Алкоголізм, ікони й підтримка війни. Що ще не так з Грігорієм Лєпсом?

У червні російський шансон-виконавець Грігорій Лєпс, стоячи поруч із Ніколаєм Басковим, заявив, що має намір виплачувати російським військовим по 1 млн. рублів (11k $) за кожен знищений ними танк Leopard в Україні, які є на озброєнні в ЗСУ. Деякі медіа писали, що вже наприкінці червня він, начебто, вручив сертифікати на 3m рублів російським військовим. 

Але це не вперше російський співак відверто підтримує агресивну політику своєї країни — до цього Лєпс мав концерти в окупованому росіянами Криму, підтримував анексію українського півострова на прокремлівських шабашах з 2015 року, давав концерти в окупованому Донецьку. А після початку повномасштабного вторгнення виступав перед російськими мобілізованими й додавав їм напутні слова.  А ще Лєпс товаришує з терористом Дєнісом Пушиліним та міжнародною злочинницею Марією Львовою-Бєловою, виступає за копійки перед російськими можновладцями.

Готуючи деанон на Грігорія Лєпса, аналітики Molfar хочуть вкотре наголосити, що споживання російського контенту = спонсоруванню війни, яку розпочала росія проти України. Бо музика (як кіно, арт, спорт, література) — не може бути поза війною. І деанон на Лєпса — яскравий тому приклад.

Читайте у цій публікації:
1. Хто такий Грігорій Лєпс?
2. Сочі, кабаки й "вори в законі": початок карʼєри Лєпса
3. Ресторан в Києві, ювелірка в окупованому Криму, продюсування доньки: бізнес-проєкти Лєпса (провальні та активні)
4. Безплатні корпоративи для російських МВС, ФСБ: стосунки Лєпса з владою рф
5. Заклик до вбивств українців, підтримка анексії Криму та Донбасу: що ще не так з Лєпсом?
6. Звʼязки з російським криміналітетом.
7. Лєпс під санкціями
8. Алкоголізм, ікони та інші фетиші Лєпса
9. Деанон: контакти Лєпса

Хто такий Грігорій Лєпс?

Грігорій Лєпсверідзе (рос: Григорий Лепсверидзе) — російський співак грузинського походження, заслужений артист рф (2011), народний артист Карачаєво-Черкесії (2015), народний артист рф (2022). Імʼя Лєпса почасти може асоціюватися з  “народним російським” алкоголізмом. Адже саме такий образ він роками формував, орієнтуючись на цільову авдиторію. Це простежується, зокрема, в його контенті — шансон-композиції, небагатозначні назви яких говорять самі за себе: “Ангел ушел в запой” (“Ангел пішов у “запій”), “Запой” (“Запій”), “Вечерняя застольная” (“Вечірня застільна”), “Стаканьі” (“Склянки”) , “Рюмка водки на столе” (“Чарка горілки на столі”), “Четвертиночка” (чверть чогось; у цьому контексті йдеться про формат розливу горілки в 0,25 мл). 

Надмірна романтизація народного алкоголізму для російської авдиторії, на правду, мало цікавить нас. Чого не скажеш про публічні висловлювання щодо України, пропаганду й підтримку Лєпсом російської збройної агресії.

Сочі, кабаки і “вори в законі”

Лєпс народився в Сочі, Краснодарського краю. Після закінчення музучилища у 1980, Григорія призвали до армії в Хабаровськ. Там він виступав у складі військового ансамблю. Після демобілізації трохи працював на військовому заводі,але не склалося — повернувся у Сочі й почав виступати у складі музичної групи “Индекс-398”, де він співав і грав на барабанах. Він часто співав у ресторанах й кабаках, про що попіклувався його дядько, використавши звʼязки з кримінальних кіл “ворів в законі”. 

Такого типу заняття був привабливішим для Лєпса і, як виявилося, перспективнішим. У 90-х Лєпс працював солістом у ресторані готелю “Ривьера” у Сочі. Саме в тому ресторані місцеві авторитети та так звані “воры в законе” запрошували за свої столи, щоб Лєпс їм співав. Схоже, що в росії у 90-х кабаки й бари були перспективним місцем для старту карʼєри, адже там “крутились” потрібні люди.

У 1992 переїхав до москви, де продовжив співати у ресторанах. Кажуть, що однією з причин переїзду стало вбивство двоюрідної Лєпсової сестри — Наталії, яка працювала адвокатом. Вбили кузину біля її ж будинку —  нанесли декілька ножових поранень, від яких вона померла на місці. Але в москві у Лєпса швидко закінчились гроші, і той збирався повертатись  у Сочі. Але впливовий і заможний незнайомець дав Лепсу гроші для запису альбому, навіть не вимагаючи від нього розписки.

Такі знайомства у майбутньому вплинуть на карʼєру Лєпса та сформують його доволі впізнаваний образ — алкоголіка-блазня, що танцює під дудку російських товстосумів та політиків.

Ресторан в Києві, ювелірка в окупованому Криму, продюсування доньки: бізнес-проєкти Лєпса

Лєпс намагався робити й власний бізнес, зокрема той, що повʼязаний з ресторанною справою. З 14 його проєктів функціонують наразі лише 5.

Невдалі й закриті бізнес-проєкти Лєпса

В лютому 2011 Лепс відкрив у москві караоке-бар “Leps Bar Moscow”, який проіснував до жовтня 2017. Караоке-бар був створений спільно з ресторанною групою “Ginza Project” (“Ґінза Проджект”)  та гендиректором медіахолдинга ЗАО “Русская медиагруппа” (ЗАТ “руская медіагрупа”) Сергієм Кожевніковим (Inst). Інвестиції бару оцінюються у $20m-$40m.

В листопаді 2013 року Лєпс відкрив такий караоке-бар і в Києві. на відкритті було чимало українських селеб та політиків.  Заклад проіснував трохи більше року і був закритий у січні 2015 року. Українська рестораторка Маргарита Січкар зазначила, що причина закриття бару, начебто, не політична, а погано вибране місце.

 Нагадаємо, що у 2014 році росія почала збройну агресію, окупувавши Крим та частину Донбасу, а Лєпс підтримував ці рішення російської влади (про це — згодом). Щодо місяця: бар розташовувався у центрі Києва, по вулиці Гетьмана Скоропадського (колись — вулиця Льва Толстого). Там неподалік розташований ресторан італійської кухні Mario. 

Співачка Ані Лорак на відкритті бару Лєпса у Києві. Фото: JetSetter
Лорак теж мала авторський ресторан у Києві з 2006 по 2012 рік (ресторан затопило, а потім він згорів). Ані Лорак згодом ще запише з Лєпсом 2 спільні пісні
 

У грудні 2017 року Лєпс  відкрив в москві ресторан “Рюмка водки” разом зі співаком та бізнесменом Еміном Агаларовим. Єдиним власником юридичної особи ООО “Рюмка на Лесной”, яка володіє рестораном, є Агаларов. Згодом Агаларов відкрив ще один аналогічний заклад “Рюмка на Петровке”.

У лютому 2018 спільно з ресторанною групою Ginza Project Лепс відкрив караоке-бар “Лепс Бар” у Новосибірську. Зачинився у грудні 2021 року.

ООО “Столовая Хлеб и соль” (ТОВ “Їдальня Хліб та сіль”) 

2009 - 2016

У вересні 2009 Лєпс став співзасновником юрособи, діяльність якої була спрямована на ресторанній справі та послугах з доставлення продуктів харчування. 

ООО “Драйв” (ТОВ “Драйв”)

2010 - 2019

Лепс став співзасновником цієї ТОВ-ки і мав у власності лише 3.45%. Співзасновниками також були кіпрські офшори:

Tesurex Holdings Limited (“Тішурекс Холдинг Лімітед”) — 10% власності;

—  “Creara Holding Limited(“Креара Холдинг Лімітед”) — 8%; 

“Top Faces Ltd” (“Топ Фейсиз ЛТД”) (12%) з Британських Віргінських островів. 

У грудні 2015 ТОВ “Драйв” отримало держконтракт від ООО “Транснефть - Логистика” (ТОВ “Транснєфть-Логістика”) — дочірньої логістичної компанії ПАО “Транснефть” (ПАТ “Транснєфть”), російської державної нафтопрофідної компанії. Згідно з контрактом була надано ресторанні послуги. Сума — 570k руб. 

ООО “ГЛ Кейтиеринг” (ТОВ “ГЛ Кейтерінг”)

2018 - 2020

У листопаді 2018 Лєпс заснував цю юрособу, через яку, ймовірно, надавали послуги кейтерингу. Партнером по цьому бізнесу Лєпса був колишній міліціонер Трофімов Іван Володимирович — 49% власності. У листопаді 2020 року Лєпса було видалено із засновників.

Пекарня  “Пироги”

2019-2020

У вересні 2019 року відкрив пекарню під своїм брендом. На відкритті були присутні Філіп Кіркоров та протеже Лепса — співак Олександр Панайотов. Через пандемію пекарня  закрилась у 2020 році.

ООО “Галактион Интегрированные Системы” (ТОВ “Галактіон Інтегровані Системи”)

2013-2023

У вересні 2013 Григорій став співзасновником цієї ТОВ-ки, яка спеціалізувалась на оптовій торгівлі окремими видами товарів. У 2022 році отримала 54k руб. виручки та -954k руб. чистого прибутку. Ймовірно, ця компанія використовувалась для “відмивання” грошей. У травні 2023 року  видалено запис про засновника Лепсверідзе Грігорія. Ймовірно, він володів 30% в статутному капіталі компанії. Зараз ця частка належить самій компанії. Інші засновники: співробітницяАссоциации ТуроператовШаріпова Найля Раїсовна (40%) та Родіонова Олена Сергіївна (30%), яка станом на 2021 рік працювала в кремлі.

ООО “Компания Джи Эл Джуелри” (ТОВ “Компанія Джі Ел Джуелрі”)

2015-2021

У серпні 2015 разом із другою дружиною Шапликовою Ганною та іншими партнерами зареєстрували цю юрособу для магазину ювелірних прикрас “Gregory Leps Jewelry” (“Греґорі Лєпс Джуелрі”)  у рф та тимчасово окупованому Криму. Дружина володіє 60% компанії і вказана там як гендиректорка. 

У грудні 2021 року Лєпса видалили з засновників компанії. В змі пишуть, що після розлучення Лепс відписав цей бізнес дружині. Сайт зареєстрований на пошту [email protected], яка, згідно з інсайдом, належить колишній дружині Ганні Шапликовій.

ООО “Профи от Григория Лепса” (ТОВ “Профі від Грігорія Лєпса”)

2016-2019

Співзасновником цієї ТОВ ООО була інша компанія Грігорія - ООО “ПЦ Григория Лепса” (ТОВ “ПЦ Грігорія Лєпса”), яка на 100% належить співаку. Основна діяльність - діяльність рекламних агенцій. 

ТОВ “ПЦ Грігорія Лєпса” функціонує наразі.  Основна діяльність - діяльність з організації театральних та оперних вистав, концертів та інших сценічних виступів. Гендиректором вказаний Урюпін Володимир Геннадійович, директор Лепса. З 2017 компанія раптово перестала бути прибутковою. У 2022 компанія отримала 0.997m руб. збитків.

Зараз у Лєпса залишилося ще декілька проєктів, які не приносять йому дохід. Ймовірно, ці компанії створені для відмивання грошей.

ООО “Хлебосольное подворье Григория Лепса” (ТОВ “Хлібосільне подвірʼя Грігорія Лєпса”)

2018

Згідно з фінансовою звітністю, ця ТОВ-ка отримала прибуток 2k руб. лише в 2021 року, що має ознаки виведення грошей під прикриттям збитків.

ООО "Пить" (ТОВ “Пити”)

2021

У квітні 2022 року Грігорій став співзасновником ТОВ “Пити” — ще однієї компанії, пов’язаної із ресторанним бізнесом та продуктами харчування.  Статутний капітал компанії - 100k руб. У березні 2022 отримала ліцензію на оптовий продаж алкогольної продукції.

Згідно з даними ФНС, у ТОВ “Пить” працює 1 співробітник. Виручка за 2022 - 25m руб, чистий прибуток - -370k руб. 

LEPS BAR

2023

У квітні 2023 зареєстрував 3 торгові марки: GLEPS BAR, LEPS BAR, ЛЕПС БАР. Ймовірно, планує відкрити новий. За словами Грігорія, він мало що тямить у ресторанному бізнесі, тому просто “занес определенное количество денег и сидит на проценте”.

COSMOS GIRLS 

Це жіноче співоче тріо, до складу якого спочатку входили донька Лепса — Єва, Александра Ґінер —  донька власника ФК “ЦСКА” Євгенія Гінера, та Еден Ґолан — учасниця шоу “Голос. Дети”. Колектив продюсує Лєпс. У травні 2019 року  зареєстрував ТМ “COSMOS GIRLS”. В дебютному відеокліпі дочок знялись Кіркоров, Білан, Бузова та сам Грігорій Лєпс.

Дочка Ґінера — Александра (ліворуч), дочка Лєпса — Єва (праворуч).
Фото — inst
 

ООО “Лепс-оптика” (ТОВ “Лєпс-оптика”)

2012

Основна діяльність юрособи — оптова неспеціалізована торгівля. Засновники: Лепсверідзе Григорій (90%), Лоскутова Єсенія Олександрівна (10%), яка у 2017 році вказана як представниця компанії, яка забезпечувала участь Грігорія в концерті в кремлі. У 2017, 2020 та 2021 компанія зазнавала фінансових збитків. У 2022 чистий прибуток становив 9.4m руб.

ООО “Инженерный центр информационно-аналитических систем” (ТОВ “Інженерний центр інформаційно-аналітичних систем”)

2016

У червні 2016 було засновано ООО “ИЦ ИАС” (ТОВ “ІЦ ІАС”), у лютому 2018 Лепс став співзасновником компанії. Основна діяльність пов’язана з використанням обчислювальної техніки та інформаційних технологій. Статутний капітал ООО “ИЦ ИАС” складає 12k руб.

До лютого 2018 співзасновником ТОВ “ІЦ ІАС” зазначено розробника засобів супутникового зв’язку “Мост - Спутниковые системы”, котрий у травні 2018 року підписав угоду з “Вертолеты России” про поставку їм своїх комплексів зв’язку. “Вертолеты России” - гелікоптеробудівний холдинг, котрий співпрацює з міноборони рф і входить до російської державної корпорації “Ростех”.

Має ліцензію на розробку, виробництво, тестування та ремонт авіаційної техніки. Згідно зі статтею на червень 2023, у 2020 році ТОВ “ІЦ ІАС” стало (1, 2) постачальником послуг по держконтракту з розробки системи відображення, ведення та кастомізації інтерактивних електронних технічних посібників цивільних повітряних суден для авіабудівної компанії ПАО “Корпорация “Иркут” (ПАТ “Корпорація “Іркут””) на 17.1m руб. “Іркут” входить до “Объединенной авиастроительной корпорации” (Обʼєданої авіабудівної корпорації”), яка, у свою чергу, належить державній корпорації “Ростєх” Сергєя Чємєзова, близького друга путіна. Контракт був заключений у 2020 році, однак на червень 2023 він досі не виконаний. Ймовірно, ООО “ИЦ ИАС” може використовуватись для виведення грошей.

Згідно зі статтею на вересень 2018 року, ТОВ “ІЦ ІАС” розробили інформаційно-аналітичну платформу “OperkitPlatform”, яку згодом інтегрували до системи гелікоптеробудівного холдинга “Вертолеты России”. Також, згідно зі статтею RuNews24 на червень 2023, ООО “ИЦ ИАС” спільно з російською авікомпанією “Аэрофлот” створять російське ПЗ для техобслуговування літаків для заміни швейцарського ПЗ AMOS. У статті вказують, що повна заміна ПЗ на російське планується з 2025. Також, на сайті компанії зазначають, що співпрацюють з органами виконавчої влади рф.

Безплатні корпоративи для російських МВС, ФСБ: стосунки Лєпса з владою рф

Паралельно з невдалими бізнес-проєктами, Лєпс продовжував робити те, що у нього виходить найкраще — блазнювати. Але змінив коло точення: з бандитських ресторанів у Сочі до кремльовсьої еліти в Москві. 

Грігорій Лєпс був довіреною особою президента рф на виборах 2012 року. А після переобрання путіна Лєпса навіть запросили на інавгурацію до кремля. 

В середньому вартість концерта Лєпса у 2017 році оцінювали приблизно в 10.5m руб. ($178.2k). Але того ж таки 2017 року він брав участь в концерті в кремлі, за який отримав всього-на-всього 106k руб. ($1.8k). На запитання російської журналістки Ксєнії Сабчак про безплатні концерти в підтримку влади, Лєпс сказав: “Не сказал бы, что это было совсем бесплатно”. Авжеж, просто  для любимої російської влади зробив знижку у майже 100 разів. 

Також Лєпс не заперечував, що виступає безплатно й на корпоративах МВС та ФСБ.

У липні 2022 путін нагородив Лепса званням “Народный артист рф”.

Заклик до вбивств українців, підтримка анексії Криму та Донбасу: що не так з Лєпсом?

У червні 2014 року, після концерту в Києві,  на питання української телеведучої Катерини Осадчій про те, чи підтримує співак окупацію Криму росіянами, Лєпс заявив, що  він — “гражданин своей страны. Я уважаю своего президента. И все, что он делает, я считаю правильным. Я ему доверяю, я его уважаю, я его ценю”. 

Згодом додав також, що “для россии, наверное, очень выгодно иметь Крым. Но если президент нашей страны так решил, значит так тому и быть”.

У підтвердження цих слів вже за рік, у 2015-ому, поїхав з виступом до тимчасово окупованої Ялти на шабаш з нагоди річниці окупації Криму росіянами, яку роспропаганда називає “годовищина воссоединения Крьіма с россией”. 

Згодом, за 4 роки, у 2019 році знову поїхав до анексованого Криму — виступав (1, 2) у тимчасово окупованому Севастополі на мото-шоу російських байкерів “Ночные Волки”. Це той тематичний гурток, який дуже полюбляє президент рф путін.

Знімок президента мото-клубу “Ночные волки” “Хірург” — Алєксандр Залдостанов — фотографується  з Лєпсом в окупованому Севастополі, поблизу нічного клубу “Гора Гасфорта”
 


російська пропаганда часто використовує концепт “побєда в вєлікой оттєчєствєнной” як демонстрація досягнення “російського народу”.

У вересні 2020 року Лєпс провів концерт на честь річниці звільнення Донбасу від фашистських загарбників у тимчасово окупованому Донецьку.

За місяць після початку повномасштабного російського вторгнення росії в Україну, у березні, Лєпс був серед тих, хто виступав на стадіоні в “Лужниках” на шабаші з нагоди “восьмилетней годовщины вхождения Крыма и Севастополя в состав рф”. Там був і Shaman, на якого ми теж робили деанон.

Лєпс і Shaman знімкуються на тлі плаката з путіним
 

У травні 2022 року знову був в окупованому Донецьку. Метою візиту назвав те, запланував візит до поранених військовослужбовців рф, заспівати для них та роздати гроші. Також у травні провів концерти в окупованому Донецьку та Луганську. 

Очевидно, після зустрічей з “патріотами росії”, надихнувся й сам й у жовтні 2022 року виступав перед мобілізованими Далекосхідного округу в Тихоокеанському вищому військово-морському училищі імені Макарова.

В лютому 2022 року Лєпс випускає свою чергову пісню, але цього разу не про горілки чи алкоголізм, а про “родіну”. У тексті пісні звучать слова, на кшталт:  “родина-мать зовет. Не подведи ее. За тебя встану, россия-мама”. 

Лєпс приїхав в окупований Донецьк, “підтримати бойовий дух” покаліченим окупантам. Кадр з відео тг-каналу Лєпса
 

А вже наступного місяця разом із терористом Дєнісом Пушиліним та міжнародною злочинницею Марію Львовою-Бєловою їздив в траматологічний центр окупованого росіянами Донецька (1, 2

Лєпс обіймається з Марією Львовою-Бєловою, російською дитячою омбудсменкою, котра оголошена в розшук Міжнародним кримінальним судом за викрадення українських дітей
 

З кожним наступним висловлюванням Лєпса його українофобія зростала: зі стадії “я верю своему президенту” до відвертого фінансового заохочення до вбивств українців. Як от “флешмоб” від Баскова та Лєпса.  Ті заявили, що що виплатять по  1 мільйону рублів за кожен знищений танк Leopard, які є зараз на озброєнні в ЗСУ. 

“Все, що сказав Ніколай Басков — підписуюсь під будь-яким словом. Все, що ми можемо зробити для нашої совєцької — російської, вибачте — армії, ми будемо робити від чистого серця. Якщо ми можемо співати там, де треба — ми будемо співати. Якщо ми можемо зробити якусь фінансову винагороду нашим бійцям, ми це зробимо”, — сказав Лєпс. 

Пізніше Лєпс-патріот скаже, що мав на увазі лише 1 мільйон рублів від одного російського артиста, а не по 1 млн. Хоча деякі російські медіа писали, шо вже наприкінці червня він вручив сертифікати на 3 млн. рублів російським військовим.

Лєпс і Басков кажуть, що дадуть по мільйону рублів за знищений окупантами український “леопард”
 


Після таких висловлювань Лєпсів концерт в Казахстані скасували. Натомість, концертний директор Лєпсверідзе сказав, що позиція співака залишилася незмінною: “Ми підтримуємо нашу країну, хоч би що відбувалося в різних країнах, хоч би що говорили. Скасували та скасували, хр*н з ними. Нічого страшного. Обійдемося без Казахстану. Нічого не сталося, просто чергова заява, і в Казахстані збожеволіли люди. Ну, заради Бога. Ми ні крапельки не засмутилися. Ми як підтримували, чим могли й чим можемо наші збройні сили та нашу армію, так продовжуватимемо цим займатися”.

Лєпсові “вори в законі”: звʼязки з російським криміналітетом

Судячи зі світлин на тлі путіна чи в обіймах з Львовою-Бєловою, Лєпс, схоже, не нехтує можливістю побути в оточенні кримінальних злочинців. У США, наприклад, його підозрюють у тому, що він належить до євразійського злочинного синдикату “Коло братів”. Лєпс переводив гроші Владислава Леонтьєва, який є ключовою фігурою в “Колі братів”. Леонтьєв був відомий також як “Вадик Белый”, російський так званий  “вор в законі”. Лепс стверджував, що не має закордонної нерухомості, в т.ч. на тайських островах. Ймовірно у зв’язку із цими звинуваченнями виставив на продаж віллу на Пхукеті в 2013. Саме ця адреса була вказана в прес-релізі US Department of the Treasury. Віллою, згідно із фото, яке опублікувала дочка Єва, він володів з 2007 по 2015 рік.

 Також однією з головних фігур синдикату “Коло братів”  називають В’ячеслава Іванькова (Япончіка). Лепс не приховує що мав із ним дружні стосунки. У Леонтьєва та Іванькова в Дубаї у 2006 році є спільне фото.

Ще Лепса пов’язують із Сергієм Чхетіані, який є другом (чи навіть двоюрідним дядьком співака). Чхетіані був кримінальним авторитетом в Сочі та начебто фінансово допоміг Григорію на старті його кар’єри блазня в кабаках.

Лєпс і “вори в законі”. Джеладзе Лаша Акакиевич (Рача) — праворуч від Лєпса
 
Микеладзе Джемал Джемалович (Джемо). Спільне з Лєпсом фото
 

Салім Абдувалієв, неформальний авторитет з Узбекистану (1, 2). Лепс був у нього в гостях
 

Мінус 20 мільйонів доларів, розрив контракту з Mercedes, “чорний список” Латвії та санкції: наслідки Лєпсової пропаганди війни 

Лєпс мав чимало концертів за кордоном. У березні 2013 року виступав у Лондоні в концертному залі Royal Albert Hall. У жовтні 2006 провів 3 концерти в США. У травні 2009 року був у турі в Німеччині.

Але вже у грудні 2022 року, на концерт десь в рф, під час анонсу пісні “Я поїду жити в Лондон” (“Я уеду жить в Лондон”) він сказав, що це:  “Пісня про місто, в яке нас вже х*й пустять. Якщо лише ми його не завоюємо”. 

Лєпс не поїде в Лондон, як й у деякі інші країни, адже російський співак — під санкціями. У листопаді 2019 року Лєпс внесений до “чорного списку” Міністерством закордонних справ Латвії. До цього концерт Лепса в Латвії встиг відвідати міністр внутрішніх справ країни, через що отримав критику від міністра юстиції. 

З 7 січня 2023 року перебуває під санкціями РНБО за антиукраїнську діяльність. На червень 2023 року знаходиться у санкційних списках ЄС, США, Швейцарії та України за підтримку російської пропаганди та війни.

Через санкції та заморожені рахунки у США та Великобританії, Лєпс, ймовірно, втратив ~$20 млн. А після оприлюднення санкцій від США,  компанія “Mercedes” розірвала з Лєпсом угоду, згідно з якою він був лицем торгової марки. Також в нього забрали автомобіль, яким він користувався безкоштовно. Однак Лєпс переконує, що викупив його.

8 лютого 2023 США виключили Лепса зі списку OFAC’s SDN (спеціально призначені громадяни Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США), куди вносять злочинців, щоб заблокувати їх активи та діяльність у США. Як повідомляється на сайті Управління, виключення із санкційного списку відбувається у разі позитивних змін у поведінці.

Алкоголізм, ікони та інші фетиші Лєпса

Творча діяльність російського пропагандиста Лєпса нерозривна з “естетикою” російського алкоголізму. Й у такому вигляді він часто постає серед публіки. Його тісні стосунки з горілкою почалися ще з Сочі й цю любов він проніс до москви. У листопаді 2008 був госпіталізований до Боткінської лікарні з внутрішньою кровотечею на фоні прободної виразки шлунку, декілька діб провів у реанімації. Причиною хвороби було багаторічне пияцтво. Аби вилікувати Лєпса, його мама  змушена була продати квартиру в Сочі.

Пʼяний Лєпс падає на концерті в Ростові-на-Дону. Листопад 2016 р.
 

 За словами Ієромонаха Фотія (російського співака, у якого Лєпс був наставником в шоу “Голос”) “бідолашний” Лєпс “бореться із собою, йому допомагає віра, але бувають зриви”.

Один з таких, наприклад, був в груді 2022 року. На концерті Лепса його фанатка подарувала йому квіти і хотіла зробити селфі, на що він відповів у мікрофон: “Нащо ви фотографуєтеся, все одно ніхто не повірить, що ви зі мною дружите. Куди ви це фото повісите, в туалеті?”. Закінчив виступ Грігорій тим, що посеред пісні зупинився, показав в зал середній палець, кинув мікрофон на підлогу і пішов зі сцени. Після концерту Лєпс поїхав у бар “Фіннеганс” у москві, з одним із клієнтів бару в нього виник конфлікт, в результаті якого Лепс разом із 3 своїми охоронцями побили його. Зі слів потерпілого, причиною конфлікту стало те, що він не захотів грати з Лєпсом у нарди на $10k, після чого Лепс дав йому ляпас і сказав “пошли выйдем”. Одним із нападників виявився Урюпін Володимир Геннадійович, директор його продюсерського центру.

У лютому 2013 року на дискусії Комітету з інформполітики Госдуми рф Лєпс заявив (1, 2) журналістам, що він — “ людина імпульсивна, когось зламає, його у вʼязницю посадять. І нехай — відсижу! Приходить якийсь покидьок до мене додому, я його дістану. Ми починаємо з вами боротьбу! Не витримає моя душенька, я їх скоро всіх заспокою, виродків!”

У травні 2017 року зізнався, що вживав наркотики. Хоча в 2014 році, на запитання Ксенії Собчак про наркотики не дав однозначної відповіді. 

А станом на грудень 2018 року перебував у чорному списку російського центробанку, з приміткою “рахунки не відкривати, офіційна відмова не оформлювати, терміново зверніться в УМКДК 0112067 8694 8246”.

Лєпс у 2013 році позивався проти “Собеседник-Медиа” через те, що в “Жовтій газеті” його фотографії розмістили  поруч із “образливим” для нього  підписом “Рейтинг асексуальности”.

Невдалі фото Лєпса
 

У 2021 році установа “государственный кремлевский дворец” подала позов на ТОВ “ПЦ “Грігорія Лєпса” відсудила майже 2 мільйона рублів через невиконання зобов’язань з проведення концерту.

Але крім того, що Лєпс має алкозалежність, схоже, у нього є ще один фетиш — православʼя та ікони. З вересня 2018 по січень 2019 у Державному історичному музеї в москві проводили виставку ікон із колекції Лепса “Предивное художество”. Колекцію оцінюють в ~$30 млн. А його колекція налічує понад 200 одиниць (1, 2). до всього квартиру на вулиці Савінській Лєпсверідзе купував так, щоб з її вікна було видно церкву.

Але найбільшу цінність для “стражденного” від алкоголізму Грігорія несе ікона, яку подарував йому сам путін. Згодом, за словами Лєпса, той навіть залишив свій автограф на ній.

Деанон Лєпса: приватна інформація російського пропагандиста

Авто:

  • Range Rover 2019 р. в., VIN: SАLGА3ВJ5КА542204, номер: Т700АР197;
  • Land Rover 2015 р. в., VIN: SАLGА3НF4FА237530, номер: С201РН799;
  • Lexus LХ570 2018 р. в., VIN: JТJНУ00W804272852, номер: О788ВУ799. Номер авто є в списках адміністрації президента росії;
  • Mercedes-Benz S560 4МАТIС Maybach 2019 р. в., VIN: WDD2229861А461636, номер: Т705ТХ750;
  • Bentley Continental GT8 Convertible, 2017 р.в., VIN: SСВGN23W1НС063651, номер: У917ХК777.

Нерухомість:

З березня 2009 року  володіє земельною ділянкою за адресою: московская область, Красногорский р-н, южнее Поздняково, участок №7. Загальна площа - 3750 m2, кадастровий номер: 50:11:004 02 19:0173. Земельна ділянка площею 2 га із лісом, поруч із будинками, орендована Лепсом на 49 років. 
Це майно також описано у статті “Где живет Григорий Лепс”, яка вийшла в грудні 2016 року. Вказано, що йому належить земельна ділянка та 2 будинки на території котеджного селища “Третья охота”, однак територіально — це котеджне селище Коровіно. Згідно з даними Яндекс карти, будинок має місцеву адресу вул. Соснова, б.7. 
Станом на 2016  рокувартість такої резиденції оцінювали в 400 млн. руб. ($6.5 млн.). В 2022 цю нерухомість оцінювали ~1млрд. руб. ($16.5 млн) російські ЗМІ писали також, що Лєпсу належить квартира у ЖК “RedSide” на вулиці Сергія Макеєва, 9, у москві. Її ринкова вартість в 2022 року становила ~70 млн руб. ($1.16 млн)ю А ще Грігорію Лєпсу належить ділянка 4.2 га землі під забудову у Тверській області, неподалік від річки Волга, яку він придбав в 2016 році.
 

Контакти: 

FB, TW, site, +79165658874.

Документи:

 ІПН: 770165009200, СНІЛС: 12321247905, паспорт: 4509192965

Додаткова інформація:

відомі адреси: 

Замість висновків

В росії культурна складова — невідʼємний інструмент поширення пропаганди: агресивної, низькосортної, але не менш небезпечної. адже коли артист, якого слухають тисячі, каже, що платитиме кошти за вбивство людей — що це, як не черговий сплеск російської пропаганди. Памʼятайте,  споживання російського контенту = спонсоруванню війни, яку розпочала росія проти України. Бо музика — не може бути поза політикою. Не може бути поза війною.  І Лєпс — тому  яскравий тому приклад. 

Якщо у вас виникли питання чи хочете отримати більше інформації, напишіть нам, будь ласка, на пошту: [email protected] 

#Деанон #Пригожин #Москва #Війна #лнр та днр #Крим #пропаганда #маріуполь #Казахстан
Дотичні розслідування
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic
росіяни купують в Maxar і Planet фото, щоб обстрілювати Україну? Аналітика Molfar за матеріалом The Atlantic

Аналізуємо статтю The Atlantic, в якій журналісти пишуть, що перед ракетними ударами по Україні росія купує супутникові знимки у західних компаній. Аналітики Molfar перевіряють цю гіпотезу.

“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?
“Нацисти”, “іностранци” та “золото в кишенях полонених”. Які фейки поширює російська пропаганда про оборонців з “Азовсталі”?

Фейки російської пропаганди про захисників "Азовсталі". Спільнота волонтерів Molfar разом із ГО "Спільнота Оленівки" підготували матеріал, що розвінчує брехливі тези кремля про захисників Маріуполя.

ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar
ТОП країн, бізнеси яких допомагають росії обходити санкції. Річний зріз OSINT-аґенції Molfar

Бізнес яких країн допомагає росії у війні проти України, обходячи санкції, які були накладені на рф. Редакція сайту Molfar підготувала цей перелік на основі OSINT-розслідувань аґенції, які були опубліковані у період з травня 2023 по травень 2024 року.

Зв’язатися з нами