один з найбільших внесків зробив керівник відділу прокуратури Карачаєво-Черкесії Зураб Афаунов. Невдовзі після святкування, іменинника Арашукова було затримано за підозрою у розкраданні 30 млрд руб у “Газпрому”, створенні організованого злочинного угруповання. Потім його з сином звинуватили у вбивстві двох людей та засудили до довічного ув'язнення.

Та, схоже, грошей від цих злочинців Баскову вистачило ненадовго. В червні 2020 року зʼявилася інформація, що Ніколай має фінансові труднощі через заборону виступів та корпоративів внаслідок пандемії COVID-19 та карантинних заходів. Він продав коштовності й квартиру у москві. Згідно з чутками, йому допоміг заможний покровитель. В травні та червні 2020 року його індивідуальне підприємство отримало державну фінансову підтримку, сума невідома.

 

“Королівська гора”, на якій зникають гроші

В жовтні 2020 разом з акторкою Олександрою Яковлєвою заснував ТОВ “королівська гора” (ООО "Королевская гора"), що спеціалізується на виробництві кінофільмів, відеофільмів, телевізійних програм. 

Яковлєва стала режисеркою фільму “Князь” (йдеться про князя Алєксандра Нєвського). Фільм знімали в Забайкальському краї. У 2021 році місцевий губернатор виділив 5 млн рублів на виробництво того фільму. Згідно з повідомленням адміністрації краю, один епізод знімали в травні 2021 року протягом 5 днів. Змонтовані матеріали були відправлені у фонд Забайкальщини.

У квітні 2021 року режисерку Олександру Яковлєву видалили зі складу засновників “Королівської гори”. Рівно за рік режисерка померла. Пізніше художниця костюмів заявила, що за роботу над фільмом їй не виплатили 542 500 рублів.

У міністерство культури рф не надходила заявка на отримання прокатного посвідчення на фільм “Князь”. Подальша доля картини невідома. А вже у грудні 2022 року почався процес ліквідації компанії “Королівська гора”. Таким чином вона проіснувала два роки. 

 

Як шлюб із донькою олігарха покращив фінансову долю Баскова?

Ніколай Басков походить з сім’ї російського кадрового військового та вчительки математики. З дитинства займався музикою і в 1989 закінчив музичну школу при Новосибірській консерваторії. Згодом переїхав у москву, де працював з композитором Олександром Морозовим, який в одному інтерв’ю відзначав: “Баскову пощастило знайти заможного спонсора”. Дійсно, справжній зліт кар’єри співака стався після знайомства з мільярдером Борисом Шпігєлєм. Також присутнім був близький друг Шпігєля, музичний продюсер Рашид Дайрабаєв.

 

"На сцену випливло щось безстатеве, повністю в білому. Ми разом із Женею, дружиною Шпігєля, ледь зі сміху не впали. І ось це щось видало пісню "Пам'яті Карузо" … Після цього концерту Борис питав мене, як людину з шоубізнесу, мою думку про те, що я бачив. Я був дуже лаконічний і сказав, що ця ніша є вільною і він може зайняти її при гарному інвестуванні грошей, при відмінному менеджменті. Тоді Борис Ісаакович запропонував мені стати виконавчим продюсером",  — каже Рашид Дайрабаєв про виступ Баскова.

Продюсер Рашид Дайрабаєв на весіллі Баскова

Рашид Дайрабаєв (колишній продюсер Баскова), заявляє, що роботу в “Большому театрі москви” цей співак також отримав через впливових друзів. Начебто у москву Ніколая Баскова запросив його коханець з Новосибірська, який був керівником “Клубу друзів Большого театру”. 

 

У період з 2000 по 2003 рік Борис Шпігєль активно вкладав гроші у просування Баскова. Ці інвестиції проводили через ТОВ  “Продюсерська компанія “МСК". За три роки Баскову виплатили тільки від цієї компанії - 967 400 рублів (123).

 

У 2002 році вперше пролунала “шарманка” Ніколая Баскова. І згодом вона лунала чи не на кожній радіостанції. Тоді широка публіка познайомилась з його творчістю. Заробітки співака стрімко зростали. За спогадами Алєксандра Мороза, Шпігель не жалів грошей на Ніколая: оплачував режисерів, художників для кліпів та концертів, а також ротацію кліпів на телебаченні.

 

Сам Басков спочатку отримував 40% від гонорару, ще 40% йшли Шпігелю, 20% - продюсеру Дайрабаєву. За виступ на концерті Ніколай отримував від 6 тисяч доларів. Але, схоже, цього артисту було замало. 

 

Згідно з інтервʼю колишнього продюсера, Басков почав залицятися до доньки Шпігєля. Вона відповіла взаємністю, а після одруження Ніколай попросив віддати йому 80% доходів, виправдовуючись тим, що гроші потрібні на “молоду родину”. 

 

Кар’єра і бізнес

Маючи нові впливові знайомства і перші серйозні гроші Басков, схоже, прийняв рішення відкрити власний бізнес. Вже у 2003 році артист зареєстрував індивідуальне підприємство. Одразу уклав держконтракт на суму 4,5 млн. рублів. Щоправда, на цьому його визначні бізнес-успіхі закінчуються. 

 

В той самий час він спробував себе у ролі ведучого на реаліті-шоу “Дом-1” на каналі ТНТ. Ніколай Басков провів там лише декілька випусків

 

Ніколай Басков з учасниками шоу “Дом”

З 2005 року спробував створити власне шоу “Суботній вєчєр с Ніколаєм Басковим”.

 

Неочікуваний поворот стався у 2007 році, після того,як Басков дав скандальне, “п’яне” інтерв’ю виданню Rolling Stone. Воно почалося з фрази Ніколая “я вип’ю вашим коштом”, а закінчилось його розлученням. У тому, як Басков п’є, між ним і Лєпсом виявляється багато спільного. 

“Я получил приглашение поучиться в самый главный музыкальный институт – Julliard School. Но я от этого отказался, остался в россии. Поэтому сейчас я не работаю официантом в Америке, а выпиваю с вами. Так что давайте выпьем за страну, которая дала нам возможность сидеть на Красной площади в ресторане и выпивать”. — Ніколай Басков, в інтерв’ю журналу Rolling Stone

Наступна фраза, ймовірно, стала переломною, адже п’яний Басков, ймовірно забув що мільярдер Шпігель та продюсер Дайрабаєв - друзі. 

“Мій колишній продюсер [Дайрабаєв - ред.] був геєм. Я ж не можу їба*и бабу у прямому етері. Моя дружина — донька, прости, господи, російського мільярдера… Ця дівчина могла вийти заміж за будь-якого. Випиймо за справжніх мужиків! За батьків, за чоловіків!”

Через рік після цього інтерв'ю Ніколай Басков розлучився зі своєю дружиною, а родина Шпігелів припинила його підтримувати. Баскову заборонили бачитись зі своїм сином.  

 

Що ж стосується його особистих бізнес-ініціатив та кар’єри телеведучого —  не все складалось вдало й тут. Хоча Басков намагався активно розширювати сферу своєї діяльності. На початку 2012 року став ведучим проєкту “Брачноє агєнство Ніколая Баскова” на каналі “росія-1”. В травні того ж року те шоу закрили. Продюсер виправдовується — це, ніби, через хворобу Баскова,  але подейкують, що через низькі рейтинги. 

 

Звідки гроші?

Його індивідуальне підприємство має стосунок до таких установ:

 1. ТОВ “ РДВ С” (ООО "РДВ С")

Вид діяльності: радіомовлення 

Частка Баскова: 5%

Співзасновники

Філіп Кіркоров, Станіслав Михайлов, Ігорь Крутой, Лєонід Агутін, Іосіф Прігожин, Діма Білан, Ніколай Растаргуєв

 

 1. ТОВ “Евертон ХХІ” (ООО "Эвертон XXI")

Вид діяльності: керівництво фінансово-промисловими групами

Зв’язок: через ООО "РДВ С"

Співзасновники: ООО "РДВ С" - 99%

ООО "БОЛЬШОЕ РАДИО" - 1%

Відомі контракти індивідуального підприємства Ніколая Баскова

Нерухомість

Розповідаючи про майно Ніколая Баскова, варто знову повернутись до його сумнівних зв’язків. У 2017 році, на день народження артиста, мільярдер Тельман Ісмаїлов подарував йому квартиру у ЖК класу “люкс” на Пресистенській набережній у москві. Орієнтовна вартість цієї квартири — 10 млн доларів. За кілька років Імаїлов подарував Баскову ще й віллу в Анталії. За даними статті на 2021 рік, співак здає цю віллу за $5-7k на добу. У 2015 році територію готелю, де знаходилась вілла, було продано і Басков, за його словами, втратив права на неї

 

Тельманова з 2017 року заочно заарештовано в росії. Його звинувачують у незаконному обігу зброї та в організації вбивства підприємців Владіміра Савкіна та Юрія Брільова. 

 

Хоча мільярдер Ісмайлов заперечує свою вину, він втік з рф. Пізніше його затримали у Чорногорії, але згодом він отримав у цій країні політичний прихисток

 

Загалом Ніколай Басков володіє нерухомим майном на суму приблизно у 633 млн рублів. 

 

Квартири:

 1.  

Адреса: москва, ул. Крылатская, д. 45, корп. 1, кв. 66

Площа: невідомо

Вартість47.2115 млн рублів

 1.  

Адреса: москва, ул. Малая Филевская, д. 40, кв. 27

Площа: невідомо

Вартість85125 млн рублів

 1.  

Адреса: москва, наб. Пречистенская, д.19, кв.4

Площа282 кв. м.

Вартість260 млн рублів

Ймовірно, цю квартиру подарував йому мільярдер Тельман Ісмаїлов

 1.  

Адреса: москва, ш. Рублевское, д. 18, корп.1, кв. 206

Площа79,5 кв м. 
Вартість22.5 млн рублів

 

Будинки:

 1. Адреса: московская область, Істрінский район, котеджний комплекс Крючково, д. 46 (12), Google Maps

Площа: невідомо

Вартість34 млн рублів.

 

 1. Адреса: москва, вул Згвєнігородська будинок 11

Площа18.5 кв. м. 

Вартість69 млн рублів 

 

 

Авто:

 1. Mercedes-Benz S 500 Maybach 

Рік: 2016

Номери: А265МР77 (12)

VIN: WDD2229851A305286

Вартість: ~5.5 млн доларів

 1. Rolls-Royce Ghost

Рік2010

Номери: А003АА177, М389СА799

VINSCA664S52BUX49412

Вартість10.5 - 12 млн доларів

 1. Mercedes-Benz S500 4МАТIС Maybach

Рік2015

Номери: К333КК77 (12)

VIN: WDD2229851A242994

Вартість: ~5.3 млн доларів

 1. Mercedes-Benz S500 4МАТIС

Рік2013

НомериР377ВМ799

VINWDD2221851A034111

Вартість: ~3.15 (12)

 1. Porsche Cayenne S

Рік2007

НомерО040АС777С795ВН199

VINWP1ZZZ9PZ8LA44384

Вартість: ~1.27 (12)

 

Інше майно:
Російські медіа повідомляли, що Баскову належить іменний вагон, облаштований під квартиру. Там є гримерна, спальня, зал, їдальня, кухня та душ.

 

Деанон на Баскова. Його особисті контакти

СоцмережіInstTWVK (del), VK2OK

Паспорт: 4508888925 виданий 03.03.2007, паспорт: 4501965541 виданий 16.01.2002, 

Старий паспорт: 30ИК646298, 

ІПН: 773109557776, 

СНІЛС: 00124929806 

Імовірно старий телефон Баскова: +79685884499 

Інтереси в TG (id 26720867) (123): 

Канали: @eurovisionua / євробачення Україна,  @tsgirl98 / дневник т*девочки, мертвые русские 200;

 

Інтереси за цим номером: купівля, квк, треш-контент, чернуха, віртуальний секс, порно, проститутки, лгбт (транссексуалы, трапи транси), євробачення, наркотики, реклама, треш-стріми, православіє, Україна, Одеса, лнр, нижній новгород, сша, русофобія, благодійність, музика, аніме, школота, українці, двач, киргизи, продавці, активний громадянин, створення підложних акаунтів, дропи, продаж акаунтів, фестиваль, еміграція релокація, комп’ютерні ігри, ІТ (програмування), грузчики, заробіток

 

Родина Баскова та його зв’язки

 

Басков Віктор Владіміровіч (10.09.1951 - 30.06.2019) — батько

Телефон: +74954127101, [email protected]

Skype: baskovviktor, 

Паспорт: 4503126096 

ІПН: 773130335624, 

СНІЛС: 11636723349, 

Посвідчення водія: 7736741842 

 

Батько Ніколая Баскова. Родом із с. Ганькіно, Луховицького района, московської області. Був військовим. Родина мешкала в Дрездені, Кеніґсбрюке, Галле. Батько отримав посаду командира дивізії та повернувся до росії. Продовжив службу в Новосибірську, москві та підмосков'ї. Закінчив академію генштабу мо рф, там і служив. Службу закінчив у званні полковника. В змі пишуть, що відмовився від звання генерала, щоб не псувати кар’єру синові черговим переїздом. 

 

Є спільне фото Баскова із батьком у військовій формі з погонами підполковника. На надгробку його портрет у військовій формі із погонами полковника.

 

Після закінчення служби перейшов на роботу до Рахункової палати, де працював інспектором під керівництвом Сергія Степашина, колишнього директора контррозвідки та прем'єр-міністра рф.

 

Відомі адреси:

 • москва, вул. Русаковская, буд. 12 кв. 58;
 • москва, ш. Рублевское, буд. 18, корп.1, кв.206;
 • москва, ул. Осенняя, буд. 25, кор.2, кв. 7.

 

Баскова Єлєна Ніколаєвна (07.10.1955) — мати.

СоцмережіOK

Паспорт: 4502822422, 

ІПН: 773165062248

 

Народилась в Україні, в м. Суми. За фахом — вчителька математики. Під час служби чоловіка в НДР влаштувалась дикторкою на місцевому телебаченні. 


Власне індивідуальне підприємство закрила в березні 2009 року. Співвласниця ТОВ “Ловці” (ООО “ЛОВЦИ”) (10%, 2k руб.). Основна діяльність — оренда та управління власним чи орендованим нежитловим нерухомим майном. У 2021 році отримала від цієї ТОВ-ки дохід 613k руб.

 

Відоме місце роботи:
ПАТ “Галузевий комітет з науки й техніки” (ОАО “ОТРАСЛЕВОЙ КОМИТЕТ ПО НАУКЕ И ТЕХНИКЕ”)

 

Відомі адреси:

 • москва, ул. Звенигородская, д. 8, корп. 1, кв. 15;
 • москва, ш. Рублевское, д. 18, корп. 1, кв. 206;
 • москва, ул. Крылатская, д. 45, корп. 1, кв. 66.

 

Син та родичі колишньої дружини

Шпігєль Броніслав Ніколаєвіч / Шпигель Бронислав Николаевич (24.04.2006)

Соцмережі: VK (del) 

Пошта[email protected]

Skype: bronikmoskow, 

Паспорт: 4520992128 виданий 29.10.2020, 

Адреса: москва, ул.Звенигородская, д.7, кв.29 

 

Син Баскова. З батьком, як повідомляють змі, не бачаться, аліменти Басков не сплачував, згідно з домовленістю з колишньою дружиною. Мав прізвище Басков-Шпігєль, проте після розлучення мати змінила його прізвище на Шпігєль.

 

У 2016 році було зроблено фото хлопця, імовірно, в котеджному містечку Коровіно (12). 

 

Згідно з інсайдом, у 2017 році був зареєстрований на сайті системи електронних шкіл москви - school.mos.ru з логіном shpigelbn та унікальним номером 12600414. 

 

Шпігель Світлана Борисівна / Шпигель Светлана Борисовна (12.11.1981)

СоцмережіFBInstOK

Телефони: +79037200431, +79188715690, 

TG id: 384895975 (групи та інтересами 123 

Пошта[email protected][email protected], [email protected] - пароль: svet812812, [email protected] - паролі: bfkz7nfz1012,  bfkz7nfz, 

Skype: live:sshpigel12, 

Паспорт: 4511104848, 

ІПН: 773126672063, 

СНІЛС: 04451156530 

 

Колишня дружина (2001-2008). Дочка фармацевтичного магната та колишнього сенатора (2003-2013) Шпігеля Бориса. Власниця  ТОВ “бІОМЄД” (ООО “БИОМЕД”). Має 96 державних контрактів на загальну суму 204.9m руб. Станом на липень 2023 року ТОВ-ка перебуває в стані ліквідації. 

 

Також засновниця компаній: ТОВ “Старфарма” (ООО ”СТАРФАРМА”) (33.33%), ТОВ “Біолєк” (ООО “БИОЛЕК”) (100%). Ця ТОВ-ка отримала 645 державних контрактів на 751.1m руб.

 

Володіє авто Porsche Cayenne, 2016 р.в., VIN: WР1ZZZ92ZGКА50942, номер М888СХ197 (12).

 

У 2020 в москві вона відвідала дитячу премію телевізійних нагород “ТЭФИ-kids”, де вручила нагороду зі сцени. Спонсором заходу була компанія Бориса Шпігєля “Біотєк”.

 

Інтереси в TG (12): знайомства, зустрічі, медицина, вакцинація, коронавірус, мода, еміграція, релокація, релігія, іудаїзм, покемони, подорожі, євреї, фінанси, банківські картки, платіжна система, unionpay, @uaegeneralnews (російські емігранти в ОАЕ), Дубай, Ізраїль, Італія, москва.Зареєстрована в школі англійської мови skyeng.ru, магазинах bookvoed.ru, chitai-gorod.ru. Зафіксовані пересування в карантин в межах котеджного містечка Коровіно в супермаркет Hoff. 

 

Відомі адреси:

 • москва, ул. Звенигородская, буд. 7, кв. 29;
 • москва, ул. Малая Филевская, буд. 40, кв. 27;

 

Адреса москва, ул. Звенигородская, буд. 7, кв. 29 вказана в 2021 році під час реєстрації в медичній установі Соболєвої Ніни Вʼячеславовни.

 

Шпігєль Боріс Ісакович / Шпигель Борис Исаакович (18.02.1953) 

Колишній свекор Баскова. Колишній сенатор (2003-2013) ради федерації від Пензенської області. Фармацевтичний магнат. Чинний президент ВКРЕ (всеросійського конгресу російськомовного єврейства). 

 

В березні 2021 року був затриманий у справі про хабар за надання конкурентної переваги його підприємству “БИОТЭК”. В лютому 2023 суд відмовив у погодженні апеляційної скарги на заміну тримання під вартою на домашній арешт. Арешт також накладено на майно вартістю близько 2 млрд. рублів та понад 3000 витворів мистецтва. Станом на липень 2023 разом з дружиною знаходяться у сізо;

 

Шпігель Євгенія Григорівна / Шпигель Светлана Григорьевна (17.04.1959)

Телефони: +79039695954, 

Пошта: [email protected]

Паспорт: 4514500310, 

ІПН: 773114348263, 

СНІЛС: 02952846478, 

Адреса: москва, ул. Звенігородська, буд. 8. корпус. 1, кв. 80

Колишня теща Баскова. Станом на липень 2023 — засновниця п’яти діючих компаній. До 2007 володіла чеською компанією BRONJA S.R.O. (75%). 

 

Володіє авто Mercedes-Benz S600L, 1997 р.в., номер: А155АА99, VIN: WDB1400571A336699. Номери серії ААА мають авто адміністрації президента рф, або особи зі зв’язками. 

 

Разом із чоловіком звинувачується у хабарництві та знаходиться під вартою.

 

Ніколай Басков, з усією його публічною активністю, відомий хіба що тим, що заробив багато грошей. Та й навіть у цьому йому допомогли впливові друзі — російські олігархи. Політична позиція співака залишається цілком зрозуміла. Він підлаштувався під режим путіна, підтримує російську агресію і пропаганду. Водночас важливо розуміти, що він не раптом був “змушений” перейти на бік пропаганди, а підлабузнювався ще з 2004 року, коли агітував голосувати за злочинця януковича. 
 

#Деанон #пропаганда
Зв’язатися з нами